Odcinek #193: Najlepsze rady, jakie otrzymaliśmy (Deep Dive)

W tym tygodniu zagłębiamy się w najlepsze rady, jakie kiedykolwiek otrzymaliśmy, dotyczące biznesu, macierzyństwa i życia w ogóle. Ponadto odpowiadamy na pytanie słuchaczy dotyczące naszych ulubionych podcastów.

Archiwum podcastów można znaleźć tutaj.

Wielkie podziękowania dla naszych sponsorów! Sprawdź oferty od Mudwtr, LMNT, Kitsch i Ritual.

A jeśli szukasz konkretnego kodu, który usłyszałeś w podcaście, możesz zobaczyć pełną listę na tej stronie!

Notatki z programu:

Oto zdjęcie stroju Emmy na koncert Taylor Swift:

Najlepsza rada w biznesie:

Elsie – Pomyśl o swoim biznesie jak o stole z czterema nogami – to, co robisz teraz, jest jedną z nóg, ale nadal potrzebujesz trzech innych nóg.

Emma – Nie bój się porażki, zmiany kierunku lub porzucenia czegoś, aby spróbować czegoś nowego. Zadawaj pytania, nawet jeśli wydają się bardzo podstawowe lub kłopotliwe.

Najlepsza rada w macierzyństwie:

Elsie – Bardzo szybko przepraszaj.

Emma – Bądź obecna i ciesz się chwilą.

Materiały wymienione przez Emmę: Babywise autorstwa Roberta Bucknama, M.D. i Gary’ego Ezzo oraz Taking Cara Babie

Najlepsza rada na całe życie:

Elsie – Przeżyj swój obecny dzień tak, jak chciałaby tego Twoja starsza osoba.

Emma – Znajdź pasje i realizuj je. Rozwijaj, buduj lub utrzymuj pozytywny i ważny system wsparcia w swoim życiu.

Wspomnieliśmy o Elemental autorstwa Andi Eaton Alleman

Pytanie od słuchacza Kendall Pereira: Czy możesz podzielić się tym, jakich podcastów słuchasz?

Elsie:

Emma:

Przegapiłeś odcinek? Nadrób zaległości!

Transmisja odcinka 193:

Elsie: Słuchasz podcastu A Beautiful Mess, swojego przytulnego, komfortowego słuchowiska. W tym tygodniu zagłębiamy się w najlepsze rady, jakie kiedykolwiek otrzymaliśmy, dotyczące biznesu, macierzyństwa i życia w ogóle. Ponadto odpowiadamy na pytania słuchaczy dotyczące naszego ulubionego podcastu. Emma poszła na koncert Taylor Swift. Opowie nam, jak bardzo zmieniło to jej życie lub cokolwiek innego.

Emma: Tak. Byłam na koncercie w Kansas City 7 lipca. Czuję, że każdy Swifty zna małe rzeczy, które dzieją się na każdym koncercie. Ten z Taylorem Lautnerem.

Elsie: Tak. Tak to widzę.

Emma: To był ten, na którym byłam. Taylor Lautner zrobił salto w tył na scenie. Powinnam więc przyznać się z góry, bo czuję, że jeśli tego nie zrobię, będę zestresowana przez cały czas. Ale tak się składa, że nie znam żadnej piosenki Taylor Swift od początku do końca. Myślałam, że znam, ale podczas koncertu zdałam sobie sprawę, że tak nie jest. Znam refren większości jej hitów, ale byłam bardzo dumna, że mogłam być w klubie przez całą noc i mam nadzieję, że już do końca życia. Mam nadzieję, że Swifties mnie zaakceptowali. Ale zasadniczo moi przyjaciele byli jak, moi przyjaciele z klubu książki, byli jak, idziemy do Taylor Swift tego lata. Kto chce iść? To było miesiące temu, kiedy kupowali bilety na Ticketmaster. A ja na to, że jeśli jest wystarczająco dużo biletów, to chcę iść. Wszyscy po prostu wrzuciliśmy swoje imiona w ramach luzu, który mamy i było wystarczająco dużo biletów, więc dostałem jeden. A kiedy to się zaczęło, pomyślałemzdając sobie sprawę z mediów społecznościowych, a także SMS-ów od moich znajomych, że to taka wielka sprawa. A dla mnie to było jak, och, po prostu pójdę na koncert z moimi przyjaciółmi tego lata. Jak fajnie. Tak naprawdę nie myślałam o tym więcej. A potem, kiedy wszyscy zaczęli dzielić się tym, jaki strój zamierzają założyć, pomyślałam, och, Halloween dla dorosłych w lecie. Jestem taka podekscytowana. To znaczy, to było jak, och, muszę mieć szalony strój. Więc umieszczę zdjęcie w notatkach z programu, ale dostałam ten rodzaj stroju wyglądającego jak kula dyskotekowa. To było coś w rodzaju kosmicznej kowbojki. Miałam białe buty kowbojki i biały kowbojski kapelusz i tak, zamierzam nosić tę sukienkę na Sylwestra, myślę, że co roku, ponieważ naprawdę wygląda jak kula dyskotekowa i fajnie się w niej tańczy, ponieważ trochę wiruje. Tak czy inaczej, czułam, że przynajmniej wyglądam odpowiednio, ale tak, koncert był niesamowity.

