Masz poświątecznego bluesa? Oto 7 rzeczy, które należy zrobić dzisiaj, aby poczuć się szczęśliwym i podekscytowanym

Dekoracje schodzą, Hallmark filmy świąteczne przyszły do piskliwego zatrzymania, praca wraca do jego regularnie zaplanowanych programów, ostatni z figgy pudding jest już minął, a my mówimy good riddance do 2022. Szanse są wysokie wszystkich świątecznych radości dał drogę do uczucia samotności i smutku, AKA post-holiday blues. Podczas gdy objawy post-holiday blues są krótkotrwałe, nie można zaprzeczyć, że są bardzo prawdziwe. Bądź spokojny, są normalne i jesteś w dobrym towarzystwie. Schodzimy z intensywnego zgiełku przygotowań do świąt, imprez, pobłażliwości i podróży i stajemy w obliczu rozczarowania związanego z powrotem do normalnego funkcjonowania. Są jednak rzeczy, które możesz zacząć robić już dziś, aby wyjść z posezonowego marazmu. Przeczytaj siedem wskazówek, jak czuć się szczęśliwym, gdy dopada cię pourlopowy blues. Czas na powrót do rowka.

1. Ruszaj się świadomie

Nazwij to wakacyjnym kacem lub przypadkiem poświątecznej gorączki – nieważne jak na to spojrzysz, jesteś w emocjonalnym dołku i chcesz się z niego wydostać. Twoja rutyna treningowa może być nieistniejąca wśród wakacyjnego szaleństwa, więc co jest lepszym czasem, aby strząsnąć te “meh” uczucia z solidnym sesh potu niż dzisiaj? Kiedy masz obé Fitness i jego społeczność na wyciągnięcie ręki, nie musisz opuszczać komfortu własnego domu (kto chce znosić mroźne temperatury?) i masz wbudowaną odpowiedzialność. Zacznij od jednej z ich klas ekspresowych, ponieważ 10 minut to wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić te endorfiny. W rzeczywistości, ćwiczenie przez zaledwie 10 minut dziennie może zrobić różnicę – i mieć trwały, wymierny wpływ na Twoje zdrowie. Co więcej, dzięki ponad 20 rodzajom zajęć i ponad 10 000 zajęć na żądanie do wyboru, znajdziesz trening na każdy nastrój, poziom i styl fitness. Aby pozbyć się powakacyjnego bluesa raz na zawsze, użyj kodu EGYEAR, aby uzyskać roczny dostęp do obé fitness za jedyne 99$ (70$ taniej)!

2. Zresetuj swoje nawyki żywieniowe i sen

Tak więc ustaliliśmy, że wakacyjny pośpiech nie pozostawił wiele miejsca (lub energii) na trening, a jeśli jesteśmy szczerzy, to samo dotyczyło utrzymania naszych zdrowych nawyków żywieniowych i snu. Pomiędzy ciasteczkami wszędzie, gdzie się obrócisz, a maratonami filmów świątecznych, kto może nas winić? Nie muszę ci mówić, że te plasterki ciasta dyniowego i szklanki eggnogu mogą namieszać w twoim zdrowiu jelitowym (witaj, wzdęciu), a nie nadanie priorytetu twojemu pięknemu snu może wyrzucić twój nastrój i energię. Dlatego zresetuj swoją dietę, popijając wodę, aby wspomóc trawienie i zapobiec zaparciom, a także skupiając się na warzywach i innych pełnych, nieprzetworzonych produktach, które pomogą ci zachować sytość i regularność. W tym czasie przywróć spójny harmonogram snu i zapewnij sobie 7-9 godzin snu każdej nocy. Punkty bonusowe: Uzyskanie jakości Zzzs może pomóc Ci jeść zdrowsze (jak to jest dla two-fer?).

3. Myśl o przyszłości i rób plany na przyszłość

Po tym, jak iskra sezonu wakacyjnego zniknęła, trudno nie myśleć o dobrych czasach i nie czuć poczucia strachu(womp womp). Zamiast roztrząsać przeszłość, spróbuj pomyśleć o przyszłości, aby pomóc sobie poczuć się lepiej w tej chwili. W końcu dawanie sobie rzeczy, na które można czekać – niezależnie od tego, jak małe – może sprawić, że poczujesz się lepiej.zmniejszają stres i poprawiają nastrój. W rzeczywistości już samo wyobrażanie sobie i przewidywanie przyszłego (najlepszego) siebie może podnieść Cię na duchu. Niezależnie od tego, czy chodzi o matcha latte, którą planujesz wypić w drodze do pracy, nową parę butów, których spodziewasz się w drodze pocztowej, czy też długo oczekiwaną wycieczkę na Islandię, staraj się cieszyć z nadchodzących rzeczy i doświadczeń, które cię ekscytują. Rezultat? Rozchmurzysz się w mgnieniu oka. Nie zapominaj też o tym, aby w ciągu całego roku włączać się w działania poprawiające nastrój (im więcej, tym weselej!), aby rozprzestrzeniać radość.

