Twoja następna lektura jest tutaj: 20 książek autorów latynoskich, które należy natychmiast kupić

Wybory produktów w The Everygirl są tworzone przez zespół redakcyjny. Jeśli kupisz coś przez nasze linki, możemy zarobić prowizję partnerską, bez żadnych kosztów dla Ciebie. Polecamy tylko produkty, które naprawdę kochamy.

Bądźmy szczerzy. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracę, czy o zabawę, jesteśmy online 24/7. I czasami – o wiele częściej niż się do tego przyznajemy – potrzebujemy przerwy od technologii. Dlatego czytanie jest tak miłe. Pozwala nam oderwać się od naszego szalonego, gorączkowego życia i, co najważniejsze, od ekranów. Problemem jest więc znalezienie tego, co czytać. I tu właśnie przychodzimy z pomocą.

Podczas gdy Miesiąc Dziedzictwa Łacińskiego (od 15 września do 15 października) jest czasem świętowania Latynosów, ci latynoscy autorzy i ich niesamowite książki zasługują na wsparcie przez cały rok. Niezależnie od tego, czy szukasz lekkiej lektury, czegoś inspirującego, czy czegoś, co rzuca światło na zmagania społeczności latynoskiej, te książki powinny znaleźć się na szczycie Twojej listy do przeczytania.

Książki te są bardzo polecane przez czytelników na Goodreads, jednej z najpopularniejszych stron internetowych dla miłośników książek. Czytaj dalej, aby poznać nowe książki latynoskich autorów, które warto dodać do swojej półki ASAP.

Patricia Engel

Nieskończony kraj

Po pół wieku przemocy w Kolumbii, życie jest brutalne dla Eleny i Mauro, młodego małżeństwa w Bogocie. Kiedy na świat przychodzi ich pierwsza córka, ich celem stają się Stany Zjednoczone. Jednak to jeszcze nie koniec ich historii. W ” Infinite Country ” czytelnicy poznają codzienną rzeczywistość osób bez dokumentów w Ameryce oraz to, co dzieje się, gdy rodzina zostaje rozdzielona.

Gabriela Garcia

O kobietach i soli

Jeanette jest zdesperowana, by dowiedzieć się więcej o historii swojej rodziny, ale jej matka Carmen, kubańska imigrantka, nie chce się nią podzielić. Nieugięta w dążeniu do zrozumienia, Jeanette wyrusza na Kubę, by zobaczyć się z babcią i liczyć się z tajemnicami z przeszłości, które mają wybuchnąć.

Silvia Moreno-Garcia

Aksamitna była noc

W latach 70. w Mexico City, Maite jest sekretarką, która uwielbia uciekać w historie o namiętności i niebezpieczeństwie. Leonora, piękna studentka sztuki, wydaje się prowadzić życie, którego Maite jej zazdrości. Kiedy Leonora znika w podejrzanych okolicznościach, Maite zaczyna szukać zaginionej kobiety – i zagłębia się w tajne życie Leonory, należące do studenckich radykałów i dysydentów. Ale Maite nie jest jedyną osobą, która szuka Leonory.

Zoraida Córdova

Dziedzictwo Orquídea Divina

Montoyowie są przyzwyczajeni do życia bez wyjaśnień. Nie zastanawiają się, dlaczego w spiżarni nigdy nie brakuje jedzenia, a nawet jest ono puste, ani dlaczego ich matriarchini, Orquídea Divina, odmawia opuszczenia domu. Ale kiedy Orquídea zaprasza ich wszystkich na swój pogrzeb i odebranie spadków, mają nadzieję, że w końcu poznają tajemnice…które trzymał w ukryciu przez tak długi czas. Zostają jednak z większą ilością pytań niż odpowiedzi.

John Paul Brammer

¡Hola Papi!

W ¡Hola Papi! JP dzieli się swoją historią dorastania w środowisku dwupłciowym i w ukryciu w sercu Ameryki, próbując jednocześnie odpowiedzieć na najtrudniejsze życiowe pytania: Jak zapomnieć o przeszłości? Jak stać się osobą, którą chcę być? Czy istnieje coś takiego jak bycie zbyt gejem? Czy powinienem umówić się z moim szkolnym dręczycielem teraz, gdy wyszedł z ukrycia? To pytania, które z pewnością zadawaliśmy sobie wszyscy.

