Ten holistyczny ekspert pomaga kobietom mieć lepsze miesiączki – oto jak

Witamy w The Everygirl Podcast. Niezależnie od tego, czy szukasz tajemnic kobiet sukcesu, które mają wymarzoną pracę, czy interesują cię porady ekspertów, aby zmienić swoje zdrowie i poczuć się jak najlepiej, czy po prostu chcesz się rozerwać i pośmiać razem z nami podczas dojazdu do pracy, mamy cię pod ręką.

Gdybym mógł machnąć magiczną różdżką i dać jeden prezent wszystkim kobietom na całym świecie, byłaby to ulga okresowa (cóż, i równa płaca, prawa reprodukcyjne i zakończenie wszystkich molestowań seksualnych, aby wymienić kilka dużych, ale to inny artykuł na inny dzień). Większość ludzi, którzy mają okresy mają do czynienia z problemami, które przejmują ich życie: wyniszczające skurcze, przygnębiające wahania nastroju, hormonalne wybuchy, nieistniejący popęd seksualny, niewygodne wzdęcia lub diagnozy takie jak endometrioza lub PCOS. Według Biura Zdrowia Kobiet, ponad 90% kobiet ma objawy przedmiesiączkowe. Co gorsza, powiedziano nam, że to całkowicie normalne, że dramatyzujemy, albo że mamy się zamknąć i wziąć “magiczną” pigułkę, która przykryje problem plastrem. *Podnieś rękę, jeśli kiedykolwiek byłaś osobiście ofiarą swojego cyklu.*

Wejdź: Alisa Vitti. Vitti jest ekspertem od kobiecych hormonów, autorką bestsellerów i twórczynią imperium skupionego na pomaganiu kobietom w leczeniu objawów miesiączkowych i poprawianiu takich kwestii jak płodność, popęd seksualny i inne. Innymi słowy, jest królową hormonów i twoją nową najlepszą przyjaciółką. I jest gościem w tym tygodniu w odcinku The Everyirl Podcast. Vitti uczy podejścia, że podczas gdy objawy okresu są powszechne, nie są normalne – możesz (i powinieneś!) uzdrowić swoje ciało, abyś nie cierpiał każdego miesiąca. “Możesz wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie hormonalne i zmniejszyć objawy w sposób naturalny, aby nie były one już rujnujące twoje życie”, powiedziała.

Dla kogoś takiego jak ja, który został w domu z gimnazjum i liceum każdego miesiąca z powodu nieznośnych skurczów, został powiedział przez ponad dekadę przez pracowników służby zdrowia, że po prostu musiałem “radzić sobie z tym”, i próbował różnych recept od każdego rodzaju kontroli urodzeń do leków przeciwbólowych na receptę, które po prostu sprawiły, że odłączyłem się od mojego ciała, ta rozmowa o podcaście poczuła się jak boska interwencja. Aby dowiedzieć się więcej o synchronizacji cyklu i uzdrawianiu własnych objawów okresu, posłuchaj w tym tygodniu odcinka The Everygirl Podcast i czytaj dalej, aby uzyskać niektóre z jej najlepszych wskazówek, aby uzdrowić swoje hormony raz na zawsze.

Alisa Vitti, HHC, AADP

Ekspertka od hormonów i założycielka FLO Living

Alisa Vitti jest funkcjonalnym dietetykiem i womens hormon ekspert, założyciel nowoczesnej firmy FLO opieki zdrowotnej hormonalnej Living, bestsellerowy autor WomanCode, i twórca MyFLO, # 1 płatny okres app na iTunes. Wystąpiła jako ekspert w Dr Oz Show, Women’s Health, MindBodyGreen i The Huffington Post.

Co powoduje objawy miesiączkowe?

Więc już wiesz, że wszelkie objawy związane z cyklem nie są normalne, nawet jeśli są powszechne. Ale dlaczego w ogóle doświadczamy wzdęć, skurczów i PMS? Vitti wyjaśnia, że wszystkie objawy – w tym trądzik hormonalny, wrażliwość piersi, zachcianki żywieniowe, wahania nastrojów, zmęczenie, nieregularne miesiączki – są przyczyną problemów z zajściem w ciążę.iody, niskie libido, PCOS i niepłodność – to wszystko oznaki braku równowagi hormonalnej, która jest spowodowana przez czynniki związane z dietą i stylem życia. “Objawy okresu są spowodowane wyborem diety, niedoborem mikroelementów, spożywaniem złych tłuszczów, ograniczaniem kalorii i/lub wykonywaniem tego samego treningu każdego dnia” – powiedział Vitti. Innymi słowy, możemy spojrzeć na nasze cykle, aby uzyskać wgląd w to, co dzieje się z naszym ciałem.