Elsie: Robiłaś bransoletki przyjaźni?

Emma: O tak, zrobiłyśmy mnóstwo bransoletek przyjaźni. Mieliśmy wieczór robienia bransoletek ze wszystkimi, którzy byli w mojej grupie przyjaciół, a potem wszyscy robili je przez całe lato. Robiliśmy je w samochodzie w drodze do Kansas City. Więc tak, wymienialiśmy się bransoletkami i to była chyba jedna z moich ulubionych rzeczy na koncercie. Mówiłem ci, że były tam 12-letnie dziewczynki, 40-letnie kobiety, wszystko pomiędzy. Nigdy nie byłam na koncercie, na którym byłoby tak wiele różnych grup wiekowych. W rzędzie przed nami siedziały dziewczyny z college’u, z którymi wymienialiśmy się bransoletkami, co było po prostu zabawne i słodkie. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i było to naprawdę zabawne środowisko. To także zdecydowanie największy koncert, na jakim kiedykolwiek byłam. Nie wiem nawet, czy byłem na innym koncercie na stadionie, może, ale nigdy nie byłem na tak dużym. To było dla mnie coś nowego i naprawdę fajnego. Tak, to było niesamowite. Przez cały czas czułem się trochę jak pozer, ale było super. Świetnie się bawiłem. Moi przyjaciele są najlepsi i najbardziej dumni z mojego stroju.

Elsie: To brzmi jak dobra recenzja. Wyglądało to na dobrą zabawę.

Emma: Było bardzo fajnie. I naprawdę nie było nawet tak gorąco. Było trochę na zewnątrz. Było świetnie.

Elsie: Magicznie.

Emma: Magicznie. Dobra zabawa.

Elsie: Okej. Więc ten odcinek jest o najlepszych radach, jakie kiedykolwiek otrzymaliśmy. Jestem bardzo podekscytowana, że mogę to zrobić, ponieważ jest to trochę wszystkiego i uwielbiam rady. Uwielbiam, gdy ludzie dają mi rady, zawsze mówię, że najlepszą książką, jaką chcę przeczytać, jest coś, co ktoś powiedział mi, że jest ich ulubioną książką roku, tego typu rzeczy. Kiedy ludzie są naprawdę namiętni, to moja ulubiona rzecz.

Emma: Pokochałbyś wtedy koncert Swiftie. To było wszystko.

Elsie: To zabawne. Tak.

Emma: Nie, ja też. Czuję, że jeśli ktoś kiedykolwiek powie, że ta rzecz zmieniła moje życie, to Elsie już ją kupiła, cokolwiek to jest, albo ją przeczytała, albo cokolwiek to jest. Wielki czas. Tak. Dobrze. Cóż, mamy trzy różne obszary, w których będziemy rozmawiać o biznesie, macierzyństwie, a potem ogólnie o życiu. Niektóre z nich są dość specyficzne, a inne rozłożone w czasie. Więc myślę, że będzie to trochę przypadkowe, ale jedną rzeczą, którą chciałam powiedzieć na początku, a która naprawdę dobrze mi służyła w moim życiu, jest to, że zawsze byłam bardzo zainteresowana Czytanie lub słuchanie historii innych ludzi. Tak więc przy każdej okazji czytam autobiografię lub biografię kogoś, kto zajmuje się dziedziną, która mnie interesuje lub żyje w czasach, które mnie interesują. Zawsze to uwielbiałem. Uwielbiam też podcast How I Built This, w którym dowiadujesz się, jak ludzie zakładali swoje firmy. Mam na tym punkcie obsesję. Słuchałem wielu odcinków tego podcastu podczas malowania różnych pomieszczeń. Więc nie wiem, czy to naprawdę rada, ale jedną rzeczą, którą chciałbym powiedzieć, jest to, że jeśli czujesz, że nie masz wystarczająco dużo dobrych rad w swoim życiu, zrób to, czytaj biografie, czytaj autobiografie, słuchaj podcastów o tym, jak ludzie założyli swój biznes lub stali się dobrzy w byciu rodzicem lub mieli wspaniałe małżeństwo lub cokolwiek innego, o czym chcesz się dowiedzieć. Ponieważ uważam, że słuchanie konkretnych historii ludzi, nawet jeśli ich życie bardzo różni się od twojego, zawsze jest dla mnie bardzo znaczące.

