Potroiłem swoje wynagrodzenie w zaledwie 5 lat – oto jak

Kiedy ukończyłam studia z tytułem magistra sztuki (kierunek lingwistyka, woo!), nie miałam pojęcia, jak może wyglądać moja trajektoria kariery. Uwielbiałam pisać i wiedziałam, że w tej dziedzinie trudno się przebić, ale nie miałam też pojęcia, jak będzie wyglądało wynagrodzenie. W przeciwieństwie do moich przyjaciół w finansach czy rządzie, którzy mieli dość stabilne dochody, wiedziałem, że moje wynagrodzenie i potencjał zarobkowy mogą być nieco bardziej nieprzewidywalne. Moją pierwszą pracą po studiach była praca jako asystentka redakcji, którą absolutnie kochałam, ale niestety nie odwzajemniała mojej miłości. Godziny pracy mogły być długie (jak budzenie się o 4 rano, aby edytować relację z królewskiego ślubu Meghan i Harry’ego … ok, ta jedna była warta tego dla sukienki!), a wynagrodzenie było *ahem* trochę po lżejszej stronie.

Szybko zdałam sobie sprawę, że będę potrzebować więcej pieniędzy, jeśli chcę osiągnąć moje inne dorosłe cele, takie jak oszczędzanie na zakup mieszkania, adopcja psa i jedzenie czegoś więcej niż tylko zupy z puszki na obiad.

Po uświadomieniu sobie tego, zabrałem się do pracy, spędziłem czas na uczeniu się, jak inni ludzie byli w stanie zarabiać więcej pieniędzy w podobnych dziedzinach i powoli zacząłem robić postępy. Dziś, około pięć lat po podjęciu pierwszej pracy, potroiłem swoją pensję w stosunku do tego, co zarabiałem na początku, a obecnie pracuję nad tym, aby zwiększyć ją czterokrotnie, zanim za kilka lat skończę 30 lat. Zaufaj mi, gdybym sam tego nie przeżył, też nie pomyślałbym, że to możliwe. Ale oto jestem, zreformowany wierząc w moje własne zdolności do tworzenia rzeczy. Jeśli ja mogę to zrobić, to ty też możesz! Poniżej przedstawiam kilka moich wskazówek, jak zrobić duże ruchy pieniężne w krótkim czasie.

Sprecyzuj swoje cele

Słyszałeś to już wcześniej, ale powiem to jeszcze raz: Wierzę, że wszystkie dobre rzeczy pochodzą z posiadania jasnych celów, dzięki czemu wiesz, do czego pracować i kiedy to osiągniesz. W przeciwnym razie po prostu rzucasz spaghetti na ścianę. Dla mnie, spędziłem wieczór obliczając dokładną kwotę pieniędzy, które muszę przynieść, aby mieć wystarczająco dużo na moje wydatki, oszczędności i inwestycje, a także na przyjemne rzeczy, takie jak hobby i podróże. Następnie uwzględniłem podatki i składki 401K, aby znaleźć całkowitą kwotę pieniędzy, którą muszę zarobić przed opodatkowaniem (istnieją kalkulatory online specyficzne dla twojego stanu, które mogą ci w tym pomóc!). Liczba, którą wymyśliłem była mniejsza niż dwukrotność tego, co robiłem w tym czasie…gulp. Mogłem mieć lekkie załamanie po wymyśleniu tej liczby i uświadomieniu sobie, jak daleko byłem, ale mając cel do pracy w kierunku przynajmniej dał mi kierunek, że potrzebowałem, więc mogłem zrobić następny krok.

Ustaw swój sposób myślenia we właściwym miejscu

Jestem wielkim fanem wizualizacji i manifestacji, i mocno wierzę, że te dwie praktyki pomogły ustawić mój sposób myślenia we właściwym miejscu, aby osiągnąć moje cele finansowe. Zamiast koncentrować się na tym, jak daleko muszę się posunąć, co sprawiłoby, że czułbym się przytłoczony, skupiłem się na wszystkim, co udało mi się osiągnąć do tej pory. Był czas, kiedy wynegocjowałem moją pierwszą pensję początkową z powodzeniem, i ten czas byłem w stanie przynieść na trzech nowych klientów freelance w jednym miesiącu – nowy rekord dla mnie (zobacz więcej na ten temat poniżej)!

