12 wspieranych przez ekspertów postanowień finansowych do podjęcia w tym roku

Są dwa rodzaje ludzi na tym świecie: Ci, którzy robią postanowienia noworoczne i ci, którzy ich nie robią. Ja należę zdecydowanie do tych drugich; przestałam je robić, gdy zdałam sobie sprawę, że zostaną odrzucone w pierwszym tygodniu lutego. (Co prawdopodobnie mówi coś o mojej samodyscyplinie, ale odbiegam od tematu) Jednak jako młoda kobieta, która ciągle uczy się nowych rzeczy o tym, jak działa świat, zdałam sobie sprawę, że ustalanie intencji jest bezcenne. Jeśli nie masz wyznaczonych celów, możesz błądzić bez celu w kółko. Tak więc w tym roku postanowiłem zrobić kilka postanowień dotyczących manifestowania obfitości i sukcesu finansowego.

To powiedziawszy, aby uniknąć jakiegokolwiek zamieszania lub błędnego ukierunkowania, dotarłem do kilku ekspertów w branży, aby uzyskać niski dół na najlepszych postanowień finansowych do podjęcia w nadchodzącym roku i dokładnie jak je osiągnąć. A ponieważ finanse nie są uniwersalne, skorzystałem z pomocy różnych ekspertów: autora bestsellerów New York Timesa i eksperta od szczęścia, założyciela YNAB (You Need A Budget), certyfikowanego terapeuty finansowego oraz dyrektora generalnego i współzałożyciela aplikacji mobilnej, która personalizuje cyfrowe prezenty pieniężne.

Dzięki tym finansowym postanowieniom noworocznym Twoje cele finansowe zostaną zrealizowane w tym roku. Dzięki wspartej przez ekspertów wiedzy o tym, jak pokonać lęki związane z pieniędzmi i poprawić swój wynik kredytowy, a także dzięki praktykom wellness, takim jak zaufanie do wszechświata i przepływu pieniędzy, te postanowienia pomogą ci zmienić się w zamożną kobietę, którą masz być.

Gretchen Rubin

Założycielka The Happiness Project

Gretchen Rubin jest ekspertem ds. szczęścia, prowadzącą podcast i autorką bestsellerów New York Timesa, która spędziła ponad dekadę na badaniu szczęścia, nawyków i ludzkiej natury. Niedawno nawiązała współpracę z Northwestern Mutual, aby zbadać skrzyżowanie szczęścia i finansów oraz to, jak konsumenci mogą odblokować swoje własne finansowe przebudzenie. Aby dowiedzieć się więcej o Rubin, jej książkach lub posłuchać jej podcastu, możesz zajrzeć na jej stronę internetową.

1.

Odpuszczę

strach i niepokój związany z pieniędzmi Pie

niądze

to temat naładowany emocjonalnie, ale nadszedł czas, aby odpuścić wszelkie finansowe lęki i obawy, abyś mógł osiągnąć swoje cele. Przyznaję, że często łatwiej powiedzieć niż zrobić, dlatego Rubin sugeruje, aby przede wszystkim spróbować dotrzeć do źródła tych negatywnych emocji. Zidentyfikowanie źródła lęku lepiej pomoże ci go zrozumieć, a stamtąd możesz następnie wykonać kolejny krok i znaleźć możliwe rozwiązania. “Dla mnie również działanie jest antidotum na lęk” – powiedziała mi. “Podejmując konkretne kroki w kierunku jakiegoś celu, daję sobie więcej spokoju”. Rubin przyznała również, że nauczyła się prosić o pomoc, co może być szczególnie wspaniałe, gdy czarterujesz nowe terytorium finansowe.

