7 Kroków do Declutter Your Mind For 2023

Za każdym razem, gdy nadchodzi nowy rok, jesteśmy bombardowani pojęciem, aby dostać się do przodu przez mapowanie naszej listy uchwał. Czy jest to zobowiązanie do nowego członkostwa w siłowni lub wyjście z długu finansowego, nowy rok jest tym pustym miejscem (lub Blank Space, jeśli jesteś Swiftie), na które czekałeś. To świetny czas na osobistą refleksję i sprawdzenie się z samym sobą. Jeśli jesteś taki jak ja, twój umysł może być niesamowicie trudną rzeczą do spowolnienia. Oto siedem wskazówek, jak uderzyć w przycisk odświeżania mentalnie, abyś mógł rozplątać swój umysł i poczuć się zdolnym do podjęcia 2023.

1. Szukaj sposobów na uproszczenie

Czy to popełnienie tylko pewnej ilości spotkań / zobowiązań w tygodniu lub pozbycie się ubrań, których faktycznie nie nosisz, znajdź sposoby, aby ułatwić sobie życie. Życie może być trudne i choć wiele rzeczy jest poza Twoją kontrolą, zastanów się nad nawykami, nad którymi masz kontrolę. Czy szukasz sposobów na stworzenie marginesu w życiu, czy też ciągle przeładowujesz swój harmonogram? Życie będzie wyglądać o wiele lepiej, gdy celowo rozwijasz nawyki, które doprowadzają cię do miejsca osobistej równowagi.

2. Romantyzuj sen

Według The Sleep Foundation, “Kobiety mają życiowe ryzyko bezsenności, które jest aż o 40% wyższe niż mężczyźni”, dlatego filiżanki kawy prawdopodobnie brzmią tak dobrze rano. Innymi słowy, tak naprawdę potrzebujemy naszego pięknego snu. Proszę więc o podanie masek na oczy i satynowych piżam. Nadaj priorytet lepszym nawykom związanym ze snem, aby upewnić się, że Twoje ciało osiąga pełen potencjał dobrego samopoczucia. Ogranicz czas korzystania z ekranu przed snem, abyś mógł się psychicznie wyciszyć i przygotować do drzemki. Jeśli chodzenie do łóżka brzmi nudno, stwórz spersonalizowaną nocną rutynę, którą uwielbiasz. Po wykonaniu rutyny pielęgnacyjnej, załóż strój kąpielowy, włącz dyfuzor olejków eterycznych i zwiń się w kłębek, aby przeczytać dobrą książkę.

3. Zapisz “bałagan”

Świetnym sposobem na przetworzenie swoich myśli w zdrowy sposób jest pisanie dziennika. Nawet jeśli masz tylko kilka minut, weź pióro do papieru lub utwórz notatkę w telefonie, gdzie jesteś w stanie zanurkować w różnych myślach, z którymi masz do czynienia. Może jesteś zestresowany i potrzebujesz napisać o swoich wyzwaniach w pracy, a może smucisz się po stracie bliskiego przyjaciela i potrzebujesz wypuścić emocjonalną traumę. Pisanie jest sposobem komunikacji, który pomaga nam przetwarzać nasze emocje poprzez słowa, dzięki czemu jesteśmy w stanie uwolnić wszelkie pomysły i przekonania, które możemy trzymać w naszych umysłach. Journaling jest zdrowym ujściem i jest to bezpieczne miejsce, które można spojrzeć wstecz na jak poruszać się do przodu przez różne pory roku.

4. Zrób czas na samotność

Jak lubię mówić, zabierz siebie na randkę. W weekendy, kiedy jestem w stanie oderwać się od obowiązków mamy lub życia domowego/pracy, uwielbiam chodzić do lokalnej kawiarni, zamawiać latte i naprawdę angażować się w moje otoczenie bez bycia przerywanym lub rozpraszanym przez mój telefon. Ustaw jeden dzień lub różne bloki godzinowe w ciągu tygodnia, w których możesz zrobić coś tylko dla siebie, co ożywia cię. Często jesteśmy najbardziej zestresowani, gdy nie mieliśmy okazji odetchnąć i odejść od naszego harmonogramu, aby zainwestować w siebie. Idź na wizytę do paznokci, zobacz swój dentysta, sklep dla nowej pary butów lub po prostu rozkoszuj się pysznym rogalem przez siebie. Zrób coś, co kochasz i zrób z tego nawyk, aby mieć pewność, że dbasz o siebie.

