Przemyślane cytaty o tym, jak radzić sobie z żałobą i śmiercią

Żałoba jest uniwersalną i powszechnie trudną częścią bycia człowiekiem. W ciągu ostatniego roku, oprócz powszechnego żalu, którego wszyscy doświadczamy po stracie, doświadczyliśmy głęboko skomplikowanego, wielowarstwowego żalu – żalu za ludźmi, których znamy (i tymi, których nie) stracili pandemię koronawirusa, żalu za doświadczenia i czas z bliskimi dla bezpieczeństwa wszystkich, żalu za utratą normalności i całego czasu, którego nie możemy odzyskać. To jest ciężkie.

grief ex boyfriend died Related story I Didn’t Know How to Explain My Grief to My Family When My Ex-Boyfriend Died

Ponieważ, jeśli jesteśmy prawdziwi, żałoba może czuć się nie do pokonania, gdy jesteś w jej grubości. Jest to codzienny ból, który nie wydaje się odchodzić (po prostu staje się łatwiejszy do obejścia i życia z nim). I chociaż nie ma magicznych “właściwych” słów, które można powiedzieć, aby magicznie zabrać ból, to pomaga czuć się zrozumianym, wspieranym i trzymanym w tych chwilach. A czasami kilka słów od ludzi, którzy doświadczyli ciemnych, samotnych części żałoby, może pomóc otworzyć się osobie w żałobie na rozmowy o tym, jak sobie radzą i jak ich system wsparcia może pomóc im przetrwać.

Żałoba może być niesamowicie izolującym i samotnym okresem i choć droga każdego człowieka do poradzenia sobie z żałobą i stratą jest inna, są pewne rzeczy, które pozostają prawdziwe: pomaga świadomość, że nie jesteś sam.

Przeczytaj kilka naszych ulubionych cytatów na temat żałoby i straty – i miejmy nadzieję, że przyniosą one pocieszenie Tobie lub komuś, kogo kochasz, a kto uczy się żyć z żałobą.

Wersja tej historii została opublikowana w styczniu 2020 roku.

Naszą misją w SheKnows jest wzmacnianie i inspirowanie kobiet, dlatego przedstawiamy tylko produkty, które naszym zdaniem pokochasz tak samo jak my. Pamiętaj, że jeśli kupisz coś klikając na link w tej historii, możemy otrzymać niewielką prowizję od sprzedaży.