6 porad, które zdrowe kobiety stosują podczas picia alkoholu w czasie wakacji

Trudno jest myśleć o tym świątecznym sezonie bez odrobiny świątecznej radości (czytaj: alkoholu). Niezależnie od tego, czy organizujesz Święto Przyjaciół, przychodzisz jako osoba towarzysząca na firmową imprezę świąteczną swojego męża, czy też obowiązkowo pojawiasz się na corocznym spotkaniu cioci Mary, alkohol jest często wspólnym mianownikiem. Nie da się ukryć, że święta to synonim niekończących się libacji i uczt, na których nie może zabraknąć tego, co zwykle: indyka, farszu, tłuczonych ziemniaków, szarlotki i ciasteczek. Ale jeśli szukasz wskazówek, jak cieszyć się grzanym winem i koktajlami z jabłecznika z umiarem, a nie przechodzić na zimny indyk przed Suchym Styczniem, mam dobrą wiadomość: możesz mieć ciastko i zjeść je także. Czytaj dalej, aby poznać przewodnik po piciu podczas świąt – wydanie dla zdrowych kobiet.

Co jest uważane za “zdrowe picie?”

Jeśli chodzi o przyjęcie zdrowego podejścia do picia alkoholu, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Każdy z nas ma swoją własną definicję zdrowej ilości i liczby odcięcia, która różni się w zależności od naszej płci biologicznej, wieku, zdrowia i składu ciała. Nie pomaga również fakt, że alkohol i zdrowie to temat od dawna kwestionowany przez ekspertów od wellness. Podczas gdy niektóre badania promują korzyści zdrowotne alkoholu, takie jak czerwone wino, inne badania i eksperci mówią, że żadne spożycie alkoholu nie jest zdrowe.

Jeśli szukasz ogólnej zasady kciuka, Christine Kingsley, zaawansowana praktyka zarejestrowana pielęgniarka (APRN) w Lung Institute, złamał go dla nas: “Praktykowanie zdrowego picia ogranicza je do trzech lub mniej regularnych napojów alkoholowych dziennie”. (Ważne jest również, aby pamiętać, że nie wszystkie drinki są stworzone równe: prawdziwa porcja alkoholu to 1,5 uncji destylowanych alkoholi (pomyśl: gin, wódka, whisky), 5 uncji wina i 12 uncji piwa).

Wspomniała również, że mniejsza ilość enzymów trawiących alkohol i bardziej znaczące zmiany hormonalne spowodowane menstruacją i kontrolą urodzeń przyczyniają się do naszej zmniejszonej zdolności do przetwarzania alkoholu, więc kluczem jest picie z rozwagą. Linia dolna: Zawsze słuchaj swojego ciała. Czy daje ci sygnały, że masz już dość po wypiciu dwóch granatowych mojito? Zamiast ograniczać się lub wstydzić za to, co pijesz, poznaj swoje osobiste granice i praktykuj podejście do picia oparte na uważności.

Hacki, których używają zdrowe kobiety, by pić mądrzej podczas wakacji:

Zadbaj o wodę

Jeśli chodzi o H2O, zdrowe kobiety nie próżnują, zwłaszcza jeśli delektują się napojem. Więc pierwsza kolejność działań po przybyciu na wakacyjne spotkanie? Zacznij od dużej szklanki wody z cytryną, zanim zaczniesz pić, aby napełnić żołądek i zapobiec nadmiernemu piciu à la Kingsley. Następnie, aby stłumić odwodnienie w zarodku, podwójnie pięść, z wyjątkiem tego, że uczyń ją swoim napojem z wyboru i wodą. “To jedna z najstarszych, ale najmądrzejszych sztuczek w książce: Po każdym kieliszku alkoholu spożywaj szklankę wody” – powiedziała Kylene Bogden, zarejestrowana dietetyczka i współzałożycielka FWDfuel. “To pozwala naturalnemu systemowi detoksykacji twojego ciała wystarczająco dużo czasu na prawidłowe filtrowanie, co prowadzi do bardziej spokojnego snu tej nocy i mniejszego kaca następnego dnia”. Enough said.

Jedz dobrze zbilansowane posiłki przed i po spożyciu alkoholu

Zanim nalejesz sobie wysokiego, unikaj wszechobecnego kaca, wypełniając swój żołądek pożywnymi pokarmami. “Bądź pewien, że. spożywać bogaty w białko posiłek lub przekąskę, najlepiej przed wzięciem pierwszego łyku alkoholu lub obok drinka” – sugeruje Bogden. “To spowalnia trawienie alkoholu przez twój organizm, zapewniając w ten sposób lepszą kontrolę cukru we krwi i mniejszy efekt odurzający alkoholu”.

Zdrowe kobiety wiedzą, że lekki posiłek lub kęs tu i tam nie wytnie go, jeśli planujesz bottom’s up! Jeśli masz get-together wieczorem, Bogden zachęcał do rozpoczęcia dnia ze zrównoważonym śniadaniem i odpowiednich posiłków i przekąsek do naśladowania. I PSA dla tych, którzy piją kawę jako pierwsi rano: Downing kawy na pusty żołądek to przepis na katastrofę dla twojego kortyzolu, a dodanie alkoholu do mieszanki bez odpowiedniego paliwa może zaszkodzić twojemu zdrowiu metabolicznemu. Dlatego odżywiaj swoje ciało dobrymi dla Ciebie posiłkami (białko, pełne ziarna i zdrowe tłuszcze) przed i w trakcie picia.

