7 całkowicie naturalnych sposobów na zwiększenie libido, których jeszcze nie próbowałeś

Spójrzmy prawdzie w oczy: Nie możemy oczekiwać, że zawsze będziemy mieć popęd seksualny na wysokich obrotach, i potrzeba czegoś więcej niż tylko cueing Marvin Gaye “Let’s Get It On”, aby go ożywić. Po pierwsze, to normalne i powszechne, że doświadczasz wzlotów i upadków swojego libido. Ale wszyscy zasługujemy na to, by czerpać korzyści z przyjemności seksualnej – mówię o mniejszym niepokoju, lepszym śnie, uldze w bólach głowy i nie tylko. Więc podczas gdy nie możesz zmienić swojego libido za pomocą pstryknięcia palcami, istnieją naturalne środki zaradcze, które mogą pomóc w zwiększeniu Twojego pożądania seksualnego z womp womp do bow-chicka-wow-wow. Czytaj dalej, aby poznać siedem sposobów, które sprawią, że będziesz w nastroju. A co najlepsze? Nie ma w nich nic fałszywego, łącznie z “Wielkim O”, do którego prawdopodobnie doprowadzą.

Dodaj do swojej rutyny suplement adaptogenny

Może nie ma czegoś takiego jak eliksir miłości, ale połącz redukujące stres i dodające energii efekty adaptogenów i masz następną najlepszą rzecz. Te rośliny i grzyby mogą pomóc w regulacji organizmu, aby powrócić do równowagi, więc jeśli niepokój staje się lepszy od ciebie, wchodzą one do pomocy w zmniejszaniu poziomu kortyzolu. Ale ich transformujące korzyści nie kończą się na tym – efekty adaptogenów mogą dodać pikanterii w sypialni. Wejdź: Moon Juice’s Sex Dust. Zawiera stymulującą mieszankę adaptogenów i ziół, które zwalczają stres, aby wspierać zdrową równowagę hormonalną, libido i kreatywną energię.

Dodaj naturalny suplement libido do swojej kawy, herbaty lub smoothie, albo połącz go z ulubioną czekoladą. Dzięki składnikom, które są identyfikowalne, silnie dozowane i łatwo wchłaniane, możesz mieć pewność, że Twoje zdrowie seksualne otrzymuje właściwy rodzaj TLC. Użyj kodu EVERYGIRL10, aby uzyskać 10% zniżki na jedno zamówienie i przygotuj się do rozpalenia swojej seksualnej iskry.

Moon Juice

Sex Dust

Dzięki połączeniu Shatavari, Shilajit, Epimedium, Schisandra, Cacao i Maca, ta stymulująca mieszanka adaptogenów i ziół ukierunkowana jest na stres, aby wspierać zdrową równowagę hormonalną, libido i kreatywną energię.

Użyj kodu EVERYGIRL10, aby uzyskać 10% zniżki na swoje pierwsze zamówienie z Moon Juice!

Źródło: @moonjuice

Sięgnij po pokarmy będące afrodyzjakami

Wszyscy słyszeliśmy, że afrodyzjaki podobno wzbudzają pożądanie seksualne i przyjemność. Ale czy czekolada, ostrygi i truskawki są naprawdę tak potężne? Chociaż istnieje niewiele dowodów naukowych na to, że te podobno seksowne stymulanty są prawdziwe, istnieją suplementy żywnościowe, które okazały się pomóc ci wrócić w siodło: maca, miłorząb japoński, kozieradka i orzechy pistacjowe, aby wymienić tylko kilka. Od pomocy w zwiększeniu przepływu krwi do promowania produkcji hormonów płciowych, uważaj te “afrodyzjaki” za swoich naturalnych przyjaciół zwiększających libido. Ale na koniec dnia nie możesz się pomylić, jedząc dietę bogatą w składniki odżywcze i równoważącą poziom hormonów (pomyśl o wysokiej jakości mięsie i jajach, owocach i warzywach oraz zdrowych tłuszczach, takich jak oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia i awokado).

Okaż trochę miłości swojemu dnu miednicy

Jeśli kiedykolwiek wykonywałaś ćwiczenia kegla, jesteś już do przodu (brawo!). Grupa mięśni, które tworzą kształt przypominający miskę między twoimi kośćmi siedzenia (AKA twoje dno miednicy), jest odpowiedzialne za zapewnienie ci najlepszego “O”, jakie kiedykolwiek miałeś, i zapobieganie sikaniu w spodnie w ruchu ulicznym. Innymi słowy, masz swoje dno miednicy, by podziękować za cieszenie się seksem i kontrolowanie swojego pęcherza i wypróżnień. Jedna czerwona flaga, że twoje dno miednicy mogłoby się przydać? Zgadłeś, niskie libido. Dobra wiadomość? Możesz poprawić swoje zdrowie dna miednicy i, z kolei, swój popęd seksualny poprzez terapię dna miednicy, praktykowanie jogi, rolowanie pianki i wykonywanie ćwiczeń, które wzmacniają i ukierunkowują grupę mięśni.

