Nawyk Wellness, który musisz rozpocząć przed końcem 2022 roku, według Twojego zodiaku

Nie jest tajemnicą, że poświęcenie czasu na pielęgnację siebie jest kluczowe dla Twojego ogólnego stanu zdrowia. Ale przy mnogości rytuałów wellness, skąd masz wiedzieć, który z nich pomoże ci poczuć się najlepiej? Okazuje się, że odpowiedź jest zapisana w gwiazdach. Zwrócenie się do swojego znaku słonecznego może dostarczyć Ci wskazówek dotyczących najlepszego sposobu na doładowanie, relaks i odnowę przez resztę tego roku i następny. Przewiń, aby poznać nawyki wellness, które należy rozpocząć przed końcem 2022 roku, zgodnie z Twoim znakiem zodiaku.

Baran: Wyjdź na łono natury

Chociaż ruch jest absolutną koniecznością dla Barana, łatwo jest odłożyć ćwiczenia na później, gdy jesteś wyczerpany lub gdy na zewnątrz panuje mróz. Ale nawet w najzimniejszych miesiącach, istnieje wiele korzyści zdrowotnych, aby dostać się w przyrodzie – nawet jeśli jest to na krótki okres czasu – więc uczynić go priorytetem, aby dostać się na zewnątrz więcej. Można to zrobić poprzez spacery z gorącymi dziewczynami, wędrówki, a nawet szybki spacer do skrzynki pocztowej. Być może będziesz musiał się spakować, ale wdrożenie ruchu do swojej rutyny i regularne oddychanie świeżym powietrzem sprawi, że poczujesz się odmłodzony i spokojny.

Taurus: Zabiegi spa typu “zrób to sam

Jako Taurus, kochasz piękne rzeczy w życiu. Wygospodarowanie czasu na rozpieszczanie siebie na pewno Cię uspokoi, a jaki jest lepszy sposób na zaspokojenie Twoich potrzeb niż zabiegi spa typu “zrób to sam”? Może to być wszystko, od maseczek na twarz i mani-pedicure po peelingi do ciała i wszystko pomiędzy. Jeśli naprawdę chcesz stworzyć relaksującą atmosferę, zapal kilka świec, włącz muzykę i otul się pluszowym szlafrokiem z kieliszkiem różu w ręku.

Gemini: Praktykuj wdzięczność

Jako Gemini, Twoja spontaniczna natura i nienasycona ciekawość sprawiają, że zawsze jesteś w ruchu i dążysz do realizacji kolejnego celu lub projektu. To sprawia, że łatwo jest Ci zapomnieć i docenić wszystko, co już masz, dlatego poświęcenie czasu na praktykowanie wdzięczności może być tak korzystne. Niezależnie od tego, jak to robisz – czy myślisz o trzech rzeczach, za które jesteś wdzięczny, kiedy budzisz się rano, czy piszesz w dzienniku wdzięczności – praktykowanie wdzięczności pomoże Ci zwolnić i być bardziej obecnym. A kiedy jesteś obecny, możesz w pełni chłonąć wszystko, co świat ma do zaoferowania.

Rak: Weź kąpiele

Ze wszystkich znaków, Raki są najbardziej opiekuńcze. Jednak jako naturalni empaci, często czują się zdrenowani, więc poświęcenie czasu na naładowanie i odnowienie jest kluczowe. Ponieważ Raki rządzone są przez żywioł wody, kąpiele mogą być niezwykle regenerujące. Woda od dawna kojarzona jest z oczyszczaniem umysłu, ciała i duszy, więc podejdź do niej świadomie i dodaj kryształy, kwiaty, suszone zioła lub sole Epsom, aby uzyskać dodatkowe korzyści.

Lew: Zadzwoń do bliskich

Tak bardzo jak Leoś kocha światło reflektorów, tak samo kocha łączenie się z innymi, a badania wykazały, że więzi społeczne pomagają poprawić zdrowie fizyczne i ogólne samopoczucie. Czatowanie z bliskimi za pośrednictwem FaceTime lub Zoom pomoże odżywić i wzmocnić więzi, które z nimi dzielisz; będziesz na bieżąco z tym, co dzieje się w ich życiu i vice versa. Aby zaspokoić tę część Ciebie, która odczuwa wrodzoną potrzebę błyszczenia, nałóż wcześniej ulubioną szminkę lub załóż nowy strój, aby pokazać się przed kamerą.

Panna: Medytuj

Panny mają tendencję do bycia niezwykle drobiazgowymi, co może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Jasne, dobrze jest być zorganizowanym, ale planowanie wszystkiego do ostatniej minuty może być stresujące i wyczerpujące. Więc zanim rok dobiegnie końca, postaw sobie za cel medytować raz dziennie, nawet jeśli to tylko dwie minuty. Medytacja pomoże Ci pozbyć się części kontroli, którą zawsze próbujesz utrzymać, oczyścić umysł, abyś mógł podejmować lepsze decyzje i sprawi, że poczujesz się bardziej uziemiony i spokojny.

