10 celów zawodowych, które należy wyznaczyć sobie w 2023 r.

Prawdopodobnie ustaliłeś już swoje cele fitness i zrobiłeś plany, aby jeść zdrowiej. Może nawet ustaliłeś intencję na nowy rok i zdecydowałeś, jak chcesz poprawić swoje życie miłosne. Ale co z twoją karierą? Czując się w kontroli swojego życia zawodowego i finansów jest self-care zbyt, a my możemy (i powinny) zawsze być poprawa naszych zawodów dla bardziej satysfakcjonującego życia. Jeśli potrzebujesz trochę inspiracji dla swoich celów zawodowych w 2023 roku, oto 10 zobowiązań zawodowych, które robię sobie, że zamierzam zająć się przed 2024 rokiem.

1. Zdobędę umiejętność poza moją strefą komfortu

Często grawitujemy w kierunku rzeczy, w których jesteśmy dobrzy. Rok po roku możemy gromadzić doświadczenia w zakresie umiejętności, które tak naprawdę kochamy, pozostawiając trudniejsze rzeczy na inny dzień. Ale w tym roku, zobowiązać się do nauki i budowania umiejętności wokół rzeczy, które są trochę poza naszą strefą komfortu. Będę skanować Edx, Udemy i Skillshare za darmo i tanich zajęć na temat nauki o danych, projektowania, programowania, lub każdy temat, który czuje się trudniejsze dla mnie.

2. Dołączę do biurowego programu networkingowego

Nadszedł czas, aby rozszerzyć krąg: Znalezienie mentora, podobnie myślących ludzi na twoim poziomie, a nawet inspirujących pracowników na różnych etapach może pomóc ci sprawniej poruszać się po karierze, pracując jako sounding board lub źródło wsparcia i inspiracji. Wiele biur ma jakieś grupy lub organizacje, które mogą poszerzyć twoje kontakty w biurze i poznać nowych przyjaciół z 9-5. Pracownik zdalny? To jeszcze ważniejsze, a nawiązywanie kontaktów z innymi w miejscu zatrudnienia nie musi polegać na osobistych spotkaniach przy kawie. Nic takiego nie jest dla Ciebie dostępne? Rozpocznij forum networkingowe dla liderów nowej generacji lub po prostu połącz się z grupą podobnie myślących osób w swojej branży, aby zbudować grupę networkingową.

3. Poproszę o tę podwyżkę

Kiedyś w ciągu najbliższych 12 miesięcy, wszyscy jesteśmy prawdopodobnie w mix dla przeglądu wydajności jakiegoś rodzaju. Wypoleruj arkusz pochwalny, który wyszczególnia wszystkie wpływy, które stworzyłeś w swojej roli w tym roku (lub zacznij prowadzić te notatki już teraz!). Prośba o podwyżkę polega na udokumentowaniu swojego sukcesu i regularnym informowaniu kierownictwa o swojej wartości. Upewnij się, że jesteś konkretny co do tego, czego chcesz i poproś o podwyżkę w oparciu o liczby, a nie tylko dlatego, że wyższa liczba brzmi lepiej (tj. Czy wykonujesz więcej obowiązków niż twoja ostatnia podwyżka? Czy przynosisz ostatnio więcej przychodów do firmy?). Tak, możesz to zrobić. A jeśli podwyżka wynagrodzenia nie jest możliwa (bo twoja prośba prawdopodobnie nie zostanie zaakceptowana za każdym razem), są inne rzeczy, które również można negocjować.

4. Wykreślę mój następny rozdział kariery

12 miesięcy to idealny czas, aby zacząć wytyczać pewne rzeczywiste działania dla nowej roli, którą chciałbyś odkryć. Jeśli jesteś gotowy na przejście do nowej firmy, zacznij przeglądać LinkedIn i nawiązywać kontakty z rekruterami lub przedstawicielami działów HR w swojej dziedzinie. Jesteś gotowy na kolejny krok w swojej firmie? Spotkaj się ze swoim menedżerem na temat działań, sprawdź, czy możesz spotkać się z nowym działem na wspólnym projekcie lub umów się na wywiady informacyjne z pracownikami, których stanowiska Cię interesują. Nowa rola nie musi być natychmiast na horyzoncie, aby wykonać te ruchy. W rzeczywistości, małe kroki podejmowane z biegiem czasu są właśnie tymi rzeczami, które pozycjonują Cię na wszystkie rodzaje niewypałów.możliwości.