Elsie: Tak, wiem. Zgadzam się. Uwielbiam to. Uwielbiam wspomnienia przy każdej możliwej okazji. Ok, więc jaka jest Twoja najlepsza rada biznesowa, jaką kiedykolwiek otrzymałaś?

Emma: Zastanawiałam się nad tym, ponieważ czasami czuję, że biznes miesza się z pieniędzmi, ale to bardziej finanse osobiste, więc wylądowałam na tym, że czuję, że najlepszą radą, jaką otrzymałam przez lata, jest zasadniczo nie bać się porażki, zmiany kierunku, porzucenia czegoś i spróbowania czegoś nowego. I zadawać pytania, nawet te, które mogą wydawać się naprawdę podstawowe, jakbyś wstydził się je zadać. Czujesz, że wszyscy w pokoju znają odpowiedź, z wyjątkiem ciebie. I to jest bardzo jak śmierć ego, aby być jak, po prostu zamierzam zrezygnować z tego, ponieważ to nie działa i zamierzam spróbować czegoś nowego lub być jak, zamierzam iść do przodu i podnieść rękę i powiedzieć, nie mam pojęcia o podstawach tego. Czy możesz mi to wyjaśnić? Jakbym był czwartoklasistą. To mój Michael Scott, ale czasami trzeba to zrobić, zwłaszcza w biznesie.

Elsie: Tak, nie, zgadzam się. Zadawanie pytań, których nie chce się zadać, to bardzo dobra cecha i godna podziwu. I myślę, że przytakiwanie i udawanie, że się wie, kiedy się nie wie, ludzie zwykle mogą to stwierdzić. Nie sądzę, by była to cecha godna podziwu. Myślę, że fajnie jest, gdy ludzie są gotowi powiedzieć: “Och, nigdy wcześniej się o tym nie uczyłem w żadnym wieku. To normalne i akceptowalne. Więc myślę, że to świetnie. Podoba mi się to, co powiedziałeś o pivotowaniu i innych rzeczach. Jedną z rzeczy, które zapisałem, było to, że nie ma wstydu w rezygnacji. Myślę, że jest to coś, czego nie rozumiałem, gdy byłem młodszy. Miałem bardzo konkretny cel lub marzenie, często było to coś, co widziałem, jak ktoś inny robi i też chciałem to zrobić, ale tak jak oni i mieć podobne doświadczenie. Teraz wiem, że nie jest to dobra droga w życiu, ponieważ kiedy szukasz sukcesu w taki sam sposób, w jaki ktoś inny go doświadczył, prawie nigdy go nie znajdziesz. Ale jeśli chcesz otworzyć swój umysł na różne możliwości, może znajdziesz coś innego. Wiele razy nawet lepsze lub przynajmniej lepiej dopasowane do ciebie. Ale tak, myślę, że nauka rezygnacji i pivot to jedna z naszych mocnych stron. Nie pamiętam, gdzie i dlaczego się tego nauczyliśmy. Nauczyliśmy się w młodym wieku, że jeśli coś nie działa, to możemy to po prostu porzucić i iść dalej, nie czując z tego powodu wstydu. Żadnych uczuć. To znaczy, czasami Smutne, ale w większości przypadków nie do końca. Po prostu idź naprzód i nie czuj się zobowiązany do kończenia tego, co zacząłeś za każdym razem. Nie sądzę, by było to zawsze dobre posunięcie w biznesie.

Emma: Tak. I myślę, że mówimy tak ogólnie, więc każdy będzie wiedział sam. Są chwile, kiedy możesz powiedzieć, że nie skończyłem z tym lub ta rzecz nie skończyła się ze mną, chociaż czuję, że to nie idzie dobrze, lub jest to rodzaj flądry, myślę, że powinienem dalej naciskać. Czasami można to poczuć. Są też inne momenty, w których myślę, że to coś w rodzaju: cóż, powiedziałem wszystkim moim przyjaciołom, że zamierzam to zrobić, więc nawet jeśli nie chcę już tego robić, to zdaję sobie sprawę, że to nie jest dobre dopasowanie. Powiedziałem już wszystkim, więc lepiej po prostu kontynuuj. To nie jest dobry powód. Więc to, a także cały ten błąd utopionych kosztów, wiesz, cała ta rzecz, w której chodzi o to, że będę po prostu wyrzucać w to pieniądze, ponieważ włożyłem już 20 000 w ten dom, więc nigdy nie mogę się ruszyć i muszę iść dalej. I to jest jak, cóż, może, ale może powinieneś zmniejszyć swoje straty, ponieważ wcześniej mogłeś mieć 50 000 i nadal wiedzieć lepiej. Więc może powinieneś po prostu ruszyć dalej i zaakceptować stratę lub cokolwiek innego.

