Problem z edukacją seksualną Queer? Nie mamy jej wystarczająco dużo.


Witamy w Better Sex With Dr. Lexx, miesięcznej kolumnie, w której terapeuta seksualny, edukator i konsultant Dr. Lexx Brown-James dzieli się wiedzą, radą i mądrością na temat seksu, związków i nie tylko. Podchodząc do edukacji o seksie jako przedsięwzięcie na całe życie – “od łona do grobu” – Dr Lexx (AKA The #CouplesClinician) jest twoim przewodnikiem do pozbawionych wstydu, medycznie dokładnych, integracyjnych i kompleksowych rozmów dla ciebie, twojego partnera i całej twojej rodziny.

Przez wszystkie moje lata bycia specjalistą od seksualności, nigdy nie słyszałem, żeby rodzice mówili: “Chcę, żeby moje dzieci miały gówniane życie seksualne, kiedy dorosną”. Co więcej, słyszę, jak rodzice uczą swoje dzieci takich rzeczy, jak mycie genitaliów lub że nikt nie ma naruszać ich osobistych granic (i żeby powiedzieć im, jeśli ktoś to robi). To mówi mi, że rodzice uczą edukacji seksualnej i wiedzą, jak znaczący wpływ może mieć intymność w związkach. A przede wszystkim, że rodzice chcą, aby ich dzieci były bezpieczne.

Wyzwaniem jest jednak to, że rodzicielstwo nie jest dostarczane z podręcznikiem – a większość z nas w USA miała słabą edukację seksualną. Oznacza to, że często jesteśmy niedouczeni, źle wyposażeni i emocjonalnie nie jesteśmy gotowi na tematy, zagadnienia i informacje, z którymi styka się dziś nasza młodzież.

Obecnie w Stanach Zjednoczonych edukacja seksualna jest słabo uregulowana i obowiązkowa. Spośród 29 stanów i Dystryktu Kolumbii, które wymagają edukacji seksualnej, dziewięć stanów ma politykę, która obejmuje instrukcje dotyczące orientacji seksualnej LGBTQ lub dyskusję na temat zdrowia seksualnego dla młodzieży LGBTQ. Tymczasem sześć stanów wyraźnie wymaga instrukcji, które dyskryminują osoby LGBTQ. Ponadto, “13 stanów nie wymaga, aby edukacja seksualna lub instrukcje dotyczące HIV/STI były dostosowane do wieku, dokładne z medycznego punktu widzenia, dostosowane do kultury lub oparte na dowodach naukowych.” Oznacza to, że z 50 stanów tylko 17 przekazuje naszym dzieciom medycznie dokładne, dostosowane do wieku i kulturowo wrażliwe informacje o seksualności.

Faktyczne informacje obejmują zdrowie i higienę reprodukcyjną, zapobieganie niechcianej ciąży, poruszanie się po związkach w odniesieniu do zgody, przymusu i przemocy ze strony partnera, abstynencję, bezpieczniejsze fizyczne praktyki seksualne, kontrolę urodzeń i wiele innych. Posiadanie tego typu informacji może nawet opóźnić pierwszy stosunek seksualny. Według CDC’s 2017 National Youth Risk Behavior Survey, nastolatki czekają dłużej, aby zaangażować się w aktywność seksualną. W ich raporcie od 2007 do 2017 roku nastolatki zgłaszające bycie aktywnym seksualnie spadły o 8 procent. Każdego roku zbiera się coraz więcej informacji i dodaje do tych programów nauczania. Jednak w miejscach, gdzie nie ma regulacji dotyczących edukacji seksualnej – gdzie młodzież jest porównywana do przeżutych kawałków gumy, uczona, że ich ciała są przeznaczone do użytku i przyjemności innych – są często źle przygotowane do zgłaszania wszelkich traum, które mają miejsce. surprising-facts-about-orgasms-from-gynecologists Related story Krótki przegląd Orgazmów w każdym wieku, według OBGYN

Co więcej, w stanach, w których obowiązuje edukacja oparta tylko na abstynencji i brak dostępu do edukatorów seksualnych w miejscach takich jak Planned Parenthood, liczba niechcianych ciąż wśród nastolatków znacznie wzrosła. Stany, które naciskają na abstynencję tylko są w rankingu w najlepszych stanach kraju dla nastolatków ciąży, w tym Mississippi, Texas, Arkansas, Oklahoma, West Virginia, Alabama i Tennessee. Edukacja seksualna w USA jest wyraźnie problematyczna, a jeszcze bardziej, gdy chodzi o queerness.