Dodatkowo, Rubin powiedziała również, że nauka postrzegania pieniędzy jako narzędzia może być pomocna. Powiedziała, że pieniądze mogą wspierać takie rzeczy, jak wyjazd na niezapomnianą wycieczkę, rozpoczęcie nowego biznesu, wolność od zmartwień, przekazywanie środków na cele, w które wierzysz, lub zapewnienie innym. “Podczas gdy pieniądze nie mogą kupić szczęścia, mogą kupić rzeczy, które znacznie przyczyniają się do szczęścia”, wyjaśniła.

2. Uzyskam jasność co do moich celów pieniężnych

Firma

Northwestern Mutual przeprowadziła niedawno badanie wśród osób w wieku 26-57 lat. Spośród ankietowanych okazało się, że 87% ma znaczące

mają cele życiowe, ale nie wiedzą jak się do nich dostać lub jakie są dokładne koszty ich realizacji i ten brak wiedzy powstrzymuje ich przed aktywnym ich realizowaniem. Jeśli ostatnie dwa lata czegoś nas nauczyły, to tego, że czas jest cenny, a życie może się zmienić w jednej chwili. “Wielu Amerykanów przeżywa zbiorowy moment przebudzenia, określony przez Northwestern Mutual jako ‘The Great Realization'” – wyjaśnia Rubin. “Jest to moment, w którym nasze priorytety stają się ostre i kwestionują wszystko: gdzie mieszkamy, gdzie pracujemy i co najważniejsze, jak spędzamy nasze życie”. Dalej rozwinęła, że dla wielu ludzi wiąże się to z dużą ilością repriorytetyzacji, aby zrobić rzeczy takie jak więcej podróżować, kupić dom, rozpocząć działalność gospodarczą i tak dalej.

Wyraźnie określ swoje cele finansowe. Te cele nie muszą być po prostu zarabianie pieniędzy i stać się bogaty (choć nie ma wstydu w chcąc, że); mogą one być spłata długów, oszczędzanie na zaliczkę na dom, lub nawet budowanie oszczędności, aby osiągnąć cel masz w głowie. Cele finansowe każdego człowieka będą wyglądały inaczej, ale jasne określenie tego, czego chcesz finansowo, pomoże ci sformułować plan i zacząć podejmować kroki, aby to osiągnąć.

Jesse

Mecham

Założyciel YNAB

Jesse Mecham jest założycielem YNAB, wiodącej aplikacji do zarządzania pieniędzmi ze sprawdzoną metodą czterech zasad dla mniejszego stresu finansowego.

3. Będę przestrzegać systemu budżetowania, który działa dla mnie

Znalezienie systemu budżetowania, który działa dla Ciebie i Twoich unikalnych potrzeb, celów i stylu życia pomoże Ci faktycznie go przestrzegać. Istnieje mnóstwo metod, ale jedną z najpopularniejszych jest zasada 50/30/20. W tym systemie 50% dochodu przeznaczane jest na wydatki związane z życiem, 30% na wydatki “rozrywkowe”, takie jak nocne wyjście, wakacje, ślub, podróże itp.

Podczas gdy zasada 50/30/20 prawdopodobnie sprawdzi się w przypadku osób, które są zrównoważone ze swoimi finansami, osoby nadmiernie wydające pieniądze mogą lepiej poradzić sobie z podejściem opartym na gotówce, takim jak system kopertowy, a skrupulatni planiści (patrząc na ciebie, znaki ziemskie) mogą skorzystać z mentalności Jessego Mechama. Mecham powiedział mi, że lubi używać każdego dolara w przemyślany sposób. “Uczę ludzi, aby patrzyli na pieniądze, które mają teraz i pytali siebie: Co te pieniądze muszą zrobić, zanim znowu dostanę wypłatę? Następnie przydziel każdemu dolarowi zadanie oparte na tym, co jest dla ciebie najważniejsze” – powiedział. Ponadto, Mecham wierzy również, że posiadanie planu dla swoich pieniędzy pomoże ci poczuć się w kontroli nad swoimi finansami, co usunie wszelkie wywołane poczucie winy wokół ich wydawania.