<h2

>5. Zostaw przeszłość w przeszłości

Może przesz

edłeś

w

tym roku przez trudne rozstanie lub ktoś złamał Twoje zaufanie. Może zmagałeś się w pracy lub popełniłeś błędy, których żałujesz. Czasami nie radzimy sobie z negatywnymi emocjami w odpowiedni sposób, albo przechowujemy je i pozwalamy im się przejawiać jako niezdrowe projekcje w stosunku do innych ludzi. Zanim wejdziesz w nowy rok, poświęć chwilę na zidentyfikowanie tych negatywnych emocji i zrób przegląd serca. Zacznij od zadania sobie pytań takich jak: Jakie wydarzenia znacząco wpłynęły na mnie negatywnie w tym roku? Jakie kłamstwa lub ograniczające przekonania pozwoliłem sobie utrzymać z tych wydarzeń, które muszę puścić?

Cokolwiek to jest, rozważ odpuszczenie tych rzeczy, aby iść dalej i naprawdę się uzdrowić. Aby pokazać się innym, musimy najpierw zawsze być gotowi pokazać się sobie. Nowy rok nie zmienia krzywdy. Ale jest pięknym przypomnieniem, że możemy wybrać rozpoczęcie od nowa i – jakpowiedziała mi kiedyś moja przyjaciółka – kontynuowaćdążenie do zdrowego serca.

6.

Bądź

aktywny

Istnieje tak wiele zasobów i zaktualizowanych badań, które stale potwierdzają znaczenie ćwiczeń. Mam obsesję na punkcie spinningu i brałam udział w zajęciach spinowych co najmniej 3-4 razy w tygodniu (przed urodzeniem pierwszego dziecka), ponieważ zawsze sprawia, że czuję się niesamowicie psychicznie. Po ćwiczeniach często czujemy się jaśniejsi i jesteśmy w stanie poruszyć stagnację energii, co sprawia, że czujemy się zatrzymani, nie wspominając o tych dobrych endorfinach, które uwalniają się, gdy poruszasz swoje ciało. Czy kochasz iść na spacer lub wziąć klasę jogi online po pracy, pokazać swoje ciało trochę TLC, czyniąc ćwiczenia priorytetem dla swojego zdrowia psychicznego. Nie tylko ruch może poprawić twój nastrój, ale będziesz budować siłę – zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

7. Rób małe rzeczy od razu

Jako pracująca mama, która ma chaotyczny harmonogram, jednym ze sposobów, w jaki zminimalizowałam to, co jest na moim talerzu, jest wybór robienia rzeczy od razu. Wyobraź sobie, że jest późno w nocy, a w zlewie leży stos naczyń – prawdopodobnie kusi cię, by wstrzymać się do następnego ranka z umyciem wszystkiego. Zamiast tego wyrób sobie nawyk robienia tego od razu lub w następnej wolnej chwili. Kiedy ciągle odkładamy te małe rzeczy, kończymy na piętrzeniu obowiązków lub odpowiedzialności, aż osiągniemy nasz punkt załamania, powodując więcej stresu i niepokoju niż gdybyśmy po prostu zajęli się tym od razu. Jeśli masz dodatkowe pięć minut rano przed wyjściem do pracy, pościel łóżko, zrzuć opłatę za czynsz lub umów się na kolejną wizytę u lekarza.

Ponieważ życie może być tak zajęte, “I’ll get to it later” może czasami ustawić cię na zapomnienie zadania w dłuższej perspektywie, lub dodać do poziomu stresu, ponieważ masz podświadomie rosnącą listę rzeczy do zrobienia. Unikaj stresu i po prostu zrób to, kiedy możesz. Będziesz wdzięczny, że to zrobiłeś i będziesz psychicznie spokojny za nadanie priorytetu.

Najlepsze lekcje życia, których nauczysz się w wieku 20 lat

według terapeuty