Lili Reinhart podzieliła się 5 naprawdę potężnymi wskazówkami dotyczącymi radzenia sobie z lękiem

Jeśli chodzi o gwiazdy, które stawiają wszystko na jedną kartę, nie ma nic bardziej prawdziwego i odświeżającego niż Lili Reinhart. Reinhart nie boi się otwarcie i szczerze mówić o takich tematach jak wizerunek ciała, kultura dietetyczna, lęki i depresja. Oczywiście, jest ona ozdobą naszych ekranów i okładek niezliczonych magazynów, od BAZAAR po ELLE, ale jest również zagorzałą aktywistką na rzecz zdrowia psychicznego i pozytywnego nastawienia do ciała, często dzieląc się swoimi osobistymi zmaganiami z obydwoma tymi problemami.

Reinhart rozmawiała ostatnio z Jayem Shetty’m dla jego podcastu On Purpose with Jay Shetty i nie powstrzymała się przed opowiedzeniem o swojej 15-letniej podróży z lękiem. W swoim szczerym wywiadzie podzieliła się pięcioma technikami uzdrawiania, które zmieniły jej relację z lękiem. Czytaj dalej, aby poznać podział i pięć kluczowych wniosków, które możesz wypróbować, aby zwiększyć swoje zdrowie psychiczne.

Pozwól sobie na wszystkie uczucia

Reinhart wspomina, że w dzieciństwie tłumiła swoje uczucia, ponieważ komunikaty dotyczące okazywania emocji mówiły, żeby nie płakać i być odważnym. Teraz z dumą obejmuje wylewanie łez i przełamuje piętno, że jest to oznaka słabości: “Płacz to najpiękniejsza rzecz, jaką możesz zrobić… Płaczę cały czas” – potwierdziła Reinhart. “Myślę, że to najzdrowsze wyrażenie tego, jak się czujesz. Czasami żałuję, że nie powiedziano mi po prostu: ‘Możesz płakać. Nie ma w tym żadnego wstydu. Nie ma wstydu w tym, jak się czujesz. A także nie zawsze musisz to usprawiedliwiać'”. A kiedy jest w środku niewygodnego, bolesnego uczucia, Reinhart uziemia siebie poprzez uznanie, jak szczęśliwa jest, że ma zdolność do doświadczania go.

Okazuje się, że dobry płacz jest dobry dla zdrowia. Naukowcy odkryli, że płacz uwalnia dobre samopoczucie – oksytocynę i endogenne opioidy (AKA endorfiny), które pomagają złagodzić zarówno ból fizyczny, jak i emocjonalny. Więc śmiało, usiądź ze swoimi uczuciami, uznaj je i doświadczaj, i pozwól sobie na płacz bez osądzania i uzasadniania à la Reinhart. Może się okazać, że odczuwanie wszystkich uczuć jest źródłem uzdrowienia.

Naucz się czuć się całym sobą

Nie trzeba mówić, że ludzie przychodzą i odchodzą w naszym życiu, czy to cykl relacji, czy utrata ukochanych osób. Kiedy doświadczamy straty, często słyszymy, że powinniśmy znaleźć zewnętrzne rozproszenie uwagi, które pomoże nam uporać się z żałobą (np. pójść na wycieczkę lub zająć się nowym hobby), a nie zająć się introspekcją. W związku z tym, że w jej życiu pojawiały się różne związki, Reinhart powiedziała, że trudno jej było określić, kim jest sama, poza swoim środowiskiem i pracą. W dni, w których nie miała nic zaplanowanego, planowała wycieczki lub kontaktowała się z przyjaciółmi – wszystko, co mogło wypełnić jej czas, aby nie była sama. Jej nowy cel? Próbuje po prostu istnieć i siedzieć w bezruchu, bez poczucia, że musi wypełnić pustkę. “Chcę być OK sama ze sobą”, powiedziała Reinhart.

Wraz ze wzrostem toksycznej produktywności, to naturalne, że mamy chęć pozostania zajętym i zapakowania swojego kalendarza obowiązkami i interakcjami społecznymi. Zamiast tego, powinniśmy wziąć przykład z Reinhart i pracować nad odkryciem wartości samotności i poczucia kompletności z lub bez zewnętrznych wpływów.

