5 porad, które pomogą Ci przetrwać najbardziej ponury okres w roku

Dorastając, nigdy tak naprawdę nie odczułam skutków czasu letniego i krótszych, zimniejszych dni. Jako dziecko, moja pora snu była zawsze taka sama, niezależnie od tego, czy słońce już zaszło, czy nie, a na studiach zawsze byłam gotowa wyjść na zewnątrz, niezależnie od tego, jak zimno było (och, być znowu młodą i wesołą!). Teraz, jako prawie 30-latka z pełnoetatową pracą, mniejszą ilością energii i większą ilością obowiązków, zaczynam odczuwać negatywne skutki krótszych dni. Ponieważ większość dnia spędzam w biurze i nie wychodzę z niego przed 17.00, rano mam tylko krótki okres słońca (to znaczy, jeśli nie jest pochmurno).

W lecie korzystam z dodatkowego światła dziennego, pijąc po pracy drinka na dachu, ale w zimie jedyne, o czym mogę myśleć, to powrót do domu i wpełzanie do łóżka. Jeśli również mieszkasz w części świata, w której o tej porze roku jest zimno, pochmurno i ciemno, prawdopodobnie przydałoby Ci się kilka wskazówek, które pozwolą Ci przetrwać do wiosny. Czytaj dalej, aby poznać pięć sposobów, dzięki którym podnoszę się, gdy zimowy blues mnie dołuje.

1. Przyjmuj suplementy, które pomogą Ci nabrać energii

Odłóż dzbanek z kawą – nie musisz pić espresso, żeby przetrwać dzień pracy. Oczywiście najlepszym sposobem na uzyskanie energii jest utrzymanie diety wypełnionej różnorodnymi składnikami odżywczymi z owoców i warzyw, a także zdrowego białka, tłuszczów i węglowodanów. Ale kiedy robi się ciemniej wcześniej i nie widzieliśmy słońca bez chmury w ciągu kilku dni, możesz skorzystać z suplementacji, aby pomóc w składnikach odżywczych, których brakuje (jak witamina D) lub składników, które pomogą Ci zwiększyć energię, motywację i skupienie, dzięki czemu można nie tylko przejść przez dzień, ale faktycznie rozwijać się. Na szczęście dla naszych spowodowanych zimą niskich energii, Equilibria właśnie wydała (bez CBD) Energy Capsules, które zawierają potężne połączenie L-teaniny i kofeiny (nootropowy super duet, lub naturalne składniki, które poprawiają moc mózgu), aby zwiększyć energię i skupienie (bez kawowej tremy).

Equilibria

Kapsułki energetyczne

Użyj kodu theeverygirl dla 20% zniżki na pierwsze zamówienie w Equilibria!

2. Spraw, by Twój dom był przytulny

Hygge to mój język miłości, więc jestem dumna z posiadania przytulnego domu podczas zimnych, zimowych miesięcy. Stan mojego fizycznego otoczenia może mieć duży wpływ na moje zdrowie psychiczne (na lepsze lub gorsze), więc posiadanie przestrzeni, w której lubię spędzać czas jest pomocne, gdy zimna pogoda mnie dołuje. Skupiam się na utrzymywaniu porządku w domu, zapalaniu ulubionych świec i posiadaniu dużej ilości koców, w które można się wtulić. Nawet jeśli nie jesteś domatorem jak ja, przygotuj swój dom tak, aby wszystkie Twoje ulubione rzeczy znalazły się w jednym miejscu i zamień swoją przestrzeń życiową w swoje osobiste sanktuarium. To sprawia, że kolejna noc w domu jest o wiele bardziej przyjemna i możesz nawet cieszyć się na zachód słońca o 4 po południu.

3. Obudź się wcześniej

OK, wysłuchaj mnie. Wiem, że wstawanie o 6 rano nie jest łatwe – zwłaszcza gdy jest zimno i słońce ledwo wstało – ale odkryłem, że rozpoczynanie dnia wcześniej i kładzenie się do łóżka wcześniej pomaga mi czuć się najlepiej przez zmiany w świetle dziennym. Ponieważ jest już ciemno, gdy wychodzę z biura, lubię ćwiczyć, załatwiać sprawy lub po prostu siedzieć i czytać przy oknie rano, aby spędzić jak najwięcej czasu na chłonięciu światła słonecznego. Uzyskanie większej ilości światła może nawet pomóc w objawach sezonowej choroby afektywnej.

ctive Disorder, więc jeśli pracujesz w biurze lub masz ograniczone okna do czasu zachodu słońca, obudź się trochę wcześniej, aby zmieścić się w świetle słonecznym, kiedy tylko możesz.

4. Pozostań aktywny

Jeśli jesteś kimś takim jak ja, twoim ulubionym miejscem, w którym możesz być, gdy jest zimno na zewnątrz (lub bądźmy szczerzy, w każdej chwili) jest łóżko. Chęć bycia schowanym pod kołdrą przez cały czas w połączeniu z pobłażaniem mniej niż odżywczym świątecznym smakołykom często pozostawia mnie w letargu i w nastroju do hibernacji przez całą zimę. Chociaż odpoczynek i regeneracja są ważnymi elementami dbania o siebie, a ciało potrzebuje różnych rzeczy w różnych porach roku (AKA, jeśli czujesz się bardziej ospały o tej porze roku, to w porządku), wiem, że pozostawanie aktywnym sprawia, że mój umysł i ciało czują się najlepiej.

Ćwiczenie jest natychmiastowym wzmacniaczem nastroju i reduktorem stresu, który wszyscy możemy wykorzystać, gdy czujemy się przygnębieni o tej porze roku. Jeśli naprawdę nie masz ochoty ruszyć się z kanapy, nie zmuszaj się do pięciomilowego joggingu lub intensywnych zajęć HIIT. Zamiast tego załóż płaszcz i idź na spacer, jeśli na zewnątrz nie jest zbyt zimno, uprawiaj relaksującą jogę w swoim salonie lub tańcz wokół swojej kuchni podczas pieczenia (tak, to też liczy się jako ćwiczenie).

5. Stwórz rutynę

Jest środek zimy, co oznacza, że święta się skończyły, ale wiosna wciąż czuje się tak daleko od naszego zasięgu. Wszystkie dni zaczynają czuć się dokładnie tak samo (zimno i monotonny), i łatwo wpaść w psychiczny slump zdrowia. Kiedy zaczynam czuć się znudzona, ociężała i ogólnie blah, powracam do moich ulubionych porannych i wieczornych rutyn, aby utrzymać mnie w poczuciu motywacji i spokoju. Jako Panna, trzymanie się rutyny przychodzi mi z łatwością, ale jeśli Twoja codzienna rutyna jest zbyt, no cóż, rutynowa, spróbuj dodać różne praktyki, aby Twoje poranki, wieczory i samoopieka były bardziej przyjemne. Posiadanie rutyny może pomóc w zmniejszeniu stresu, poprawieniu nastroju i poprawieniu snu, co jest wynikiem, którego wszyscy pragniemy o tej porze roku.

8 Indoor Hobbies to Get You Through the Winter

Ten post zawiera sponsorowane włączenie Equilibria, ale wszystkie opinie wewnątrz są opiniami redakcji The Everygirl.