Oto co zdrowe kobiety robią w styczniu, aby przez cały rok trzymać się swoich celów zdrowotnych

W teorii jestem jak najbardziej za postanowieniami. Jako Koziorożec i typ trzeci Enneagramu, uwielbiam wyznaczać sobie cele i osiągać sukcesy w czymkolwiek, do czego się przyłożę. Jednak po wielu latach wyznaczania sobie postanowień tylko po to, by pod koniec roku spojrzeć wstecz i być przerażonym brakiem rezultatów, zdałam sobie sprawę, że to nie cele, które sobie wyznaczałam, były problemem. To była presja społeczna związana z ustaleniem często dużej, nierealistycznej uchwały lub dwóch i próbą wykonania ich wszystkich naraz. Proponuję więc, abyśmy w tym roku porzuciły postanowienia w tradycyjnym sensie i zamiast tego spróbowały wdrożyć inne podejście: wprowadzanie mniejszych zmian, które możemy obserwować stopniowo. Przed nami sześć praktyk, które zdrowe kobiety stosują każdego roku, aby ustalić cele zdrowotne i faktycznie się ich trzymać.

1. Zaplanuj mniejsze cele na cały rok

Nawet zanim zegar wybije północ, wszędzie spotykamy się z marketingiem “nowy rok, nowa ty”. Czy to za pośrednictwem mediów społecznościowych, artykułów czy reklam, jesteśmy zachęcani do stania się nową osobą już na samym początku. Co więcej, istnieje mentalność, że wszyscy jesteśmy w tym razem, co sprawia, że styczeń jest najłatwiejszym miesiącem do trzymania się swoich celów zdrowotnych. Ale zdrowe kobiety wiedzą, że aby ustawić się na sukces w dłuższej perspektywie, rozbicie swoich celów na mniejsze mikro cele jest kluczowe.

Może zaczniesz od wyznaczenia jednego dużego celu w styczniu i zidentyfikowania możliwych do wykonania kroków, które musisz podjąć, aby go osiągnąć, a następnie wyznaczysz odpowiednio mikro cele. Na przykład, jeśli chcesz pić więcej wody, zacznij od zwiększenia spożycia o dwie uncje tygodniowo (być może z pomocą motywacyjnej butelki na wodę), potem kolejne dwie uncje itd. Małe zwycięstwa, które otrzymujesz za każdym razem, gdy się poprawisz, będą zachętą, której potrzebujesz, aby dotrzeć do mety. Niezależnie od tego, kiedy zdecydujesz się wyznaczyć cele, możesz wiele rozwinąć w ciągu jednego, trzech lub sześciu miesięcy, więc nadal wyznaczaj cele w miarę postępów w ciągu roku.

2. Skategoryzuj swoje cele

Jeśli masz długą listę celów zdrowotnych i czujesz się przytłoczony tym, jak je wszystkie osiągniesz, kategoryzacja jest świetnym miejscem do rozpoczęcia. Wszyscy chcemy poprawić nasze zdrowie, ale to nie dzieje się z dnia na dzień, a czasami zbyt wiele zbyt szybko może prowadzić do wypalenia i porażki. Spróbuj skategoryzować swoje cele zdrowotne według zdrowia fizycznego, zdrowia psychicznego, snu, odżywiania itp. Następnie wybierz jeden cel z każdej kategorii na początek i zacznij powoli. Rozdzielając swoje zamiary na różne kategorie, pomożesz stworzyć równowagę w swojej rutynie wellness. A skupienie się na jednym celu na raz może pomóc Ci zbliżyć się do osiągnięcia innych. Na przykład, poprawa zdrowia psychicznego prawdopodobnie da ci więcej energii do ćwiczeń, a jedzenie dobrze zbilansowanego posiłku po treningu może pomóc w regeneracji mięśni.

3. Prowadź dziennik

Utrzymywanie się odpowiedzialnym za swoje cele jest jednym z największych wyzwań i dlaczego tak wiele uchwał zawodzi. Najzdrowsze kobiety wiedzą więc, że śledzenie swoich postępów (bez wstydu i presji), przy jednoczesnym zachowaniu ciekawości co do swoich zamierzeń, może pomóc im zachować motywację, gdy nowość postanowień się skończy. Prowadząc dziennik postępów, będziesz miała dedykowane miejsce do aktualizowania i śledzenia swoich sukcesów, co da ci jasność, w jakich obszarach możesz potrzebować więcej pracy lub jakie cele musisz dostosować. Dziennik jest również doskonałym sposobem, aby zastanowić się nad swoimi intencjami za cele, które robisz i czy będą one ac

pomóc Ci stać się swoim najwyższym “ja”. Pomyśl o swoim dzienniku jako o świętej przestrzeni poświęconej samodoskonaleniu – bezpiecznej przestrzeni, w której możesz zadawać sobie trudne pytania, popychać się do poprawy i spojrzeć wstecz po tygodniach, miesiącach lub latach, aby zobaczyć, jak daleko zaszedłeś.

4. Zaplanuj comiesięczne

wizyty kontrolne

Zdrowe kobiety zawsze traktują swoje cele jak comiesięczne wizyty kontrolne. Jasne, czujesz się wzmocniony o utrzymanie celu, kiedy po raz pierwszy ustawić go, ale miesiąc lub dwa idzie przez, i to jest łatwe, aby pozwolić mu spaść na bok. Sprawdzając raz w miesiącu swoje cele i postępy, możesz ocenić, co działa, co trzeba zmienić lub czy trzeba wyznaczyć nowy cel. Na przykład, wyznaczenie celu, jakim jest chodzenie na zajęcia HIIT dwa razy w tygodniu może być świetne w styczniu, ale kiedy lato się skończy, a ty będziesz podróżować lub będziesz zajęty innymi czynnościami, cel ten może być trudniejszy do osiągnięcia. I to jest w porządku. Sprawdzając co miesiąc, możesz dostosować się do okoliczności życiowych i nadal czuć się dobrze ze swoim postępem.

5. Ustaw pozytywne środowisko

PSA: Twoje środowisko odgrywa ogromną rolę w tym, czy osiągasz swoje cele. Dlatego przygotuj się na sukces, eliminując czynniki rozpraszające. Na początek sprawdź swój dom i biuro i zidentyfikuj wszystko, co może przeszkadzać ci w trzymaniu się swoich celów. Jeśli chcesz ograniczyć czas spędzany przy ekranie, spróbuj umieścić swój telefon z dala od łóżka. W ten sposób nie będziesz się angażować w kuszące poranne lub przedsenne scrollowanie. A jeśli chcesz pozbyć się “tech neck”, ustaw swoje biurko z niezbędnymi rzeczami, za które twoje ciało ci podziękuje. Jeśli chcesz codziennie rano medytować, napisz na lustrze w łazience samoprzylepną karteczkę z przypomnieniem, żeby nie zapomnieć. Nawet najzdrowsze kobiety potrzebują trochę pomocy w osiąganiu celów, a te małe zmiany w twoim środowisku mogą przejść długą drogę.

10 nawyków kobiet, które zawsze są w formie