Czy twój partner jest twoją bratnią duszą czy bliźniaczym płomieniem? (I co to oznacza dla twojego związku)

Czy kiedykolwiek spotkałeś kogoś i od razu wiedziałeś, że ta osoba jest przeznaczona do twojego życia? Może rozmowa z nimi czuła się jak rozmowa ze starym przyjacielem, mimo że dopiero co się spotkaliście, a może nagle nie mogłeś sobie wyobrazić przyszłości bez nich w niej. Nie chcę się czepiać, ale to może nie być tylko twoja wyobraźnia. Być może spotkałeś swoją bratnią duszę lub bliźniaczy płomień: kogoś, kto jest spleciony z twoją duszą. Więc co to oznacza, jeśli nie czułeś tego kosmicznego połączenia ze swoim partnerem? Najpierw zagłębmy się w różnice.

Czym jest bratnia dusza?

Mówiąc prosto, bratnie dusze to dwie dusze, które są przeznaczone do bycia razem. Ale nie daj się zwieść: Twoja bratnia dusza może być również platoniczna (podtrzymuję, że Charlotte, Miranda, Carrie i Samantha są swoimi bratnimi duszami!). Ty i Twoja bratnia dusza możecie spotkać się i połączyć automatycznie (jak Twoja żona z pracy, która stała się BFF). “Bratnia dusza to osoba, z którą czujesz się tak połączony [że] związek przebiega płynnie ze względu na silną więź i są kompatybilne [z]”, powiedział dr Mya Bellinger, lekarz, który specjalizuje się w medycynie wewnętrznej.

Związek z bratnią duszą będzie blady w porównaniu z innymi związkami, które miałeś w przeszłości. Często czują się bardzo łatwo, ponieważ dwie dusze zawsze znajdą sposób na kompromis i sprawią, że twój związek będzie działał. “To z soulmate, że w końcu zaczynasz zadawać autentyczne pytania o siebie i miłość, zaczynasz stawiać czoła odpowiedziom, których unikałeś, i rośniesz”, powiedział Celebrity Love Architect Kailen Rosenberg.

Masz wiele bratnich dusz tam, więc twój najlepszy przyjaciel, rodzeństwo i partner mogą być połączeniami soulmate.

Źródło: Andrea Piacquadio | Pexels

Skąd mam wiedzieć, że spotkałem swoją bratnią duszę?

Połączenie z bratnią duszą będzie łatwe i poszerzy Twoją wspaniałość. Może się wydawać, że to zbyt piękne, aby było prawdziwe, zwłaszcza jeśli w przeszłości związki były jak pełnoetatowa praca polegająca na próbach zrozumienia siebie nawzajem. Możesz czuć się tak, jakbyś znał je przez całe życie, nawet jeśli dopiero co się spotkaliście, i możesz być bardziej podatny na zranienie niż kiedykolwiek wcześniej.

Czym jest bliźniaczy płomień?

Z drugiej strony, “Twin flame to rodzaj związku, w którym ta sama dusza jest przecięta na dwie lub lustro siebie nawzajem”, powiedziała Samantha Moss, redaktor & ambasador treści w Romantific. “Jest to jedna dusza, która dzieli się intensywnym połączeniem, ponieważ odzwierciedlają nawzajem swoje słabości, uszkodzenia emocjonalne i niepewność”. Więc jeśli zastanawiałeś się, dlaczego Taylor Swift nazwał J*ke Gyll*nh*al jej bliźniaczym płomieniem w “All Too Well (10-Minute Version)”, teraz już wiesz. Twój bliźniaczy płomień nie zawsze jest idealnym połączeniem, ponieważ wy dwoje możecie wydobyć z siebie negatywne strony; jednak bliźniacze płomienie często uczą się wiele od siebie.

Ponieważ te relacje mogą być tak transformujące, niektórzy eksperci uważają nawet, że nie możesz spotkać swojej bratniej duszy bez nauczenia się niezbędnych lekcji z połączenia bliźniaczego płomienia.

Ale co jeśli chodzisz na randki i jesteś zakochany w swoim bliźniaczym płomieniu? Nie wpadaj w panikę. Bliźniacze płomienie uczą nas wiele o nas samych, a kiedy są wyrównane, możesz również wydobyć to, co najlepsze w sobie nawzajem. Te relacje mogą nie przychodzić z taką łatwością, jak połączenie dusz, ale możesz skończyć się extremely happy with your twin flame for the rest of your life.

Źródło: Uriel Mont | Pexels

Skąd mam wiedzieć, że spotkałam swój bliźniaczy płomień?

Czy kiedykolwiek spotkałaś kogoś i zastanawiałaś się, jak możesz być tak podobna? Bliźniaczy płomień jest jak lustrzana wersja ciebie samego. Możesz być zaskoczony tym, jak bardzo jesteście do siebie podobni i jak naturalna jest rozmowa.

