Nie mogę przestać mówić o blasku Anne Hathaway – oto jak go uzyskuje

Oddzielanie faktów od hollywoodzkiej fikcji o zdrowiu ma w sobie coś voyeurystycznie satysfakcjonującego. Nie ma też nic bardziej zabawnego niż zagłębianie się w trend zdrowotny du jour. Ale w świecie, w którym gwiazdy przysięgają na zimne kąpiele, soki z selera i kolonię, to odświeżające widzieć gwiazdę, która czerpie korzyści z prostej rutyny wellness. Oczywiście, mówię o Anne Hathaway. Tak, w zawsze aktualnych wiadomościach, Amelia Mignonette Thermopolis Renaldi, księżniczka Genovii z roku na rok staje się bardziej błyszcząca – i wciąż udaje jej się przypominać siebie z 2006 roku w podobnych strojach Devil Wears Prada.

Dzięki szczególnie odkrywczemu wywiadowi z jej trenerem, Donem Saladino, oraz wskazówkom, jakie rzuciła na temat tego, jak wydaje się starzeć w odwrotnym kierunku, wyszłam z moich badań z lepszym zrozumieniem nie tak magicznej magii wyglądu Hathaway. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak Hathaway udało się zakochać w fitnessie, utrzymać wysoki poziom energii i przyjąć swobodne podejście, aby czuć się i wyglądać jak najlepiej.

1. Krem z filtrem nie podlega dyskusji

Biorąc pod uwagę naszą kulturę, która ma obsesję na punkcie młodości, nie jestem zainteresowana utrwalaniem narracji o starzeniu się wyłącznie ze względu na estetykę (nawet Taylor Swift wolałaby, abyśmy porzucili dwulicowy powab “seksownego dziecka”). Hathaway wyraziła podobne uczucia w wywiadzie dla The Sun. Mówiła w nim obszerniej o swoim zaangażowaniu w ochronę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Jako motywację do stosowania (i ponownego stosowania) filtrów SPF podała walkę swojej babci z rakiem skóry. A biorąc pod uwagę irlandzkie i francuskie pochodzenie Hathaway, jej matka zawsze podkreślała znaczenie ochrony jej jasnej karnacji. W profilu Allure z 2019 roku nazwała Actinica’s SUN Protection Anti-Aging & Non-Melanoma Lotion swoim go-to. Bonus: Recenzenci nazywają go “bardzo nawilżającym” i mają obsesję na punkcie ich wynikowego rosochatego blasku.

Ale Hathaway nie poprzestaje na tym. Produkty, które stosujemy miejscowo, są kluczowym elementem zdrowia skóry, ale Hathaway idzie o krok dalej, stosując starą, ale skuteczną metodę: skromny parasol. Zwłaszcza w słoneczne dni można ją spotkać ukrytą pod cieniem. Chociaż możesz mieć pokusę, aby pominąć tę kłopotliwą sztuczkę, wiedz, że parasole mogą zablokować znaczny procent promieniowania ultrafioletowego – co najmniej 90 procent promieni, jeśli zdecydujesz się na kolor czarny.

2. Jest nawodniona

Hathaway przysięga, że jej wieczny blask jest częściej wynikiem łatwych, dostępnych nawyków, niż seksownych zabiegów i trendów (chociaż jest zwolenniczką okazjonalnych 450 dolarów za “twarz z czerwonego dywanu” od znanej twarzowej Tracie Martyn). Podobnie jak jej przywiązanie do ochrony przeciwsłonecznej, jest entuzjastką nawilżania. Oprócz wielu korzyści płynących z pozostawania w stanie nawodnienia, o których wszyscy dobrze wiemy – promuje zdrowe trawienie, zwiększa energię i chroni nasze stawy – picie wystarczającej ilości wody pomaga utrzymać zdrową cerę.

Choć uważam, że większość buzujących praktyk wellness, które podkreślają zdolności detoksykacyjne, jest podejrzana, woda zawsze będzie solidnym zdrowym nawykiem, na którym można się oprzeć. Chociaż postrzeganie regularnego nawodnienia jako cudownego środka jest przesadzonym twierdzeniem, badania pokazują, że poważne odwodnienie może spowodować utratę elastyczności skóry.

