Spędzasz noc w domu? Oto 6 rzeczy, których potrzebujesz, aby uczynić go idealnie przytulnym

Jest piątkowe popołudnie. Przygotowujesz się do zakończenia pracy w tygodniu, przebierzesz się w swoje najwygodniejsze ubrania i spędzisz wieczór uczestnicząc w jednej z największych radości życia: przytulnej nocy w domu.

Oczywiście, wychodzenie na zewnątrz może być przyjemne. Ale jest coś w tym, że nie ma nigdzie indziej niż na kanapie i nie ma nic do zrobienia poza relaksem, co sprawia, że raz po raz, zwłaszcza jesienią, czujesz się jak w gabinecie. Jednak wszystkie noce w domu nie są równe. Kiedy jedna z nich wpadnie ci w oko, powinieneś podjąć odpowiednie kroki, aby zmaksymalizować jej przytulność. Te sześć rzeczy to wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać przytulną noc swoich marzeń.

1. Książka, której nie chcesz odłożyć

Kiedy spędzasz noc samotnie, nie ma nic lepszego niż zwijanie się z dobrą książką i nurkowanie w niej. Niezależnie od tego, czy lubisz thrillery psychologiczne, czy ciepłe i rozmyte powieści romansowe, znajdź książkę, w której możesz się zgubić. Sprawi ona, że twój przytulny wieczór poczuje się jak podróż sama w sobie. Jeśli twoja półka z książkami wygląda już trochę nieświeżo, oto kilka nowych książek, których nie możemy się doczekać, aby dostać w swoje ręce tej jesieni.

COLLEEN HOOVER

Zaczyna się od nas

Bardzo oczekiwany sequel książki Colleen Hoover ” It Ends With Us” jest wreszcie tutaj. Po tym jak Lily i Ryle w końcu się rozstają, a Lily i Atlas łączą się po dwóch latach, Lily zaczyna wierzyć, że czas jest po ich stronie. Ale Ryle jest przeciwny temu, by Atlas był w życiu Lily i jego córki i zrobi wszystko, by ich rozdzielić.

FREDRIK BACKMAN

Zwycięzcy

Fani Beartown Fredrika Backmana będą zachwyceni najnowszą odsłoną serii. Historia opowiada o mieszkańcach Beartown, którzy zmagają się z następstwami wydarzeń sprzed dwóch lat, o których woleliby zapomnieć. Nie wiedzą, że nadchodzą wielkie zmiany, które mogą przynieść odpowiedzi na pytania, które od dawna zadają.

ELIZABETH STROUT

Lucy nad morzem

Powieść ta jest kontynuacją losów głównej bohaterki książki Nazywam się Lucy Barton, która porusza się w pierwszych dniach pandemii. Podczas blokady, Lucy opuszcza Manhattan i przenosi się do domu w małym miasteczku Maine wraz ze swoim byłym mężem i przyjacielem, Williamem. Razem radzą sobie z rozpaczą i nadzieją, która wiąże się z izolacją i uczą się, jak ważna jest więź międzyludzka.

STEPHEN KING

Bajka

Fani Stephena Kinga, zapnijcie pasy na tę czarującą historię. Podąża ona za licealistą Charliem Reade, który zaprzyjaźnia się ze staruszkiem i jego psem i szybko zostaje przyjęty do ich domu. Po śmierci staruszka, Charlie zostaje z kasetą magnetofonową wyjaśniającą, że w tajemniczej szopie staruszka znajduje się portal do innego świata. Po otwarciu portalu, Charlie musi dołączyć do walki dobra i zła z pomocą swojego zaufanego czworonożnego towarzysza.

2. Przytulny wygląd

Kiedy wylegujesz się na noc, będziesz chciał zapewnić sobie jak największy komfort. Teraz nie jest czas na staniki czy legginsy. To jest full-on loungewear lub biust.

Wszyscy mamy te kawałki w naszych szafach, które są zarezerwowane dla kiedy chcemy czuć się najbardziej komfortowo, a dziś jest noc, aby je nosić. Owinąć się w coziest kawałki masz, i bask w radości wiedząc, że nikt nie będzie cię zobaczyć dziś wieczorem.

3. Pielęgnacja skóry

Szczególnie, że pogoda robi się chłodniejsza, świat zewnętrzny może zebrać żniwo na Twojej skórze. Przytulna noc w domu to doskonała okazja, aby zapewnić skórze dodatkowe rozpieszczanie, na które zazwyczaj nie masz czasu. Niezależnie od tego, czy oznacza to rozpoczęcie skomplikowanej, wieloetapowej pielęgnacji, czy po prostu nałożenie maseczki na twarz, poświęć trochę czasu, aby zapewnić swojej skórze odnowę, na którą zasługuje.

4. Twój ulubiony gorący napój

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na domową bezkofeinową dyniową latte, czy też na filiżankę gorącej herbaty, posiadanie w ręku ciepłego napoju jest niezbędne do zapewnienia optymalnej przytulności. My jesteśmy zwolennikami podgrzewania czajnika z wodą i parzenia ulubionej herbaty – najlepiej w kilku filiżankach. Wybierz smak, który kojarzy się z jesienią, aby cieszyć się sezonem. Patrzymy na Ciebie, chai.

Jeśli masz ochotę na kieliszek wina, a nie jabłecznik, odkorkuj ulubione czerwone wino i popijaj przez całą noc.

5. Świeca o zapachu jesieni

Nie ma nic takiego jak świeca, którą można zapalić tylko przez kilka nocy w roku. Delektujesz się nią za każdym razem, gdy ją zapalisz. Niezależnie od tego, czy twój zapach to słodka dynia, czy taki, który pachnie jak bardzo gorąca męska woda kolońska, zapalenie świecy i utrzymanie świateł na niskim poziomie sprawia, że każdy pokój staje się natychmiast przytulny.

Jeśli masz świeczniki, wykorzystaj je i zapal je obok swojej świecy zapachowej. Nie tylko atmosfera będzie nieskazitelna, ale sprawi, że noc poczuje się jak specjalna uczta, tylko dla ciebie.

6. Oświetlenie

nastrojowe

Kluczem do tego, aby każdy pokój czuł się tak, jakby błagał o to, abyś w nim pozostał, jest słabe oświetlenie nastrojowe – najlepiej w postaci mrugających światełek. Wyłącz oświetlenie górne i lampy. Zamiast tego zdaj się na światło świec i błyskotek, które rozjaśnią Twój pokój przez całą noc.

11 pomysłów na jesienny weekend, które nie kosztują majątku