Elsie: Tak, wyćwiczyłam swój mózg, by był w tym bardzo dobry. Myślę, że najmniejszym przykładem jest sytuacja, w której robisz porządki w szafie i myślisz: nie podoba mi się to, ale nigdy tego nie nosiłem lub nosiłem to tylko kilka razy, a kosztowało 50 dolarów lub cokolwiek innego. Po prostu ci to przeszkadza. Czujesz, że powinieneś założyć ją jeszcze pięć razy lub przechowywać jeszcze przez wiele lat. Ale w rzeczywistości prawdopodobnie będzie po prostu wisieć w szafie, zajmując miejsce. Marnując twój czas.

Emma: Marnowanie czasu.

Elsie: Marnowanie czasu, ponieważ posiadanie szafy, w której musisz przeglądać rzeczy, których byś nie założyła, to strata czasu. Tak samo jest w biznesie. Myślę, że czasami trzymamy rzeczy w pobliżu, ponieważ czujemy, że już w nie zainwestowaliśmy lub już włożyliśmy w nie czas, pieniądze, energię, cokolwiek.

Emma: Tak. Więc myślisz sobie: muszę to kontynuować, bo już zainwestowałem swój czas, pieniądze, cokolwiek. Jesteśmy teraz trochę w Star Trek Next Generation. To nasze nocne oglądanie. Pomyślałem, że będziesz zainteresowany. W tym odcinku, który oglądaliśmy zeszłej nocy, obiecuję, ludzie na Enterprise walczą z robotem, który próbuje ich zabić. Nie ma potrzeby znać całego odcinka. To, co się dzieje, to za każdym razem, gdy go napotykają, pokonują go. Wysadzają go swoimi fazerami lub czymkolwiek innym. Ale za każdym razem, gdy wraca, jest trochę mądrzejszy. I myślę, że powinieneś o tym pomyśleć, kiedy myślisz: och, zawiodłem. och, muszę zacząć od nowa. To jak, nie, jesteś tylko robotem. To nie zadziałało. Spróbuj jeszcze raz. I zanim się zorientujesz, będziesz niepokonany, ponieważ zaakceptowałeś wszystkie porażki jako proces stawania się coraz lepszym. Bądź robotem.

Elsie: Tak bardzo cię teraz kocham. To jest naprawdę jak, nie wiem, nauczyciel szóstej klasy, który dajesz i uwielbiam to.

Emma: Odważnie idź tam, gdzie nikt wcześniej nie poszedł.

Elsie: Dobra, mam jeszcze jedną radę biznesową. Więc wiem, że mówiłam to już wiele, wiele razy w naszych podcastów, ale to jest ten dla mnie. To ten jedyny. I tak na wszelki wypadek, gdyby było tu kilka osób, które są nowe, które nie słuchały naszego podcastu od 150 odcinków lub czegokolwiek innego. 193? Co? O mój Boże. Jak długo to robimy? Zbliżamy się do 200. Wow.

Emma: Musimy coś zrobić.

Elsie: Moje przypuszczenia były błędne. Powinniśmy zorganizować imprezę. Wyślij nam, jaką imprezę powinniśmy zorganizować. W porządku, więc mój przyjaciel Carter Bryant powiedział mi tę radę, kiedy byłem bardzo, bardzo spłukany. Było to w mojej pierwszej iteracji zakładania sklepów i musiałem założyć Etsy. Próbowałem po prostu znaleźć sposób na opłacenie wszystkich rachunków i mieć wystarczająco dużo pieniędzy na życie. Powiedział mi, że muszę myśleć o naszym biznesie jak o stole z czterema nogami. To, co robisz teraz, może być jedną z nóg, ale musisz mieć jeszcze trzy. Tak więc przez lata zaczęliśmy je budować, a nasza strona internetowa zarabia pieniądze. Mamy nasze książki, które kiedy je pisaliśmy, zarabiały pieniądze, teraz już nie tak dużo.

Emma: Teraz dostajemy pocztą czeki na sześć dolarów.

Elsie: Mieliśmy naszą firmę produkującą aplikacje i mogłabym wymienić jeszcze kilka, ale tak czy siak mamy cztery nogi.

Emma: To, czego teraz słuchasz, jest teraz jedną z naszych nóg.

Elsie: Sprawdzam, sprawdzam, sprawdzam. Okej. Więc tak, posiadanie czterech nóg i nie wszystkie muszą być duże. Nie wszystkie muszą być jak główny dochód. Mogą to być po prostu cztery kawałki jednego ciasta. Ale piękne w tym jest to, że jeśli i kiedy, powiedziałbym, kiedy nadejdzie czas na zmianę kierunku lub jedna z nich nagle upadnie, zdarza się to czasami w życiu. Zdarzyło nam się to w zeszłym roku z naszym programem sponsorskim. Radziliśmy sobie tak dobrze przez około 10 lat, a potem nagle nie mieliśmy sponsorów. I gdybyśmy polegali wyłącznie na tym,

Emma: to już dawno zamknęlibyśmy nasze drzwi.