Alexis Daria

A Lot Like Adiós

Po wypaleniu się w korporacyjnej karierze marketingowej, Michelle Amato zbudowała kwitnący biznes freelancera jako projektant graficzny. Co z tego, że jej życie miłosne nie istnieje? Doskonale radzi sobie z byciem czarną owcą w swojej mającej obsesję na punkcie małżeństwa portorykańsko-włoskiej rodzinie. Poza tym Gabe, jedyny facet, który sprawił, że zapragnęła “szczęśliwego końca”, przeprowadził się na drugą stronę kraju i zostawił ją 13 lat temu.

Po czym, ponownie się łączą.

Brenda Peynado

Pożeracze Skał: Opowiadania

W tym zbiorze opowiadań Brenda Peynado bada, co to znaczy przekraczać granice i przełamywać mury, osobiście i politycznie. Opowiadania zawierają elementy science fiction, fantasy i realizmu magicznego, aby odzwierciedlić naturę ludzkości i naszego wadliwego świata.

Tami Charles

Muted

Siedemnastoletnia Denver używa muzyki jako ujścia i sposobu na ucieczkę z jej bardzo małego, białego miasta. Kiedy wraz z przyjaciółmi trafia na orbitę największej gwiazdy R&B na świecie, Denver w końcu myśli, że znalazła drogę ucieczki. Jednak zaczyna zdawać sobie sprawę, że przemysł muzyczny nie jest wszystkim, czym myślała, że będzie.

Prisca Dorcas Mojica Rodriguez

Dla brązowych dziewcząt o ostrych krawędziach i czułych sercach

W książce “Dla brązowych dziewcząt o ostrych krawędziach i czułych sercach” Prisca Dorcas Mojica Rodriguez oferuje mądrość i wyzwalającą ścieżkę dla wszystkich kolorowych kobiet. Prisca Dorcas Mojica Rodríguez proponuje mądrość i wyzwalającą drogę dla wszystkich kolorowych kobiet. Zachęca kobiety do dekolonizacji ich światopoglądu i przeciwstawienia się “uniwersalnym” białym narracjom poprzez opowiedzenie własnych historii. Jej książka prowadzi kobiety kolorowe w kierunku poczucia dumy i siostrzeństwa oraz oferuje niezbędne narzędzia, aby zasilić ruch.

Isabel Allende

Violeta

Życie Violety del Valle będzie świadkiem jednych z największych i najbardziej tragicznych wydarzeń współczesnej historii. Urodzona w 1920 roku, przeżyje Wielki Kryzys, Ruch Praw Kobiet i niejedną globalną pandemię. Opowiedziana w formie listu, zainspiruje cię łaska Violety por

tace przez całe jej stuletnie życie.

Xóchitl González

Olga umiera Ś

niąca

Olga i jej brat Pedro każde z nich wyrobiło sobie nazwisko w swoim rodzinnym Nowym Jorku. On jako kongresmen, a ona jako popularna wedding plannerka. Choć jej doświadczenie w aranżowaniu idealnych historii miłosnych jest niezrównane, nie potrafi zapewnić sobie miłości. Tak jest do czasu, gdy poznaje Mateo, który zmusza ją do rozpoznania, jak przeszłość jej rodziny wpłynęła na nią. Rodzeństwo zostało porzucone przez matkę w młodym wieku, ale kiedy niszczycielski huragan uderza w Puerto Rico, znajdują matkę nagle wepchniętą z powrotem do ich życia.

Isabel Cañas

The Hacienda

Kiedy ojciec Beatriz zostaje stracony po obaleniu rządu meksykańskiego, ona odnajduje siebie, dom i poczucie bezpieczeństwa znisz

czone.

Kiedy zostaje oświadczona przez Don Rodolfo Solórzano, jej tęsknota za bezpieczeństwem jest większa niż strach przed plotkami, które słyszała o przedwczesnej śmierci jego pierwszej żony. Wprowadzając się do jego ustronnej posiadłości, czuje, że wreszcie znalazła schronienie. Tak jest do czasu, gdy zaczyna widzieć wizje i słyszeć głosy we śnie. Kiedy nikt nie wierzy jej w zło panujące w domu, musi zwrócić się o pomoc do niekonwencjonalnego księdza.

Hernan Diaz

Trust

Benjamin i Helen Rask to jedni z najbardziej zamożnych członków społeczeństwa Nowego Jorku lat dwudziestych. On jest odnoszącym sukcesy biznesmenem z Wall Street, a ona córką zamożnych arystokratów. Ale nikt nie może pozostać na szczycie na zawsze, a plotki o tym, skąd wzięło się ich bogactwo, zaczynają rozprzestrzeniać się w całej społeczności. Piedestał, na którym się znajdują, może po prostu upaść.

