15 naturalnych dezodorantów bez sody oczyszczonej, które nie podrażnią twoich wrażliwych pach.

Jeśli kupisz niezależnie zrecenzowany produkt lub usługę za pośrednictwem linku na naszej stronie, SheKnows może otrzymać prowizję partnerską.

Gotowy, aby znaleźć naturalny dezodorant, który nie śmierdzi? Najlepsze naturalne dezodoranty to takie, które utrzymują świeży zapach, są wykonane z wysokiej jakości składników i nie podrażniają wrażliwej skóry. Problem jednak w tym, że niektóre z nich mają w składzie sodę oczyszczoną, która pochłania pot, ale może też powodować wysypkę lub podrażnienie u niektórych osób. No thank you.

Stanley's TikTok-Viral Tumbler Now Comes In Ombré & Pearlescent Colors — Get Them While You Can at Target Related story Stanley’s TikTok-Viral Tumbler Now Comes In Ombré & Pearlescent Colors – Get Them While You Can at Target

Postanowiliśmy dotrzeć do sedna tej czasami śmierdzącej sytuacji i zapytaliśmy eksperta o to, dlaczego tak się dzieje z tymi konkretnymi rodzajami naturalnych dezodorantów. “Soda oczyszczona ma zasadowe pH”, wyjaśnia dr Debra Jaliman, certyfikowany dermatolog z NYC, adiunkt dermatologii, Icahn School of Medicine at Mount Sinai i autorka książki Skin Rules: Trade Secrets from a Top New York Dermatologist. “Wysypka może być spowodowana, gdy równowaga pH jest wyrzucona”. Więc jeśli jesteś częścią zestawu wrażliwego na pH, szukanie naturalnego dezodorantu bez sody oczyszczonej może być drogą do zrobienia. Na szczęście coraz więcej marek wprowadziło na rynek bezpieczne, naturalne dezodoranty, które faktycznie działają, więc znalezienie jednego z najlepszych naturalnych dezodorantów, którego możesz się trzymać, nie powinno być zbyt trudne.

Zanim jednak wyruszysz w podróż po naturalnych dezodorantach, warto wspomnieć, że soda oczyszczona nie jest jedynym składnikiem, który może powodować podrażnienia lub reakcję alergiczną. Niektórzy ludzie są uczuleni lub wrażliwi na substancje zapachowe, parabeny, alkohol i inne – mówi dr Jaliman – dlatego przed zakupem uważnie czytaj etykiety.

Niezależnie od tego, czy jesteś wrażliwy na sodę oczyszczoną, czy po prostu chcesz poznać swoje naturalne opcje dezodorantów, pokochasz naszą listę. Od nowego producenta Each & Every po kultową francuską markę kosmetyków do pielęgnacji skóry Mario Badescu – masz wiele opcji do wyboru. Dzięki składnikom zmiękczającym skórę, substancjom pochłaniającym pot (które nie są sodą oczyszczoną) i pięknym botanicznym zapachom, te najlepsze naturalne dezodoranty bez sody oczyszczonej są naszymi ulubionymi.

Naszą misją w SheKnows jest wspieranie i inspirowanie kobiet, dlatego przedstawiamy tylko produkty, które naszym zdaniem pokochasz tak samo jak my. Należy pamiętać, że jeśli kupisz coś, klikając link w ramach tej historii, możemy otrzymać niewielką prowizję ze sprzedaży.

Wersja tej historii została pierwotnie opublikowana we wrześniu 2019 roku.