Kochasz Halloween, ale nie znosisz się bać? Te dwie książki są dla Ciebie idealne

Moim skromnym zdaniem, najważniejszym punktem jesieni jest Halloween. Co roku wyciągam dynie i wieńce na Halloween tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Dodatkowo, oglądam ” Practical Magic “, gdy tylko zegar wybije północ pierwszego dnia jesieni. Zanurzam się we wszystkim co czarodziejskie i straszne, od filmów, które oglądam po książki, które czytam.

W tym październiku, będę skulona, czytając każdą książkę związaną z Halloween, którą uda mi się zdobyć. Przekonam również mojego męża, który nie lubi horrorów, aby oglądał je razem ze mną. Zdaję sobie jednak sprawę, że taki rodzaj zaangażowania nie jest dla każdego. Ale, podczas gdy ty możesz nie mieć takiej obsesji na punkcie Halloween jak ja, nie oznacza to, że nie możesz wejść w upiornego ducha. Enter: The Ex Hex i The Kiss Curse autorstwa Erin Sterling, jedyne dwie książki, które musisz przeczytać w tym sezonie Halloween.

The Ex He x i The Kiss Cur se to dwie samodzielne, choć połączone, historie, które rozgrywają się w miasteczku Graves Glen. Musisz zacząć od The Ex Hex, aby zapoznać się z miastem i kluczowymi postaciami. Kiedy skończysz, będziesz zadowolony z posiadania The Kiss Curse, ponieważ nie będziesz gotowy, aby zostawić Graves Glen za sobą.

O czym są

Erin Sterling

The Ex Hex

Dziewięć lat temu Vivi Jones pielęgnowała swoje złamane serce jak każda młoda czarownica: wódka, smutna muzyka, kąpiele z bąbelkami i klątwa na swojego okropnego eks. Klątwa powinna być nieszkodliwa. W końcu nie była prawdziwa. Jednak kiedy wspomniany ex (który wciąż jest tak samo irytująco wspaniały jak dekadę temu) w końcu wraca do Graves Glen, sprawy zaczynają się wymykać spod kontroli niemal natychmiast.

Erin Sterling

Klątwa pocałunku

Gwyn Jones jest całkowicie zadowolona ze swojego życia w Graves Glen. Ona, jej mama i kuzynka utworzyły nowy, potężny sabat. Ona sama prowadzi dobrze prosperujący sklep z czarami, Something Wicked. Dodatkowo, zaczęła udzielać mentoringu kilku młodszym czarownicom w mieście. Wtedy Llewellyn “Wells” Penhallow przeprowadza się do miasta i otwiera konkurencyjny sklep tuż po drugiej stronie ulicy od Something Wicked, rzucając klucz w idealne życie Gwyn.

Kto je pokocha

Kiedy myślisz o Halloween, być może, myślisz o rzeczach, które chodzą bump w nocy. Może myślisz o historiach, które sprawiają, że panicznie kupujesz lampki nocne do każdego pokoju w swoim domu. I chociaż wszystkie rzeczy straszne mogą być właśnie tym, co lekarz zlecił w październiku, niektórzy wolą cieszyć się upiornymi wibracjami bez niemożności spania w nocy. (Pomyśl o Halloweentown lub Hocus Pocus).

The Ex Hex i The Kiss Curse to romantyczne, przytulne, halloweenowe książki dla ludzi, którzy kochają estetykę Halloween, ale nadal chcą mieć szczęście. Jeśli kochasz romansidła o niskich stawkach, te książki są obowiązkowymi lekturami w październiku.

Dlaczego je kocham

Czytam książki fantasy, jakby moje życie od nich zależało. Szczerze mówiąc, po prostu uwielbiam gubić się w nowych światach. Uwielbiam chodzić na przygody z głównymi bohaterami i zakochiwać się w moralnie szarych – i prawdopodobnie fae – mężczyznach. Ale nie mogę czytać książek fantasy w ten sposób cały czas. Mogą stać się ciężkie.szybko. Kiedy stwierdzam, że potrzebuję przerwy, sięgam po bardziej przytulne książki fantasy o niskich stawkach, które skłaniają się bardziej ku gatunkowi romansu. To właśnie potrzeba takiej przerwy doprowadziła mnie najpierw do The Ex Hex. Później, doprowadziło mnie to do niecierpliwego oczekiwania na kontynuację, Klątwę pocałunku.