Katie Gutierrez

More Than You’ll

Ever Know

Dolores “Lore” Rivera prowadziła podwójne życie, dzieląc swój czas między Loredo, TX i Mexico City, gdzie w każdym z nich ma osobną rodzinę. Kiedy jeden mąż dowiaduje się o drugim, zostaje aresztowany za zamordowanie drugiego partnera Lore. Kiedy o sprawie dowiaduje się pisarka kryminałów Cassie Bowman, jest zafascynowana historią Lore i chce się dowiedzieć, jak kobieta mogła prowadzić osobne życie w taki sposób. Kiedy jednak zaczyna zadawać pytania, uświadamia sobie, że sprawa może mieć o wiele więcej sensu.

Silvia Moreno-Garcia

Córka doktora More

au

W tej historycznej opowieści sf, doktor Moreau, który może być w pewnym sensie szalonym naukowcem, w swojej luksusowej posiadłości w dżungli stworzył posłuszne “hybrydy” złożone zarówno z ludzi, jak i zwierząt. W posiadłości mieszka również córka doktora Moreau, Carlota, oraz jego asystent, Montgomery Laughton. Po przybyciu Eduardo Lizalde, syna jednego z mecenasów doktora Moreau, ich unikalna, ale stabilna egzystencja w posiadłości jest zagrożona.

<img width=”400″ height=”600″ src=”https://media.theeverygirl.com/wp-content/uploads/2021/09/latinx-books-7.png” alt=”” />

Kali Fajardo-Anstine

Kobieta

światła Luz “Little Light” Lopez znajduje się sama w Denver w latach trzydziestych XX wieku po tym, jak jej brat zostaje przegoniony z miasta przez biały tłum. Luz, która została sama, zaczyna mieć wizje życia w swojej ojczyźnie znanej jako Zaginione Terytorium, pochodzenia jej przodków i niszczycielskich wydarzeń, które zmusiły jej lud do opuszczenia domu. Dowiaduje się, że jej obowiązkiem jest upewnienie się, że historie jej ludu zostaną zapamiętane.

Chanel Cleeton

Nasze ostatnie dni w

Barcelonie

Kiedy w 1964 roku w Barcelonie zaginęła siostra Isabel Perez – Beatriz, Isabel musi pędzić do Hiszpanii, by ją odnaleźć. Z pomocą mało prawdopodobnego sojusznika odkrywa aspekty życia swojej siostry, o których nie miała pojęcia. W 1936 roku w Barcelonie, Alicia Perez i jej córka Isabel przybyły po trudnej podróży z Kuby. Na skraju wojny domowej w Hiszpanii wielu Kubańczyków przybywa, aby dołączyć do Brygady Międzynarodowej, w tym dawno utracona miłość Alicii. Zobacz paralele między matką i córką, kiedy przeszłość i teraźniejszość zderzają się ze sobą.

Gabino Iglesias

The Devil Takes You Home

Mario musi podjąć pracę jako płatny zabójca po tym, jak pogrąża się w długach z powodu diagnozy medycznej, którą otrzymała jego córka. Po tragicznym wydarzeniu, w którym musi się wyplątać z interesu, zgadza się na podjęcie ostatniego zadania. Mario musi porwać transport gotówki dla kartelu, zanim ten zdąży dotrzeć do Meksyku. W trakcie wykonywania zadania z pomocą dwóch innych skomplikowanych mężczyzn, staje się jasne, że każdy z nich będzie na zawsze zmieniony przez to doświadczenie.

Javier Zamora

Solito

We wstrząsającym pamiętniku Javier Zamora dzieli się swoją podróżą z Salwadoru do Stanów Zjednoczonych przez Gwatemalę i Meksyk. Pozostawiając za sobą dziadków i ciotkę, aby połączyć się z matką i ojcem, którzy wyjechali do USA wiele lat wcześniej, Javier trafia na grupę obcych ludzi i kojota, z których wszyscy stają się dla niego nowym rodzajem rodziny.

Silvia Vasquez-Lavado

In the Shadow of the Mountain: A Memoir of Courage

Choć odnosiła sukcesy w świecie technologii Doliny Krzemowej, za zamkniętymi drzwiami Silvia Vasquez-Lavado borykała się z traumą związaną z nadużyciami w przeszłości i kłopotami w teraźniejszości. To właśnie wtedy zebrała grupę innych ocalałych i wspólnie wyruszyli na Mount Everest. Z tego inspirującego pamiętnika dowiesz się o walce, wytrwałości i wsparciu, jakie było potrzebne, aby pomóc sobie nawzajem na szczycie góry i czego mogli się nauczyć o życiu, robiąc to.

Queer Romance Novels, które musisz dodać do swojej listy lektur