Ojciec tej transseksualnej kobiety źle ją nazwał przed przyjaciółmi rodziny, a Reddit tego nie pochwala

Dla wielu osób transpłciowych, spotkania rodzinne mogą być… skomplikowane, delikatnie mówiąc. Antypłciowa bigoteria zawsze kłuje w oczy, ale jest szczególnie bolesna, gdy pochodzi od osób, które powinny kochać cię bezwarunkowo. Nawet mający dobre intencje członkowie rodziny mogą popełnić obraźliwe błędy, takie jak użycie nieprawidłowych zaimków lub niewłaściwego imienia w odniesieniu do krewnego.

Użytkownik Reddit @lovemiamoro zna tę walkę z pierwszej ręki. Zabrała ona na słynny subreddit /AmITheAsshole, aby uzyskać wgląd w krzywdzącą wymianę zdań ze swoim ojcem. 30-letnia kobieta trans, @lovemiamoro ujawniła się w wieku 24 lat i rozpoczęła medyczną transformację, aby dostosować swój wygląd fizyczny do swojej tożsamości płciowej. Proces ten okazał się niezwykle korzystny dla jej zdrowia psychicznego.

“Przed moim przejściem miałem do czynienia z wieloma lękami i depresją”, wspomina. “Teraz, kiedy w końcu dokonałam transformacji medycznej, w ogóle nie wyglądam jak mężczyzna. Miałam intensywną operację feminizacji twarzy. Chciałam, aby nie było żadnych śladów męskich cech. (…) Większość ludzi wokół mnie nazywa mnie wybranym przeze mnie imieniem i używa właściwych zaimków”.

Jeden znamienny wyjątek? Jej ojciec.

Podczas niedawnej podróży rodzinnej, jej tata ponownie połączył się z kilkoma starymi przyjaciółmi. Odciągnął @lovemiamoro i jej brata na bok, aby przedstawić ich swoim znajomym. Wszystko było dobrze i dobrze, dopóki nie odniósł się do niej jako do “swojego najstarszego syna”, rażąc ją błędną płcią na oczach wszystkich.

Obraźliwa wymiana zdań przerodziła się później w bójkę: “Mój brat idzie i podaje im rękę, bo to grzeczna rzecz, a mój tata jest bardzo surowy w tej kwestii. I po prostu odszedł, nie podając im ręki, nawet nie mówiąc cześć. Mój tata był MAD i zbeształ mnie, gdy już ich nie było. Powiedział, że zawstydziłem go z powodu mojej postawy. Krzyknąłem na niego, że nie byłem jego synem i że jego najstarszy syn jest całkowicie ŚMIERCIĄ. Więc jestem, ja dupek za odejście?”. Mississippi water crisis Related story The Mississippi Water Crisis is Hitting Families Hard – Here’s How You Can Help

AITA Redditors szybko umieścili sytuację w perspektywie dla @lovemiamoro. Pamiętajcie, że wyszła na wolność całe sześć lat temu! To więcej niż wystarczająco dużo czasu, aby jej ojciec nauczył się i uszanował jej imię, zaimki i tożsamość płciową, nawet jeśli nie do końca to rozumie. W końcu nie ma usprawiedliwienia dla świadomego błędnego określania kogoś.

“Absolutnie NTA” – napisał jeden z komentujących. “MinęłoSZEŚĆ LAT, odkąd zaczęłaś przechodzić transformację. Miał mnóstwo czasu, aby to rozgryźć. Do diabła, myślę, że nie zawstydziłaś go wystarczająco mocno. Byłaś o wiele bardziej delikatna niż ja bym była.”

Inni zauważyli, że jej ojciec zasadniczo ujawnił ją jako kobietę trans, ponieważ wygląda tak kobieco, otwierając drzwi do transfobicznych komentarzy lub przemocy ze strony innych.

“Przedstawia cię jako kogoś, kim nie jesteś, mimo że w pełni wie, że jesteś kobietą i masz zupełnie inną tożsamość niż ta, której się trzyma” – wtrącił inny Redditor. “Osoba, na którą się powołuje, już dawno nie żyje; nie bez powodu nazywa się to ‘martwym nazwiskiem’. Masz pełne prawo odejść od tej rozmowy, jak również odejść od niego całkowicie.”

@lovemiamoro była tak poruszona wylewem wsparcia, że zaktualizowała swój post z podziękowaniami: “Myślę, że nadszedł czas, aby przeprowadzić poważną rozmowę i powiedzieć mu, jak to sprawia, że czuję się, gdy jestem błędnie identyfikowany i martwy. Unikałem terapii rodzinnej i myślę, że nadszedł czas. (…) Dziękuję wszystkim za wspaniałe pełne miłości wiadomości i wasze wybitne wsparcie”.

Zanim pójdziesz, sprawdź nasze ulubione najbardziej przystępne aplikacje dla zdrowia psychicznego:

The-Best-Most-Affordable-Mental-Health-Apps-embed-