Wskazówka dotycząca produktywności, którą musisz usłyszeć, oparta na Twoim Enneagramie

Jeśli zastanawiasz się, co twój enneagram ma wspólnego z produktywnością, okazuje się, że bardzo dużo. Kiedy mowa o produktywności, możesz myśleć o kulturze hustle, gdzie harówka nigdy się nie kończy. Produktywność jest często związana z ideą więcej: więcej pracy, więcej działań, więcej pieniędzy, więcej wyników. Ale co, jeśli źle patrzyliśmy na produktywność? Choć istnieje wiele wirusowych porad, jak pracować mądrzej, szybciej i wydajniej, być może przeoczono największy klucz do sukcesu: Ciebie. Rozumiejąc swoją podstawową motywację, blokady umysłowe i mapę drogową do najwyższej wersji siebie, możesz dostosować swoją organizację pracy tak, aby stworzyć mniej stresu i więcej łatwości.

Enneagram pomaga Ci uzyskać jasne zrozumienie siebie i tego, czego potrzebujesz, aby wejść do swojej strefy geniuszu. Prawda jest taka, że każdy wymaga innych rzeczy, jeśli chodzi o wejście w swój stan przepływu: Jaka metoda lub struktura działa dla jednej osoby może nie rezonować tak samo z inną. Jeśli zmagasz się z wyostrzeniem koncentracji w ciągu dnia pracy lub czujesz ogólny brak inspiracji, czytaj dalej, aby poznać wskazówki dotyczące produktywności najbardziej dopasowane do Twojego typu Enneagramu.

Naucz się, kiedy rzeczy mogą być “wystarczająco dobre”

Jedynki są z natury pracowite i zdyscyplinowane. Tak samo jak ich oko do szczegółów i dążenie do doskonałości może być mocną stroną, tak samo może być słabą stroną, gdy koliduje z wiedzą, kiedy projekt jest skończony. W oczach Jedynki nic nigdy nie jest wystarczająco dobre, co może powodować wiele stresu i napięcia. Dobrą wskazówką dla Jedynek jest poznanie różnicy między “doskonałym” a “wystarczająco dobrym”. Zdecyduj, które zadania są warte twojego czasu i energii, a które nie wymagają twoich pełnych możliwości. Na przykład, prawdopodobnie nie trzeba ponownie przeczytać ten e-mail, który napisałeś do swojego szefa 10 razy przed uderzeniem wysłać. Dzięki temu zwolnisz więcej czasu na rzeczy, które rzeczywiście mają znaczenie, więc możesz bardziej skupić się na celach, które mają znaczenie.

Ustal priorytety i wyznacz granice

Dwójki są typem pracowników, którzy uwielbiają pozostawać w kontakcie i angażować się, gdzie tylko mogą. W rzeczywistości karmią się tym, że są postrzegane jako pomocne i doceniane, co może przyczyniać się do tego, że biorą na siebie zbyt wiele. Chociaż Bliźnięta często nie mają nic przeciwko temu, aby ponosić ciężar za innych, z czasem może to wywołać u nich głęboką urazę. Dobrą praktyką dla Bliźniąt jest stworzenie listy największych zadań, którym muszą nadać priorytet w każdym tygodniu, tak aby mogły je wykonać w pierwszej kolejności, zanim zaczną pomagać innym. Ważne jest również, aby Bliźnięta wyznaczyły sobie zdrowe granice, jeśli chodzi o ich pracę. Na przykład, spróbuj wyłączyć powiadomienia, gdy skupiasz się na zadaniu i zaoferuj, że weźmiesz na siebie więcej, gdy skończysz wszystko, co masz na talerzu.

Sprawdzaj swoje cele

Trójki nie bez powodu nazywane są “Osiągającymi”: Mają jasną wizję swoich celów i tego, czego potrzebują, aby je osiągnąć. Czasami jednak Trójki wpadają w pułapkę pracy od zewnątrz do wewnątrz, zamiast od wewnątrz do zewnątrz. Może to oznaczać przesunięcie ich imwieku, aby być tym, kim myślą, że muszą być, aby dopasować się do formy sukcesu. Z tego powodu ważne jest, aby Trójki często sprawdzały swoje cele, aby dążyły do rzeczy, które są dla nich właściwe i nie marnowały energii na to, co nie jest. Jeśli jesteś Trójką, wypróbuj vision boarding lub pracę z trenerem, aby zidentyfikować swoje długoterminowe cele, a następnie stwórz mikro cele, aby dotrzeć tam, gdzie chcesz. Kiedy Trójki są wyraźnie zakorzenione w tym, kim są, ich produktywność wzrasta, a zdolność do osiągania wspaniałości rozszerza się.

Stwórz poranną rutynę

Jako Indywidualista, istnieje szansa, że nie lubisz wypróbowanych i prawdziwych formuł produktywności, ponieważ zawsze czułeś się trochę inaczej. Jednak posiadanie rutyny może bardzo korzystnie wpłynąć zarówno na Twoją produktywność, jak i samopoczucie. Ponieważ możesz dać się porwać emocjom, ważne jest, aby rozpocząć dzień w czystej i spokojnej przestrzeni. Ustalenie codziennych intencji może pozwolić Ci przejąć kontrolę nad wszelkimi negatywnymi emocjami i zmienić ton tego, jak podchodzisz do swojego dnia. Intencje są potężną techniką wizualizacji, która pomaga kierować Twoją energię tak, aby skupiała się na obszarach, które mają znaczenie. To może pomóc Ci pracować przez blokady twórcze i wzmocnić Cię energią, której potrzebujesz, aby osiągnąć swoje cele.

