Metoda trzech słów w TikTok to sekret osobistego stylu

Bez względu na to, kim jesteś, osobisty styl jest trudny do opanowania. Z ciągle zmieniającymi się trendami, nawet ci z nas, którzy czują, że mają pełną kontrolę nad swoim stylem, mogą czuć się nieco zagubieni. Jeśli czujesz, że masz szafę pełną ubrań, ale nigdy nie masz się w co ubrać, najnowszy wirusowy trend stylu TikTok, metoda trzech słów, może być odpowiedzią.

Stworzona przez nowojorską stylistkę mody Allison Bornstein, metoda trzech słów wzięła media społecznościowe przez burzę w ciągu ostatnich kilku tygodni. Borstein wyjaśniła, że sztuczka ta jest czymś, co wykorzystuje ze swoimi klientami jako punkt odniesienia przy wyborze strojów. Ludzie w całym internecie mówią, że zmieniła ona sposób, w jaki patrzą na swój osobisty styl na dobre.

Czym więc dokładnie jest metoda trzech słów i jak możesz ją włączyć do swojego stylu, aby czerpać podobne korzyści? Poniżej przedstawiamy to wszystko.

Czym jest metoda trzech słów?

Metoda trzech słów jest tak prosta, jak się wydaje: określenie swojego osobistego stylu za pomocą trzech przymiotników. Może Twój styl jest chłodny, podniosły i wygodny, a może jest kolorowy, klasyczny i odważny.

Jak wyjaśnia w swoim Tiktok, Bornstein wymyśliła metodę trzech słów, aby pomóc osobom indywidualnym w ustaleniu:

  • Styl, który obecnie posiadasz
  • Styl, który chcesz mieć

Zanim wpadniesz w panikę, pamiętaj, że twoje słowa mogą się zmienić w każdym momencie. Bornstein ujął to najlepiej, mówiąc: “Nie pozwól, by strach przed tym, że się pomylisz, uniemożliwił ci dostęp do tego”.

Jak znaleźć swoje trzy słowa?

Pierwszym krokiem w znalezieniu swoich trzech słów jest ocena. Bornstein wyjaśnił, że pierwszym krokiem jest solidne grzebanie w swojej szafie. Odłóż na bok najbardziej zużyte rzeczy. Kiedy już twój pokój zostanie całkowicie opanowany przez masową stertę ubrań, spróbuj zrobić krok wstecz – zarówno w sensie dosłownym, jak i metaforycznym. Zadaj sobie pytanie: Co sprawia, że moje go-tos są moimi go-tos?

Być może uwielbiasz tę marynarkę, którą miałaś na sobie dwa razy w tym tygodniu, ze względu na jej oversizowy krój. “Oversized” może być teraz w wyścigu o jedno z Twoich słów. Czy lubisz, gdy Twoje pastelowe sukienki w kwiatowe wzory sprawiają, że czujesz się jak wróżka przechadzająca się po polu lilii? Nic nie jest dobre ani złe, ale bycie szczerym wobec siebie jest tutaj kluczowe.

Twoje trzy słowa będą zależały od kilku rzeczy. Jeśli masz opanowany swój osobisty styl, prawdopodobnie nie będzie trudno wymyślić swój. Jeśli szukasz swojego stylu, aby ewoluować, to właśnie wtedy rzeczy się zmieniają. Wtedy chciałbyś, aby twoje trzecie słowo opisywało to, co chcesz, aby twój styl był. Może masz klasyczny, neutralny styl, ale szafę pełną bałaganu. Twoje trzy słowa mogą być klasyczne, neutralne i minimalne, aby dać sobie kuksańca w kierunku, w którym chcesz iść.