Elsie: To zabiłoby nasz biznes. Ale mając te cztery nogi, myślę o tym jako o dobrej wskazówce także dla finansów osobistych. Tylko cztery różne, jedną mogą być oszczędności. Jedną może być dochód, który zarabiasz każdego miesiąca. Jedną z nich może być konto emerytalne. To moja rada, która naprawdę mnie uratowała. Zmieniła moje życie. Dlatego muszę ją powtarzać tak często, jak to tylko możliwe, na wypadek gdyby jakaś młodsza osoba, podobna do mnie, zaczynała i potrzebowała zbudować swoje cztery nogi.

Emma: Uwielbiam to. Następna jest najlepsza rada, jaką otrzymaliśmy na temat macierzyństwa lub rodzicielstwa w ogóle. Och, może tym razem ty powinnaś być pierwsza.

Elsie: Mam dobrą radę. Więc myślę, że to było przez Instagram, kiedy mieliśmy adoptować naszą pierwszą córkę, więc około sześć lat temu, myślę, że napisałem, jaka jest twoja najlepsza rada rodzicielska, jaką kiedykolwiek otrzymałeś lub jaka jest rada rodzicielska, którą chciałbyś usłyszeć, czy coś w tym stylu. Nie pamiętam, ale pamiętam tylko, że moja przyjaciółka, Tara, wysłała mi radę, która brzmiała: bardzo szybko przepraszaj swoje dzieci. Pamiętam, że w tamtym czasie nie byłam jeszcze mamą i teraz mnie to śmieszy, ale jest to bardzo szczere. Nie mogłam sobie wyobrazić, za co musiałabym przepraszać. Nie mogłam sobie wyobrazić czasu, w którym popełniłabym błąd, ponieważ byłam tak bardzo, bardzo gotowa na bycie mamą. To była rzecz, której pragnęłam bardziej niż czegokolwiek na świecie. To, co czujesz tuż przed zostaniem rodzicem. Teraz, gdy jestem mamą od sześciu lat, w pełni rozumiem jej rady i mogę się z nimi zgodzić.I widzę, że jest to z pewnością najlepsza rada rodzicielska, jaką kiedykolwiek otrzymałam, ponieważ uważam, że każdy rodzic będzie popełniał błędy w ciągu dnia, być może każdego dnia. Będziesz popełniać duże i małe błędy, a gotowość i świadomość, by szybko przeprosić i być przy tym pokornym, zrobiła dla mnie ogromną różnicę. Myślę, że to najlepsza rada, jaką otrzymałam.

Emma: Uwielbiam to. Myślę, że bardzo ważne jest również to, by dziecko w miarę dorastania widziało, że jesteś człowiekiem i popełniasz błędy, akceptowało to i szybko mówiło “przepraszam”. Ogólnie rzecz biorąc, bycie człowiekiem przy swoim dziecku. Myślę, że to, ponieważ tak jak słyszałem, jak rodzice mówią, myślę, że nasza przyjaciółka, Elise, mówiła, że upewnij się, że czytasz przed swoimi dziećmi, kiedy dorastają, niekoniecznie jako dziecko, ale upewnij się, że widzą, jak robisz rzeczy, które cię pasjonują, rzeczy, które kochasz. One widzą wszystko. Wiedzą, co się dzieje. Więc upewnij się, że czytasz wokół nich lub cokolwiek innego, na przykład upewnij się, że ty i twój partner, jeśli masz partnera, oboje wykonujecie obowiązki domowe i oboje bierzecie na siebie rzeczy, aby wiedzieli, że to normalne i dobre. Wszystkie rzeczy związane z byciem człowiekiem. Bycie człowiekiem przed innymi ludźmi jest jednak czasami przerażające. Oznacza to bycie niedoskonałym i niewystarczająco dobrym w niektórych obszarach. To jest właściwie w porządku. I chcesz, aby Twoje dziecko wiedziało, że jest w porządku, jeśli nie jest wystarczająco dobre, w cudzysłowie, w niektórych obszarach.

Elsie: Mój terapeuta zawsze powtarza, że dzieci nie potrzebują idealnej mamy, a to tak wiele znaczy. Czasami może to być takie trudne. Myślę, że pamiętanie o tym jest dla nich ważniejsze, niż staranie się być perfekcyjną każdego dnia. Nikt nie jest doskonały.

Emma: Powinieneś być przyzwoity, a nie doskonały. Bądź dobrą osobą. Nie bądź idealną osobą. Uwielbiam to.

Elsie: Jaka jest najlepsza rada, jaką otrzymałeś?

