Kendall Jenner ujawniła wskazówki, które pomagają jej być sobą i są genialne.

Niezależnie od tego, czy oglądasz The Kardashians, czy jesteś jednym z jej 260 milionów zwolenników IG, wiesz, że Kendall Jenner nie jest obca w świetle reflektorów, ale także na scenie wellness. Terapia dożylna, zimne zanurzenia, medytacja mis dźwiękowych i dziennikarstwo to kilka praktyk wellness, przy których religijnie stoi. Jeśli to nie przekonuje cię do jej samozwańczej obsesji na punkcie zdrowia, to jej najnowocześniejszy pokój poświęcony wszystkim rzeczom związanym z wellness będzie. Wyposażony w komorę hiperbaryczną, łóżko do terapii czerwonym światłem i maszynę do tlenoterapii, jest marzeniem każdej dziewczyny od wellness(wielka zazdrość). Gadżety i gadżety na bok, Kendall ma otwarte dialogi z mediami i na mediach społecznościowych na temat jej zdrowia psychicznego i walki z lękiem.

Dzięki jej ostatniemu wywiadowi z Jayem Shetty w jego podcaście, On Purpose with Jay Shetty, dostałam 411 na temat jej pracy nad sobą i niezłomnych rytuałów wellness. Czytaj dalej, jak pozostaje w zgodzie ze swoim najwyższym ja. Spoiler alert: To praktyki, których nie znajdziesz na Hulu czy Instagramie, a wszyscy możemy z nich skorzystać.

Wspieraj swoją wyższą boginię

W pracy Kendall z jej terapeutą, ona skupia się na życiu w jej wyższej bogini, AKA jej wyższego ja. Jak to wygląda? Słowa afirmacji, upewnianie się o tym, kim jesteś, i uznanie, że wszystko inne to tylko hałas. “Czasami czuję się dziwnie, mówiąc dobre rzeczy o sobie, ale nauczyłem się również dużo o mówieniu do siebie i dużo o patrzeniu w lustro i byciu jak, ‘Jesteś świetny. Jesteś wspaniały. Jesteś niesamowita. Jesteś lojalna. Jesteś pozytywna.'”

Trzeba przyznać, że Kendall pada ofiarą fałszywych narracji. Jak my wszyscy, ma momenty, w których zmaga się z tym, aby pozostać wierną temu, kim jest i swojemu celowi. “Jeśli twoje szczęście zależy od działań innych, jesteś na [łasce] rzeczy, których nie możesz kontrolować” – stwierdziła. Kendall podkreśliła trzymanie się własnego szczęścia i nie pozwalanie, by ktokolwiek inny miał na nie wpływ. Jeśli znasz siebie i ludzie ważni w twoim życiu znają twoje prawdziwe ja, nic innego nie powinno mieć znaczenia. Kiedy Shetty zapytał Kendall: “Co jest czymś, co kiedyś ceniłaś, ale już nie cenisz?”. Jej odpowiedź? Walidacja.

Odłóż na bok czas dla siebie

Nie jest tajemnicą, że Kendall jest otoczona dużą rodziną i sławnymi przyjaciółmi (hej, Hailey Bieber) oprócz jej świty. Ale powiedziała Shetty, że od dziecka, Skorpion w niej cieszył się byciem samemu. “Przeszłam przez fazę, w której czułam, że muszę być wokół ludzi”, podzieliła się Kendall. “Myślę, że żyję bardzo społecznym życiem, a moja praca jest bardzo społeczna, więc byłem jakby uwarunkowany, aby chcieć być dużo wokół ludzi. A potem, jak pandemia przyszedł wokół, nie jesteś wokół tak wielu ludzi już. Teraz ponownie cieszę się byciem samemu, co jest naprawdę fajne”.

Pod koniec dnia, Kendall pragnie prostej rutyny. Jej idealny dzień składa się z jazdy na koniach, biorąc zimny zanurzenie, układanie i dziennik. Biorąc przykład z Kendall, daj sobie przestrzeń i odejdź, gdy jest to konieczne. Ponadto, być wygodne w swoim własnym towarzystwie. Czasami najlepszym lekarstwem na zły dzień jest pisanie dziennika (tak, trzeba to powtórzyć), samotny spacer na zewnątrz, medytacja lub podjęcie nowego hobby.