Te historie mają wszystko, co kocham w przytulnych lekturach. Sceneria jest do umarcia dla. To historie miłosne, którym można kibicować. I mają w sobie magię, która sprawia, że czuję nostalgię za dniami, kiedy nie spałam do późna, czekając na Halloweentown w Disney Channel.

Obie książki mają miejsce w Graves Glen. The Ex Hex śledzi historię Vivi, podczas gdy The Kiss Curse śledzi historię jej kuzynki Gwyn. Graves Glen to małe miasteczko zasilane magią czarownic, które je założyły. Przez większość roku jest to spokojne miasteczko, które tak się składa, że jest domem dla czarownic. Ale w październiku idą na całość świętując Halloween. Vivi jest profesorem w miejscowym college’u, a Gwyn prowadzi sklep, w którym sprzedaje turystom fałszywe magiczne przedmioty. Sterling wykonuje świetną robotę ożywiając miasteczko. To tak jakby wyrwała słowo Halloween ze słownika i zamieniła je w realnie istniejące miasto. Gdyby to było prawdziwe miejsce, spakowałabym walizki i przeniosła się tam przy pierwszej okazji.

Jeśli chodzi o historie miłosne, Sterling z pewnością odrobiła pracę domową. Te książki zawierają całkiem sporo wszystkiego, co czytelnicy romansów chcą zobaczyć. W ich sercu, te książki są zarówno wrogowie do miłości historie, ale jak każdy z nich rozwija się jest naprawdę wyjątkowy. Vivi i Rhys są nękani przez klątwę, którą przypadkowo nałożyła na niego 10 lat wcześniej. A kiedy Llewellyn przeprowadza się do miasta, zakłada sklep naprzeciwko Gwyn. Byłam absolutnie oszołomiona czytając o tym, jak te dwie pary nawigują siły, które jednocześnie je rozdzielają … i razem. Jako osoba, która po prostu kocha miłość, byłam uśmiechnięta od ucha do ucha podczas czytania tych książek i chcę, aby każdy inny czuł tę samą radość.

Podczas gdy ustawienie i historie miłosne same w sobie są wystarczające, aby sprzedać mnie na tych książkach, byłbym zaniedbany, aby nie wspomnieć, co pchnął te książki z dobrego do wielkiego dla mnie: Sir Purrcival. Ten gadający kot dosłownie sprawił, że śmiałam się na głos kilka razy w ciągu obu książek. W skrócie, jeśli szukasz kilku zabawnych lektur, aby wejść w ducha Halloween, nie możesz się pomylić z The Ex Hex i The Kiss Curse.

Erin Sterling

The Ex Hex

Dziewięć lat temu Vivi Jones pielęgnowała swoje złamane serce jak każda młoda czarownica: wódka, smutna muzyka, kąpiele z bąbelkami i klątwa rzucona na jej okropnego eks. Klątwa powinna była być nieszkodliwa. W końcu nie była prawdziwa. Jednak kiedy wspomniany ex (który wciąż jest tak samo irytująco wspaniały jak dekadę temu) w końcu wraca do Graves Glen, sprawy zaczynają się wymykać spod kontroli niemal natychmiast.

Erin Sterling

Klątwa pocałunku

Gwyn Jones jest całkowicie zadowolona ze swojego życia w Graves Glen. Ona, jej mama i kuzynka utworzyły nowy, potężny sabat. Ona sama prowadzi dobrze prosperujący sklep z czarami, Something Wicked. Dodatkowo, zaczęła udzielać mentoringu kilku młodszym czarownicom w mieście. Wtedy Llewellyn “Wells” Penhallow przeprowadza się do

n i otwiera konkurencyjny sklep tuż po drugiej stronie ulicy od Something Wicked, rzucając klucz w idealne życie Gwyn.

15 Cozy Books to Get Wrapped in This Fall