4. Zbuduję fundusz deszczowy i awaryj

ny

Chociaż zarówno fundusze deszczowe, jak i awaryjne będą cię chronić w kryzysach, nie są one takie same. Fundusz awaryjny będzie chronił cię podczas czegoś poważnego, jak nieoczekiwana utrata pracy, podczas gdy fundusz deszczowy będzie chronił cię podczas czegoś mniejszego, jak niespodziewane naprawy samochodu. Posiadanie obu funduszy jest bardzo ważne, ponieważ nigdy nie chcesz znaleźć się w sytuacji, w której nie będziesz mógł zapłacić rachunków lub kupić jedzenia do czasu następnej wypłaty. W tym roku postaw sobie za cel zbudowanie funduszu na deszczówkę i funduszu awaryjnego. Upewnij się, że fundusze te są przechowywane na kontach, które są łatwo dostępne, takich jak konto oszczędnościowe o wysokiej stopie zwrotu lub fundusz Marcusa.

Aby dowiedzieć się, ile powinieneś mieć w swoim funduszu awaryjnym, Mecham zaleca przyjrzenie się swoim wydatkom. Być może nie jesteś

w stanie przewidzieć coś takiego jak utrata pracy, ale możesz przewidzieć swoje wydatki. Stwórz więc plan, jak je pokryć, nawet jeśli zmienią się twoje dochody.” Średnio, większość ekspertów finansowych zaleca posiadanie co najmniej trzech do sześciu miesięcy zaoszczędzonych wydatków.

Podobnie, według Mechama, najlepszym sposobem na przygotowanie się na deszczowy dzień jest rozbicie większych, nieczęstych wydatków i traktowanie ich jak wydatków miesięcznych. Odkładanie co miesiąc niewielkiej kwoty na coś takiego jak naprawa samochodu sprawi, że poczujesz się mniej jak w sytuacji awaryjnej, jeśli i kiedy wspomniany samochód się zepsuje.

5. Będę regularnie sprawdzać stan swoich finansów

Twoja sytuacja finansowa może się często zmieniać z wielu powodów (pomyśl: promocje, duże zakupy itp.), dlatego regularne sprawdzanie jej jest tak istotne. Poświęć czas, aby usiąść i spojrzeć na swoje pieniądze okresowo, czy to co tydzień, co dwa tygodnie, czy co miesiąc. Da Ci to możliwość ponownej oceny i dostosowania budżetu i wydatków w razie potrzeby. Dodatkowo, pomoże Ci to upewnić się, że wiesz dokładnie, gdzie trafiają Twoje pieniądze, co jest jednym z kluczowych elementów przejęcia odpowiedzialności za swoje finanse.

6. Będę powiększać swój majątek

To zawsze jest cel, prawda? Ale jak często podejmujesz kroki, aby faktycznie to zrobić? To nie znaczy, że trzeba dostać nową pracę lub włączyć swoje hobby w side hustle, istnieją sposoby, aby zwiększyć swoje bogactwo bez nawet podnoszenia palca, jak tworzenie i przyczyniając się do wszelkiego rodzaju portfela inwestycyjnego. Trochę idzie daleko z inwestycji, więc nie trzeba przyczynić się astronomiczną ilość dochodów do niego.

Pamiętaj, aby przeprowadzić badania, aby dowiedzieć się, który rodzaj portfela inwestycyjnego będzie działał najlepiej dla Ciebie. Osobiste portfele inwestycyjne są świetne do powiększania majątku i natychmiastowego dostępu do niego, podczas gdy 401(k)s i IRA są świetne do zapewnienia bezpieczeństwa finansowego w okresie emerytalnym. Nie musisz wybierać, możesz stworzyć osobisty portfel inwestycyjny i konto emerytalne, jeśli chcesz to zrobić. Platformy takie jak Ellevest, Public i Robinhood są świetne dla początkujących i mogą pomóc Ci zacząć. Ponadto, pamiętaj, aby porozmawiać ze swoim pracodawcą o opcjach emerytalnych i jak możesz zacząć dokonywać wpłat na ten cel już teraz.