Problem z edukacją seksualną i queerową edukacją seksualną jest następujący: mamy jej za mało. Ponowne odkrycie słowa “queer” przez dzisiejszą młodzież jest dla większości ludzi wzmacniające. Queer jest bardziej inkluzywne niż “gej” i z obelgi stało się celebracją, identyfikatorem i, jak zawsze, postawą polityczną. Queer, jako tożsamość, reprezentuje każdego, kto czuje się inaczej niż przedstawiają to chłopcy i dziewczęta, mężczyźni i kobiety. Może to oznaczać, że dana osoba czuje się bardziej męska lub kobieca niż jej płeć przypisana przy urodzeniu. Może to oznaczać, że ma pociąg do tej samej płci, może to oznaczać, że nie ma żadnych romantycznych uczuć. Może to oznaczać, że chcą mieć nietradycyjny styl relacji lub że interesują ich różne rodzaje przyjemności. (Wiem! Trudno o tym myśleć – ale musimy pomóc naszej młodzieży w przygotowaniu się do tych etapów życia).

Queerness boleśnie brakuje w programach nauczania – ale projekty takie jak It Gets Better’s Queer Sex Ed starają się wypełnić tę lukę. Queer Sex Ed gromadzi przyjaciół z różnych grup społecznych, o różnych rozmiarach ciała, tożsamościach i statusach związków, aby porozmawiać o nawigacji życia. Dwie specjalistki od seksualności, Melina Gaze i ja (dr Lexx Brown-James), nadają rozmowie ramy poprzez dodawanie faktów, rozróżnianie, kiedy coś jest fikcją i wspieranie narracji queer z perspektywy zdrowia psychicznego i globalnej.

“…queerowa edukacja seksualna nie musi dotyczyć tabu aktów seksualnych. Zamiast tego, chodzi o budowanie wspólnoty, miłość do siebie, uzdrawianie, wyznaczanie granic i dostęp do przyjemności w życiu poza intymnością seksualną. “

Dr Lexx Brown-James

Pokazywanie młodzieży osób, z którymi mogą się identyfikować, daje im nadzieję, że istnieje większa, wspierająca społeczność i przypomina im, że nie są sami. W tej społeczności mogą, w idealnym przypadku, budować bezpieczne relacje, jednocześnie rozwijając elementy swojej tożsamości, które są kluczowe dla stworzenia satysfakcjonującego życia w intymności dorosłych. Queer sex ed uczy rodziców i młodzież o rzeczywistym świecie, w którym istniejemy, aby nasza młodzież mogła podejmować świadome decyzje, które zapewnią im bezpieczeństwo i pozwolą im się rozwijać. A który rodzic nie chce, aby jego dziecko dobrze się rozwijało?

Okres dojrzewania może być trudny. Nastolatki odkrywają swoją tożsamość jako jednostka i część grupy, jednocześnie radząc sobie z nowymi doznaniami i wahaniami hormonów. Zastanów się, jak to jest być młodym człowiekiem, który czuje się wewnętrznie zły i potępiony za uczucia, których nie wybrał. Albo wyobraź sobie młodzież, która nigdy nie widziała zdrowego związku, uczucia między ludźmi, którzy się uwielbiają, albo taką, która nigdy nie spotkała ani nie widziała innej osoby queer. Będzie lepiej Queer Sex Ed i to seria, która pomaga zwrócić uwagę na to, czego młodzi ludzie doświadczają, gdy poruszają się w sferze intymności – i jest doskonałą demonstracją tego, jak queerowa edukacja seksualna nie musi dotyczyć tabu seksualnego. Zamiast tego, chodzi o budowanie wspólnoty, miłość do siebie, uzdrawianie, wyznaczanie granic i dostęp do przyjemności w życiu poza intymnością seksualną.

Ponieważ w sumie, edukacja seksualna nie jest tylko o stosunku. Sex Ed obejmuje wspieranie człowieka w jego całości. Ich poczucie własnej wartości, zdolność do tworzenia znaczących i bezpiecznych związków, podejmowanie decyzji i poziom komfortu, jaki czują we własnej skórze. Prawdziwi opiekunowie chcą przygotować swoje dziecko do sukcesu. Pytanie brzmi: Czy jesteś gotowy (lub chcesz się przygotować), aby wyposażyć swoje dziecko w sukces w edukacji seksualnej?

Zanim pójdziesz, sprawdź nasze ulubione aplikacje dla zdrowia psychicznego, aby dać swojemu umysłowi, ciału i duchowi trochę więcej TLC:

The-Best-Most-Affordable-Mental-Health-Apps-embed-