6 czarodziejskich rytuałów, które pomogą ci się bardziej zrelaksować w trakcie “home spa”

Nie ma co do tego wątpliwości – jesień jest magiczna. Liście zmieniają się we wszystkie rodzaje żywych odcieni, zapach cynamonu jest wszędzie, gdzie się udasz, a chłód w powietrzu gryzie w sposób, który niemalże czuje się osobiście. Jest to pora roku, która sprawia wrażenie żywej, nic więc dziwnego, że jesień jest bezpośrednio związana z mistycyzmem. Do tego stopnia, że jednym z kluczowych obrazów sezonu jest czarownica(Hocus Pocus, anyone?). Oczywiście, z tym tytułem wiążą się również stereotypy dotyczące tego, co oznacza bycie czarownicą: latające miotły, złe kociołki i chęć zjadania dzieci. Ale prawdziwa definicja czarownicy nie jest tak łatwa do ustalenia.

Historycznie, czarownice, lub ludzie oskarżeni o bycie czarownicami, występowali w wielu różnych formach, ale większość z nich to kobiety i daleko im było do potworności. Były to raczej mistrzynie dobrego samopoczucia, specjalizujące się w ziołolecznictwie, położnictwie i innych praktykach leczniczych. Współczesne kobiety kierują te rytuały w stronę głównego nurtu, odnajdując głębokie połączenie z ziemią i naturą, i skłaniając się ku praktykom, które poprawiają jakość ich życia. Jeśli więc naprawdę się nad tym zastanowić, wcielanie się w swoją wewnętrzną czarownicę jest samo w sobie praktyką wellness. Czytaj dalej, aby poznać kilka rytuałów wellness, które czarownice na przestrzeni wieków stosowały i kochały, a które pomogą wzmocnić twoje zdrowie na jesień i nie tylko.

1. Bądź bardziej świadomym użytkownikiem olejków eterycznych

Zapach jest znany z wyzwalania zarówno emocji, jak i pamięci, więc możesz użyć zapachu, aby wzmocnić swoje poczucie siebie i wpłynąć na sposób, w jaki odnosisz się do świata wokół ciebie. Zamiast typowego dyfuzji olejku lawendowego, aby się zrelaksować lub wąchania olejku z mięty pieprzowej dla energii, DIY własne mikstury (widzisz, co zrobiłem tam?), dzięki czemu można stuknąć do rodzaju energii i emocji, które kojarzą się z tym zapachem w dowolnym momencie. Wąchaj lub dyfuzji szeroki zakres olejków eterycznych (eukaliptus, cytryna, itp.) i albo zobaczyć, jak zapach sprawia, że czujesz lub można skojarzyć afirmację do zapachu.

Aby pójść o krok dalej, wymieszaj własną miksturę, zaczynając od bazy, takiej jak olej jojoba lub oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, i przelej do małej fiolki z kulką do łatwiejszej aplikacji. Dodaj kilka kropli wybranego przez siebie olejku eterycznego do bazy (sam olejek eteryczny może być drażniący dla skóry, dlatego łączymy go z innym olejkiem w celu rozcieńczenia), aby w razie potrzeby natrzeć nim skronie, nadgarstki lub inne punkty nacisku. Uzupełnij fiolkę płatkami kwiatów lub świeżymi ziołami, aby wzmocnić zapach i jednocześnie upiększyć mieszankę. Jak w przypadku wszystkich rytuałów, pamiętaj, że ustalenie intencji dla praktyki wzmocni jej efekty. Przypisz słowo (takie jak odwaga, współczucie czy pewność siebie) do swojej mikstury i nakładaj olejek na skórę zawsze, gdy potrzebujesz przypomnienia o tej intencji.

2. Uaktualnij swoją rutynę kąpieli

Kąpiel od wieków była ważna zarówno dla higieny, jak i rytuału. Woda często była używana nie tylko do oczyszczania ciała, ale także umysłu i energii. A kiedy świadomie uzupełniasz wodę do kąpieli ziołami, kwiatami lub kryształami, możesz wzmocnić jej lecznicze właściwości. Zapomnij o nudnej kąpieli z bąbelkami – istnieje niezliczona ilość kombinacji, które możesz stworzyć podczas opracowywania swojego rytuału kąpieli. Ja lubię bazylię lub eukaliptus, które rozluźniają mięśnie, lawendę lub rumianek, które odprężają umysł, płatki róży i bazylię, które dodają skórze blasku, lub kryształy takie jak kwarc różany i ametyst, które oczyszczają z niespokojnej energii i zapraszają spokój do Twojej przestrzeni.

Wierzę, że jeśli ciągnie Cię do konkretnej rośliny lub kryształul, twoja intuicja prowadzi cię, aby użyć go dla swoich korzyści. Ale jeśli jesteś badaczem jak ja, nie krępuj się uderzyć w książki (jak tutaj lub tutaj) dla wszystkich właściwości leczniczych, że rośliny i kamienie mają do zaoferowania. Idź na dziko i zastosuj to, co do ciebie dzwoni. Po raz kolejny, rytuały kąpieli są przypieczętowane przez intencje, które dla nich ustalasz, więc pomyśl o tym, co oczyszczasz, odnawiasz, uzdrawiasz lub zapraszasz.