Sięgaj po zdrowsze opcje

To proste: Przekaż mieszane napoje o wysokiej zawartości cukru, które pozostawiają cię z niczym więcej niż wywołaną cukrem śpiączką i kacem (patrząc na ciebie, przyprawiony eggnog). Zamiast tego trzymaj się jednego, czystego alkoholu, takiego jak wódka, tequila i gin. “Kolory i smaki to właśnie te rzeczy, które sprawiają, że te napoje są cichymi zabójcami” – ostrzega Kingsley. “Ich właściwości motywują cię do spożywania większej ilości, potencjalnie powodując nadmierne picie i odwodnienie”.

Inny wypróbowany i prawdziwy substytut dla cukrowych koktajli? “Optuj za winami. Czerwone lub białe wino jest świetną alternatywą dla alkoholu podczas świątecznych spotkań, ponieważ zajmują one więcej czasu, a zatem promują umiarkowane picie” – wyjaśnił Kingsley. “Wina mogą również oferować korzyści zdrowotne dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym”. Albo zmień to z bezalkoholowymi napojami. Od bąbelków i alkoholi wysokoprocentowych po piwo i wino – wybieraj spośród bezalkoholowych napojów orzeźwiających, które mają smak bez niepożądanych skutków ubocznych alkoholu, kofeiny, dodanych cukrów i sztucznych aromatów.

Byłabym zaniedbana, gdybym nie wspomniała o tym triku, który zdrowe kobiety zawsze mają w rękawie, dzięki Caitlin Carr, MS, zarejestrowanej dietetyczce: Rozcieńcz swój napój wodą gazowaną lub musującą i zrób z niego spritzer, zwłaszcza gdy rodzinny barman (AKA tata) ma tendencję do ciężkiej ręki. Z każdym łykiem otrzymasz zastrzyk nawilżenia.

Opracuj plan

Niezależnie od tego, czy chodzi o ustalenie godziny policyjnej, limitu, partnera do odpowiedzialności, czy o wszystkie powyższe rzeczy, miej plan działania przed swoim świętem. Zdrowe kobiety ograniczają spożycie alkoholu na 3-4 godziny przed snem, ponieważ w przeciwnym razie alkohol może zakłócić ich sen (odpoczynek dla urody jest przecież nie do uniknięcia!). Ustalając swój maksymalny poziom alkoholu, stawiają sobie realistyczne cele. Może wypijesz jednego drinka na noc przez całą imprezę, weźmiesz dwa łyki i zakończysz imprezę, albo spróbujesz kilku świątecznych drinków z przyjaciółmi – tylko Ty możesz określić, co jest dla Ciebie najlepsze. Jeśli wiesz, że masz tendencję do przesadzania, gdy jesteś w nastroju do świętowania, rozważ wprowadzenie systemu kumpli. Sprawdzajcie się nawzajem i monitorujcie, ile wy i wasz kumpel pijecie – nie tylko na jednej imprezie, ale także w ciągu kilku poprzedzających ją dni. Możecie sobie później podziękować.

Ustal granice

Presja rówieśników (lub rodziny) jest prawdziwa, drogie panie. Każda z nas ma taką ciotkę o dobrych intencjach, która namawia nas do wypicia z nią “jeszcze jednego drinka” podczas świątecznej imprezy rodzinnej. Albo jak tylko dotrzesz do t

a wymianie ciasteczek, twoja gospodyni-najlepsza przyjaciółka pyta: “Czy mogę podać ci drinka?”. Bądź przygotowany z odpowiedzią w umyśle, jak “Nie, dziękuję. Skończyłam na noc” lub “Odpadam dzisiaj, ale doceniam ofertę”. Zdrowe kobiety wiedzą, kiedy wyznaczyć granicę i powiedzieć “nie”, ponieważ picie powinno być zawsze wyborem, a nie obowiązkiem. Bycie otwartym i szczerym z bliskimi na temat swoich celów zdrowotnych może pomóc oczyścić powietrze i nadać ton przyszłym spotkaniom. A jeśli zostaniesz zaproszony na imprezę, o której wiesz, że będzie przepełniona alkoholem, nie ma nic złego w rezygnacji z niej (JOMO, FTW).

Miej suplementy w gotowości

Rzucanie kilku pleców przy wsparciu niektórych suplementów może oznaczać różnicę między budzeniem się z jasnymi oczami i krzaczastym ogonem, a stawieniem czoła porannej niedoli po. “Zacznij wspierać naturalny system filtracji swojego ciała (nerki i wątrobę), zanim poczujesz się słabo” – radzi Bogden. “W mojej praktyce zalecam witaminę B complex zmytą napojem bogatym w elektrolity zaraz po ostatnim drinku w ciągu dnia i jedną porcję węgla aktywowanego tuż przed uderzeniem głowy w poduszkę”. Inne must-haves, które należy dodać do swojego zestawu do picia awaryjnego don’t-leave-home-without? N-acetyl cysteina (NAC) i ostropest mleczny. Przyjmowanie ich przed piciem, przed snem i dzień po może wzmocnić funkcję wątroby w metabolizowaniu alkoholu. Zanim dodasz wspomniane suplementy do swojej rutyny, najpierw skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem. Podczas gdy nie ma żadnych gwarancji, aby zapobiec kacowi (z wyjątkiem trzeźwości, oczywiście), te naturalne środki zaradcze są całkiem blisko.

8 sekretów, które zdrowe kobiety zawsze stosują podczas jedzenia na mieście