4. Odśwież swój dom

Nadal pozostajemy w sezonie, co oznacza, że więcej czasu spędzamy w domu. Zrób sobie i swojemu nastrojowi przysługę, robiąc szybkie przeczesanie swojego mieszkania. Tak puste, jak może czuć się z drzewem poszedł i wszystkie puszki przechowywane daleko, to idealny czas, aby oczyścić i declutter każdy zakątek i cranny. Ponieważ schludna, zorganizowana przestrzeń może poprawić twoje samopoczucie i nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż sprawdzanie brudnych naczyń w zlewie, rosnących stosów prania i bałaganu na twoim biurku. Włącz więc inspirujący podcast i do dzieła! Następnie zaaranżuj swój dom w stylu hygge za pomocą ciepłych elementów (nigdy nie można mieć dość świec), warstwowych tekstur (daj mi wszystkie ciepłe koce) i naturalnych akcentów (nowa roślina, ktoś?). Najważniejsze: Uczynienie twojego łóżeczka comfy cozy przekłada się na optymalne zdrowie i szczęście.

5. Zastanów się i ustal intencje

Choć może to być oczywiste, kiedy Nowy Rok i postanowienia są na pierwszym miejscu, wyznaczanie osiągalnych celów – czy to związanych ze zdrowiem, rozwojem osobistym, karierą czy związkiem – czyni nas szczęśliwszymi. Zacznij rok od zastanowienia się nad tym, jak wygląda twoje najwyższe ja, stworzenia jasnych i realistycznych celów, aby się nim stać i zaplanowania możliwych do podjęcia działań, aby je osiągnąć. Być może chcesz podnieść poziom swojej praktyki medytacyjnej. Jakie są rzeczy w twojej kontroli, które możesz zrobić każdego dnia lub tygodnia, aby ją poprawić? Jest ja poświęcać dwa minuty pierwszy rzecz w ranku siedzieć w spokój, słuchać jeden kierować medytację każdy popołudnie łamać up dzień, lub badać nową technikę każdy tydzień until ty znajdujesz jeden który odpowiada ciebie best? Posiadanie osiągalnego celu, na który możesz się nastawić, pomoże poprawić Twoje samopoczucie w teraźniejszości, a dążenie do niego przyniesie Ci nieustające szczęście i satysfakcję.

6. Dbaj o siebie

PSA: Teraz jest czas, by szczególnie słuchać tego, czego potrzebuje twój umysł i ciało. Twój czas “ja” i zdrowe rutyny wzięły tylne siedzenie do wiru świąt, i wystarczy. Wprowadź: całą opiekę nad sobą. Nie ma jednej, uniwersalnej praktyki dbania o siebie, ale możesz wybrać coś dla siebie – od pisania dziennika i spaceru po zagłębianie się w tę obowiązkową powieść i odblokowanie całej niedzieli na pilates, masaż limfatyczny i mani-pedi. Oczywiście nie musisz robić wszystkiego na raz (ale jak najbardziej!)- rób to, co działa i czuje się najlepiej dla Ciebie, i zmieniaj to od czasu do czasu zgodnie ze swoimi ciągle zmieniającymi się potrzebami. Cokolwiek wybierzesz, możesz spodziewać się obniżonego poziomu stresu, wyższej samooceny i ogólnie lepszego samopoczucia. Kto powiedział, że nie można dać sobie prezentów (materialnych lub w postaci samoopieki) przez cały rok?

7. Wyjdź na zewnątrz

Nie bez powodu nazywa się to terapią przyrodniczą. Choć o tej porze roku częściej przebywamy w domach, możemy czerpać wiele korzyści dla zdrowia psychicznego, będąc jednym

z naturą: zwiększone szczęście, zmniejszony niepokój, stres i depresja oraz lepsza koncentracja. Spróbuj kąpieli w lesie (AKA a nature walk), gdzie łączysz się z naturą poprzez pięć zmysłów, odwiedź lokalny ogród botaniczny, weź udział w kąpieli dźwiękowej, pobaw się z psem w parku lub wypij poranną kawę na balkonie. Świat jest twoją ostrygą. Badanie opublikowane w The Journal of Positive Psychology wykazało, że już pięć minut spędzonych na łonie natury może uczynić Cię szczęśliwszym. Jeśli jesteś zbyt przytulny w łóżku, aby się poruszać lub jest zbyt zimno, aby wytrzymać na zewnątrz przez dłuższy czas, możesz wprowadzić do domu rośliny, włączając kojące dźwięki natury za pomocą aplikacji lub używając pudełka do terapii światłem, aby naśladować efekty przebywania na świeżym powietrzu.

Jak eksperci radzą sobie z depresją sezonową

Ten post zawiera sponsorowane włączenie oobé Fitness, aleale wszystkie opinie w nim zawarte są opiniami redakcji The Everygirl.