Rób przerwy, aby wyjść z głowy

Jeśli chodzi o produktywność dla piątki, ich głowa jest w grze – czasami zbyt mocno w grze. Mogą być tak pochłonięte jakimś zadaniem, że czas mija, a one nie poruszyły się ani nie wzięły ani jednego łyka wody. A może obmyślają całą strategię bycia produktywnym, ale z trudem udaje im się ją zrealizować. Możesz myśleć, że produktywność to tylko umysł, ale wiele zależy od integracji naszych trzech mózgów: głowy, serca i ciała. Piątki znajdują się w centrum uwagi, więc naturalnie uciekają się do analitycznego myślenia. Jednak aby Piątki mogły w pełni wykorzystać swój potencjał, muszą “obudzić” swoje centrum ciała. Jeśli jesteś Piątką, spróbuj robić spacery lub przerwy na rozciąganie, kiedy tylko poczujesz, że utknąłeś lub jesteś zbyt analityczny. Pomoże to przeorganizować wszystkie te wspaniałe pomysły, na których siedzisz.

Stwórz komfortowe środowisko

Szóstki korzystają ze znajomości i rutyny, co oznacza, że ich środowisko pracy może mieć ogromny wpływ na ich produktywność. Ważne jest, aby czuły się bezpiecznie i pewnie, aby mogły się w pełni zrelaksować i pozwolić zabłysnąć swoim mocnym stronom. Jeśli jesteś Szóstką, zastanów się, czego potrzebujesz, aby dobrze się rozwijać w środowisku pracy. Na przykład, jeśli pracujesz w domu, możesz potrzebować wygodnego fotela i odpowiednich narzędzi pod ręką. Jeśli pracujesz w biurze, być może wprowadzisz do swojego miejsca pracy przytulne elementy, dzięki którym poczujesz się bardziej jak w domu (pomyśl: powieś zdjęcia przyjaciół, rodziny lub zwierząt domowych lub udekoruj swoją przestrzeń świecami, roślinami i grafikami). W ten sposób będziesz spokojna i w pełni przygotowana do podjęcia każdego wyzwania z odwagą i pewnością siebie.

<img src=”https://media.theeverygirl.com/wp-content/u

ploads/2020/12/The-Everygirl-Enneagram-Type-7.jpg” alt=”” width=”800″ height=”285″ />

Zwolnij i pracuj w blokach czasowych

Ciekawość Siódemki i głód nowych możliwości sprawiają, że pracuje ona szybko i wytrwale. Choć może to być jej mocną stroną, może również powodować, że spieszy się z wykonywaniem zadań, staje się rozproszona lub skupia się na przyszłych możliwościach, a nie na zadaniach, które ma do wykonania. Jeśli jesteś Siódemką, która ma trudności z utrzymaniem obecności w pracy lub pracujesz tak szybko, że jesteś wyczerpany lub umykają ci drobne szczegóły, potraktuj to jako wskazówkę do zrobienia przerwy i wzięcia kilku głębokich oddechów. Następnie przeorganizuj swój dzień tak, aby stworzyć więcej elastyczności i przestrzeni do oddychania. Spróbuj pracować w blokach czasowych, w których poświęcasz określoną ilość czasu na konkretne zadanie. Pomoże Ci to lepiej się skupić, robić przerwy pomiędzy nimi, a następnie podejść do kolejnego zadania ze świeżą energią.

Załóż

kapelusz do rozwiązywania problemów

Ósemki uwielbiają mieć poczucie kontroli nad swoimi zadaniami i sprawnie je realizować. Są zdecydowane i mają silną wolę, a także świetnie rozwiązują problemy, nie bojąc się wyzwań. Szybko znajdują wady lub luki w planie i wymyślają lepsze rozwiązanie. Kiedy Ósemki polegają na tych mocnych stronach, mogą nie tylko osiągnąć więcej, ale także zainspirować innych do podjęcia działań. Ponieważ Ósemki mogą działać pod wpływem impulsu, podejście do ich zadań przez pryzmat rozwiązywania problemów może pomóc im w zastanowieniu się nad szerszym obrazem. Jeśli jesteś Ósemką, ćwicz podejście do swojej pracy poprzez identyfikację problemu i burzę mózgów z kilkoma jego obejściami. Jeśli możesz, pomocne może być również omówienie tych kwestii z kolegami lub kimś zaufanym, abyście mogli przeanalizować swoje pomysły.

Wybierz swoje codzienne zadania

Pokojowe Dziewiątki posiadają swoją moc, kiedy podejmują działania na rzecz swoich celów. Sekretem ich produktywności jest poczucie, że to one siedzą za kierownicą. Podczas gdy mogą dać się ponieść fantazji o swoich marzeniach, jedną rzeczą, którą Dziewiątka może wziąć na własność jest to, co robi każdego dnia. Ponieważ Dziewiątki pragną harmonii i połączenia z ludźmi wokół nich, czasami walczą o oddzielenie tego, co jest ważne dla nich, od tego, co jest ważne dla innych. Dziewiątki mogą odzyskać kontrolę wybierając małe, codzienne zadania do wykonania. Oczywiście, mogą to być zadania obowiązkowe w ramach codzienności, ale wybór takich rzeczy jak wyczyszczenie skrzynki odbiorczej lub edukacja na temat nowego trendu w branży może być satysfakcjonujący i motywujący – zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i długoterminowej.

Porady dotyczące kariery, które musisz usłyszeć w oparciu o Twój Enneagram