Co powinieneś przeczytać w następnej kolejności, w oparciu o twój ulubiony motyw

Wybory produktów w The Everygirl są tworzone przez zespół redakcyjny. Jeśli kupisz coś przez nasze linki, możemy zarobić prowizję partnerską, bez żadnych kosztów dla Ciebie. Polecamy tylko produkty, które naprawdę kochamy.

Lubię dobre niespodzianki, jak każdy. Ale kiedy przychodzi czas, by zasiąść z dobrą książką, czasami chcę tego, co chcę.

Najtrudniejszą rzeczą, gdy wiesz, czego chcesz, jest dowiedzieć się, gdzie to znaleźć. Dla mola książkowego nie ma nic gorszego, niż skończyć starą, dobrą lekturę z wrogami do kochanków i nie mieć pojęcia, co czytać dalej, aby odtworzyć to uczucie.

Jeśli kiedykolwiek dostałeś ostatnią stronę historii, która podąża za formułą, którą kochasz i pomyślałeś: “Więcej tego, proszę!”, ta lista jest dla ciebie. Sprawdź, którą książkę powinieneś przeczytać w następnej kolejności, opierając się na swoim ulubionym tropie, od romansu do horroru i więcej.

Enemies to Lovers

Chloe Gong

Te brutalne rozkosze Duet

Cofnij się do Szanghaju lat 20-tych, aby poznać porywającą reimaginację Romea i Julii. W tym duecie Juliette Cai i Roma Montagov są spadkobierczyniami rywalizujących gangów. Są swoimi pierwszymi miłościami… i pierwszymi zdradami.

Emily Henry

Miłośnicy książek

Nikt nie chce natknąć się na swoje nemezis podczas wakacji. Ale na szczęście dla Nory i Charliego – dwóch rywalizujących ze sobą moli książkowych, które nie mogą się od siebie uwolnić – granica między miłością a nienawiścią jest strasznie cienka.

Od przyjaciół do kochanków

Farah Heron

Kamila wie najlepiej

Gorąca rywalizacja w romansie może być zabawna, ale nie ma nic lepszego niż słodycz przyjaźni, która rozkwita w affaire de coeur. W nowej wersji powieści Emma Jane Austen, Farah Heron widzi, jak ekspertka od swatów Kamila odkrywa miłość, która ukrywa się tuż pod jej nosem.

Tal Bauer

Ty i ja

You & Me ” przypomina, że romansowe tropy nie są przeznaczone tylko dla dwudziestolatków pracujących w wielkim mieście. Ta zdrowa opowieść o zmagającym się z problemami ojcu, który odnajduje przyjaźń, miłość i własną tożsamość, to idealny pick-me-up na deszczowe popołudnie.

Fałszywy związek

Bolu Babalola

Miód i przyprawy

Jeśli myślałeś, że fałszywe związki osiągnęły szczyt wraz z trylogią “To wszystko chłopcy “, będziesz w wielkim błędzie. W Honey and Spice, studenci Kiki i Malakai umieścić na romantyczny ruse do utrzymania ich reps kampusu. Chcesz zgadnąć, co będzie dalej?

Dee Lagasse

The Comic Con

Jeśli nauczyliśmy się czegoś z dramatu Don’t Worry Darling, to jest to, że nikt nie może oprzeć się niektórym zakulisowym plotkom. Comic Con spełnia tę potrzebę dzięki uroczej historii Birdie i Atticusa. Pisarz i aktor zmuszeni są do odegrania romantycznej szarady w imię kontroli szkód. Pojawiają się motyle…

Trójkąt miłosny

Kacen Callender

Felix Ever After

Ta powieść YA miesza prawdziwe zmagania z rzeczywistością z odrobiną nastoletniego bałaganu. Czarny transseksualista Felix Love, wspierany przez swojego najlepszego przyjaciela Ezrę, radzi sobie z nienawistnym znęcaniem się, ale jednocześnie wpada w miłosny trójkąt, który będzie musiał rozwiązać, aby ochronić swoją więź.

Rachael Lippincott

The Lucky List

W The Lucky List, żal i miłość zderzają się. Kiedy licealistka Emily opłakuje matkę, którą straciła na raka, musi zdecydować między eks, którego kochała, a dziewczyną, w której zaczyna się zakochiwać. Jak w każdym trójkącie miłosnym, prawdziwym wyborem jest to, którą wersją siebie Emily chce być.

Final Girl

Grady Hendrix

Grupa wsparcia dla Ostatecznej Dziewczyny

Wzywam wszystkich fanów Laurie Strode – to jest dla was. Grady Hendrix bawi się motywem ostatniej dziewczyny, łącząc grupę ostatnich kobiet, które zmagają się ze swoimi strasznymi doświadczeniami. Przerażająca i straszna, The Final Girl Support Group to lektura obowiązkowa dla wielbicieli horrorów.

