Prosty dodatek do Twojego stołu na Święto Dziękczynienia, który sprawi, że będzie ono o wiele bardziej wyjątkowe

Wybory produktów The Everygirl są kuratorowane przez zespół redakcyjny. Jeśli kupisz coś przez nasze linki, możemy zarobić prowizję partnerską, bez żadnych kosztów dla Ciebie. Polecamy tylko produkty, które szczerze kochamy.

Odkąd pamiętam, moje rodzinne Święta Dziękczynienia skupiały się wokół czegoś, co nazywaliśmy indyczymi notatkami. Tradycja ta polegała na tym, że moja mama pisała dla każdej osoby krótką rymowankę o tematyce indyka, a my czytaliśmy ją na głos przed kolacją. Mniejsza o parujące naczynia z zapiekankami i wielki półmisek pieczonego indyka – nasz stół nie był kompletny bez tych małych wierszyków napisanych na papierze konstrukcyjnym (który był zwinięty i związany wstążką na końcach) przy każdym miejscu.

Teraz, gdy moje rodzeństwo jest już dorosłe, nie recytujemy już bezsensownych wierszyków o indykach, ale lubimy delektować się poczuciem wdzięczności i rodziny, które towarzyszy Świętu Dziękczynienia. Jest tak wiele sposobów, aby podziękować za to święto, ale dlaczego nie zamienić tego w zabawną aktywność à la indycze notatki? Pozwólcie, że zaproponuję Wam małą praktykę wdzięczności z wykorzystaniem druku The Everygirl’s Thanksgiving.

Źródło: Kirra Wallace

Nasza graficzka Kirra przygotowała ten projekt (zarówno kolorowy, jak i czarno-biały) z miejscami, w których możesz podzielić się tym, za co jesteś wdzięczna, przepisem, który uwielbiasz i wspomnieniem, które chciałabyś pielęgnować. Zaleca wydrukowanie ich na ciężkim papierze (jak ten), aby nie były zbyt delikatne. Następnie wytnij je i umieść po jednym przy każdym nakryciu wokół stołu. Nie zapomnij też o kilku długopisach!

Poproś każdego przy stole o wypełnienie go przed lub w trakcie kolacji, a następnie poświęć czas na podzielenie się tym, co każda z osób napisała po zakończeniu posiłku. Ta prosta czynność może sprawić, że spotkanie stanie się o wiele bardziej znaczące i wyjątkowe, ponieważ zachęca do świadomego składania podziękowań.

Krótko mówiąc, jest to prosty sposób, aby uczynić tegoroczne święto bardziej wdzięcznym. Kto wie – może właśnie znalazłeś nową tradycję Święta Dziękczynienia, którą twoja rodzina będzie praktykować przez wiele lat.

9 niewiarygodnie łatwych pomysłów na dekoracje na Święto Dziękczynienia, które możesz przygotować w ostatniej chwili