Najlepsze początkujące treningi HIIT, które możesz wypróbować najpierw na Youtube

Jeśli szukasz technik treningowych, które stawiają na pierwszym miejscu szybkość, cardio i faktycznie utrzymują cię w stanie rozrywki i zaangażowania, nie możesz się pomylić z treningami HIIT (High Intensity Interval Training). Treningi te, w których na przemian stosuje się wysoką intensywność i okresy odpoczynku o niskiej lub umiarkowanej intensywności, są uważane za szczególnie efektywne dla metabolizmu i wytrzymałości (choć, aby być uczciwym, treningi o niskiej intensywności w stanie ustalonym (LISS) również mogą to robić), pozwalając organizmowi na uzyskanie najlepszych efektów ćwiczeń aerobowych i anaerobowych.

Co najlepsze, ćwiczenia w stylu HIIT są idealne, gdy masz do czynienia z codzienną presją czasu, która może powstrzymać cię przed pójściem na siłownię lub wykonaniem bardziej czasochłonnego treningu – możesz wykonać kilka efektownych ćwiczeń HIIT w dowolnym miejscu, przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu i zmieścić się w czasie poniżej pół godziny. Chociaż niektóre treningi HIIT są zdecydowanie przeznaczone dla bardziej doświadczonych profesjonalistów (i na pewno chcesz być świadomy, aby uniknąć urazów stresowych i nie nadmiernie się ekscytować, gdy dopiero się w nie wkraczasz – przepracuj swoją drogę do wszystkiego, co jest dla ciebie zbyt trudne!), nadal istnieje spora ilość filmów HIIT dla początkujących, które dają szansę na wypróbowanie tego stylu treningu dla siebie.

30 Minutowy HIIT całego ciała

Ten trening z fitness influencer Heather Robertson jest tylko pół godziny, ale uderza w każdy mięsień, który chciałbyś celować.

Ten pełny trening HIIT ciała będzie celować w każdą główną grupę mięśni i dostać, że tętno w górę, więc będzie budować siłę i spalić tłuszcz w tym samym czasie,” Robertson pisze. “Żaden sprzęt nie jest potrzebny w dzisiejszym treningu bodyweight HIIT, więc wszystko, co musisz zrobić, to podążać za nim”.

Ruchy i tempo są łatwe do naśladowania, a muzyka jest chill i nie będzie cię denerwować do wyłączenia wideo, jeśli nie masz własnej playlisty w gotowości, co zawsze jest bonusem.

15 Minutowy HIIT o niskim oddziaływaniu, bez przysiadów

Ten wymaga trochę lekkich hantli, ale jest super pomocny dla osób zajmujących się złymi kolanami lub niemożnością skakania z jakiegoś powodu. Treningi Pahla B. Fitness są świetne dla ludzi, którzy chcą znaleźć treningi, które mogą pracować dla ich unikalnych sytuacji w ciele – szczególnie jeśli masz do czynienia z kwestiami związanymi z menopauzą lub jakimikolwiek chwalebnymi bliznami bitewnymi, które pochodzą z życia w starzejącym się ciele.

Pozytywny dla ciała trening HIIT

Jednym z głównych powodów, dla których warto spróbować swoich sił w fitnessie online, jest brak integracji. Z wieloma fit-fluencerami oferującymi ten sam klimat, który czuje się bardzo cienki, biały i prawdopodobnie sprzedaje ci “herbatę wellness”, która zniszczy twoje jelita, trudno jest, gdy jesteś początkującym, poczuć, że trening został stworzony z myślą o tobie. Diverse Personal Training to konto, które nie możemy polecić wystarczająco, aby poczuć się jak wśród przyjaciół, którzy mają takie same cele wellness jak ty. Zaprojektowany, aby utrzymać motywację, ale także pamiętając o tym, co czuje się dobrze i dobrze dla twojego ciała, ten trening jest pełen zabawnych ruchów, które sprawią, że twoje serce będzie pompować, a ciało pocić się bez dyskomfortu.

Dodatkowo, jak wszystkie te ćwiczenia, jest on na tyle prosty i zabawny, że będziesz całkowicie chciał powtórzyć ćwiczenie, gdy będziesz miał trochę wolnego czasu – co nigdy nie jest złą rzeczą!

Wersja tej historii została opublikowana w marcu 2020 roku.

Zanim pójdziesz, sprawdź nasz ulubiony sprzęt do ćwiczeń w domu, który nie złamie banku:

At-Home-Gym-Accessories-That-Wont-Break-the-Bank-embed
At-Home-Gym-Accessories-That-Wont-Break-the-Bank-embed