Szybkie sztuczki Mindfulness, aby zniwelować skutki strasznego, stresującego dnia

Jeśli kupisz niezależnie recenzowany produkt lub usługę poprzez link na naszej stronie, SheKnows może otrzymać prowizję partnerską.

Żyjemy w stresujących czasach, więc przeżywanie strasznego, wywołującego niepokój dnia (lub dwóch) jest teraz dość powszechne. Podobnie jak większość z nas, prawdopodobnie szukasz jakiejkolwiek techniki odstraszania stresu, która może uciszyć twój wirujący umysł i wylądować w chwili obecnej w bardziej spokojnym stanie – stat! Wprowadza mindfulness. Mindfulness jest zdolność być całkowicie teraźniejszy, w pełni angażujący w dokąd jesteśmy, co robimy, bezpłatnie od rozpraszania i osądzania.

Mindfulness-relationships-fix Related story How Mindfulness Can Improve Your Relationships

Praktyki mindfulness są znane z regulowania naszych emocji, zmniejszania lęku, stresu i pomagania w radzeniu sobie z depresją. W przeciwieństwie do innych praktyk łagodzących stres, takich jak joga czy medytacja transcendentalna, mindfulness jest natychmiastowa i dostępna. Oznacza to, że doświadczasz mindfulness i wracasz do spokoju w ciągu kilku minut, niezależnie od tego, gdzie jesteś.

Poniżej, eksperci dzielą się swoimi szybkimi sztuczkami mindfulness, aby deeskalować swój straszny, stresujący dzień.

Wciel się w siebie

Laura Day, praktykująca intuicjonistka i autorka bestsellerów New York Timesa.

“Wcielenie to po prostu bycie w pełni w sobie, w chwili, w której żyjesz, teraz. Jednak ucieleśnienie jest dalekie od prostoty, zwłaszcza z perspektywy intuicyjnej.

Badania przekonująco wykazały istnienie nielokalnej percepcji. Innymi słowy, nie tylko jesteś w stanie być w innych miejscach, w umysłach innych ludzi, w innym czasie, w przeszłości i przyszłości, ale inni są w stanie wtargnąć do ciebie, często pod twoją świadomością.

Prostym rozwiązaniem jest sprowadzenie do siebie percepcji poprzez zauważenie swoich pięciu zmysłów w tej chwili i poruszanie się, oddychanie, wydawanie dźwięków, słuchanie, odczuwanie w sposób, który zakotwiczy cię w nich.

Rzeczywistość jest taka, że nawet jeśli możemy dokładnie postrzegać przyszłość, możemy zmienić rzeczy tylko w tej chwili. Bycie obecnym, czyli mindful, pozwala na dostęp do alchemicznej mocy świadomości. Możesz wyczuć przyszłość i zreformować przeszłość, tym lepiej, by służyła twojemu funkcjonowaniu, wtedy i tylko wtedy, gdy jesteś dostępny, w swoim ciele i zmysłach. Jeśli jesteś w sobie, jesteś w stanie dokonać wyboru, co pozwalasz wejść w swoje pole percepcyjne, a co musisz trzymać na dystans.

Bycie mindful to w rzeczywistości po prostu bycie tutaj, w punkcie, który fizycznie zamieszkujesz w czasie i przestrzeni. Cała moc, przyjemność i skuteczność zaczynają się tam.

Praktykuj radykalną samoakceptację

Devon Hase, nauczyciel medytacji, mentor i autor w Dziesięć procent szczęścia.

“Ogromną częścią mindfulness jest pozwalanie rzeczom być takimi, jakimi są. Paradoksalnie, kiedy otwieramy się i pozwalamy sobie na prawdziwe bycie autentycznym – niezależnie od tego, czy czujemy się zestresowani, rozproszeni, wyczerpani czy zrzędliwi, rzeczy naturalnie nieco się uspokajają. Więc kiedy przechodzisz od stresującego dnia, możesz spróbować pozwolić sobie na bycie takim, jakim jesteś.

są. Nie próbuj niczego zmieniać. Przy tego rodzaju radykalnej akceptacji możesz być zaskoczony tym, co się dzieje – często w samym środku wszystkiego pojawia się poziom łatwości.”

Znajdź obiekt, na którym możesz się skupić

LeNaya S. Crawford, LMFT, RYT i Holistic Wellness Expert.

“Znajdź obiekt w pobliżu siebie i zacznij dostrajać się do tego obiektu, zauważając każdy szczegół na jego temat. Gdy zaczniesz zauważać wzory, kolory itp. zacznij skupiać się na swoich wdechach i wydechach, kontynuując obserwację obiektu.”

Gotuj z rozmysłem

Vibay Chandran Weisbecker, Holistic Wellness & Mindfulness Specialist at. Mindbody.

“Ugotuj dla siebie posiłek lub prostą przekąskę. Podczas łączenia składników, zastanów się nad tym, jak powstały, będąc jednocześnie wdzięcznym wszystkim istotom, które były odpowiedzialne za jego stworzenie. Jedz w ciszy i bez rozproszenia uwagi”.

Nie zapominaj o oddychaniu

Heather Peterson, CorePower Yoga Chief Yoga Officer.

“Ćwicz dwie minuty powolnej Pranayamy lub technik oddechowych jogi. Dla policzenia czterech, wdychaj przez nos. Następnie wydychaj przez nos przez liczbę czterech. W ciągu dwóch minut możesz włączyć swój “spokojny” układ nerwowy, co pozwoli ci podejmować lepsze decyzje w locie!”.

Przenieś swoją uwagę na to, co dobre

Tiffany Cruikshank, założycielka m.in. Yoga Medicine®.

“Mózg jest okablowany, aby skupić się na negatywach, więc wymaga pracy, aby przesunąć zły dzień. Po prostu pomyśl o trzech pozytywnych rzeczach, które wydarzyły się już w tym tygodniu, a następnie o trzech rzeczach, na które czekasz w nadchodzącym dniu. Jeśli masz problemy, poszukaj prostych rzeczy: posiadanie kilku minut na medytację, gotowanie miłego posiłku, gaszenie pożarów w pracy, zanim staną się gorsze, itp. Jeśli staniesz się w tym dobry, możesz zwiększyć to do pięciu z każdego i zauważyć, że zawsze możesz znaleźć jakieś pozytywy nawet w najgorszych dniach. Ponieważ stres jest po prostu naszym oporem wobec rzeczywistości, ten jest kluczowy, ponieważ stres będzie nadal podążał za tobą, jeśli nie przesuniesz swojego postrzegania stresu.”

Wersja tej historii została opublikowana w sierpniu 2020 roku.

Zanim pójdziesz, sprawdź najlepsze i najbardziej przystępne aplikacje do zdrowia psychicznego:

The-Best-Most-Affordable-Mental-Health-Apps-embed-