Emma: Zapisałam dwie rzeczy. Jedna jest praktyczna, a druga bardziej życiowa, ale wiele wersji zasadniczo polega na byciu obecnym z dziećmi i cieszeniu się chwilą, a wiele wersji mówi, że to idzie szybko lub wydaje się długie, ale mija naprawdę szybko i będziesz cenić te chwile i wszystkie te rzeczy. Żyję tym, im bardziej jestem jak, o tak, wszystkie te banalne rady są całkowicie prawdziwe i w stu procentach trafne. Czuję to w mojej duszy, mimo że wszystko wydaje się takie banalne i uwielbiam to. Myślę, że nie jestem najlepsza w życiu chwilą. Jestem bardzo, jakby, do przodu. Jestem bardzo zorientowana na cele. Zawsze pracuję nad kolejną rzeczą. Myślę, że po części dlatego łatwiej jest mi ponosić porażki. Tak jak rozmawialiśmy w poradach biznesowych, ponieważ jestem trochę jak przeszłość. Kogo to obchodzi? Wybiegam w przyszłość. Taka już jestem. Więc czuję, że będąc mamą, stałam się w tym lepsza i mam nadzieję, że nadal będę lepsza. Obserwowanie, jak bawi się klockami Lego i zauważanie, jak wyglądają jego małe nóżki z małą pieluszką, ponieważ to się skończy za rok, prawdopodobnie już interesuje się nocnikiem. Tak jak wszystkie te rzeczy. To jest jak, och, to minie w każdej chwili. Muszę posprzątać jego szafę. Wyrósł z rzeczy. Myślę sobie, że tego już nigdy nie założy. Jest za mały. I po prostu mam te wszystkie momenty, kiedy mówię: “Och, już z tego wyrosłeś. JestemLubię o wiele mniej korzystać z telefonu niż kiedyś. I jestem o wiele bardziej jak, niech życie będzie nudne. Chcę tylko patrzeć, jak moje dziecko bawi się klockami Lego. To jest dobry poranek w mojej książce. Tak właśnie go definiuję. A potem praktyczne. I to jest bardziej dla noworodków niż małych dzieci, ale zrobiliśmy trening snu, który można zrobić na wiele różnych sposobów, a każde dziecko jest inne. Nie zamierzam więc udawać, że sposób, w jaki to zrobiliśmy, jest lekarstwem dla każdego dziecka. Wychowałem tylko jedno dziecko, więc nie wiem. Ale korzystaliśmy trochę z Babywise, która jest książką. Potem zrobiliśmy też kurs online o nazwie Taking Cara Babies. Kobieta ma na imię Cara. Więc to jest jak pisownia Taking Cara Babies, nazwa, to są naprawdę pomocne dla nas. Oscar śpi przez całą noc, bardzo regularnie na drzemkach, co jest świetne dla opieki dziennej. Jest też świetny przez cały czas. Dzięki temu, gdy jest w domu babci lub w podróży, czuję, że wszyscy wiemy, czego się spodziewać. Jako rodzic nie jestem zbyt surowy w wielu kwestiach, ale prawdopodobnie najważniejszą rzeczą, w której jestem dość surowy, jest upewnienie się, że może iść spać na czas. Opuszczę imprezę rodzinną w środku, jeśli będzie trwała zbyt długo, a to jego pora snu i wszyscy to rozumieją.

Elsie: My też tacy jesteśmy. Jesteśmy bardzo, bardzo zaplanowaną rodziną.

Emma: Tak. I myślę, że to było dla niego naprawdę dobre, a każde dziecko jest inne, ale dla naszego syna myślę, że to bardzo pomogło mu w rozwoju i zachowaniu, a także po prostu wiedząc, czego się spodziewać w ciągu dnia i tego typu rzeczy.

Elsie: Dobrze. Następna jest najlepsza rada na życie. Więc moja jest trochę emo.

Emma: Wiesz, życie jest emo. Posłuchajmy tego.

Elsie: Okej. Okej. Więc nie wiem, kiedy to się zaczęło, ale z jakiegoś powodu mój mąż i ja zaczęliśmy tę rzecz, kiedy, myślę, że kiedy spotykaliśmy się tak dawno temu i to jest tak, jakbyśmy próbowali wyobrazić sobie, że budzimy się jako nasze starsze ja i próbujemy naprawdę poczuć, jak bardzo chciałbyś przeżyć życie lub dzień w tym życiu teraz jako perspektywę na przeżycie dnia. I on jest w tym naprawdę empatyczny, ja też. Zdecydowanie jesteśmy teraz w okresie rodzicielstwa, który jest dość wyczerpujący i dość pełny. Mamy wrażenie, że wszystko dzieje się naprawdę szybko i jesteśmy cały czas zmęczeni. Więc to bardzo dobry czas. Wszystko, co może sprawić, że zwolnimy, docenimy to i po prostu będziemy cieszyć się małymi rzeczami, które są piękne każdego dnia lub rzeczami, których chcę się trzymać. Więc tak, to jest moje.