Carys Jones

The List

Biedna Beth Belmont jest następna na liście, na którą się nie zapisała. W książce Carys Jones, nałogowa biegaczka Beth znajduje listę osób – jest trzecia, a dwie pierwsze nie żyją. Jeśli kochacie thrillery z twardą dziewczyną, której można kibicować, dodajcie The List do swojej kolejki.

Cassandra (The One Who Was Right All Along)

Simon Edge

Koniec świata jest płaski

Trope Cassandra sięga do mitologii greckiej. Trojańska księżniczka została obdarzona wizjami, ale przeklęta, by nikt w nie nie wierzył. Pomyśl o Jennifer Lawrence w ” Nie patrz w górę“. Jeśli nie macie dość tej pysznej dramatycznej ironii, powinniście sprawdzić The End of the World Is Flat. Satyra Simona Edge’a śledzi próby ochrony świata przez skromnego założyciela organizacji charytatywnej, gdy płaska Ziemia staje się coraz bardziej popularna.

Zemsta natury

Alan Weisman

Świat bez nas

Od “Ptaków” po “Szczęki”, niektóre z najbardziej trwałych filmów IP dotyczą natury karzącej ludzką pychę. The World Without Us oferuje unikalną refleksję nad tym tropy jako dzieło non-fiction. Alan Weisman opiera się na rozległych badaniach, aby oddać to, jak natura może spojrzeć z ludźmi z jego drogi, wyobrażając sobie metro, farmy i wszystko pomiędzy.

Para nieparzysta

Nick Hornby

About A Boy

Nie bez powodu filmy o nieprawdopodobnych zwierzęcych przyjaciołach trafiają do sieci: wszyscy kochamy niedopasowanie. Jeśli do tej pory wciskaliście replay na, powiedzmy, strusia i żyrafę, sugeruję, żebyście przeczytali About A Boy. W powieści Nicka Hornby’ego kawaler Will poznaje kujona Marcusa i (niespodzianka, niespodzianka) dowiaduje się po drodze co nieco o sobie.

Amy Feltman

Wszystkie rzeczy, o których nie rozmawiamy

Przyjaźnić się z byłą byłego? Większość z nas powiedziałaby “nie, dziękuję”. Ale dla ojca Morgana, Juliana, i byłej dziewczyny ich mamy, Brigid, ich wspólny były kochanek jest początkiem pięknej przyjaźni.

Niewiarygodny Narrator

Kalisha Buckhanon

Speaking of Summer

Speakingof Summer przypomina nam, że “wiarygodność” może być odzwierciedleniem przywilejów lub ich braku. W tej porywającej lekturze Kalishy Buckhanon, Autumn zgłasza zaginięcie swojej siostry bliźniaczki władzom, które nie są w stanie jej wysłuchać. Tęga reakcja sprawia, że Autumn zaczyna obsesyjnie poszukiwać odpowiedzi na ignorowane w jej społeczności tajemnice.

The Whydunit

Chris Bohjalian

Lwica

Glamor zmienia się w gore w tej tajemnicy Chrisa Bohjaliana. Akcja rozgrywa się w Tanzanii w 1964 roku, a The Lioness podąża za hollywoodzką parą, która stara się rozwikłać nie tylko kto, ale i dlaczego dokonał nieudanego porwania.

Bratnie dusze

Christina Lauren

The Soulmate Equation

Film“The Soulmate Equation ” opowiada o dziewczynie, która nie potrafi poradzić sobie z miłością. Samotna matka Jess zwraca się do naukowej agencji matrymonialnej w celu znalezienia bratniej duszy, ale – niespodzianka, niespodzianka! – trafia na znajomą twarz. Początkowo się wzdraga, ale liczby nie kłamią.

Zakazana miłość

Tracey Livesay

Amerykańska królewskość

Czas na małe łamanie zasad. Pałac spotyka studio w tej zabawnej romansie Tracey Livesay. Seria nieporozumień zbliża do siebie wyuzdaną raperkę Danielle i dusznego królewskiego księcia Jamesona; wszystko inne w ich życiu wydaje się być skrojone na miarę, by ich rozdzielić.

Elizabeth Lim

Sześć karmazynowych żurawi

Ta pokrętna fantazja wprowadza nowe spojrzenie na zakazaną miłość. Księżniczka Shiori’anma jest zbiegłą panną młodą na wygnaniu, kiedy odkrywa poważne zagrożenie dla królestwa jej rodziny. Co gorsza, aby to naprawić, potrzebuje pomocy swojego odrzuconego kochanka.

i jest skazana na całkowitą ciszę.

One Bed

Annabel Monaghan

Nora Goes Off S

cript

Tu pojawia się napięcie. Pomiędzy rozwodem a dwójką dzieci, scenarzystka Nora ma pełne ręce roboty. Ale będzie musiała zrobić miejsce na więcej, gdy jej główny aktor, który ma już swoje lata, przyjdzie do niej z prośbą o nocleg. Dwoje samotnych ludzi w ciasnych pomieszczeniach… co może pójść nie tak?

15 przytulnych książek, w które warto się otulić tej jesieni