The Results Are In: 7 trendów w projektowaniu wnętrz, które będzie można zobaczyć wszędzie w 2023 roku

Trudno uwierzyć, że już czas pomyśleć o 2023 (osobiście wciąż przetwarzam 2019, ale to convo na inny dzień). Jedną z moich ulubionych części patrzenia w przyszłość na nowy rok jest uczenie się, jakie kolory i style projektowania będą trendy w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Po tym wszystkim, jestem stale dekorowania i zmiany wystroju mojego mieszkania, więc jestem bardziej niż szczęśliwy, aby uzyskać sneak peek na to, co jest do zrobienia, więc mogę rozpocząć budżetowanie dla niektórych nowych, on-trend kawałków wystroju. Zapytałam sześciu ekspertów o trendy w projektowaniu wnętrz w 2023 roku, którymi są najbardziej podekscytowani, a wyniki są już dostępne. Oto trendy w projektowaniu wnętrz, które według ekspertów będą wszędzie w przyszłym roku.

1. Mieszane epoki

Źródło: Studio McGee

Mieszanie elementów z przeszłości i teraźniejszości to trend, który ostatnio sygnalizowaliśmy, a który w 2023 roku będzie jeszcze większy. “Dom, który zawiera elementy z przeszłości, tworzy dobrze zaprojektowaną i przemyślaną przestrzeń” – wyjaśnia Tracee Murphy z Trade Mark Interiors w Sarasocie na Florydzie. Wykorzystaj okazję, aby uderzyć w te sklepy vintage, lub wykorzystaj przekazane przedmioty od bliskich. “Ten trend mówi również o wykorzystaniu wysokiego/niskiego designu w domu, co oznacza, że będziesz mieć mieszankę punktów cenowych w całym domu” – dodaje Murphy. “I jak fajnie jest myśleć o przekazywaniu naszych specjalnych kawałków następnym pokoleniom?”.

2. Głębokie czerwienie

Źródło: @thehonesthome_

Głębokie czerwienie nie są tylko na happy hour – będą miały swój moment także w świecie wnętrz. “Burgund i głębokie odcienie czerwieni cabernet to coś, co czuję mocno, że będzie miało wpływ w 2023 roku”, powiedziała projektantka wnętrz z NYC Becky Shea. “Głęboki, bogaty ton działa tak dobrze z neutralnymi i dodaje tyle głębi do projektu”. Shea szczególnie lubi używać tych kolorów obok nielakierowanego mosiądzu. “Mam przeczucie, że w nowym roku będziemy widzieć więcej tego koloru posypanego do przestrzeni poprzez stolarkę, moherowe krzesła lub sofy i akcenty” – powiedziała.

3. Zrównoważone umeblowanie

Źródło: @oursouthwestnest

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, nadszedł czas, aby priorytetowo potraktować ekologię w domu. Konkretnie, ten trend pociąga za sobą pozyskiwanie przedmiotów, które są zero-odpadowe, produkowane przez rzemieślników lub up-cycled, wyjaśniła Murphy. “W ostatecznym rozrachunku zaowocuje to naprawdę interesującymi wnętrzami” – powiedziała. Aby zacząć od małego, spróbuj robić zakupy lokalnie zamiast w sklepach wielkopowierzchniowych i zastanów się, jak możesz ponownie wykorzystać istniejące meble, aby poczuć się jak nowy. “Będąc w stanie opowiedzieć historię mebla, to świetna rozmowa z przyjaciółmi i rodziną podczas rozrywki” – dodała Murphy.

4. Odważne kuchnie

Źródło: @girlandgrey

Minęły już czasy nijakich kuchni. Zmierzając do 2023 roku, wkraczamy w nową erę odważnego projektowania kuchni. “Białe i neutralne szafki kuchenne zaczną być stopniowo wycofywane i będą r

zastąpione przez czerń, zieleń i drewno” – powiedziała nowojorska projektantka Emma Beryl Kemper.

Ale jeśli twój jest po prostej stronie, nie ma co panikować. “Tak wiele mówi się o końcu całkowicie białej kuchni w stylu farmhouse, ale zmiana szafek i blatów nie jest małym przedsięwzięciem” – powiedziała profesjonalna organizatorka Erica Thompson z Organized by Design. “Rozwiązanie? Accessorizing twoja kuchnia z wielkimi ciosami śmiałego koloru. Pomyśl o książkach, ceramice, naczyniach, a nawet sztuce”.

5. Udekorowane pomieszczenia na pralnię

Źródło: @emilykennedyphoto

Składanie ubrań może nie być twoim ulubionym obowiązkiem, ale hej, przynajmniej możesz sprawić, że twoja pralnia będzie wyglądać ładnie i ładnie! Według projektanta wnętrz z San Diego, Tiffani Baumgart, pokoje pralni z klejnotami mają główny moment. “Te ciężko pracujące pokoje idą glam z błyszczącymi wykończeniami, bogato wzorzystymi detalami, a nawet kapryśnymi akcesoriami”, zauważyła.

6. Kolorowe palety

Źródło: @home_ec_op

“W 2023 roku jestem podekscytowana, aby wprowadzić kolor”, powiedziała projektantka wnętrz Amy Forshew z Proximity Interior Design w Filadelfii. Neutralne mogą być ponadczasowe, ale całkowicie neutralne palety stają się nieco zmęczone. “Po kilku latach królowania beżowego designu, uważamy, że specjaliści od projektowania i konsumenci odchodzą od neutralnych, monochromatycznych i wyciszonych przestrzeni” – wyjaśnia Forshew. “W tym roku koncentrujemy się na warstwowaniu w maksymalistycznych tkaninach, akcesoriach i bogatych kolorach, aby wyrazić naszą osobowość i styl”.

7. Projektowanie skoncentrowane na rozrywce

Źródło: @leclairdecor

Nadszedł czas, aby nadrobić te stracone lata, kiedy nie byliśmy w stanie zebrać się z rodziną i przyjaciółmi. To nastawienie zdecydowanie przebije się do tego, jak projektujemy nasze domy, powiedziała Murphy. “Spotkania są głównym punktem projektowania w nadchodzącym roku, gdzie staramy się podkreślić odpoczynek i dobre samopoczucie jako priorytet”, zauważyła. “[Oznacza to] spowolnienie i cieszenie się relacjami w naszym życiu, a wszystko to przy użyciu materiałów, które są łatwo zmywalne, aby ułatwić życie wszystkim w domu”. Po co martwić się o rozlane czerwone wino, kiedy można po prostu usiąść i cieszyć się nocą z winem i serem z najlepszymi?

Właśnie przeprowadziłam się do większego mieszkania – oto jak urządziłam je w całości z drugiej ręki