5 sprawdzonych sposobów na oszczędzanie, które działają!

Jedna rzecz o mnie jest taka, że nie daję się łatwo zawstydzić. Mam tendencję do potykania się i upadania częściej niż przeciętna osoba. Uwielbiam śpiewać, ale mam chyba najgorszy ton znany człowiekowi. I mam wszechmocną mentalność “jesteśmy drobinkami pyłu na pływającej skale”. Nie ma zbyt wielu rzeczy w życiu, które sprawiają, że się rumienię. To znaczy, dopóki nie wspomnisz o czymś, co dotyczy moich osobistych finansów.

Jeśli chodzi o pieniądze, zaczynam od zera i nie wiem wiele poza absolutnymi podstawami. Nie wiem, co to jest wynik kredytowy, robię dość kiepską robotę oszczędzając i, szczerze mówiąc, uważam, że problem się pogarsza, ponieważ pozwalam, aby niepokój i strach były najlepsze ze mnie. Według nowej ankiety NerdWallet przeprowadzonej przez The Harris Poll, 40 procent Amerykanów czuje, że ich ogólny stan finansowy jest gorszy teraz w porównaniu z okresem sprzed pandemii. Wśród tych Amerykanów, ponad jedna trzecia twierdzi, że jednym ze sposobów pogorszenia się ich kondycji finansowej jest zaprzestanie oszczędzania (37 procent), a prawie tyle samo twierdzi, że pogorszyła się ona, ponieważ musieli użyć oszczędności awaryjnych, aby zapłacić za rzeczy pierwszej potrzeby (35 procent).

To samo badanie ujawniło, że 3 na 5 Amerykanów (59 procent) twierdzi, że obecna gospodarka USA sprawiła, że czują się mniej pewni swoich finansów osobistych, a 29 procent twierdzi, że czuje się znacznie mniej pewnie. I ku niczyjemu zaskoczeniu, jestem jednym z nich. Niedawno dowiedziałem się o misji NerdWallet, która ma na celu zapewnienie jasności wszystkim decyzjom finansowym w życiu. Biorąc pod uwagę, że potrzebowałem każdej pomocy, jaką mogłem uzyskać, powiedziałem: “nie mów więcej”. Z tym, że zanurzyłem się głową w pierwszą ocenę finansową.

Źródło: Karolina Grabowska | Pexels

Czym jest NerdWallet?

Poprzez swoją stronę internetową i aplikację, NerdWallet pomaga konsumentom i małym firmom podejmować najmądrzejsze decyzje finansowe. Dzięki NerdWallet, konsumenci tacy jak ja mogą porównywać różne produkty finansowe (na przykład karty kredytowe, ubezpieczenia, pożyczki i inne), znaleźć artykuły i narzędzia, które pomogą im podejmować decyzje finansowe z pewnością siebie, zarządzać swoimi pieniędzmi i znaleźć swój wynik kredytowy – wszystko w jednym miejscu. Jest to w zasadzie rozwiązanie typu “one-stop-shop” dla tych, którzy chcą robić mądrzejsze ruchy pieniężne, co jest muzyką dla moich obawiających się o budżet uszu. Oto pięć łatwych sposobów, w jakie NerdWallet może pomóc w pozbyciu się zgadywania z finansów i (w końcu) pomóc ci poczuć się finansowo pewnie:

1. Obniż swoje oprocentowanie dzięki karcie kredytowej z transferem salda

Dług jest zmorą mojego istnienia i to jest rok, w którym przejmujemy kontrolę. Według nowego badania NerdWallet, w ciągu najbliższych 12 miesięcy 44 procent Amerykanów planuje spłacić dług. Niestety dla nas, podwyżki stóp procentowych będą nadal podnosić koszty pożyczania pieniędzy w czasie, gdy budżety są napięte.

Eksperci z NerdWallet zalecają odkładanie pieniędzy na wszelkie niespodziewane wydatki, aby uniknąć dodatkowego zadłużenia na karcie kredytowej. Dodatkowo, jeśli się kwalifikujesz, rozważ pożyczkę lub przeniesienie wysoko oprocentowanego salda na kartę kredytową z 0% stopą wstępną, aby obniżyć oprocentowanie. To może zaoszczędzić setki dolarów podczas spłacania długu. Niektóre z tyche najlepsze karty transferu salda nie pobierają opłaty rocznej i oferują wstępny okres zerowy procent 18 miesięcy lub więcej na transferach, lub mają okres zerowy procent 15 miesięcy lub więcej na transferach i oferują nagrody za długoterminową wartość. Nie panikuj: NerdWallet rozbija to wszystko tutaj i daje Ci ich ranking najlepszych kart do transferu salda, abyś nie musiał podnosić palca.

