Mindful Journal Prompts to Try for Your Mental Health

Stres jest prawdziwy w tych dniach (ok, te ostatnie kilka lat). Wiemy, że długie spacery w przyrodzie, medytacja i ćwiczenia mogą pomóc poprawić nastrój, ale jeśli szukasz czegoś nowego, aby dodać do swojej rutyny zdrowia psychicznego, możesz spróbować mindful podpowiedzi dziennika.

quick-mindfulness-tricks Related story Quick Mindfulness Tricks to Deescalate a Terrible, Stressful, No-Good Day

Dla każdego, kto znajdzie się trochę nadmiernie zestresowany lub zmagający się z codziennymi bitwami (a kto nie jest?), Eden Garcia-Balis, Licensed Marriage & Family Therapist i CEO Airport Marina Counseling Service, mówi, że dziennikarstwo może być świetnym sposobem na spowolnienie, spojrzenie w głąb siebie, a nawet uzyskanie jasności na temat priorytetów w swoim życiu.

“Specjaliści od zdrowia psychicznego odkryli, że dziennikarstwo może pomóc ludziom odkryć swoje ‘dlaczego’ i dać im jasny kierunek, aby iść naprzód”, mówi SheKnows. “Z naszym zajętym życiem, może być łatwo robić rzeczy w ten sam sposób, w jaki zawsze je robiłeś, latając na autopilocie i nigdy naprawdę nie zastanawiając się, jak twoje decyzje wpływają na twoje życie i tych ludzi wokół ciebie. Będąc naprawdę świadomym wszystkiego, co robisz, staje się coraz bardziej jasne, co jest w życiu ważne, a co nie.”

Według dr Jaime Zuckerman journal prompts pozwalają na to, co nazywa się dyfuzją poznawczą, czyli zdolność do bycia obiektywnym wobec własnych myśli i emocji. “Pozwala spojrzeć na swoje myśli, zamiast być w nie zaplątanym. To daje poczucie jasności”.

Dodatkowo, mówi dr Zuckerman, podpowiedzi w dzienniku pozwalają również na śledzenie swojego nastroju, myśli i zachowań w różnych scenariuszach, ramach czasowych i w odpowiedzi na wyzwalacze, co umożliwia dostrzeżenie swoich postępów (i pułapek) w czasie.

“Mindfulness podobnie daje ci ten sam obiektywizm i jasność. Pozwala spojrzeć na swoje myśli jako po prostu przechodzące obok” – mówi. “Mindfulness pozwala ci uziemić się w chwili obecnej. Wykorzystując swoje zmysły do poznania otoczenia, możesz zakotwiczyć się w teraźniejszości”.

Jeśli nie jesteś pewien, jak rozpocząć praktykę pisania dziennika, dr Zuckerman zaleca znalezienie pory dnia i miejsca, które będzie miało ograniczone przerwy, a najlepiej czasu, którego możesz trzymać się codziennie: “Zacznij powoli. Zacznij powoli, może pięć minut raz dziennie i stopniowo zwiększaj czas” – mówi – “Bądź cierpliwy wobec siebie. Bycie uważnym i bardzo świadomym swoich myśli i uczuć wymaga wiele praktyki. Bądź dla siebie łagodny. Mindfulness i pisanie dziennika mogą również wywołać niewygodne (i wcześniej unikane) myśli i uczucia.”

Poniżej znajduje się piętnaście podpowiedzi do dziennika dostarczonych przez ekspertów, które pomogą ci nawiązać kontakt ze swoim umysłem, ciałem i duszą, i miejmy nadzieję, że przyniosą trochę ulgi w świecie pełnym zawirowań.