Jak wziąć Dzień Zdrowia Psychicznego bez poczucia winy i wykorzystać go w pełni

Wydaje się, że wszyscy możemy się zgodzić, że jeśli nie czujesz się dobrze, powinieneś zostać w domu z pracy. Jeśli cieknie ci z nosa, masz gorączkę lub silny kaszel, wezwanie do pracy na chorobowe jest oczywistością. Ale dlaczego dajemy sobie wolne tylko na te rodzaje “choroby”, a na inne nie? (Zwłaszcza teraz, gdy tak wielu z nas pracuje w pełnym wymiarze godzin z domu)!

Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne, a według National Alliance on Mental Illness, jedna na pięć osób dorosłych doświadcza choroby psychicznej każdego roku. Nieleczona choroba psychiczna może prowadzić do pogorszenia objawów, ryzyka chorób układu krążenia, a nawet uszkodzenia mózgu. Tak więc, nie tylko istotne jest, aby przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem psychicznym w postaci dnia wolnego, ale ważne jest, aby pozwolić sobie na złapanie oddechu, mówi Leah Masonick, Life Purpose i Career Coach (@leahmasonick).

“Wierzę, że w dzisiejszym szybkim świecie często zdarzają się sytuacje, w których jesteśmy proszeni o działanie w niezrównoważonym tempie”, powiedział Masonick w rozmowie z SheKnows. “To ustawia nas na wypalenie i może zebrać żniwo psychicznie i fizycznie. Dawanie sobie dnia zdrowia psychicznego pozwala na przestrzeń do oddychania, relaksowania się i ponownego centrowania siebie”.

Znaki, że możesz potrzebować dnia zdrowia psychicznego

Pozwalając sobie dzień zdrowia psychicznego, gdy tylko poczujesz najmniejszy twinge dyskomfortu lub stresu w swojej pracy, nie jest najlepszą drogą do podjęcia. Zapisz swój dzień zdrowia psychicznego dla kiedy napięcie w pracy jest po prostu zbyt wiele do zniesienia. Kiedy zaniedbujesz swoje nawyki ruchowe, nie odżywiasz się prawidłowo lub nawet częściej chorujesz, może to być znak, że potrzebujesz dnia wolnego. Ale te znaki mogą wyglądać inaczej dla każdej osoby Masonick mówi.

“Myślę, że wskaźniki, kiedy potrzebujesz dnia zdrowia psychicznego różnią się w zależności od osoby”, mówi Masonick, “ale mogą to być takie rzeczy, jak posiadanie minimalnej lub żadnej cierpliwości dla tych wokół ciebie, jak kłapanie na wszystkich”. anxiety disorder symptoms physical Related story 6 fizycznych objawów lęku, które mogą wpływać na twoje codzienne życie

Bądź więc świadomy tego, co dzieje się wewnętrznie i sprawdzaj się ze sobą tak często, jak to możliwe.

Jak powinieneś spędzać dzień

Może być łatwo leżeć w łóżku cały dzień i nadrobić zaległości we wszystkich ulubionych programach telewizyjnych, ale prawda jest taka, że dni zdrowia psychicznego powinny zapewnić Twojemu organizmowi to, czego mu brakuje. Dla większości ludzi to jakość czasu z samym sobą, który ładuje twoją baterię. Biorąc klasę treningu lub uzyskanie masażu są świetne opcje, ale jedna rzecz Masonick mówi każdy może zrobić to dostać się na zewnątrz.

“Wybierz się na spacer do parku lub do lasu, wdychaj świeże powietrze, zdobądź ćwiczenia i pozwól swojemu umysłowi zrelaksować się i zauważyć piękno wokół ciebie”. Zaleca również spanie, aby czuć się dobrze wypoczętym, pisanie dziennika lub robienie sobie zdrowego posiłku. Robiąc dla siebie rzeczy, które sprawiają ci przyjemność i które mają pewien poziom produktywności, nie doświadczysz poczucia winy, które pojawia się po obejrzeniu całego sezonu serialu, który chciałeś nadrobić.n lub leżąc w łóżku cały dzień, jedząc śmieciowe jedzenie.

Dlaczego dzień zdrowia psychicznego ma znaczenie

Biorąc dzień zdrowia psychicznego pozwala na ładowanie, odpoczynek i odzyskanie perspektywy na swoje zdrowie. W rzeczywistości, jeśli te potrzeby są pomijane, twoje zdrowie psychiczne może wpłynąć na wydajność pracy i ogólne opanowanie w miejscu pracy.

“Niektóre z psychicznych korzyści płynących z wzięcia dnia zdrowia psychicznego to takie rzeczy jak odzyskanie jasności umysłu, uczucie ponownego ożywienia, posiadanie odnowionego poczucia spokoju i poprawa relacji osobistych i zawodowych” – mówi Masonick.

Im bardziej akceptowalne stanie się przyznanie i omówienie faktu, że wielu z nas cierpi na depresję, lęk lub inne zaburzenia psychiczne, tym bardziej akceptowalne będzie branie dni zdrowia psychicznego. Jeśli jednak czujesz, że dzieje się coś więcej, skonsultuj się z terapeutą lub trenerem życia, który pomoże ci ponownie przeanalizować twoje życie, aby sprawdzić, czy nie ma w nim większych problemów.

Wersja tej historii została opublikowana w lutym 2020 roku.

Zanim pójdziesz, sprawdź nasze ulubione aplikacje do zdrowia psychicznego, aby pomóc dać trochę więcej miłości do swojego umysłu i ciała:

The-Best-Most-Affordable-Mental-Health-Apps-embed-