Idąc dalej, masz teraz swoją własną modową “gwiazdę północną”, jak to określiła Bornstein. Niech te trzy słowa pomogą Ci przejść przez modowe wzloty i upadki. Jeśli próbujesz zmienić jeden ze swoich stylów, użyj swojego trzeciego słowa następnym razem, gdy wejdziesz do Zary, gotowa dokonać zniszczeń. Jeśli próbujesz przejść od maksymalnego do minimalnego, delikatnie szturchnij siebie następnym razem, gdy spojrzysz w dół i zobaczysz armię gorących różowych ubrań gromadzących się w twoim koszyku. Trzecie słowo może naprawdę kierować tobą w twojej przemianie

w kierunku swojego celu styl.

Jak znalazłem moje trzy słowa

Jeśli jestem całkowicie szczery, myślałem, że mam mój styl przybity do T. Jako ktoś, kto zawsze kochał zatrzymać się na niczym, jeśli chodzi o modę, pomyślałem: “To nie może być takie trudne”.

Mój wewnętrzny monolog przebiegał mniej więcej tak: Wow, jestem właścicielem wielu

neutrali. Ale czekaj, mój Instagram feed ma tak wiele kolorowych strojów. Może nie jestem neutralna? Rzeczywiście kochasz wszystko, co się błyszczy, ma puszyste pióra i jest widoczne na milę – ale to nie jest to, co instynktownie chwytasz”. I tak dalej. Rozumiesz o co chodzi.

Po przejrzeniu mojej szafy, to trzysłowne podejście wyglądało trochę bardziej jak piekielny koszmar. Za każdym razem, gdy zawężałam listę, nowe słowo magicznie torowało sobie drogę do mojego mózgu. Po ciągłym przypominaniu sobie, że planeta będzie się kręcić, nawet jeśli pomylę trzy słowa, dokonałam wyboru. Moje trzy słowa to: oversized, neutralny i glamorous.

Wybrałam oversize analizując moją miłość do marynarek. Mogę mieć na sobie najgrzeczniejszy i najbardziej potargany dres, ale gdy tylko założę marynarkę, to już jest po wszystkim. Z powodu mojego zamiłowania do marynarek i innych oversize’owych rzeczy, takich jak workowate dżinsy, oversize znalazł się na pierwszym miejscu mojej listy. W prawdziwym życiu (Instagram to nie zawsze rzeczywistość!) rzadko sięgam po kolor, więc neutralny trafił na listę. Moje ostatnie słowo wzięło się z tego, że pod lupę wzięłam mój różowy płaszcz z groszami. Kiedy sparowany z moimi inaczej neutralnymi strojami, wiem, że daje mi moment głównego bohatera, którego często pożądam, i właśnie dlatego go kocham. (Ding ding, glamour it is.)

Nadal nie możesz wymyślić swoich trzech słów? Spójrz na celebrytów z ikonicznymi stylami w poszukiwaniu inspiracji.

Kim Kardashian: dopasowana, przerysowana, rzeźbiarska

Według Bornstein, trzy słowa Kim Kardashian to przerysowana, dopasowana i rzeźbiarska. Kim uwielbia pokazywać swoje krągłości, a cała jej garderoba to odzwierciedla. Rzadko, jeśli w ogóle, można ją zobaczyć w czymś workowatym. Często można ją też zobaczyć w czymś zupełnie nieszablonowym, jak na przykład w jej słynnych stylizacjach z Balenciagi, które należą do kategorii “przesadzone”.

Hailey Bieber: oversize, sportowy, sexy

Styl ikony Hailey Bieber można najlepiej opisać jako seksowny, sportowy i oversize. Wiele jej strojów zbudowanych jest wokół oversizowych marynarek i spodni baggy. Jednak zawsze równoważy to czymś nieco bardziej dopasowanym (jak biały tank na zdjęciu powyżej), stąd użycie słowa “sexy”.

Rihanna: sexy, sportowy, elevated

Pamiętacie ikoniczne ogłoszenie ciąży Rihanny? Nawet przez całą ciążę jej trzy słowa to sexy, sport i elevated. Uwielbia odsłaniać skórę, ale jest też znana z casual-cool, street-style’u, który nadaje jej sportowy charakter.

Najgorętszy trend jesienny 2022 roku to ten, który prawdopodobnie masz w swojej szafie.