Ta rada od założycielki Create & Cultivate sprawi, że osiągniesz wymarzoną karierę

Witamy w The Everygirl Podcast. Niezależnie od tego, czy szukasz tajemnic kobiet sukcesu, które mają wymarzoną pracę, czy interesują cię porady ekspertów, które pozwolą ci zmienić swoje zdrowie i poczuć się jak najlepiej, czy po prostu chcesz się rozerwać i pośmiać razem z nami w czasie dojazdu do pracy, mamy cię pod ręką.

Kiedyś, dawno temu, myślałem, że będę mniejszością przedsiębiorczości w college’u. Odkąd pamiętam, moja aplikacja do notatek zawierała listę pomysłów na biznes, które nie zostały jeszcze zrealizowane, a ja zawsze uwielbiałam ideę pracy dla siebie. Niestety, dowiedziałam się również, że aby zostać przedsiębiorcą, będę musiała wziąć rachunek, a ja zdecydowałam, że żaden mój potencjalny pomysł na biznes nie będzie wart tego, by brać kolejne zajęcia z matematyki.

Na szczęście kobiety-przedsiębiorcy, takie jak Jaclyn Johnson, udowadniają, że nie trzeba mieć formalnego wykształcenia w zakresie przedsiębiorczości, aby tworzyć udane przedsięwzięcia biznesowe. W tym tygodniu w The Everygirl Podcast, Josie i Alaina usiadły z Jaclyn, seryjnym przedsiębiorcą i założycielką Create & Cultivate, aby porozmawiać o wszystkich rzeczach związanych z przedsiębiorczością, budowaniem kariery, którą kochasz i sprzedawaniem niesamowitych produktów. Historia Jaclyn jest pełna pomocnych wskazówek dla wszystkich z nas, którzy mają listę wymarzonych karier w naszych notatkach. Czytaj dalej, aby poznać kilka wskazówek Jaclyn Johnson dotyczących tworzenia kariery swoich marzeń i posłuchaj w tym tygodniu odcinka The Everygirl Podcast, aby dowiedzieć się więcej.

Naucz się sprzedawać, nawet jeśli nauczysz się tego, pracując dla kogoś innego

Jaclyn nie rozpoczęła swojego korporacyjnego życia, nurkując od razu w przedsiębiorczość. Zamiast tego nauczyła się niektórych swoich najważniejszych umiejętności, obserwując rzeczy, które jej szefowie robili na scenie marketingowej w Nowym Jorku. Jedną z najważniejszych lekcji, jakie Jaclyn wyniosła z czasu spędzonego na zmianie pracy, był sposób prezentowania informacji w celu sprzedaży produktu. “Jedną z dziwnych rzeczy, w których musisz być dobry jako przedsiębiorca, jest projektowanie informacji i to, jak składasz informacje w prezentacjach, w dokumentach lub dla pracowników” – powiedziała Jaclyn.

Nawet jeśli nie jesteś jeszcze całkiem gotowy, aby rozpocząć swój wymarzony biznes, uczenie się taktyk sprzedaży z obecnej pracy może być świetnym sposobem na poznanie niektórych strategii, które mógłbyś wykorzystać w przyszłości. Posiadanie świetnego przykładu w postaci szefa, dyrektora generalnego lub założyciela w obecnej pracy może być równie cenne, jak zdobywanie tych umiejętności solo.

“Network your face off”

Kiedy Jaclyn po raz pierwszy ukończyła studia na NYU, miała wrażenie, że najważniejszym kluczem do sukcesu jest ciężka praca. Jednak szybko się to zmieniło, gdy zdała sobie sprawę, że posiadanie długoterminowych relacji w świecie biznesu może być równie cenne jak świetne wykształcenie czy pokaźny zestaw umiejętności. “Chciałbym, aby ktoś wyjaśnił mi w college’u, że tak, ważne jest, aby ciężko pracować, ale drugą rzeczą, która jest naprawdę ważna, jest ta sieć ludzi, którą masz wokół siebie”, powiedział Jaclyn. Jeśli chcesz w przyszłości założyć własny biznes, weź przykład z książki Jaclyn i nawiązuj kontakty z każdym, z kim tylko możesz.

Stwórz markę, która jest zgodna z Twoimi zainteresowaniami

Create & Cultivate było tylko początkiem działalności Japrzedsiębiorcza podróż clyn. Założenie platformy medialnej było dla Jaclyn motywacją do wspierania ciężko pracujących kobiet przedsiębiorców, co w końcu zainspirowało ją do współzałożenia New Money Ventures w celu inwestowania w firmy prowadzone przez kobiety. Ostatnio Jaclyn była współzałożycielką Maie Wines, marki win jednoskładnikowych, jako sposobu na połączenie swoich pasji. “Kocham wino, oczywiście, ale moja współzałożycielka i ja oboje szkoliliśmy się na sommelierów i byliśmy bardzo zainteresowani biznesową stroną wina” – powiedziała Jaclyn. “Dla nas to była po prostu niesamowita zabawa”. Osiągnięcie wymarzonej kariery oznacza, że musisz stworzyć coś, co kochasz i jesteś pasjonatem poza perspektywą biznesową, a Jaclyn jest tego dowodem.

W miarę rozwoju, naucz się delegować

Jeden z największych momentów nauki w podróży przedsiębiorczej Jacklyn przyszedł, gdy pozwoliła sobie na delegowanie zadań członkom zespołu. Dla Jaclyn podejście do jej sukcesu i interakcji ze współpracownikami i klientami z humanitaryzmem zrobiło całą różnicę. Jeśli zbliżasz się do punktu w swojej karierze, w którym nadszedł czas, aby przekazać część odpowiedzialności innym, zdaj sobie sprawę, że pozwolenie sobie na delegowanie zadań jest najlepszym sposobem na utrzymanie długowieczności Twojej marki, a także na to, że wszyscy inni również się uczą i rozwijają. Podejście do rosnącego miejsca pracy z empatią naprawdę dopełni Twoje doświadczenie jako przedsiębiorcy – i jak powiedziała Jaclyn w The Everygirl Podcast – przypomni Ci, że każdy po drugiej stronie maila jest człowiekiem.