3. Zapal kilka kadzideł, aby zresetować energię w swojej przestrzeni

Wiele różnych kultur na przestrzeni dziejów paliło zioła i kadzidła jako sposób na oczyszczenie przestrzeni z nieświeżej energii, aby sprawić, że poczuje się ona żywa i świeża. Ze wzrostem palo santo i szałwii staje się bardziej mainstreamowy, ważne jest, aby honorować i pamiętać, gdzie pochodzą, więc zrobić swoje badania i honorować rytuał. W przypadku kadzideł, Frankincense i Myrrh to dwie opcje, które przetrwały próbę czasu i nadal są znane ze swoich właściwości leczniczych. Kiedy przychodzi do zapalania ziół i kadzideł, zrób swoje badania i znajdź typ, który wzywa cię do oczyszczenia przestrzeni w twoim domu.

I pamiętaj, że intencja musi być podstawą każdego rytuału. Jeśli tak nie jest, praktyka jest tylko pustosłowiem. Ustaw intencję, aby oczyścić zablokowaną energię i zaprosić świeże, kochające wibracje do swojego domu. Gdy zapach się unosi, wyobraź sobie, że przestrzeń jest wykorzystywana w sposób, który jest dla Ciebie dobry. To jest wielki rytuał robić konsekwentnie, szczególnie gdy ty używasz twój przestrzeń jako praca-from-home set-up. Ten rytuał może pomóc Ci osiągnąć konkretne cele w pracy, lub ułatwić wyjście z trybu pracy w relaks.

4. Dziennik przyszłości, aby stać się osobą, którą chcesz być

Nie sądziłeś, że napiszę czarowniczy post bez przynajmniej jednego ukłonu w stronę rzucania zaklęć, prawda? Journaling jest potężnym sposobem, aby rzucić codzienne “zaklęcia”, ponieważ jesteś całkiem dosłownie alchemizing swoje myśli w namacalnych słów na stronie. Dziennikarstwo samo w sobie jest trochę magiczne. Kiedy zapisujesz w dzienniku swoje intencje dotyczące tego, jak chcesz się czuć, co chcesz robić lub jak chcesz się zachowywać w przyszłości, jesteś w stanie lepiej wyobrazić sobie siebie w tej przyszłej roli. To sprawia, że łatwiej jest wcielić się w tę rolę teraz, co jest jednym z najszybszych sposobów na zamanifestowanie życia, którego pragniesz.

Więc śmiało pisz o wyższej wersji siebie. Następnie skup się na wszystkich elementach, które właśnie wyłożyłem: jak chcesz się czuć, jak chcesz działać i co chciałbyś robić w przyszłości. Poświęć kilka chwil na wcielenie się w to, o kim właśnie napisałeś i zauważ, jak Twoja energia się przesuwa. Jeśli to nie jest magia, to nie wiem co nią jest.

5. Wybierz jednosłowną afirmację na każdy dzień

Jeśli journaling czuje się jak zbyt długi przedsięwzięcie, inny szybki alchemizing sztuczka jest wybrać słowo lub frazę, że chcesz wcielić się w danym dniu. Na przykład, jeśli masz duże spotkanie, którym jesteś trochę zdenerwowany, “zdolny” może być twoim słowem wyboru. Wizualizuj siebie całkowicie uosabiającego to słowo i nie krępuj się zapisać go gdzieś, gdzie będzie widoczne przez cały dzień, np. na karteczce post-it przy biurku. Wcielanie się w jedno słowo może być równie potężne, jak wyobrażanie sobie całej przyszłości, o ile tylko ustalisz intencję, by się tego trzymać.

6. Regularnie łącz się z naturą

Nauka udowodniła, że elektrony na powierzchni ziemi mogą przenosić energię z ziemi do naszych ciał, uspokajać

w naszych systemach nerwowych. Wiemy

, że natura jest uzdrawiająca. Ale zgadnij co? Kultury, plemiona i światowe religie wiedzą o tym od tysięcy lat (w tym czarownice). Każdy, kto ma dużą wrażliwość na przesuwanie energii, będzie twierdził, że efekty tego konkretnego rytuału są niezaprzeczalne. Spróbuj uziemienia, które polega na chodzeniu boso na zewnątrz, lub kąpieli leśnej, która oznacza przebywanie na łonie natury (szlak, las, park itp.), aby czerpać więcej korzyści.

Poświęć chwilę, aby poczuć swoje bose stopy na ziemi w jakikolwiek sposób czuje się komfortowo. Wizualizuj każdą energię, która ci nie służy, jako wciąganą do ziemi, poczuj wdzięczność za tlen, który dostarczają drzewa i rośliny, i sprawdź, czy są jakieś spostrzeżenia, które ci się nasuwają. Możesz być zaskoczony tym, co się pojawi. Jest to szczególnie dobry rytuał dla tych z nas z zajętymi umysłami, ponieważ zachęca nas do spowolnienia i ponownego połączenia się z naszym wewnętrznym głosem mądrości. Zaufaj mi, kiedy mówię, twój system nerwowy będzie ci wdzięczny.