Aktualizacje dywanów na schody

Jedną z cech, które najbardziej lubimy w naszym zabytkowym domu z 1904 roku, jest przedpokój. Ponieważ nasze podłogi zostały odnowione przed wprowadzeniem się, usunęliśmy również bieg schodów, który był tam wcześniej.

Wiedzieliśmy, że chcemy czegoś czystego i świeżego, pasującego do epoki naszego domu. Zanim jeszcze się wprowadziliśmy, jedna z moich siostrzenic zapytała, czy może zrobić sobie zdjęcia na studniówkę na tych schodach – co jest prawdopodobnie największym komplementem, jaki może otrzymać klatka schodowa, nie sądzisz?

Chcieliśmy przywrócić jej historyczną świetność!

Więcej postów o wystroju wnętrz: Co zwiększa wartość domu, Jak znaleźć idealną białą farbę do domu, Jak zbudowaliśmy ukryty pokój, Jadalnia w bibliotece lub możesz zobaczyć wszystkie moje poprzednie wycieczki po pokojach.

Historia i transformacja naszej klatki schodowej

Nasza piękna klatka schodowa została zbudowana w latach dwudziestych XX wieku, kiedy nasz dom został odbudowany po pożarze, który zniszczył prawie cały dom. Dlatego też wiele elementów w naszym domu przypomina lata 20. ubiegłego wieku, mimo że dom został zbudowany w 1904 roku.

I uwaga dla moich kolegów czytelników z obsesją na punkcie duchów: Nie, nikt nie zginął w pożarze.

Teraz trochę o transformacji! Wiedzieliśmy, że chcemy zachować piękne, niepomalowane drewno, więc zaplanowaliśmy wszystko wokół tego.

Wybierając jasne i ciemne kolory bejcy do przedpokoju, zdecydowaliśmy się na ciemny kolor, który mógł płynnie łączyć się z oryginalnym drewnem schodów. Wybierając dywan, zdecydowaliśmy się na coś neutralnego, ponieważ wzorzyste podłogi są już wyraziste.

Zamówiłem niesamowite dzieło sztuki, które znajdzie się na szczycie pierwszego podestu schodów, ale jeszcze nie dotarło. Aha … i czy możesz sobie wyobrazić tę przestrzeń podczas ŚWIĄT Bożego Narodzenia?

Proces wyboru

dywanu

Wyboru dywanu dokonałam osobiście w sklepie The Carpet Shoppe w Springfield w stanie Missouri. To był mój pierwszy raz, kiedy wybierałam dywan do domu (to nie może być prawda, ale jestem pewna, że tak jest!).

Chciałam kupić antyczne dywany, aby stworzyć bieżnik, ale ponieważ byliśmy na osi czasu i chcieliśmy przygotować dom przed przeprowadzką, zdecydowałam się wybrać dywan, który mieli w magazynie. Uwaga: The Carpet Shoppe nie udzielił mi żadnej zniżki, ale poleciłbym ich lokalnym czytelnikom, ponieważ byli naprawdę mili i łatwo się z nimi współpracowało.

Naprawdę, szalenie, głęboko chciałam wybrać głęboką czerwień LUB głęboką zieleń na dywan. Mój mąż był zdenerwowany, że tworzę zbyt dosłowny dom z lat 90-tych i głosował za czymś neutralnym.

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na jasny kolor, który świetnie wygląda na ciemnym drewnie, ale ma też wiele wzorów do czyszczenia punktowego i ukrywania wszelkich plam, które się pojawią.

Wiem, że otrzymam pytania (i prawdopodobnie osądy) dotyczące wyboru jasnego dywanu. Będę z wami szczera, że byliśmy w niedoczasie i był to jedyny kompromis, który wydawał się nam obojgu podobać.

Całkowicie rozumiem, że w pewnym momencie mogę żałować tego wyboru, ale w przeszłości miałem w domu wiele jasnych dywanów, o których Internet mówił, że się poplamią, a ostatecznie okazały się w porządku.

Podsumowując: Jestem w porządku z ryzykiem, więc nie stresuj się w moim imieniu. Jeśli będę musiał je wymienić (miejmy nadzieję, że w bardzo odległej przyszłości), będę mógł wtedy zrealizować mój pomysł na zabytkowy dywan. Może coś takiego?

Ile kosztował nowy dywan?

Całkowity koszt niestandardowego dywanuet runner i instalacja wyniosły 2700 USD. Koszt prętów biegnących po schodach (osprzęt) wyniósł 1 150 USD. Łączna suma wyniosła 3 850 USD.

Pręty

do biegów schodowych

Zawsze podziwiałem pręty

do biegów schodowych.

Trzeba przyznać, że są one głównie estetyczne, ponieważ dywan może być w pełni zabezpieczony bez nich. Zdecydowałem się je dodać ze względu na historyczny motyw mojego domu i są one detalem, który mógł być obecny w oryginalnym projekcie.

Uważam, że są one absolutnie piękne i dodają tak wiele szczegółów do biegu schodów.

Pręty do biegów schodowych są dostępne w różnych kolorach, ale dla mnie tak naprawdę nigdy nie było innego wyboru poza złotem lub mosiądzem. Oto link do dokładnych prętów schodowych, których użyłem.

Oto kilka innych prętów z różnymi cenami i wykończeniami:

Planuję wkrótce podzielić się informacjami na temat naszych drewnianych podłóg w innym poście. Daj mi znać, jeśli masz jakieś pytania dotyczące dywanu lub podłóg. Jestem podekscytowana tym, jak obie wyglądają.

Muszę ci powiedzieć, że najlepiej się bawię urządzając ten dom dla naszej rodziny. Wyobrażam sobie wiele szczęśliwych lat spędzonych tutaj na tworzeniu, goszczeniu i obserwowaniu, jak dzieci dorastają.

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, więc bardzo dziękuję za wsparcie i życzliwość w tym okresie zmian! Miłość, Elsie

Jeśli chcesz

zobaczyć więcej podglądów pokoi, zapisz się do naszego newslettera

.