5 prostych zmian, które sprawią, że Twoje łóżko będzie wyjątkowo przytulne w zimowych miesiącach

Wybory produktów w The Everygirl są tworzone przez zespół redakcyjny. Jeśli kupisz coś przez nasze linki, możemy zarobić prowizję partnerską, bez żadnych kosztów dla Ciebie. Polecamy tylko produkty, które naprawdę kochamy.

Spanie w zimnym pokoju z mnóstwem przytulnych poduszek i koców to jedna z najlepszych prostych przyjemności w życiu. Zima to najlepsza pora roku na dobry sen, zwłaszcza jeśli mieszkasz w regionie, w którym o tej porze roku jest chłodniej. Ponieważ na zewnątrz jest już chłodno, Twoja sypialnia również będzie chłodniejsza wieczorami. Oznacza to, że nadszedł czas, aby wymienić swoją zwykłą pościel na coś bardziej wytrzymałego, aby upewnić się, że jest Ci ciepło i przytulnie, a nie drżysz w nocy. Oto pięć prostych wymian, które sprawią, że twoje łóżko będzie wyjątkowo przytulne, gdy będziemy zmierzać do najzimniejszych miesięcy w roku.

1. Zmień pościel na cieplejszą.

Jednym z najprostszych sposobów, aby pozostać ciepłym i przytulnym podczas zimowych nocy jest zastąpienie swojej zwykłej bawełnianej lub lnianej pościeli zestawem flanelowych prześcieradeł. Sposób, w jaki włókna flaneli są tkane, tworzy izolujące kieszenie powietrzne w całym materiale, więc zatrzymuje ciepło. To pomaga nie tylko utrzymać ciepło podczas gdy ty jesteś w łóżku, ale także utrzymuje pokój cieplejszy trzymając się ciepła generowanego przez twoje ciało. Szczotkowana flanela jest idealna dla optymalnego ciepła i miękkości.

2. Wymień swoją kołdrę.

Najlepszym rodzajem kołdry na zimę jest kołdra puchowa, więc jeśli jeszcze jej nie masz, to teraz jest dobry moment, by dokonać zamiany. Puch (lub alternatywny materiał puchowy) jest oddychający i zapewnia takie samo ciepło jak ciężki materiał, taki jak wełna, ale nie jest tak ciężki i drapiący. Ponadto, kołdra puchowa idealnie nadaje się do wykorzystania jako wkład do kołdry – zapewni mnóstwo izolacji, a jednocześnie będzie chroniona przed brudem i potem. Aby uzyskać jak najcieplejszy materiał, wybierz raczej poszwę flanelową niż lnianą.

3. Dodaj kołdrę lub koc.

Jeśli jesteś osobą chłodną, rozważ dodanie koca do łóżka w zimie, aby uzyskać dodatkową warstwę przytulności. Oddychająca bawełna, puszysty puch, izolująca wełna i rozmyty polar to najcieplejsze rodzaje koców na zimę, ponieważ utrzymują ciepło blisko ciała, nie powodując przegrzania. Kołdra może być również doskonałym dodatkiem, jeśli mieszkasz w szczególnie chłodnym klimacie. Ale jeśli masz tendencję do biegania gorącego, możesz chcieć zachować dodatkowy koc złożony u stóp łóżka, aby ogrzać tylko swoje stopy, lub zrezygnować z dodatkowej warstwy całkowicie.

4. Wypróbuj podgrzewany koc.

Jeśli boisz się wchodzić na prześcieradła, które wciąż są chłodne w dotyku, możesz chcieć dodać kolejny element ciepła do swojej pościeli. Podgrzewany koc sprawdzi się, jeśli lubisz przenosić swoje ciepło z kanapy do łóżka. Jeśli jednak ogrzanie łóżka jest Twoim głównym celem, wybierz podgrzewaną podkładkę pod materac zamiast wersji z kocem – podkładka zapewni większą izolację i pozwoli Ci równomiernie ogrzać łóżko. Włącz ją, gdy będziesz wykonywać swoje nocne czynności, aby było już ciepło, gdy wejdziesz do łóżka.

<img width=”650″ height=”520″ src=”https://media.theeverygirl.com/wp-content/uploads/2022/12/winter-bedding-swaps-teg-9.jpeg” alt=”” />

5. Ulepsz swoje podstawowe elementy pościeli.

Aby uzyskać maksymalną przytulność w zimne zimowe noce, obfitość poduszek jest zmienna. Podczas gdy kilka poduszek w twoim łóżku w cieplejszych miesiącach może wydawać się zbyt wiele, dodatkowe ciepło i przytulność z dodatkowych poduszek pomoże ci spać spokojniej w szczególnie chłodne noce. Oprócz tych, których używasz do spania, wyłóż swoją ścianę przednią co najmniej dwiema poduszkami o standardowej wielkości, aby dodać komfortu i wsparcia.

15 niezbędnych rzeczy, które musisz mieć, aby spędzić kilka miesięcy w domu