6 holistycznych ekspertów dzieli się swoimi najpotężniejszymi wskazówkami, jak zwiększyć libido

Więc straciłeś to uczucie miłości (cue Tom Cruise, AKA “Maverick”, śpiewając w Top Gun). To jest OK – bycie w seksualnej rutynie jest całkowicie normalne (i nie jesteś porażką za doświadczanie tego). Nie jesteś przekonany? Według badania przeprowadzonego przez Headspace i Peanut, 75% kobiet doświadczyło niskiego popędu seksualnego. Co więcej, inne badanie wykazało, że tylko 10% kobiet łatwo osiąga “Big O” w sposób regularny. Ale bądźmy prawdziwi: bycie w dobrym towarzystwie nie pomaga w sytuacji, gdy wszystko, czego chcesz, to dostać się do nastroju i zabrać się do (poziomego) biznesu. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją proste i naturalne sposoby, które pomogą Ci wrzucić na wyższy bieg Twój popęd seksualny. Zasięgnąłem porady wielu holistycznych ekspertów – od lekarza medycyny chińskiej do certyfikowanego specjalisty w dziedzinie seksuologii – jak mieć lepsze orgazmy i libido. Przed nami ich najpotężniejsze, gwarantujące orgazm wskazówki dotyczące poprawy libido. Żegnaj, suchy pędzie. Witaj, mojo.

1. Dr. Taz Bhatia, M.D.

Dr Taz Bhatia, M.D.

Ekspert w dziedzinie zdrowia integracyjnego, założyciel CentreSpringMD, gospodarz PBS i mówca TEDX

Dr Taz jest certyfikowanym lekarzem medycyny integracyjnej i holistycznej, który zdobył uznanie w kraju jako autor bestsellerów “What Doctors Eat” i “Super Woman RX”. Ma również swój własny specjalny program PBS, “Super Woman RX with Dr. Taz”.

“Choć może nie ma naukowych dowodów na ich działanie, pewne pokarmy są znane z tego, że podnoszą libido. A kto nie potrzebuje pretekstu, by oddać się odrobinie czekolady? Mówi się, że czekolada, ostrygi, figi i ostra papryka mają afrodyzjakalne właściwości. Podczas gdy pomidory i brokuły nie są najseksowniejszymi produktami w lodówce, są znane z tego, że również pobudzają Twoje libido. Możesz też spróbować soku z granatu; jego głęboki, duszny kolor jest stymulujący i może dać ci zastrzyk energii w sypialni. Ale pamiętaj, aby wyrzucić pieczywo i talerz serów, ponieważ rafinowane węglowodany, takie jak biały chleb, są zabójcami libido.”

2. Kiana Reeves

Kiana Reeves

Edukatorka seksualna, Bodyworker seksuologiczny, Pelvic Care Practitioner i certyfikowana Doula

Kiana Reeves praktykuje w dziedzinie seksualnego wellness i zdrowia reprodukcyjnego kobiet od ponad 10 lat. Jej kariera rozpoczęła się od pracy przy porodzie jako doula o pełnym spektrum działania, pracująca z matkami i rodzinami podczas porodu, połogu, aborcji i poronienia. Jej doświadczenie w zakresie przyjemności, intymności i seksualności jest oparte na jej pracy jako certyfikowany somatyczny edukator seksualny.

“Wyraźnie określ, jak chcesz, aby wyglądało twoje życie seksualne i poświęć się temu. Jesteśmy stworzeniami nawyków i czasami nasze nawyki nie wspierają rodzaju pasji i połączenia seksualnego, którego faktycznie chcemy. Zapytaj siebie (i swojego partnera, jeśli go masz), ile razy w tygodniu chcesz spędzić łącząc się seksualnie, a następnie umieść to w kalendarzu. To przygotuje cię psychicznie do ustawienia tego czasu na bok, a następnie zobowiązać się do korzystania ze wszystkich swoich narzędzi, aby obudzić i pobudzić swoje własne pragnienie. Może to wyglądać jak zmysłowe masowanie siebie nawzajem, taniec razem, biorąc kąpiel z ziołami afrodyzjak przed połączeniem, a także przy użyciu wszystkich naturalnych produktów wspierających seksualne wellness, aby pomóc aktywować proces pobudzenia and przyjemności, tak że kiedy angażujesz się seksualnie, naprawdę jesteś w stanie odczuwać przyjemność, której pragniesz.”

3. Sarah Donner

Sarah Donner

Integracyjna hipnoterapeutka, holistyczny trener zdrowia i założycielka Siva Wellness

Sarah Donner jest założycielką Siva Wellness, marki, która skupia się na poprawie zdrowia psychicznego poprzez integracyjną hipnoterapię i holistyczny coaching zdrowia. Donner jest certyfikowanym ekspertem w dziedzinie Reiki, holistycznego coachingu zdrowia i hipnoterapii.

