Real Talk: Czy to niegrzeczne dać komuś prezent “fitness”?

Jeśli zakupisz niezależnie zrecenzowany produkt lub usługę poprzez link na naszej stronie, SheKnows może otrzymać prowizję partnerską.

Ok, czas być prawdziwym: Dawanie prezentów to prawie zawsze wyzwanie. Niezależnie od tego, czy są to urodziny, święta, czy po prostu okazja, dopasowanie do osoby, którą kochasz czegoś, co ona pokocha jest trudne – zwłaszcza, gdy włożysz w to skomplikowaną matematykę, próbując nie dodać więcej bałaganu do czyjegoś życia, próbując nie kupić czegoś, co ktoś już ma lub po prostu nie chce. Chociaż prawda jest taka, że nie ma produktu, przedmiotu lub błyszczącej rzeczy, która może faktycznie dopasować się do głębokich uczuć, które masz dla kogoś, na kim ci zależy, to nie znaczy, że ci z nas, którzy mają ten język miłości do prezentów, nie będą próbować!

Ale, coś, co czuję, że jestem stale pytany jako redaktor zdrowia jest to: Czy to niegrzeczne, dziwne lub niewygodne, aby dać komuś prezent o tematyce fitness lub wellness? I nie mogę powiedzieć, że winię ich! Wszyscy widzieliśmy reklamę Peloton Wife. Wszyscy znamy to dziwne uczucie, gdy przyjaciel/członek rodziny lub znajomy pyta o naszą dietę i nawyki ruchowe (lub ich brak). Znamy więc granicę między “Aw, to jest naprawdę przemyślane. Dziękuję!” a “Och, dzięki. Nigdy nie wybrałabym tego sama” może być zdradliwie cienka.

Teraz, aby być jasne, nie mówię o twoim fanatycznym przyjacielem fitness. Jeśli jest ktoś wyjątkowy w swoim życiu z głośnym, dumnym i wymawiane fitness hobby (szczur siłownia! codzienne bieganie devotee!), jesteś w jasny, aby dać im coś, co uzupełnia go (choć, będąc taktowny i pamiętając, jak to zrobić jest również częścią gry). Ale prawdopodobieństwo jest takie, że nie obrazisz swojego przyjaciela-technologa, dając mu modną odzież odblaskową na następną przygodę rowerową lub subskrypcję fajnej aplikacji, którą chciałby wypróbować. Ci ludzie nie są twoją sprawą.

Dziś mówimy bardziej o innych ludzi na swojej liście – tych, którzy może mają normalne do meh relacji z siłowni, tych, którzy może powiedział “oh, że wydaje się fajne” o ABBA-themed klasy Peloton lub reagują z grzecznym braku zainteresowania, gdy wspomnieć swój ulubiony tracker fitness. Mówimy o prezentach fitness dla The Normies.

Z nimi, zalecamy bycie nieco bardziej ostrożnym i uważnym na rodzaj prezentów, które przekraczają sferę na terytorium stylu życia fitness i wellness – ponieważ ostatnią rzeczą, którą chcesz, jest sugerowanie, że myślisz, że powinni przerobić swoje wybory stylu życia w sposób, który jest natrętny i niezamówiony w najlepszym przypadku i nieczułym lub raniącym w najgorszym. (Zasadniczo, nie chcesz, aby to było dziwne!).

Co prowadzi nas do Dos i Don’ts dawania tych prezentów:

CVS Father's Day Related story CVS ma tygodniową promocję na Dzień Ojca – oto jak zaoszczędzić na mnóstwie prezentów

Zrób: Rozważ rzeczy, którymi wykazali zainteresowanie.

Więc jeśli Twój przyjaciel zapytał o Twój Fitbit lub Smartwatch z wyboru i zobaczmed zaintrygowany, możesz być w stanie bezpiecznie podarować im jeden bez to coming off dziwne. Jeśli wydają się podekscytowani podnoszeniem ciężarów, boksem lub bieganiem, możesz być w stanie ustawić je z czymś fajnym, aby pomóc im w fazie eksploracji (Pomyśl: fajna aplikacja dla początkujących, odpowiednia książka, DVD dla początkujących lub tania subskrypcja).

Sugestia: Uwielbiam książkę Lifting Heavy Th ings autorstwa Laury Khoudari, ponieważ zacząłem wchodzić w podnoszenie ciężarów. Myślenie w kategoriach czytania o aktywności (lub o fajnym sportowcu, którego dana osoba może podziwiać) to sposób na uzupełnienie czyichś istniejących zainteresowań bez narzucania czegokolwiek.

Nie: próbuj wciskać im swoją obsesję.

To jest skierowane do wielbicieli [wstaw tutaj wysokiej klasy markę fitness]. Uwielbiamy to, że kochasz swoją [aktywność/fitness obsesję]. Jestem pewien, że twój przyjaciel jest zachwycony, że jesteś zachwycony i czujesz się silny i zadowolony. To nie znaczy, że twoja rzecz będzie ich rzeczą. Więc jeśli dostaniesz jak grzeczne ukłony, kiedy hype up swój ostatni sesh potu, przeczytaj ten pokój i nie próbuj go zmusić. Gwarantuję, że nie wygrasz nad potencjalnym kumplem treningowym w ten sposób.

Sugestia: ClassPass pozostaje fajnym i elastycznym sposobem dla ludzi, aby wypróbować różne opcje fitness. To pozwala komuś, kto wyraził zainteresowanie, wyruszyć w swoją własną podróż bez dziwnych wibracji.

Zrób: Oferuj niskie wyciągi, wszechstronne i łatwe do opuszczenia opcje.