Emma: Uwielbiam to. Miałam dwie rzeczy, mniej emo. Po pierwsze, znaleźć pasje i je realizować. To może oznaczać hobby. Może to oznaczać naprawdę wszystko, ale myślę, że to naprawdę ważne, zwłaszcza gdy jesteś młody, aby być naprawdę pasjonatem czegoś i mogą to być komiksy. Może to być teatr. Może to być cokolwiek innego, ale po prostu znajdź rzeczy, które naprawdę cię ekscytują, zbadaj je i zostań fanką. Jeśli jest to coś, w czym zamierzasz uczestniczyć, to uczestnicz w tym całym sercem. Myślę, że właśnie po to jest życie, by być naprawdę pasjonującą, ciekawską osobą. Drugim jest rozwijanie, budowanie lub utrzymywanie, niezależnie od fazy, w której się znajdujesz, naprawdę pozytywnego i ważnego systemu wsparcia w swoim życiu. Niektórzy z nas mają szczęście i rodzą się z tym. Ja taki byłem. Mam dwoje wspaniałych rodziców i dwoje niesamowitego rodzeństwa. ale z czasem rozwinąłem tę sieć, a niektórzy ludzie muszą się rozwijać. Jest ich wiele. Utrzymywanie świetnych relacji, przyjaźni i relacji rodzinnych to także praca. Ale znowu, myślę, że sensem życia może być posiadanie systemu wsparcia, gdy go potrzebujesz i bycie częścią systemu wsparcia kogoś innego, gdy tego potrzebuje. To jest po prostu wyjątkowe i kiedy tego potrzebujesz, jest to naprawdę ważne.

Elsie: To piękne.

Emma: To jak cały koncert Swifty, wiesz, niezależnie od twojego systemu wsparcia.

Elsie: Myślę, że to wspaniała rada. Mamy pytanie od słuchacza Kendall. Czy możesz podzielić się tym, jakich podcastów słuchasz? Będę szczera, nie słuchałam podcastów od dłuższego czasu. Więc królowa audiobooków. Jestem jak audiobookowa mama, jak szalona. Co tydzień słucham przynajmniej jednego do dwóch audiobooków. To wszystko, co robię. Chodzę na spacery i słucham audiobooków. A jeśli mam trochę czasu w ciągu dnia, audiobook, ale podcast, który lubię najbardziej, mój podcast, kiedy ich słucham, mam trzy. Lubię podcast “Nauczę cię być bogatym” naszego przyjaciela Ramita Sethiego. Jest naprawdę dobry. Jeśli śledzisz go na Instagramie lub widziałeś jego program, to naprawdę uważam, że ten podcast jest najlepszy. A powodem jest to, że jest naprawdę dogłębny i bardzo osobisty dla każdej pary. To trochę jak terapia finansowa z nim, jak sesja doradcza. Zazwyczaj są naprawdę szczerzy. Nie wiem, jak on to robi, w jaki sposób sprawia, że ludzie są tak otwarci i szczerzy tak pozornie szybko. To bardzo interesujące. Moim ulubionym odcinkiem był odcinek o kobiecie, która wiedziała, że umrze, prawdopodobnie w ciągu najbliższych 10 lat. Miała pewne schorzenie, które prawdopodobnie nie pozwoli jej na długie życie. Była może po czterdziestce, może po pięćdziesiątce, miała dzieci i nie musiała pracować, ponieważ była również multimilionerką. I nie mogła przestać pracować i to było takie interesujące, emocjonalne, to było takie wspaniałe. Pod koniec myślę, że zaczęła myśleć o tym trochę więcej, ale to było po prostu jak blokady umysłu, które znosisz, jak to, dlaczego czujesz, że musisz robić rzeczy w określony sposób. To właśnie najbardziej podobało mi się w uczeniu się od Ramita, że uczy wiele o emocjonalnej stronie pieniędzy i psychologicznej oraz o tym, że jeśli jesteś wychowany w określony sposób z pieniędzmi, może to być trudne do zmiany w czasie, nawet jeśli twoje okoliczności się zmienią. Tak czy inaczej, uwielbiam ten podcast. Mój drugi to You’re Wrong About. Zawsze słuchałem go od czasów Jessiki Simpson, pamiętasz, kiedy podczas COVID robili odcinki o tej książce. Od tamtej pory zawsze ją uwielbiałem. I po prostu uważam, że to świetny podcast. A mój trzeci to Elise Gets Crafty. Nasza przyjaciółka, Elise, ma podcast, o który ludzie zawsze mnie pytają: jaki podcast jest podobny do twojego? To chyba najlepszy podcast, jaki mógłbym polecić. Tak naprawdę to nie wiem. Tak naprawdę nie słyszałem wielu podcastów podobnych do naszego, które wciąż tworzą nowe odcinki.

Emma: Tak. John i Sherry. Wielkie dzięki.