Ustal granice w pracy

Spójrzmy prawdzie w oczy: Wszyscy doświadczamy wypalenia, celebryci czy nie. Kendall wyraziła się, że był długi okres czasu, kiedy była przepracowana, odczuwała

Była przytłoczona i mówiła “tak” na każdą okazję – do tego stopnia, że była nieszczęśliwa (ktoś jeszcze kojarzy?). W końcu nauczyła się ustalać priorytety. Zdała sobie sprawę, że jej dobre samopoczucie jest niezbędne, aby lepiej prezentować się w życiu osobistym i zawodowym. Tak więc, zrobiła krok wstecz w swojej karierze, aby ponownie połączyć się ze swoim wyższym ja: “Dotarłam do tego punktu i po prostu wiedziałam, że muszę to zrobić…” wyjaśniła Kendall. “To było po prostu takie niewiarygodne uczucie, które miałam, gdzie wiedziałam, że jeśli to zrobię, będę lepsza dla wszystkich. I będę lepszy dla siebie, co oznacza, że będę lepszy dla ludzi wokół mnie”.

Naucz się rozpoznawać oznaki wypalenia (pomyśl: zmęczenie, poczucie apatii w stosunku do swojej pracy, zmiany we wzorcach snu). Następnie ustal granice między życiem zawodowym a prywatnym, aby zadbać o swoje zdrowie psychiczne i przywrócić zdrową równowagę. Być może oznacza to bycie otwartym i jasne komunikowanie się z szefem lub branie wolnego czasu. Albo po prostu powiedz “nie” przyjmowaniu kolejnych projektów lub zaproszeniu na spotkanie zaplanowane podczas przerwy na lunch. Ostatecznie, twoje zdrowie psychiczne i fizyczne powinno być twoim priorytetem numer jeden (wiem, że czasami łatwiej powiedzieć niż zrobić),

Pozostań uziemiony w swoich relacjach

Jeśli chodzi o jej rodzinę i przyjaciół, Kendall powiedział Shetty, że szczerość i komunikacja są jej podstawowymi wartościami w utrzymaniu zdrowych relacji. “Uważam, że to naprawdę ważne, aby nie czuć się jak jesteś na szczycie siebie, gdy masz swoją rodzinę wokół lub przyjaciół wokół”, powiedziała. “To jest OK, aby czasami, nawet jeśli jesteś na rodzinnym obiedzie, pobiec do łazienki i po prostu być jak, ‘Pozwól mi wziąć kilka oddechów, ponieważ to staje się przytłaczające'”.

Kendall podzieliła się, że jest podatna na niepokój i może brać rzeczy zbyt poważnie. Kiedy czuje się zalana rodzinnymi okolicznościami lub stresem, rozpoznaje swoje uczucia: “Wolno mi się tak czuć; to ważne. Wezmę tylko głęboki oddech i nie będę reagować, a potem wrócę tam i będzie dobrze.” Spróbuj być w butach Kendall (czyż nie byłoby to zabawne?) i wstrzymaj się, gdy tylko poczujesz się przytłoczony. Daj sobie bezpieczną przestrzeń, aby wyrazić swoje uczucia poprzez dziennikarstwo, rozmawiając ze specjalistą zdrowia psychicznego lub praktykując głębokie oddychanie.

Pielęgnuj swoje wewnętrzne dziecko

Po natknięciu się na wirusowy trend TikTok zachęcający widzów do powstrzymania negatywnej autosugestii poprzez wyobrażenie sobie ich młodszych jaźni, terapeuta Kendall zasugerował jej, aby dodała do tego spin i znalazła zdjęcie siebie jako dziecka, które mogłaby umieścić na swoim łazienkowym lustrze. Rzuć okiem na jej Instagram, a zobaczysz Polaroid młodej Kendall. Służy jako codzienne przypomnienie, że wszystko negatywne, co mówi o sobie, mówi do tej promiennej, noszącej kokardę do włosów młodszej wersji siebie. “Jeśli kiedykolwiek patrzę w lustro i jestem negatywnie nastawiona do siebie, zawsze patrzę na nią i mówię: ‘Ona jest dope i kocham ją'”, śmiała się Kendall.

Bottom line: Praktykuj miłość do siebie i znajdź taktykę, która działa dla ciebie. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, spróbuj ćwiczyć uważność, stawiać siebie i swoje potrzeby na pierwszym miejscu lub po prostu zrobić sobie zdrowy posiłek. Bez względu na metodę, bądź dla siebie miły, tak jak dla swojego 5-letniego ja lub BFF.