“Balansowanie swoich hormonów jest kluczem do lepszego libido i życia w ogóle. Wykonanie pełnego panelu hormonalnego i podejmowanie świadomych decyzji jest wspaniałym początkiem. Budowanie relacji ze swoim ciałem i obserwowanie, jak się czujesz podczas różnych etapów cyklu, po stresującym miesiącu w pracy lub gdy jesteś na wakacjach, może dać ci wiele wskazówek już teraz. Kluczem jest tu słuchanie i robienie notatek. Istnieją wspaniałe naturalne środki zaradcze, takie jak ashwagandha, jazda na rowerze z nasionami, zmniejszenie spożycia kofeiny i zmniejszenie stresu, które pomagają zrównoważyć twoje hormony.”

4. Dr Janine Mahon

Dr Janine Mahon

Doktor medycyny chińskiej

Wizjonerka w dziedzinie samoopieki kobiet, dr Janine Mahon jest certyfikowanym przez zarząd krajowy akupunkturzystą i zielarzem (NCCAOM) oraz licencjonowanym lekarzem medycyny chińskiej. Dr Mahon jest założycielką i twórczynią własnej linii olejków i eliksirów regenerujących, opracowanych w celu wspierania głęboko połączonego, intymnego poczucia dobrostanu.

“To, o czym decydujemy się myśleć, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie (tak, łatwiej powiedzieć niż zrobić!). Zawsze są rzeczy, którymi można się martwić i nie chcemy zaprzeczać tym emocjom. Poświęcenie krótkiej chwili w ciągu dnia i wybranie zauważenia piękna w dowolnej formie, która Cię inspiruje, jest kluczem do przekształcenia tej energii w celu obudzenia Twojego libido. Nasze Qi (energia życiowa) musi być obfite i płynnie przepływać, abyśmy mogli cieszyć się dobrym zdrowiem. Kiedy człowiek żyje w ciągłym stresie i presji związanej z uczuciami zmartwienia, gniewu i strachu, nasza Qi zaczyna być zużywana, co z kolei uszczupla naszą energię seksualną i libido. Kiedy ta energia jest drenowana, nie mamy wystarczająco dużo, aby nakarmić nasze duchy i stworzyć radość.”

5. Steph Morris

Steph Morris

Love, Sex & Relationship Coach i Breathwork Facilitator

Steph Morris jest trenerem seksu i relacji, który pracuje z kobietami, aby doświadczyć magii w ich ciałach i posiadać to, kim są, aby mogli żyć włączonym i włączonym życiem. Prowadzi kobiety do zrównoważenia ich męskich i kobiecych energii i odblokowania ich seksualnej mocy, aby mogły odczuwać więcej przyjemności, mieć lepsze orgazmy i stworzyć intymny i kochający związek swoich marzeń.

“Zwalniając i wprowadzając różne tekstury, smaki, zapachy, temperatury, prędkości i muzykę, pozwalasz sobie na rozgrzanie nastroju, a Twoje ciało powoli zaczyna się otwierać. Zaangażowanie zmysłów i delektowanie się doświadczeniem sprawia, że wchodzisz w swoje ciało i jesteś włączona, zanim jeszcze przejdziesz do jakiejkolwiek aktywności seksualnej. Jest to istotne dla kobiet, ponieważ średnia

ge czas, jaki potrzebuje kobieta, aby się rozgrzać i włączyć, wynosi od 20 do 40 minut. Twoje ciało musi być na pełne “tak”, zanim przejdziesz do jakiejkolwiek stymulacji seksualnej – to bardzo ważny czynnik decydujący o tym, czy dojdzie do orgazmu. Zapal świecę, zagraj jakąś zmysłową muzykę i zaopatrz się w olejki eteryczne i zabawki, które wpleciesz w swoje zmysły i rozgrzejesz się przed podjęciem aktywności seksualnej.”

6.

Lisa

Bermudez

Lisa

Bermudez

Nauczycielka jogi i ekspertka ajurwedy

Lisa Bermudez jest trenerem ajurwedyjskim, nauczycielką jogi, edukatorką, pisarką i skoczkiem spadochronowym. Ukończyła dziesiątki certyfikatów w szerokim zakresie praktyk jogi, medytacji, Ajurwedy i Reiki. Jej referencje w zakresie Ajurwedy obejmują 100-godzinne szkolenie z Sister Science wraz z kilkoma innymi certyfikatami ajurwedyjskiego coachingu.

“Jeśli działasz z miejsca miłości przez cały czas, będziesz już stuknięty w swojej opiece nad sobą i zrozumiesz również, jak ważna jest pełna miłości komunikacja. Sposób, w jaki mówisz do siebie i do ludzi w twoim życiu, bezpośrednio odzwierciedla twoją jakość życia. Kiedy kochasz i czujesz się kochana, będziesz bardziej zestrojona z tym, czego potrzebujesz, aby mieć zdrowe libido i lepsze orgazmy.”

Czym tak naprawdę jest “Libido”

i jak możesz podbić swoje