Elsie: Wszyscy chcemy to odzyskać, ale to rozumiemy. Podcast Johna i Sherry, Young House Love, był naszą inspiracją, kiedy zaczynaliśmy.. Jeśli chcesz po prostu stary podcast, który możesz polubić, ma wiele odcinków, możesz go maratonować i też jest świetny. Również nasza przyjaciółka Andi ma podcast o nazwie Your WooWoo Best Friend i uwielbiam ten tytuł. Byłam już gościem tego podcastu i zdecydowanie wystąpiłabym w nim ponownie. To bardzo duchowy podcast. Uczy mnie prawie wszystkiego, czego kiedykolwiek nauczyłem się o ludzkim projekcie, astrologii i przeszłych życiach. Jeśli jesteś zainteresowany jakimkolwiek tematem tego typu, wydała nową książkę. Połączymy to wszystko w naszych notatkach z dzisiejszego podcastu. Ale tak, zdecydowanie polecam jej podcast, aby po prostu podrapać to swędzenie, jeśli jesteś kimś, kto je ma.

Emma: Uwielbiam ten podcast, a także dostałam kopię jej książki i uwielbiam ją, a także Oscar ją uwielbia. Zawiera małe ilustracje tu i tam.

Elsie: To Elemental.

Emma: Tak, uwielbiam wszystkie te, o których wspomniałaś. Nie będę o nich wspominać, bo już je słyszałaś, ale jeśli chodzi o wiadomości związane z pieniędzmi, lubię słuchać Planet Money i The Daily, które, jak sądzę, są podcastami NPR. Jeśli chodzi o popkulturę, Elsie wspomniała już o You’re Wrong About, ale bardzo lubię też If Books Could Kill, w którym występuje Michael Hobbes, a także Maintenance Phase, który jest trochę o kulturze dietetycznej i innych rzeczach. Ale uwielbiam te podcasty. Są naprawdę zabawne. Uwielbiam je ze względu na prowadzących. Uwielbiam prowadzących. Uważam, że są naprawdę zabawne, interesujące i pouczające. Są to również obszary, o których tak naprawdę nie wiem zbyt wiele, więc fajnie jest się uczyć. Jeśli chodzi o morderstwa, moje dwa najlepsze to Criminal, który jest trochę przypadkowy. Nie zajmują się tylko seryjnymi mordercami. Robią różne bardzo przypadkowe rzeczy, na przykład jest jeden odcinek, który uwielbiam, który jest sprzed lat i był o rekinie, który ciągle zjadał ludzi, ponieważ zabijanie ludzi przez rekina było nielegalne. Wiesz o co mi chodzi? Więc to tak jak każda zbrodnia, więc jest to bardzo interesujące. Czasami są to ludzie, którzy podszywają się pod celebrytów lub rabusiów bankowych lub kogoś, kto uciekł z jakiegoś oszustwa w 1800 roku, więc jest to bardzo przypadkowe i naprawdę zabawne. Prowadząca jest niesamowita. Uwielbiam jej głos. Więc to, a potem moje inne ulubione morderstwo to My Favorite Murder. Jestem morderczynią, oczywiście, jeśli nie jesteś, pogódź się z tym. A potem jedyną rzeczą, o której chciałem wspomnieć, jest bardziej duchowy slash. Naprawdę uwielbiam ten podcast. Moja przyjaciółka Madison prowadzi podcast o nazwie Everything Belongs. Ma wielu różnych gości, więc możesz wybrać odcinek oparty na czymś, co może Cię zainteresować. Ale nawet te, w których po prostu opowiada o rzeczach takich jak poranna rutyna, rytuał picia herbaty lub różne podobne rzeczy, uwielbiam je i myślę, że jest po prostu bardzo przyziemna i interesująca. To wszystko. Oto kilka podcastów do posłuchania.

Elsie: Tak, a jeśli masz jakieś sugestie dotyczące podcastów, które by nam się spodobały, podeślij je nam, ponieważ zdecydowanie uważam, że za każdym razem powtarzam te same i jestem ciekawa wypróbowania nowego od czasu do czasu. Zwłaszcza, jeśli chodzi o książkę. Byłoby fajnie. Dobrze, więc przejdę do następnego segmentu, żartu lub faktu z Novą. W porządku, wracamy z Novą. Nova, co masz dla nas w tym tygodniu?

Nova: Żart.

Elsie: Żart? Ok.

Nova: Mój żart brzmi: co chmury burzowe noszą pod spodem?czy spodnie?

Elsie: Co chmury burzowe noszą pod spodniami? Nie wiem. Co to jest?

Nova: Thunderwear.

Elsie: Uwielbiam to. To jest dobre. Wrócimy w przyszłym tygodniu z odcinkiem komfortowego oglądania. Zamierzamy zrobić stare, ale dobre Now and Then. Więc wrócimy w przyszłym tygodniu.