Źródło: @buffy

Dużo śpij

PSA: Uzyskanie wystarczającej ilości odpoczynku wpływa na znacznie więcej niż tylko na Twoją urodę. Przykład: Badania pokazują, że brak snu jest związany ze zmniejszonym pożądaniem seksualnym i pobudzeniem u kobiet. Kiedy drzemiesz, twoje ciało przywraca energię i reguluje poziom hormonów, a mięśnie i komórki w twoim ciele naprawiają się i rosną, więc uzyskanie odpowiedniej ilości snu może sprawić lub złamać twoje życie seksualne. Dolna linia: Konsekwentna jakość snu równa się zdrowemu popędowi seksualnemu. Jakbyś potrzebowała więcej powodów, by nadać priorytet swoim “zzzs”, za każdą dodatkową godzinę snu Twoje libido wzrasta o 14%. Ustanów więc rutynę odprężania się (joga, ktoś?), powiedz “nie” kofeinie po lunchu, wpasuj ruch w swój dzień i utrzymuj środowisko snu w chłodnej temperaturze od 65°F do 72°F, aby naładować swoje ciało i umysł. Rezultat? Zwiększone libido.

Rozważ naturalną alternatywę dla hormonalnej kontroli urodzeń

Istnieje prawdopodobieństwo, że stosowałaś lub stosujesz obecnie jakiś rodzaj hormonalnej antykoncepcji. I nie jest tajemnicą, że hormonalne metody kontroli urodzeń mają niepożądane fizyczne i seksualne skutki uboczne, w tym zmniejszone libido. Nie chcę być dostarczycielem kolejnych złych wiadomości: W jednym z badań stwierdzono, że kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną rzadziej doświadczały aktywności seksualnej, podniecenia, przyjemności i orgazmu.

Co więc ma zrobić dziewczyna? Na szczęście istnieją naturalne alternatywy dla hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Od dobrych prezerwatyw i taktyki “wyciągania” do silikonowych diafragm i nakładek na szyjkę macicy, nie brakuje dostępnych opcji kontroli urodzeń bez hormonów. Ponieważ przy wyborze najlepszej dla siebie niehormonalnej metody kontroli urodzeń należy wziąć pod uwagę ryzyko i korzyści związane z każdym typem, a także styl życia i osobiste potrzeby, porozmawiaj ze swoim ginekologiem i nie bój się zadawać żadnych pytań, bez względu na to, jak bardzo mogą się one wydawać krępujące (w końcu nie ma głupich pytań).

Źródło: @bykwest

Dodaj sobie pewności siebie

Kiedy patrzysz na siebie w lustrze, co widzisz i mówisz do siebie? Jeśli nie są to twoje atrybuty i podnoszący na duchu self-talk, mamy pracę do wykonania (ja włącznie). Bo jak czujemy się o sobie i naszych ciałach wpływa na to, co idzie (lub nie idzie) w dół między arkuszami. Oczywiste jest, że jeśli skupić się na swoich postrzeganych wad (“Chciałbym móc pozbyć się cellulitu na moich udach” lub “Nie jestem wystarczająco utalentowany, aby uzyskać m

y dream job”), nie będziesz chciała się tym zająć. Zamiast tego spróbuj zmienić swój sposób myślenia i zwrócić uwagę na swoje mocne strony, ćwicząc słowa afirmacji lub uderzając w swoje ulubione zajęcia treningowe, aby uwolnić te dobre samopoczucie. W tym czasie zestrój się ze swoim ciałem, odkryj, co cię podnieca, i zanotuj swoje główne podniety (dziennik zawsze FTW). Główny wniosek? Zwiększ swoją samoocenę, a twoje życie seksualne ci podziękuje.

Komunikuj się ze swoim partnerem i/lub zaufanym

lekarzem

Bądźmy

szczerzy:

Rozmowa z partnerem lub lekarzem o swoim niskim popędzie seksualnym jest czymś innym niż seksowna i może być niezręczna AF. Ale co jeśli powiedziałbym ci, że rozmowa o twoim życiu seksualnym wzmacnia nie tylko twój związek, ale także twoją satysfakcję seksualną? I kiedy masz silniejsze emocjonalne połączenie ze swoim S.O., szanse na posiadanie mind-blowing seks dostaje całe mnóstwo wyższe.

Teraz, gdy mam twoją uwagę, kiedy czas jest odpowiedni (czytaj: kiedy oboje jesteście spokojni i zrelaksowani), ugryźć kulę i kopnąć rozmowę z czymś w rodzaju “To jest naprawdę niewygodne dla mnie, ale czy możemy znaleźć czas dla mnie, aby podzielić się czymś o naszym życiu seksualnym z tobą?”. Jeśli to czuje się całkowicie poza zasięgiem, użyj filmu, programu telewizyjnego lub artykułu, do którego możesz się odnieść jako do rozpoczęcia rozmowy. Kiedy już dojdziecie do porozumienia, bądźcie otwarci i szczerzy w kwestii tego, jak się czujecie i czego chcecie i potrzebujecie. Staraj się nie pomijać szczegółów, aby pomóc swojemu partnerowi zrozumieć, czego doświadczasz, jednocześnie nie obarczając go winą. Pamiętaj, że twoje problemy z seksem nie zostaną rozwiązane z dnia na dzień, więc utrzymanie otwartego i ciągłego dialogu jest kluczowe.

Powiedzmy, że dałeś komunikacji z partnerem i wyżej wymienionych środków zaradczych starą próbę college’u i twoje libido nie pączkuje, nie szczotkować go na bok. Poszukaj zaufanego specjalisty, czy to OBGYN lub terapeuty, aby dotrzeć do sedna sprawy. Niezależnie od przyczyny, posiadanie zdrowego libido i satysfakcjonującego życia seksualnego jest twoim prawem.

7 nawyków kobiet, które zawsze mają zdrowe libido

Ten post zawiera sponsorowane włączenie Moon Juice, ale wszystkie opinie wewnątrz są opiniami redakcji The Everygirl.