5. Nauczę się prowadzić trudne rozmowy ze współpracownikami

Wszyscy mamy takiego jednego współpracownika, którego unikamy lub z którym nie cierpimy pracować. Może nie przykłada się do projektu zespołowego, a może jest po prostu ogólnie trudny w kontaktach. W ciągu najbliższego roku spróbuj wykorzystać w pracy więcej narzędzi inteligencji emocjonalnej i zdobądź umiejętności prowadzenia trudnych rozmów. Ogólnie rzecz biorąc, staraj się czuć bardziej komfortowo, przekazując informacje zwrotne (w tym menedżerom lub pracownikom na twoim poziomie) i zawsze wychodzić z miejsca, w którym można poprawić przepływ pracy, produktywność lub cel firmy (zamiast oferować krytykę bez rozwiązań).

6. Będę rozumiał swoją markę osobistą

Niezależnie od tego, czy myślimy, że ją tworzymy, czy nie, wszyscy aktywnie rozwijamy swoją markę osobistą, nawet w biurze. Dlaczego więc nie pochylić się nad tym, czym chcesz, aby była Twoja marka osobista? Po pierwsze, pomyśl o swoich podstawowych umiejętnościach, czyli cechach, które pomagają w wykonywaniu pracy. W czym szef widzi, że się wyróżniasz? Czy w ciągu najbliższego roku musisz popracować nad swoim technicznym know-how lub umiejętnościami prezentacji? Po drugie, upewnij się, że Twoja sieć kontaktów powiększa się o odpowiednie osoby i że aktywnie nawiązujesz kontakty i odwdzięczasz się ludziom, którzy Ci pomogli. Wreszcie, upewnij się, że materiały dotyczące Twojej marki (takie jak LinkedIn i CV) są aktualne.

7. Znajdę odbiorców o niskich i wysokich stawkach, aby przećwiczyć trudne rzeczy

Będę szczery: naprawdę muszę poprawić swoje umiejętności prezentacyjne. Ale trudno jest ćwiczyć prezentację na spotkaniach całej firmy lub przed moim szefem. Zamiast tego potrzebuję miejsc o niższej stawce do ćwiczenia wystąpień publicznych, gdzie czuję się mniej zestresowany materiałem i gdzie wiem, że będę miał przyjazną publiczność (np. zorganizowanie gry dla grupy przyjaciół, wystąpienie w klubie książki itp.) Doświadczenia takie jak te pomagają zwiększyć pewność siebie w trudnych sytuacjach, kiedy trzeba przeprowadzić wielką prezentację przed zarządem lub naprawdę trzeba zaliczyć spotkanie z szefem. Znajdowanie innych forów, które są “o wysoką stawkę” lub mają trudniejszy materiał do przekazania, pomaga budować te umiejętności na kolejnym etapie naszej podróży zawodowej.

8. Maksymalnie wykorzystam moje świadczenia w pracy w oparciu o mój styl życia

Początek nowego roku to świetny moment, aby przejrzeć posiadane świadczenia i upewnić się, że korzystasz ze wszystkich rzeczy, które oferuje Twoja firma. Zacznij sprawdzać, jak możesz zwiększyć swoje oszczędności emerytalne dzięki składkom pracodawcy i upewnij się, że w pełni wykorzystujesz PTO, elastyczne godziny pracy lub dni chorobowe. Możesz też zapolować na mniej znane atuty, takie jak zniżki na siłownię lub świadczenia dla osób dojeżdżających do pracy, które być może zostawiasz na stole.

9. Oddam się komuś na wcześniejszym etapie kariery

Łatwo jest nam czuć się dość wewnętrznie skoncentrowani, gdy myślimy o naszej podróży zawodowej, ale nic nie jest bardziej satysfakcjonujące niż dzielenie się tym, czego nauczyłeś się po drodze z kimś, kto jest trochę wcześniej. Bycie mentorem może odbywać się w małych momentach, więc nie należy mieć poczucia, że trzeba wziąć młodszego pracownika pod swoje skrzydła na resztę roku. Kilka dobrze wyważonych, zachęcających słów przed spotkaniem z klientem lub wstępna gra przy kawie przed dużym projektem może przejść długą drogę. Dodatkowo, będziesz miał świeże spojrzenie na własną trajektorię kariery i na to, co się dzieje.

co chcesz osiągnąć.

10. Dopasuję moją karierę do mojego życia, a nie

na odwrót

I na koniec, ale prawdopodobnie najważniejsze, obiecajmy, że nie uczynimy naszego świata pracy całym naszym świat

em.

Chociaż nasza praca powinna być wystarczająco ekscytująca, aby wyciągnąć nas z łóżka każdego dnia, nasze życie składa się z tak wielu innych rzeczy. W 2023 r., ponownie przywiązuję wagę do tego, że moja praca jest tylko jednym z wielu elementów mojego życia, które składają się na to, kim jestem, a także do priorytetowego traktowania zdrowej równowagi między pracą a życiem prywatnym, co oznacza odcięcie się od pracy o godzinie zamknięcia (bez wyjątków!) i aktywne prowadzenie zdrowego życia poza pracą.

Ta rada od założycielki Create & Cultivate sprawi, że osiągniesz wymarzoną karierę