Czasami myślenie mniejszym jest lepsze. Zastanów się, kiedy po raz pierwszy natknąłeś się na swoją obsesję wellness/fitness – nie od razu dostałeś cały drogi sprzęt lub podwoiłeś się, aby zamienić swój pokój gościnny w salę do ćwiczeń. W ten sposób być może unikać rzucanie niemożliwy odwoływać trening klasy (szczególnie w ten pandemii flare-up sezonie) lub gym memberships lub clutter-causing sprzęt przy twój ukochanej. Zamiast tego może ponownie spojrzeć na to, jak można pielęgnować ekscytującą fazę odkrywczą (ponownie, zakładając, że rzecz jest czymś, co faktycznie chcą zbadać) lub wspierać podróż, na której już są.

Sugestia: Często myślę, że przedmioty do regeneracji treningu są fajnym środkiem tutaj – mogą być uniwersalne dla codziennych bólów i bólów oprócz tych sportowych. Para słuchawek przyjaznych dla sportu/ruchu, które pomogą w dojazdach do pracy lub w czasie sesji potu? Nie ma sprawy. Lub dobry wałek piankowy to coś, co myślę, że każda osoba z ciałem będzie kochać i cenić w tym czy innym momencie. Zwłaszcza jeśli są częścią “złego pleców” ula!

Nie: Daj coś na podstawie tego, co myślisz, że potrzebują.

Ten obejmuje maleńką odrobinę introspekcji (w ramach poczęstunku). Czasami członkowie rodziny mają opinie na temat tego, jak nasi bliscy powinni żyć (lub, co gorsza, “ulepszać” swoje ciała, zgodnie z jakąś przestarzałą definicją ulepszania). To ryzyko zawodowe bycia osobą, która troszczy się o innych ludzi na swój własny, szczególny sposób. Niemniej jednak, nigdy nie zaszkodzi zastanowić się, czy prezent nie jest próbą wyrażenia opinii bez wykonania pracy polegającej na ewentualnej rozmowie z tą osobą – a nawet wtedy zastanowienia się, czy w ogóle jest naszym miejscem na wyrażanie tych myśli.

Wszystko to powiedzieć, jeśli uważasz, że prezent może być odebrany w sposób, który mówi “Myślę, że powinieneś zmienić rzecz o sobie”, może to być niegrzeczne (lub nawet szkodliwe) i może to nie być ruch.

Sugestia: Dobra i szczera rozmowa z samym sobą.

Wykonaj: Bądź świadomy, że zdrowie każdego story i potrzeby są różne.

Ze względu na kulturę dietetyczną i bardziej toksyczne części kultury fitness, które sprawiają, że ludzie czują się źle ze swoimi ciałami i możliwościami przez cały dzień, każdego dnia, wielu z nas ma skomplikowane relacje z przemysłem wellness/fitness. Może to więc oznaczać, że książka o odżywianiu, która uratowała ci życie lub osobiście cię podnieciła, może być denerwująca lub wyzwalająca dla kogoś, kogo znasz i kochasz, kto zmagał się z nieuporządkowanym odżywianiem lub nawykami ćwiczeń. To może oznaczać, że fitness tracker, który kochasz, przypomina komuś o negatywnych nawykach lub postawach, z których próbuje wyrosnąć. Jeśli działasz z tą wiedzą, że to, co działa i czuje się przytłaczająco pozytywne dla ciebie, może nie być takie dla kogoś, kogo kochasz, unikniesz wielu błędnych kroków w tej przestrzeni.

Sugestia: Daj im coś, co pomaga im praktykować pozytywność ciała lub samoopiekę zamiast tego.

Don’t: Zaskocz ich czymś, co zajmuje dziką ilość miejsca.

Ponownie, zamierzam odwołać się do żony Peletonu. Jeśli nie dostałeś od kogoś potwierdzenia, że ten rower stacjonarny (lub bieżnia, ławka do ćwiczeń, itp.) jest czymś, co będzie pasować do ich przestrzeni życiowej bez bycia stresującym utrapieniem, to twardo przejdź na niego. Sam znacznik ceny może dać im ładunek niepokoju i umieścić presję na nich do korzystania z rzeczy bez naprawdę jest to, co chcą zrobić. Albo zostanie szybko zwrócony. Albo dostaniesz dziwny telefon. Tak czy inaczej, absolutnie nigdy nie chcesz być tym facetem dającym niechciany gigantyczny prezent bez ostrzeżenia.

Sugestia: Jeśli chcą sprzętu, ale są Yikes! o przestrzeni, istnieje kilka fajnych opcji oszczędzających miejsce na rynku, takich jak ta bieżnia pod biurkiem (ponownie: upewnij się, że chcą bieżni) lub stackable weights (kocham mój regulowany kettlebell).

Zrób: Zapytaj ich!

Wiem, wiem, wszyscy kochamy zaskakiwanie ludzi, których kochamy, ale czasami pewność jest warta zepsucia niespodzianki. Sprawdź ze swoją ukochaną osobą (lub wspólnym konspiratorem), aby upewnić się, że twój prezent zostanie odebrany w duchu, w którym został podany – i, ponownie, upewnij się, że vibe-check duch, w którym dajesz prezent, jeśli działasz w oparciu o to, co uważasz za najlepsze dla nich. I, jeśli pytasz mnie, wiedząc, że twój prezent fitness inspiruje ekscytację i zabawę, a nie te dziwne ciało shame-y wibracje robi cuda dla niepokoju i uczyni twój gift-giving okazja dużo szczęśliwszy jeden.

Sugestia: Stwórz ukradkowy czat grupowy lub miłą rozmowę telefoniczną.

Zanim pójdziesz, sprawdź, jakie są niezbędne rzeczy do regeneracji po treningu, na punkcie których mamy obsesję:

workout-recovery-essentials-embed

Ashley Britton/SheKnows