Mieć pozytywnego mindset i manifestować no znaczy że ty no potrzebujesz robić jakaś pracę dostawać co chcesz ja nienawidzić łamać je ty, ale ty wciąż potrzebujesz robić pracę (właśnie wyobrażać sobie ja mówić że w Kim K głosie). Jednak posiadanie odpowiedniego nastawienia pomaga przygotować twój mózg do szukania więcej możliwości, które pomogą ci osiągnąć twoje cele. Twój mózg będzie pamiętał, że zrobiłeś coś podobnego wcześniej i zachęci cię do pójścia na to ponownie. W rzeczywistości udział w wyzwaniu manifestacyjnym pomógł mi znaleźć moją wymarzoną rolę, którą obecnie jestem super szczęśliwy i wdzięczny za.

Jeśli czujesz się sceptycznie nastawiony do mentalności i tego, jak odnosi się ona do potencjału zarobkowego, zawsze polecam ludziom sprawdzenie książki Rachel Rodger ” We Should All Be Millionaires ” i Barbary Stanny ” Secrets of Six-Figure Women ” (to trochę starsza strona, ale historie kobiet osiągających sześć cyfr pozostawią cię całkowicie zainspirowanym!).

Skup się na tym, co możesz zrobić teraz

Po tym, jak wymyśliłam swoją złotą liczbę dla dochodu, zapisałam ją na kartce samoprzylepnej nad moim biurkiem w domu, żeby mieć ją na uwadze. W tym czasie pracowałem w mojej firmie przez mniej niż rok i wiedziałem, że będę musiał trzymać go na chwilę dłużej, aby uzyskać wystarczająco dużo doświadczenia na moim CV, więc zacząłem myśleć o tym, co mogę zrobić, podczas gdy nadal pracuje mój dzień pracy. Pierwszą rzeczą, która przyszła mi do głowy, było poproszenie o podwyżkę. Poświęciłem trochę czasu na przygotowanie listy moich osiągnięć w firmie, a następnie porozmawiałem z moim szefem, aby dowiedzieć się o podwyżce. Udało mi się uzyskać 10% podwyżki i chociaż nie pomogło mi to bardzo w osiągnięciu mojej idealnej liczby, to dało mi pewność, że mogę osiągnąć to, czego chcę.

Oprócz prośby o podwyżkę, szukałem też innych sposobów na zarabianie pieniędzy. Dla mnie wyglądało to jak freelancing jako pisarz, ale dla ciebie może to wyglądać jak podnoszenie więcej zmian, sprzedaż nieużywanych lub starych przedmiotów na Poshmark, lub podnoszenie dorywczych prac, takich jak spacer z psem (punkty bonusowe za uzyskanie ćwiczeń w tym samym czasie!). Pamiętaj, że celem końcowym nie jest robienie miliona małych rzeczy tylko po to, by zarobić więcej pieniędzy, ale raczej o znalezieniu naturalnych sposobów na zwiększenie dochodów i zbliżenie się do swojego celu.

Źródło: Social Squares

Rozważ swoją branżę

Kiedy już pracowałem w swojej pracy przez ponad rok i miałem wystarczającą wiarygodność, aby myśleć o zmianie ról, jedną z pierwszych rzeczy, które zrobiłem, było rozważenie, czy branża, w której byłem, doprowadzi mnie tam, gdzie chciałem być. Wiedziałam, że kocham pisanie i komunikację, ale branża wydawnicza znana jest z tego, że jest zarówno zmienna, jak i znajduje się po niższej stronie benchmarków płacowych (choć nie zawsze tak jest, więc upewnij się, że badasz firmę). Po przemyśleniu sprawy zdałam sobie sprawę, że nadal mogę pracować w komunikacji, robiąc to, co kocham, ale będę zarabiać więcej pieniędzy w innej branży. Zdecydowałem się podjąć rolę redaktora w opiece zdrowotnej i był w stanie zwiększyć swoją pensję do podwójnej tego, co robiłem wcześniej, co pozwoliło mi osiągnąć cel dochodowy, który miałem ustawiony (cue świętujący szampan!). Brakowało mi zapłaty za śledzenie plotek o celebrytach (moja winna przyjemność), ale wiedziałem, że nie mogę zrobić takiego samego skoku płacowego w branży, w której wcześniej byłem.

