Kiedy odwiedzić Europę: Przewodnik sezonowy

Jeśli zastanawiasz się, kiedy odwiedzić Europę, nie szukaj dalej. Ważne jest, aby zrobić rozeznanie przed wyjazdem, a ten sezonowy przewodnik na temat najlepszego czasu na wizytę w Europie pomoże Ci jak najlepiej wykorzystać podróż!

Oczywiście zależy to od tego, które kraje odwiedzisz, jakie działania planujesz i jaki jest Twój budżet. Oto, o czym należy pamiętać przed rezerwacją lotów.

Jeśli kochasz letnie aktywności

Poszukiwacze słońca będą się świetnie bawić podczas letnich miesięcy w Europie, które zwykle przypadają na okres od czerwca do sierpnia. Niektóre kraje osiągają jednak ekstremalnie wysokie temperatury, więc upewnij się, że jesteś przygotowany. Jeśli wolisz mniej upałów, ale nadal chcesz założyć szorty, dobrym wyborem będzie wyjazd pod koniec kwietnia lub maja (wiosna).

Kraje śródziemnomorskie, takie jak Hiszpania, Włochy, Grecja i Turcja, mogą mieć szczególnie gorące lata, ale jeśli pływanie w oceanie i jedzenie lodów brzmi jak idealne wakacje, to dobrze trafiłeś! Jeśli wybierasz się dalej na północ w kierunku Skandynawii lub Wielkiej Brytanii, klimat w połowie roku będzie łagodniejszy i będziesz mógł doświadczyć pięknej pogody w miejscach, w których przez resztę roku jest zwykle kiepsko.

Jeśli kochasz zimowe aktywności

Zdjęcie autorstwa Pamela Saunders

Miłośnicy narciarstwa śnieżnego i jarmarków bożonarodzeniowych powinni podróżować między listopadem a lutym, kiedy temperatury mogą spaść znacznie poniżej zera w krajach takich jak Niemcy, Szwajcaria i Austria. Jeśli planujesz aktywność na świeżym powietrzu, upewnij się, że masz odpowiednią odzież, taką jak wodoodporne buty i rękawiczki, i pamiętaj, że im dalej na północ, tym krótsze będą dni. Jeśli jednak jesteś gotowy, aby stawić czoła zimnu w tych częściach świata, będziesz mógł podziwiać magiczne sceny przyrodnicze, takie jak zorza polarna, a następnie rozgrzać się gorącą czekoladą przy przytulnym ognisku.

Jeśli chcesz uniknąć tłumów

Jeśli Twoim najgorszym koszmarem jest stanie godzinami w kolejce lub blokowanie widoków przez setki innych turystów pozujących do zdjęć, podróż w szczycie sezonu nie jest dla Ciebie. Miesiące letnie w Europie są zwykle najbardziej ruchliwe, ponieważ wtedy też w większości krajów odbywają się wakacje szkolne. Jeśli chcesz wybrać spokojniejsze okresy, wrzesień i październik są dobrymi opcjami (a jesienne temperatury będą nadal umiarkowane w niektórych krajach). Wszyscy inni wrócą do pracy lub szkoły, a Ty będziesz mieć główne atrakcje głównie dla siebie.

Jeśli masz ograniczony budżet

Ceny hoteli, lotów i atrakcji turystycznych zwykle gwałtownie rosną latem, więc planowanie podróży w okresie poza sezonem będzie bardziej przystępne cenowo. Ogólnie rzecz biorąc, styczeń lub luty są poza sezonem w krajach, które polegają na letnich atrakcjach dla napływu turystów, więc podróżowanie tuż po Bożym Narodzeniu może zapewnić naprawdę dobre ceny. Nie daj się jednak zwieść krajom, które są dużymi ośrodkami narciarskimi, ponieważ będą one miały większy popyt, a tym samym wyższe ceny.

Dobrymi opcjami, aby uzyskać najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki, są mniej “turystyczne” miejsca, takie jak Gruzja (bez wizy dla obywateli RPA!), Węgry i Irlandia. Dobrym pomysłem jest również odwiedzenie mniejszych miast i mniej znanych obszarów zamiast popularnych miast, a prawdopodobnie będziesz miał bardziej autentyczne doświadczenie.

Wolisz wcześniej zaplanowany pakiet? Sprawdź te wycieczki z przewodnikiem po Europie.

Przeczytaj także:

19 najlepszych ośrodków wypoczynkowych w RPA

The post Kiedy odwiedzić Europę: Przewodnik sezonowy appeared first on Blog Travelstart.