W rzeczywistości, Vitti uważa cykl menstruacyjny za piąty znak witalny. “To jest tak samo ważne, jak branie temperatury lub ciśnienia krwi i tak samo poważne, gdy masz nieprawidłowe odczyty”, powiedziała. Dlatego sens zwracania uwagi na objawy związane z cyklem nie polega tylko na tym, by czuć się lepiej podczas miesiączki, ale także dlatego, że cykl przekazuje ważne informacje o zdrowiu twojego organizmu. Kiedyś nienawidziłam mojego okresu, ale teraz postrzegam mój cykl jako moją największą supermoc: otrzymuję krytyczny wgląd i informacje, które mogą pomóc mi utrzymać moje ciało tak zdrowe, jak to możliwe, gdy wiem, jak go słuchać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak Vitti zaleca uzdrowienie swojego ciała (raz na zawsze!) i poprawę objawów cyklu.

5 sposobów na uzdrowienie objawów okresu:

1. Sprawdź swoje hormony

Oczywiście, pierwszym krokiem jest wiedzieć, z czym pracujesz i uzyskać wgląd. Vitti zalecił, aby poprosić lekarza o badanie krwi w celu oceny hormonów, poziomu tarczycy i poziomu witaminy D3, które mogą dać ważny wgląd w nierównowagę hormonalną i mogą pomóc w prowadzeniu konkretnego planu naprzód. Na przykład, ciężkie miesiączki, wzdęcia i zmniejszony popęd płciowy mogą pochodzić z dominacji estrogenów, lub nadmiar testosteronu może powodować trądzik hormonalny i objawy PCOS. Kiedy zrównoważysz hormony, rozwiązujesz problem u źródła, zamiast próbować go zamaskować. Zacznij od poznania tego, co trzeba zrównoważyć w pierwszej kolejności.

2. Zwróć uwagę na swój popęd seksualny

Jeśli cykl menstruacyjny jest twoim piątym znakiem życia, twój popęd seksualny jest jak twój piąty znak życia 2.0. Podczas gdy nie ma “idealnego” libido lub idealnego poziomu popędu seksualnego dla każdego, odczuwanie “w nastroju” jest ważnym narzędziem, na które możemy spojrzeć, aby utrzymać ciało w zdrowiu. Innymi słowy, nadszedł czas, abyśmy przestali myśleć o seksie jako o czymś, co robimy dla związku – jest to kluczowa część naszego dobrego samopoczucia i ogólnego zdrowia fizycznego. Vitti wyjaśnił, że twój popęd seksualny jest cykliczny, co oznacza, że zmienia się w zależności od tego, w której fazie cyklu jesteś; to normalne, że przechodzisz przez tygodnie, w których twój popęd seksualny jest wysoki i tygodnie, w których twój popęd seksualny jest niski. Ale jeśli doświadczasz niskiego libido przez większość czasu, prawdopodobnie jest to brak równowagi hormonalnej z powodu stresu, wyczerpania mikroelementów lub bycia na kontroli urodzeń.

3. Zsynchronizuj swój styl życia z cyklem

W przypadku kobiet z okresem, Twoje hormony mogą być niezrównoważone po prostu dlatego, że Twoja dieta, ćwiczenia i styl życia nie są zsynchronizowane z Twoim naturalnym rytmem infradźwiękowym (AKA większości z nas – istnieje powszechna norma kulturowa, że mamy powtarzać te same rytuały co 24 godziny, jak ten sam harmonogram dnia pracy lub ten sam trening). Ale dobra wiadomość: Oznacza to, że możesz również zrównoważyć swoje hormony, synchronizując się ze swoim cyklem.