Podczas gdy podwojenie pensji może wydawać się teraz poza zasięgiem, jest to bardziej powszechne niż myślisz przy zmianie pracy, zwłaszcza gdy przenosisz się do innej branży. Postaraj się myśleć nieszablonowo – czy możesz być grafikiem w banku korporacyjnym zamiast w start-upie lub księgowym w firmie technologicznej?

zamiast organizacji non-profit? Aby było jasne, nie chodzi o to, że powinieneś dostać się do branży, której nienawidzisz tylko dlatego, że płaci więcej, ale raczej o rozważenie, czy mógłbyś wykorzystać swoje umiejętności i wykorzystać je w naturalnie lepiej płatnej branży.

Zawsze myśl kilka kroków naprzód

Kiedy już dostałem swoją upragnioną podwyżkę wynagrodzenia, byłem zachwycony. Mogłam zrezygnować z niektórych prac pobocznych, które podjęłam w międzyczasie i miałam o wiele więcej czasu na hobby i spotkania z przyjaciółmi, oprócz możliwości oszczędzania na inne cele. Jednak po dwóch latach pracy w tej nowej firmie zacząłem dążyć do jeszcze większej pensji. Wzrosła moja pewność siebie dzięki pierwszemu dużemu skokowi i zacząłem badać firmy, do których mógłbym się przenieść w ciągu najbliższego roku lub tak. Ustawiłem alerty na ich stronach kariery i nawiązałem kontakty z obecnymi pracownikami. Kiedy pojawiała się jakaś oferta, przeglądałem opis stanowiska, notowałem wymagane doświadczenie i umiejętności, a także sprawdzałem dane dotyczące wynagrodzenia na Glassdoor, kiedy tylko było to możliwe. Wkrótce byłem w stanie określić umiejętności i doświadczenie, których potrzebowałbym w mojej następnej roli wraz z wynagrodzeniem, które byłoby rozsądne dla mojego następnego ruchu, i pracowałem nad zdobyciem tego doświadczenia w mojej obecnej roli. Krótko mówiąc, wykorzystałem ten czas, aby się przygotować i nastawić na sukces.

Po dwóch i pół roku pracy w służbie zdrowia wiedziałem, że jestem gotów przenieść się do nowej firmy i zapewnić sobie jeszcze wyższe wynagrodzenie. Nadal chciałem pozostać w świecie marketingu i komunikacji, ale moje badania wykazały, że będę musiał ponownie przeskoczyć do innej branży, aby zarabiać jak najwięcej. Zrobiłem trochę sieci i zastosowałem się do odpowiednich ról w ciągu kilku miesięcy, a ostatecznie wylądowałem nową pracę z wynagrodzeniem, które było trzy razy większe niż moja pierwsza rola po ukończeniu studiów.

Będę pierwszym, który przyzna, że pieniądze to nie wszystko: stabilne środowisko, zdrowa kultura pracy i (najlepiej) pasja do swojej pracy przechodzą naprawdę długą drogę, aby uczynić cię szczęśliwym w swojej karierze. Ale jeśli możesz uzyskać wszystkie te rzeczy i wyższą pensję, dlaczego nie miałbyś tego zrobić? Jeśli szukasz kilku dużych ruchów pieniężnych ze swoimi dochodami, jest to zdecydowanie osiągalne z odpowiednimi przygotowaniami. Poświęć trochę czasu na wielkie marzenia (poważnie, nie ograniczaj się!) i zidentyfikuj liczbę, z którą byłbyś szczęśliwy, poszukaj obszarów, które wzmacniają twój sukces z uzyskaniem większej ilości pieniędzy, i otwórz swój umysł na możliwości pracy, których być może nie rozważałeś wcześniej. Uwierz mi, kiedy mówię, że 22-letni ja nigdy nie wyobrażałbym sobie, że będę robił to, co robię teraz, ale jestem dumny z pracy, którą zrobiłem, aby to się stało! Jeśli ja mogę to zrobić, ty też możesz.

Jestem nowicjuszem w finansach – oto 5 sposobów, dzięki którym przejmuję kontrolę nad moimi pieniędzmi tej jesieni