Kończę 30 lat – oto trendy w modzie, które kocham

Czuję się szczęśliwa, że dorastałam w późnych latach 90. i wczesnych 2000. Moda była tak zabawna i wolna, pełna wyrażania siebie. To była era, w której wszystko było na miejscu. Spódniczki były mini, paski były duże, a welurowe dresy były podstawą. Limited Too i Claire’s były ulubionymi sklepami każdej nastolatki, wypełnionymi modnymi rzeczami, które naśladowały ubrania noszone przez naszych ulubionych celebrytów.

Celebryci tacy jak Paris Hilton, Britney Spears, Mary Kate i Ashley Olsen byli w czołówce moich inspiracji stylistycznych. Spędziłam niezliczone godziny na wycinaniu zdjęć z magazynów i tworzeniu moodboardu każdego roku przed szkołą (co teraz można by porównać do Pinteresta). Następnie szłam na zakupy i próbowałam odtworzyć niektóre z moich ulubionych stylizacji.

Patrząc wstecz na trendy z końca lat 90-tych i początku XXI wieku, zauważysz, że czerwone dywany były pełne zabawnych i eklektycznych stylizacji. Oto dlaczego cieszę się, że trendy z mojej młodości powróciły, zamiast próbować się im przeciwstawić.

Nostalgia

To takie nostalgiczne nosić teraz w wieku 29 lat trendy, które nosiłam jako młoda nastolatka. Wchodzę w moje lata 30-te, podekscytowana przyszłością mody, i dostaję się do stylu, który nosiłam podczas dorastania. Uwielbiam mieszać i dopasowywać stare i nowe style i zbierać inspiracje od młodego pokolenia. Jest coś tak wyzwalającego w widzeniu dwóch pokoleń zbliżających się do siebie dzięki podobnym zainteresowaniom modowym. Zamiast rywalizacji, przestrzeń mody staje się z każdym dniem coraz bardziej współpracująca, a ludzie w każdym wieku czerpią inspirację ze swojego stylu od jednego pokolenia do drugiego.

Trendy przychodzą również z familijnym, że czują się dobrze. Czy słyszałaś kiedyś, że moda ma tendencję do 20-30-letnich cyklów? Wchodząc w nowy rozdział w moim życiu, pocieszające jest to, że znajome trendy pojawiają się po raz kolejny.

Zrównoważony rozwój

To bardzo ważne, aby kupować i ubierać się w sposób zrównoważony, aby poprawić stan naszego środowiska i zdrowia naszej planety. Znalazłam w mojej szafie dresy Juicy Couture, o których nawet nie pamiętałam, że miałam je 12 lat temu, i zamiast wychodzić i kupować nowe (tak, znowu są w modzie), bujałam się w stylu vintage. Dodatkowo, można znaleźć tak wiele niesamowitych kawałków w sklepach typu thrift, które są faktycznie z późnych lat 90-tych wczesnych lat 2000, zamiast kupować coś nowego – coś, co uwielbiam robić z moją obecną szafą.

Trendy

,

które

uwielbiam

Istnieją niezliczone trendy z lat 90-tych i początku XXI wieku, które powracają właśnie teraz, ale ja przekonałam się, że szczególnie sięgnęłam po te jak

ostatnio:

  • Oversized shackets
  • Różowe akcenty
  • Aksamit
  • Workowate dżinsy
  • Mini torebki
  • Spódniczki mini

Moją największą radą dla osób w wieku 20 lat jest zachowanie ulubionych elementów mody, nawet jeśli uważasz, że nie są już w stylu. Co się odwlecze, to nie uciecze, a pewnego dnia będziesz wdzięczna, że zachowałaś rzeczy z dzieciństwa.

Kończę 30 lat – oto największa zmiana, jaką wprowadzam podczas ubierania się