7. Będę wydawać świadomie

Bycie bardziej świadomym w kwestii pieniędzy jest kluczem do wyrównania swoich finansów. Oznacza to, że należy zastanowić się nad każdym zakupem, kupować rzeczy celowo, aby sprawić sobie radość, a także wziąć na siebie odpowiedzialność i zwrócić uwagę na to, kiedy i ile wydajesz. Ponadto, stając się bardziej świadomym swoich wydatków, pomożesz sobie dokonać mądrzejszych ruchów finansowych i stać się bardziej niezależnym finansowo.

Dodatkowo, będziesz chciał również pracować nad praktykowaniem dyscypliny z tymi impulsywnymi zakupami. Jeśli widzisz coś, co chcesz, ale nie potrzebujesz, nie kupuj tego od razu. Zamiast tego wyjdź ze sklepu i wróć kilka dni później, lub dodaj to do koszyka i pozwól temu siedzieć tam przez dzień lub dwa, jeśli robisz zakupy online. Może się okazać, że zrobienie kroku w tył pomoże Ci całkowicie zapomnieć o tym przedmiocie. Jeśli jednak nie możesz pozbyć się go z głowy, spójrz na swoje finanse i zastanów się, czy możesz sobie realistycznie pozwolić na leczenie w tym momencie. Podobnie, jeśli przedmiot z jakiegoś powodu zniknie z magazynu, spróbuj pomyśleć o tym, że nie jest on przeznaczony dla Ciebie i pamiętaj, że coś lepszego i lepszego może Ci się przydać.

w najbliższej przyszłości pojawi się coś jeszcze bardziej słodkiego.

Chelsie

Patterson

CEO i Co-Founder of M

emento Chelsie Patterson jest dyrektorem generalnym i współzałożycielem Memento, aplikacji mobilnej, która sprawia, że gotówka ma klasę, wysyłając cyfrowe prezenty pieniężne z dostosowanymi, osobistymi zdjęciami i filmami. Patterson i jej mąż założyli Memento w 2018 roku po wspólnym uczestnictwie w ponad ośmiu weselach. Byli zniechęceni brakiem wartości sentymentalnej tradycyjne prezenty gotówkowe i czeki nudzą, stąd narodziła się koncepcja aplikacji. Aby dowiedzieć się więcej o aplikacji i historii Chelsie, sprawdź stronę Memento.

8. Przygotuję się na duże wydarzenia

z wyprzedzeniem

Wraz z rosnącą inflacją i kosztami codziennego życia, finansowe przygotowanie do dużych wydarzeń może być co najmniej przytłaczające. Aby jednak ułatwić to sobie i swojemu portfelowi, Patterson przysięga oszczędzać tak wcześnie, jak to możliwe, i sugeruje, aby rozważyć założenie osobnego konta na te wydatki związane z imprezami, na przykład wysokodochodowego konta oszczędnościowego lub funduszu Marcusa, i przeznaczyć na ten fundusz pewien procent pieniędzy przeznaczonych na “zabawę”. Tak więc, poświęć teraz czas na zaznaczenie w kalendarzu wszelkich ważnych wydarzeń w nadchodzącym roku (pomyśl o urodzinach, ślubach, prysznicach, wakacjach, ukończeniu studiów, itp.) “Im więcej możesz zaplanować z wyprzedzeniem, tym lepiej” – przyznał mi Patterson.