3. Wyraża siebie w sposób autentyczny

Trendy przychodzą i odchodzą, ale autentyczność jest wieczna (i, niestety, trudno dostępna). Hathaway wie o tym doskonale i apstosuje go nie tylko do tego, jak się nosi, ale także do swojego stylu i wyrażania siebie. Według TheThings Celebrity, jeśli chodzi o makijaż, kładzie nacisk na stosowanie sprawdzonego kremu nawilżającego i nakładanie go dwa razy dziennie. Jeśli chodzi o oczy – jeden z kluczowych elementów, które podkreśla w prawie każdym swoim wyglądzie – to eyeliner jest podstawą jej codziennego wyglądu. Jeśli chodzi o tusz do rzęs, Hathaway wybiera tusz pogrubiający rzęsy – jej ulubionym jest Hancôme Hypnôse Volumizing Mascara.

Możesz stosować wszystkie najlepsze produkty i praktykować wszystkie rytuały odnowy biologicznej, ale daleko zajdziesz bez zdrowej, pełnej miłości relacji z samą sobą. Hathaway jest nieugięta w promowaniu współczucia dla siebie i życzliwości, i jest to jeden z wielu powodów, dla których jest naszą zbiorową sympatią. Kiedy mówiła o cyberprzemocy w The Ellen DeGeneres Show, Hathaway podzieliła się cytatem, który utknął ze mną przez lata: “Jeśli nie kochasz siebie, gdy ktoś mówi do ciebie straszne rzeczy, część ciebie zawsze będzie wierzyć im”. BRB, dodając to do mojej tablicy wizji 2023 natychmiast. Jej słowa są dowodem na to, że uzyskanie zdrowego blasku jest wieloaspektowym wysiłkiem. Prawdziwe piękno jest wynikiem pracy nad sobą od wewnątrz.

4. Na pierwszym miejscu stawia swoje zdrowie psychiczne

W wywiadzie dla The Chalkboard Mag, trener Hathaway, Don Saladino, podzielił się swoją filozofią stojącą za skuteczną rutyną fitness. Podczas gdy można dojść do wniosku, że ktoś, kto trenował takie gwiazdy jak Blake Lively, Emily Blunt i Scarlett Johansson, będzie preferował podejście “bez bólu, bez zysku”, Saladino skupia się na budowaniu odporności poprzez promowanie pozytywnego nastawienia. Mówiąc o tym, jak pomógł Hathaway przygotować się do roli w WeCrashed (miniserialu śledzącym powstanie i upadek WeWork), Saladino podkreślił znaczenie robienia mentalnego i emocjonalnego remanentu, aby lepiej zrozumieć, jak pokazujesz się na treningu. Najważniejsze: Pomaga on Hathawayowi odnaleźć radość w każdym treningu.

Trening siłowy jest podstawą ich wspólnych sesji, i zanim zaczniesz go odrzucać na rzecz ciężkich treningów kardio, sprawdźmy jakie są jego korzyści. Trening siłowy nie tylko tonizuje ciało, poprawia mobilność i zwiększa tempo przemiany materii, ale może również budować pewność siebie i być sposobem na zajęcie miejsca. Jeśli chcesz odtworzyć pozorną łatwość i radość, z jaką Hathaway wkracza w każdy dzień, rok 2023 może być rokiem, w którym kondycjonowanie siłowe stanie się twoją rzeczą (och, i nie zaszkodzi znaleźć swój kolor mocy albo).

5. Skupia się na dobrym samopoczuciu

Z przewagą Instagrama i TikTok wskazujących na coraz większą obsesję naszego społeczeństwa na punkcie wyglądu, nie jest zaskoczeniem, że fiksujemy się na celu końcowym. Ale jeśli chodzi o opracowanie treningów Hathaway, Saladino chce wyjaśnić jedną rzecz: aby cokolwiek było skuteczne, musisz zwrócić uwagę na proces. Zamiast priorytetowo traktować utratę wagi lub projektować rutynę zorientowaną na wyniki, Saladino stawia na sprawność funkcjonalną. Innymi słowy, chce, aby praca, którą wykonuje z Hathaway, pomogła jej poczuć się lepiej w jej codziennym życiu. “Moim celem jest, aby klient po 45 minutach wyszedł z zajęć czując się lepiej. Utrzymanie tego, co nazywam ‘jakością nastroju’ jest najważniejsze” – powiedział The Chalkboard Mag. To prawda, jeśli chodzi o zaangażowanie się w rutynę treningową lub jakikolwiek dobrze

nawyku, współczucie dla samego siebie jest kluczowe.

Lili Reinhart podzieliła się skutecznymi wskazówkami jak radzić sobie z lękiem