3 Stylowe sposoby na wykorzystanie tej starej komody w Twoim salonie

Jako ktoś, kto w zasadzie zawsze mieszkał w małym mieszkaniu, rozumiem znaczenie maksymalizacji przestrzeni do przechowywania. Przez lata musiałam polegać na kilku kreatywnych sposobach, aby przemycić dodatkowe miejsce do przechowywania. Jednym z moich ulubionych sposobów jest wykorzystanie komód w całym domu. Właśnie tak. Klasyczna komoda z trzema szufladami nie jest bynajmniej przeznaczona tylko do sypialni. Istnieje tak wiele sposobów na stylizację uroczej komody i sprawienie, by błyszczała w Twojej przestrzeni życiowej. Poniżej przedstawiam kilka moich najlepszych wskazówek dotyczących stylizacji komody w salonie.

1. Wykorzystaj komodę jako stolik wejściowy

Brak formalnego wejścia? Nie ma problemu. Kiedy wchodzisz do mojego nowojorskiego mieszkania, w zasadzie wchodzisz bezpośrednio do mojej kuchni. Nie jest to wielki problem, ale lubię mieć miejsce, w którym mogę rzucić klucze i sprawdzić swoje odbicie przed wyjściem. Aby udawać przedpokój, umieściłam drewnianą komodę w rogu salonu, najbliżej drzwi wejściowych. Ustawiłam ją jako stylowy “stół wejściowy”. Znalazłam lustro w stylu vintage, które mogłam oprzeć na szczycie mebla, a także wyposażyłam w lampę, świece i stos książek na stoliku do kawy.

Najlepsze jest to, że w szufladach można przechowywać wszelkiego rodzaju niezbędne rzeczy. Na przykład, w jednej szufladzie mieszczą się wszystkie moje torby wielokrotnego użytku, więc łatwo je złapać, gdy wychodzę. W innej przechowuję małe elementy dekoracyjne, które potrzebują domu, gdy nie są wystawione na widok publiczny. To jest wszystko!

2. Umieść komodę pod telewizorem

Nie możesz znaleźć konsoli multimedialnej, którą kochasz? Tak też było w tym przypadku. A może masz mało miejsca i tradycyjna, duża konsola nie zmieści się pod telewizorem. Dlaczego nie zdecydować się na trzyszufladową komodę? Zrobiłam tak w moim poprzednim mieszkaniu w Waszyngtonie i wszystko działało bez zarzutu. Komoda ukryła przewody od mojego telewizora Samsung Frame i kablówki. I, po raz kolejny, służyła jako cenny schowek. Używałam jej do przechowywania niezbędnych rzeczy w salonie, takich jak pościel i podkładki dla gości, a także zbłąkanych magazynów, papierów i tym podobnych.

Kluczem jest znalezienie takiego elementu, który będzie uzupełniał resztę Twojego salonu i nie będzie wyglądał zbyt sypialniano. Komoda pokazana powyżej jest właściwie kawałkiem, który odebrałem na Facebook Marketplace. Posiadałam już marmurową płytę, która idealnie pasowała na wierzchu, co znacznie podniosło walory estetyczne.

3. Zamień komodę w wózek barowy

Nie zrozumcie mnie źle – nigdy nie znudzi mi się tradycyjny, toczący się wózek barowy. Ale uważam, że ustawienie baru przy użyciu drewnianej komody również może wyglądać bardzo wyrafinowanie. Komoda, której użyłam w tym mieszkaniu, miała dwie małe szuflady, które idealnie nadawały się do przechowywania podstaw barmańskich, takich jak serwetki, otwieracze do butelek i inne. Większa dolna szuflada mieściła różne przedmioty dekoracyjne. (Jestem kolekcjonerką, ale nie mogę znieść bałaganu!)

Widziałam, że komody barowe pojawiają się coraz częściej na przestrzeni lat. Są one tak zabawne, aby styl z tacą lub dwa, wazon lub dekoracyjne rzeźby jak popiersie, i przyciągające wzrok butelki alkoholu. Zawsze otrzymywałam komplementy na temat tego ustawienia i na 100% powieliłabym je następnym razem, gdy będę miała na to miejsce.