Patterson wspomniał również, że to, ile wydasz na prezenty, będzie zależało od rodzaju wydarzenia i twoich relacji z daną osobą. Prezenty typu “myślenie o tobie” i “uznanie” są na niższym końcu skali, a prezenty z okazji urodzin, ukończenia szkoły i prysznica są gdzieś pośrodku. Śluby, choć, są na najwyższym końcu sumy prezentów; The Knot znalazł, że średni prezent ślubny był 160 dolarów w 2022 roku, a Patterson powiedział mi, że średni prezent ślubny na Memento był nieco ponad 220 dolarów. To powiedziawszy, ostrzegła przed wydawaniem ponad swoje środki. “Jeśli masz mniejszy budżet lub nie jesteś w stanie zaoszczędzić tyle, ile miałeś nadzieję, istnieją sposoby, które możesz zbadać, aby obniżyć koszty również w przypadku wydarzeń”. Patterson zaleca robienie takich rzeczy jak domowe zabiegi kosmetyczne lub szukanie tańszych opcji podróży i zakwaterowania, aby zaoszczędzić.

9. Zobowiążę się do życia w ramach moich środków

Krepowanie stylu życia jest prawdziwe, a wraz z rosnącą inflacją, teraz jest czas, aby wyciąć niepotrzebne wydatki. Nie oznacza to, że musisz prowadzić nudne życie i nigdy się nie leczyć. Oznacza to raczej, że priorytetem jest wydawanie pieniędzy na to, co jest dla ciebie najważniejsze, i ograniczanie wydatków, gdzie tylko możesz.

Usiądź i przyjrzyj się swoim dochodom i wydatkom oraz obecnej sytuacji finansowej; poszukaj obszarów, w których mógłbyś dokonać cięć, które dałyby ci więcej spokoju. Może możesz zrezygnować z członkostwa w siłowni i robić darmowe treningi w domu; może rzucasz sobie wyzwanie, by stać się lepszym kucharzem i zacząć robić więcej posiłków w domu. Podobnie, poświęć czas, aby przyjrzeć się potencjalnym tańszym opcjom dla rzeczy, za które obecnie płacisz. Na przykład, jeśli składka na ubezpieczenie samochodu wzrosła, spędź popołudnie dzwoniąc do różnych firm ubezpieczeniowych, aby sprawdzić, czy możesz uzyskać lepszą stawkę. Nie wydawaj więcej pieniędzy niż musisz w każdej dziedzinie życia. Może się wydawać, że się poświęcasz, ale im więcej możesz zaoszczędzić teraz, tym lepiej będziesz się czuł w dłuższej perspektywie.

<img src=”https://media.theeverygirl.com/wp-content/uploads/2022/12/marsha-barnes-teg-expert.jpg” /> Marsha

Barnes

Prezes i

założycielka

The Finance

Bar Marsha Barnes jest certyfikowanym terapeutą finansowym, prezesem i założycielem The Finance Bar – pakietu finansów osobistych poświęconego pomocy kobietom i parom w osiągnięciu finansowego dobrostanu poprzez terapię finansową, edukację i innowacyjne centrum nauki na kółkach. Barnes wierzy, że finanse nie są uniwersalne i wykorzystuje swoje ponad 10-letnie doświadczenie, aby inspirować i zmieniać życie innych, pomagając im osiągnąć finansowy styl życia pełen pewności i bezpieczeństwa.

10. Zbuduję i poprawię mój wynik kredyt

owy

Twój wynik kredytowy bezpośrednio wpływa na twoją zdolność do zaciągnięcia kredytu na takie rzeczy jak dom lub samochód, a im wyższy wynik, tym lepszy kredyt otrzymasz. Barnes powiedziała mi, że używanie karty kredytowej jest jednym z najprostszych sposobów na zbudowanie silnej historii kredytowej, ale aby uniknąć machnięcia środkami, których nie masz, zaleca określenie, do czego przede wszystkim chciałbyś używać karty kredytowej. Następnie możesz znaleźć kartę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i stylowi życia. “Jeśli szukasz karty kredytowej, która uprości Twoje decyzje dotyczące wydatków, rozważ taką, która oferuje nagrody pieniężne, jak karta Wells Fargo Active Cash®, która oferuje 2% nagrody pieniężne za wszystkie zakupy” – powiedziała Barnes.