Libra: Rozciągnij się

Jako Libra, utrzymanie równowagi we wszystkich obszarach Twojego życia jest koniecznością, a regularne rozciąganie lub zamiast ćwiczeń od czasu do czasu może pomóc Ci upewnić się, że wszystko w Twoim ciele pracuje w harmonii. Im bardziej jesteś spięty, tym bardziej jesteś podatny na kontuzje i tym więcej napięcia nieuchronnie nosisz ze sobą. Dodatkowo, wykazano, że rozciąganie zwiększa poziom serotoniny i zmniejsza stres. Jest tak wiele ćwiczeń, które wykraczają poza podstawy, ale na początek sprawdź te ćwiczenia, które są dobre na trawienie, te ćwiczenia, które pomagają w stanach lękowych lub te ćwiczenia, które pomogą Ci osiągnąć orgazm.

Skorpion: Dziennik

Skorpiony mogą mieć tajemniczą aurę, ale są w pełni zestrojone ze swoimi emocjami i często doświadczają emocjonalnych skrajności w głębi duszy. Najlepszy sposób na uwolnienie tych głęboko zakorzenionych uczuć? Pisanie dziennika. Dziennikarstwo nie tylko zapobiegnie gromadzeniu się negatywnych i gorzkich uczuć, ale także pomoże Ci przeanalizować wszystkie trudne lub niewygodne emocje, których obecnie doświadczasz. Z kolei będziesz widział rzeczy wyraźniej, co pomoże Ci uchronić się przed cynizmem i podejrzliwością wobec każdego, kogo spotkasz.

Sagittarius: Gotuj nowe przepisy

Urodzenie się pod Słońcem Strzelca oznacza bycie urodzonym z żądzą wędrówki we krwi, więc nie jest zaskakujące, że ludzie z tym znakiem w ich astrologicznym wykresie urodzenia są często podatni na uczucia niepokoju i nudy. Chociaż podróżowanie jest najlepszym sposobem na zaspokojenie tego pragnienia eksploracji, tworzenie nowych przepisów jest kolejną najlepszą rzeczą. Stań się kreatywny w kuchni i eksperymentuj z różnymi kuchniami i przepisami z całego świata. Dowiesz się więcej o innych kulturach, rozszerzysz swoje umiejętności kulinarne i będziesz miał okazję włączyć do swojej diety zdrowsze produkty.

Koziorożec: Pij galon wody dziennie

<img src=”https

://media.theeverygirl.com/wp-content/uploads/2022/11/10.png” alt=”” width=”1080″ height=”300″ />

Koziorożce są wszystkim o praktyczności, a picie dużej ilości wody jest jedną z najłatwiejszych i najbardziej praktycznych praktyk wellness, które możesz włączyć do swojego codziennego życia. Nie tylko galon dziennie pozwala utrzymać zmarszczki na dystans, ale także sprawia, że Twoje ciało czuje się lepiej. Nawodnienie pomaga złagodzić bóle, poprawia krążenie i działa jak naturalny detoksykator. Najprostszym sposobem, aby upewnić się, że pijesz wystarczająco dużo wody, jest noszenie przy sobie dużej butelki z wodą przez cały czas. A jeśli nie lubisz smaku zwykłej wody, spróbuj dodać plasterki cytryny, pomarańczy, limonki lub ogórka.

Aquarius: Praktykuj jog

ę

Celem jogi jest połączenie umysłu i ciała, co może być szczególnie pomocne dla Wodników. Jako znak powietrza, jesteś naturalnie racjonalny i idealistyczny, ale ten logiczny punkt widzenia sprawia, że łatwo jest się oderwać. Praktyka jogi może pomóc Ci w kontakcie z Twoimi emocjami, co może nauczyć Cię jak sobie z nimi radzić – bez względu na to jak bardzo mogą być niekomfortowe. Gdy Twój umysł, ciało i serce będą pracować w zgodzie, poczujesz się bardziej zrównoważony i lepszy niż kiedykolwiek.

Ryby: Pracuj z kryształami

Jako marzyciel zodiaku masz niezwykłą zdolność do sięgania poza to, co namacalne i doświadczania rzeczy, których inni nie mogą doświadczyć. Istnieje wiele kryształów zalecanych dla osób urodzonych pod Słońcem Ryb, ale dwa z najbardziej popularnych to ametyst i akwamaryn, ponieważ są to dwa kamienie urodzenia związane z tym znakiem. Ametyst jest związany z czakrami korony i trzeciego oka i może pomóc każdemu, kto zmaga się z potrzebą ucieczki, uwalniając uspokajającą energię wibracyjną i promować lepszy sen, umieszczając go pod poduszką. Podobnie akwamaryn jest związany z czakrą gardła i odwagą, więc noszenie go na szyi może pomóc Ci w próbowaniu nowych rzeczy i skutecznej komunikacji. Pamiętaj, aby zrobić swoje badania, aby znaleźć kryształ, który działa najlepiej dla Ciebie.

Twój znak zodiaku może być sekretem poczucia większej pewności siebie i szczęścia – oto jak się do niego dostać