Ale jeśli jeszcze nie spotkałeś swojego bliźniaczego płomienia, nie czuj się tak, jakbyś musiał zaplanować podróż przez kraj w ich poszukiwaniu. Nie każdy będzie miał bliźniaczy płomień i to jest w porządku – to tylko sprawia, że znalezienie bratniej duszy jest o wiele łatwiejsze.

Jaka jest różnica między bratnią duszą a bliźniaczym płomieniem?

Chociaż są one podobne (poczujesz się jakbyś był skazany na ich spotkanie i oboje mogą wnieść wiele uzdrowienia i rozwoju do Twojego życia), są to również bardzo różne połączenia. Główna różnica polega na tym, że podczas gdy Twój bliźniaczy płomień to dwie połówki tej samej duszy, bratnie dusze to dwie dusze, które należą do siebie. Z tego powodu bliźniacze płomienie nie zawsze są idealnym dopasowaniem, jeśli chodzi o romantyczne relacje lub przyjaźnie, podczas gdy kiedy połączenia dusz spotykają się, trudno jest kiedykolwiek wyobrazić sobie ich oddzielenie. “Związek bliźniaczego płomienia ma na celu rzucenie nam wyzwania, aby zbliżyć się do najlepszej wersji siebie”, powiedział Amy Javier, Intuitive Wellness Guide.

Jeśli szukasz długotrwałej, zaangażowanej miłości romantycznej, znajdziesz to ze swoją bratnią duszą. Javier wyjaśniła, że w przeciwieństwie do bliźniaczych płomieni, bratnie dusze są “odbiciem wszystkich twoich wspaniałych cech”. Chociaż możesz skończyć ze swoim bliźniaczym płomieniem, romantyczne połączenie soulmate jest bardziej prawdopodobne, że będzie trwało długo.

W tym sensie ta sama osoba nie może być twoją bratnią duszą i bliźniaczym płomieniem. Możesz również spotkać wiele bratnich dusz w swoim życiu, ale masz tylko jeden bliźniaczy płomień.

Czy powinienem być z moim bliźniaczym płomieniem czy bratnią duszą?

Jeden związek nie jest koniecznie “lepszy” od drugiego, ponieważ oba mogą prowadzić Cię do rozwoju i mogą przynieść długoterminowy sukces. Wszystko zależy od tego, jak chcesz się rozwijać i jaką pracę już wykonałeś. Bliźniacze płomienie mogą być bardziej intensywne i chaotyczne, ale uczą nas wiele o sobie. Może miałeś wirujący romans we wczesnych latach 20-tych, który nauczył cię, jak kochać (i złamał twoje serce na milion kawałków? Nie, że wiem z doświadczenia lub cokolwiek), a teraz jesteś randki w swoich 30s, gotowy spotkać swoją bratnią duszę. Być może właśnie zakończyłeś długoterminowy związek i szukasz intensywnego rodzaju miłości, która zmieni twoje życie. Platonicznie, bliźniaczy płomień może być toksycznym najlepszym przyjacielem, który zamienił wszystko między wami w konkurencję lub może to być twoje rodzeństwo, które czuje się jak twoja druga połowa. To naprawdę wszystko zależy od tego, gdzie byłeś i dokąd zmierzasz.

Źródło: Katya Wolf | Pexels

Co jeśli nie jestem monogamiczny?

Jednak idea bratnich dusz i bliźniaczych płomieni w związkach jest dla niektórych przestarzała, ponieważ w całości opiera się na monogamii. Koncepcja, że istnieje jedna osoba dla każdego, jest sprzeczna z wszelkimi normami.

Różne rodzaje związków, jakie ludzie mają, zwłaszcza ci, którzy praktykują etyczną niemonogamię i poliamorię.

Jak znaleźć moją?

Nie wywieraj zbyt dużej presji na “znalezienie” swojej bratniej duszy lub bliźniaczego płomienia, ponieważ pojawią się one naturalnie w twoim życiu. “Punktem zrozumienia obu typów nie jest poszukiwanie tych typów w romantycznych związkach, ale pozwolenie sobie na wibrację na poziomie, który zachęca do połączenia z kimś, kto pasuje do tej wibracji”, powiedział Rev. Lisann Valentin, szamański wzmacniacz i trener intuicji.

Valentin wyjaśniła, że jesteś magnesem dla swoich połączeń twin flame i soulmate – ale musisz wykonać pracę miłości własnej, aby się tam dostać. “Zaufaj, że twoje światło będzie działało jako latarnia morska, aby przynieść ci jakiekolwiek doświadczenie, którego wzywa twoja dusza … czy to bratnia dusza, czy twój bliźniaczy płomień”.

Co naprawdę oznacza znalezienie swojej “bratniej duszy”