Ponadto, Barnes podkreślił również znaczenie zobowiązania się i wyrobienia sobie nawyku płacenia rachunków na czas, w całości, przed lub w terminie płatności. “Chociaż nie jest to bezpośrednio związane z budowaniem kredytu, jest to pierwszy zdrowy finansowo nawyk, który należy mieć” – powiedziała. Jeśli jednak kiedykolwiek doświadczysz wyzwań finansowych, Barnes sugeruje dotarcie do wierzycieli, aby omówić ewentualne dostosowanie terminów płatności lub porozmawiać przez opcje spłaty.

11. Zaufam przepływowi pieniędzy

Jako ludzie, to naturalne, że chcemy kontrolować wszystko – zwłaszcza jeśli chodzi o finanse. Jednakże, kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, tylko tyle możemy zrobić. Nie można spędzać każdej godziny każdego dnia stresując się i obsesyjnie myśląc o swoich finansach; w rzeczywistości, to tylko przeszkodzi Ci w prosperowaniu w życiu. Zamiast tego, zaufaj przepływowi pieniędzy i zaufaj, że będą one płynąć do Ciebie. Zaufanie przepływowi pieniędzy pomoże wyrównać twoje EQ, co jest kluczem do manifestowania obfitości.

Rób to, co możesz, aby zarabiać pieniądze i właściwe ruchy pieniężne, i pozwól odejść reszcie. Pieniądze są zmienne, ale życie w ciągłym stanie strachu i zmartwień tylko zablokuje cię przed otrzymaniem obfitości w twoim życiu. Przestań się stresować i zaufaj, że kiedy czas jest odpowiedni, właściwe bogactwo popłynie do ciebie.

12. Przestanę porównywać swoją sytuację z innymi

Łatwo jest wpaść w pułapkę porównań, zwłaszcza w dzisiejszym świecie Instagram flexes i flashy TikTok wideo. Może być również tak łatwo poczuć się zniechęcony, zawstydzony i jak brakuje ci, gdy musisz odwrócić wydarzenia, które inni ludzie wokół ciebie mogą powiedzieć tak bez wahania. Ale prawda jest taka, że nikt nie wie, jak to jest chodzić w cudzych butach i żadne dwie sytuacje nie są takie same. Pod koniec dnia, finanse każdego wyglądają inaczej, a twoja sytuacja jest wyjątkowa dla ciebie i ciebie samego. Dotyczy to również sytuacji finansowej twojej przyjaciółki, znaczącego partnera lub – ośmielę się powiedzieć – ulubionego influencera.

Kiedykolwiek poczujesz, że zaczynasz porównywać swoją sytuację do

innych, zrób krok do tyłu i skup się na swoich wartościach, a nie na finansach; pomyśl o wartości, którą wnosisz do wszystkiego, co robisz – wartości, która nie ma wartości pieniężnej. Może nie jesteś w stanie wnieść tak wiele pod względem finansowym, ale hojność ma wszystkie kształty i rozmiary; nadal możesz wnieść swój wkład, będąc dobrym słuchaczem lub będąc miłym i wspierając innych.

Ponadto ważne jest, aby pozostać skupionym na swoich celach. To, że teraz musisz się poświęcić, nie oznacza, że będziesz musiał to robić przez resztę życia. Podobnie, uczciwość jest zawsze najlepszą polityką. Uznaj swoją sytuację finansową za taką, jaka jest teraz; bądź szczery wobec siebie i innych na temat tego, na co możesz sobie pozwolić, a na co nie. Jest to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla siebie na swojej drodze do wolności finansowej. Pamiętaj: Twoje finanse Cię nie definiują i jesteś na ścieżce, która jest przeznaczona dla Ciebie i tylko dla Ciebie.

Przesadziłeś z wydatkami podczas wakacji? Oto jak się z tego otrząsnąć