Źródło: Liza Summer | Pexels

2. Rozważ kartę kredytową z cash back

Jeśli i Ty jesteś zdumiony nowo podniesioną ceną latte podczas każdej wizyty w Starbucksie, nie jesteś sam. Roczna inflacja wynosi 8,3 procent od sierpnia 2022 roku (sheds a singular tear) i wszyscy to czujemy. Jeśli jesteś w miejscu, w którym nie możesz nosić salda karty kredytowej z miesiąca na miesiąc, możesz być dobrym kandydatem na kartę kredytową ze zwrotem gotówki. Może ona pomóc Ci złagodzić wpływ rosnących kosztów.

Zwrot gotówki jest najbardziej elastyczny spośród wszystkich nagród dla kart kredytowych. Dzięki nagrodom w postaci zwrotu gotówki możesz otrzymać realne dolary – zamiast zastanawiać się, jak wymienić punkty lub uzyskać punkty w obszarach, które nie są dla Ciebie tak pomocne. W zależności od tego, jakiej karty używasz i gdzie z niej korzystasz, możesz otrzymać nagrody pieniężne w wysokości od jednego do sześciu procent kwoty każdej transakcji, co bardzo nam się podoba. Niektóre karty płacą jedną, płaską stawkę od każdego zakupu, podczas gdy inne płacą wyższe stawki w określonych kategoriach i niższą stawkę na wszystko inne. I na szczęście dla ciebie, nasi przyjaciele z NerdWallet zerwali najlepsze karty kredytowe cash back, więc nie musisz szukać ich w całym Internecie.

3. Jeśli jesteś na rynku, oblicz przystępność przed zakupem domu

Kupno domu to duża decyzja. Kiedy weźmiesz również pod uwagę obecny stan naszego świata, twoja głowa prawdopodobnie się kręci. Większość z nas wie, że nie powinniśmy kupować domu, jeśli nie jesteśmy gotowi (winni jak oskarżeni), ale co dokładnie jest gotowe? Dzięki NerdWallet, teraz mamy numer, aby wiedzieć na pewno. Dzięki kalkulatorowi przystępności NerdWallet, możesz ocenić, na ile domu możesz sobie pozwolić w oparciu o dochód gospodarstwa domowego, miesięczne zadłużenie i kwotę dostępnych oszczędności na zaliczkę. To narzędzie jest takim game-changerem. Jeśli próbujesz dowiedzieć się, czy zakup domu jest wykonalne dla Ciebie teraz, będziesz chciał mieć ten kalkulator zakładki.

Źródło: Mikhail Nilov | Pexels

4. Jeśli myślisz o zakupie domu, starannie wybierz kredytodawcę hipotecznego

Więc zdecydowałeś, że jesteś gotowy finansowo i osobiście do zakupu domu. (Yay!) Teraz możesz zacząć rozglądać się za kredytodawcami. Należy porównać stopy procentowe kredytów hipotecznych* oraz inne elementy kredytu, takie jak opłaty, warunki, czas do zamknięcia, dostępność aplikacji online i śledzenie kredytu oraz ofertę obsługi klienta. Poświęcenie czasu na podjęcie świadomej decyzji może zaoszczędzić tysiące dolarów w ciągu życia pożyczki, a NerdWallet ułatwia to dzięki ich podziałowi kredytodawców hipotecznych.

5. Sprawdź wysokodochodowe konta oszczędnościowe online

Z ostatnich kilku podwyżek stóp funduszy federalnych, stopy procentowe skoczyły wyżej na sprawdzanie acc

Oszczędności, konta oszczędnościowe i certyfikaty depozytowe. Oznacza to, że obecnie można zarobić więcej pieniędzy na oszczędzaniu niż w poprzednich latach. Konsumenci mogą skorzystać z tych podwyżek stóp procentowych poprzez rozejrzenie się za nowym kontem z lepszym oprocentowaniem – zwłaszcza, że wyższe stopy procentowe mogą pomóc złagodzić bóle związane z wysoką inflacją. Jeśli chcesz zaoszczędzić na duży zakup lub zasilić fundusz awaryjny, NerdWallet ma dla Ciebie wsparcie w postaci zestawienia najlepszych obecnie wysokodochodowych kont oszczędnościowych online.

Nawyk Wellness, który może pomóc Ci podnieść poziom Twoich finansów

*NerdWallet Compare, Inc. NMLS ID# 1617539

*Aby zapoznać się z

metodologią badania, kliknij tutaj

Ten post jest sponsorowany przez NerdWallet, ale wszystkie opinie w nim zawarte są opiniami redakcji The Everygirl.