Stwórz nową tożsamość

Reinhart powiedziała Shetty, że kiedyś była pesymistką, co służyło jej jako mechanizm obronny przed rozczarowaniem i zranieniem, i zmagała się z p

Zerwanie kontaktów z osobą, z którą tak długo się identyfikowała. Reinhart podejmuje teraz świadome decyzje, aby zmienić nastawienie “tak zawsze robiłam” na autopilocie. Uznając, że nie jest to łatwe, Reinhart wyjaśniła: “Trzeba zatrzymać się, zastanowić i podjąć aktywny wysiłek, aby zmienić to zachowanie.”

Aby skorzystać z rady Reinhart, zadaj sobie pytanie: “Kim chcę być?” i zastanów się nad tym, kim jesteś dzisiaj, jednocześnie aktywnie wyznaczając cele i wybierając budowanie nowych nawyków, aby stać się najlepszą wersją siebie (patrz: dziennik przyszłości). Jednocześnie pozwól odejść przywiązaniom do swojej starej tożsamości oraz wszelkim przekonaniom, wzorcom i założeniom, które mogą cię powstrzymywać przed realizacją swojego wyższego ja.

Połącz się ze swoim wyż

szym ja

Jako ważny krok w swoim uzdrowieniu, Reinhart zgłębiała różne praktyki wellness w poszukiwaniu swojego prawdziwego ja i celu. “Dwa lata temu blokada zmuszała mnie do przejścia przez tę podróż uzdrawiającą samodzielnie, a moja podróż przez uzdrowienie odbywała się poprzez uzdrowienie duchowe” – opisała Reinhart. “Stało się to ‘Będę patrzeć do wewnątrz’ [droga]”. Po wielu eksperymentach, znalazła Reiki, kąpiele dźwiękowe i medytację jako swoje standbys, przypisując życie w Krainie Wellness (AKA LA) i TikTok za kierowanie jej do nich.

Oczywiście to, co działa na Reinhart (lub Kendall Jenner, lub jakąkolwiek inną gwiazdę) może nie pasować do Ciebie. Ale co możemy wszyscy zabrać z Reinhart’s soul-searching jest zachować otwarty umysł podczas wypróbowywania różnych rytuałów, aby dostroić się do swojego wyższego ja. Ty rób swoje. Znajdź to, co do ciebie przemawia, niezależnie od tego, czy są to słowa afirmacji, trening czy pisanie dziennika, i nie pozwól, aby jakiekolwiek oceny innych osób cię od tego odstraszyły.

Zadbaj o

swoje jelita

Reinhart jest samozwańczą miłośniczką fast-foodów i podzieliła się tym, jak jej wybory żywieniowe doprowadziły nie tylko do jej niezadowolenia z tego, jak wygląda, ale także do jej chronicznego zmęczenia. “Spędzam tyle czasu próbując poprawić swoje zdrowie psychiczne i nie wkładam nic z tego do mojego ciała fizycznego”, wyraziła Reinhart. Wskazała również, że ostatnie badania wykazały, że depresja jest bezpośrednio związana z jelitami, co dało jej główny impuls do przeprogramowania swoich starych nawyków żywieniowych.

Podczas gdy podejście do zdrowia jelit jest bardzo indywidualne, The Everygirl zebrała kilka popartych przez ekspertów, wypróbowanych i prawdziwych wskazówek, jak pokazać jelitom trochę TLC: pozostań nawodniony, włącz więcej naturalnego błonnika do swojej codziennej diety (witaj, owoce i warzywa), sięgnij po sfermentowane pokarmy (pomyśl: kiszona kapusta, kefir i tempeh), pij zieloną herbatę i nadaj priorytet jakości Zzzs. Zwracaj uwagę na sygnały od swojego organizmu, a jeśli zauważysz objawy takie jak wzdęcia, zaparcia, podrażnienia skóry, problemy ze snem lub ciągłe zmęczenie, porozmawiaj z lekarzem i ustal najlepszy dla Ciebie sposób postępowania. W końcu nie można się pomylić, słuchając swojego jelita.

Te wskazówki nie mają służyć jako leczenie lęku lub depresji. Jeśli uważasz, że możesz doświadczać objawów zdrowia psychicznego, poszukaj pomocy u swojego lekarza, specjalisty od zdrowia psychicznego i/lub zaufanego przyjaciela lub członka rodziny. Nigdy nie lekceważ profesjonalnej porady medycznej ani nie zwlekaj z jej uzyskaniem z powodu czegoś, co przeczytałeś w tym artykule.

I Grilled a Life Coach and Her Tips Will Przekształć swój niepokój