“Twój rytm infradianowy, którego doświadczamy w ciągu naszego cyklu miesięcznego, powoduje zmiany w naszym metabolizmie, mózgu, stresie i innych systemach. Jeśli nie wspierasz go prawidłowo, będziesz zaburzać swój okres, a także zwiększać stres leveW związku z tym, że w ciągu czterech faz cyklu miesiączkowego organizm nie jest taki sam, zaburza się poziom cukru we krwi, a kontrola wagi staje się niezwykle trudna” – wyjaśnia Vitti. Metoda Synchronizacji Cyklu ® uznaje, że ciało nie jest takie samo w każdej z czterech faz cyklu menstruacyjnego; mamy różne zapotrzebowanie na kalorie, składniki odżywcze i kondycję, w zależności od fazy, w której się znajdujemy.

Na przykład, jeśli próbujesz zmusić swoje ciało do ekstremalnego treningu HIIT podczas fazy menstruacyjnej lub lutealnej, ciało może zareagować brakiem równowagi hormonalnej, ponieważ potrzebuje delikatnego ruchu, takiego jak lekka joga, spacery i rozciąganie. Podobnie, jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości kalorii, ponieważ organizm potrzebuje ich więcej niż w poprzedniej fazie (według Vitti, w fazie lutealnej potrzebujemy około 279 kalorii więcej dziennie), ciało może również zareagować brakiem równowagi hormonalnej. Aby dowiedzieć się więcej o tym, czego organizm potrzebuje w każdej fazie, sprawdź Cycle Syncing Method ®. Jeśli chodzi o kluczowe wnioski, zacznijcie przemyśliwać swoją rutynę treningową, dietę, a nawet plan dnia. Powinniśmy synchronizować nasze rutyny do naszych ciał, a nie na odwrót.

4. Popracuj nad zdrowiem jelit

Twoje zdrowie jelit jest nieodłącznie związane z układem rozrodczym. Jak wyjaśnił Vitti, ruchy jelit są jak ciało pozbywa się estrogenów, których nie potrzebuje, aby utrzymać równowagę hormonów ciała. Jeśli nie masz spójnych wypróżnień lub masz pewne zaburzenia równowagi mikrobiomu, które wpływają na zdrowie jelit, organizm może mieć trudny czas pozbycia się nadmiaru estrogenów, powodując dominację estrogenów i brak równowagi hormonalnej w organizmie. “Brak równowagi mikrobiomu może prowadzić do nadmiaru estrogenu, który może pogorszyć ciężkie krwawienie i inne objawy” – wyjaśnił Vitti. Konsekwentnie pracuj nad zdrowiem jelit poprzez uzyskanie wystarczającej ilości żywności o wysokiej zawartości błonnika (owoce, warzywa, rośliny strączkowe itp.), przyjmowanie probiotyku lub spożywanie żywności bogatej w probiotyki, a także rozmowa z lekarzem, jeśli masz objawy związane z jelitami, takie jak przewlekłe zaparcia, IBS lub przewlekłe wzdęcia.

5. Porozmawiaj z lekarzem o swoim planie kontroli urodzeń

Tylko ty wiesz, co jest najlepsze dla twojego ciała, ale wybieranie kontroli urodzeń, która jest dla ciebie odpowiednia, może być mylące, izolujące i frustrujące. Jeśli jesteś taki jak ja i zastanawiasz się, jak zsynchronizować swój cykl, gdy jesteś na metodzie, która daje ci sztuczny lub nieistniejący okres (jak pigułka), zła wiadomość: nie możesz. “Nie możesz zsynchronizować się ze swoim cyklem, jeśli jesteś na pigułce antykoncepcyjnej, ponieważ wyłącza ona twoją zdolność do posiadania cyklu” – wyjaśnił Vitti.

Jeśli jesteś na pigułce, aby zarządzać skurczami, nieregularnością lub trądzikiem, po prostu wiedz, że jest to jak umieszczenie Band-Aid nad problemem i może nawet być zapobieganie naprawianiu problemu, ponieważ zatrzymuje swój naturalny cykl. “Kontrola urodzeń nie naprawia problemów z okresem, więc ważne jest, aby dowiedzieć się o wszystkich swoich opcji przed zobowiązaniem się do kursu leczenia,” Vitti zaleca. Pomiędzy NuvaRing, zastrzykami, IUD, plastrem i pigułkami, metoda, która jest najlepsza dla Ciebie jest niezwykle osobista – to, co jest właściwe dla Twojej najlepszej przyjaciółki, a nawet Twojego ginekologa, może nie być właściwe dla Ciebie. Porozmawiaj z lekarzem o planie kontroli urodzeń i planie zwalczania objawów, które pasują do Twojego stylu życia, celów zdrowotnych i planowania reprodukcji.