Właśnie przeprowadziłam się do większego mieszkania – oto jak urządziłam je w całości z drugiej ręki

Tego lata przeprowadziłem się z mieszkania typu studio o powierzchni 450 stóp kwadratowych do prawie 700-stopowej sypialni. To nadal jest małe, ale mając o wiele więcej miejsca do pracy, zdałem sobie sprawę, że będę musiał zdobyć sporo więcej mebli. Nie tylko w końcu mam prawdziwą sypialnię, ale moje nowe mieszkanie ma również jadalnię i większą część dzienną. Pamiętając o tym wszystkim, wiedziałem, że chcę wypełnić moje mieszkanie jak największą ilością mebli z drugiej ręki.

Kupowanie (lub znajdowanie!) mebli z drugiej ręki jest doskonałym sposobem na umeblowanie domu bez wydawania fortuny – co jest zbyt łatwe – ale jest to również świetny sposób na bycie milszym dla środowiska i robienie zakupów bardziej świadomie. Przede wszystkim jednak, dekorowanie domu pełnymi charakteru używanymi meblami, które kochasz, jest zabawą. Niewiele jest rzeczy bardziej satysfakcjonujących niż świadomość, że Twoja przestrzeń jest kolekcją przedmiotów, które wyszukałeś i osobiście wyselekcjonowałeś, aby były niepodobne do nikogo innego.

Od Facebook Marketplace do osobistych sklepów odsprzedaży i wszystko pomiędzy, istnieje mnóstwo zasobów do zakupu wszystkich rzeczy używanych, pre-loved, vintage i antyczne. Dzielę się moimi najlepszymi wskazówkami i sztuczkami dotyczącymi zakupów używanych mebli z moich własnych doświadczeń, plus kilka moich ulubionych znalezisk.

Sprawdź Facebook Marketplace, jakby to była twoja praca na pełen etat

Nie żartuję, kiedy mówię, że w okresie, w którym szukałam mebli do mojego mieszkania, sprawdzałam Facebook Marketplace każdego ranka zaraz po przebudzeniu (i szczerze mówiąc, nadal sprawdzam go przynajmniej raz dziennie). To nie tylko najlepszy sposób, aby zobaczyć najnowsze posty, ale więcej interakcji z Facebook Marketplace – zapisywanie postów, wiadomości sprzedawców, i przeglądanie ofert – więcej algorytm będzie służyć Ci rzeczy, których szukasz.

Na przykład, jeśli jesteś stale oglądania ofert dla mid-century nowoczesne meble, zaczniesz widzieć dużo więcej z nich. Polecam również sprawdzanie Marketplace w różnych porach dnia, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy pojawi się kawałek twoich marzeń. Włączenie lokalnej dostawy w pożądanym promieniu mili to kolejny świetny sposób na zawężenie ofert do tego, co naprawdę chcesz zobaczyć.

Miej oko na poboczu drogi

Może to zabrzmi głupio, ale kiedy jesteś na polowaniu na używane meble, nie zapomnij o tym, aby mieć oczy szeroko otwarte podczas jazdy lub spaceru. Nie żartuję: Zestaw czterech zabytkowych krzeseł w stylu Cesca na zdjęciu mojej jadalni poniżej został znaleziony za darmo na poboczu drogi. Przy odrobinie TLC i w połączeniu ze stołem, który znalazłam za 20 dolarów na Facebook Marketplace, idealnie spełniły wizję, którą miałam zapisaną na wszystkich moich tablicach na Pinterest. Jeśli mieszkasz w mieście i posiadasz samochód, możesz rozważyć podjęcie weekendowej jazdy na przedmieścia w poszukiwaniu wyprzedaży garażowych, jak również.

Wypróbuj inne aplikacje i zasoby

Jeśli szukasz czegoś konkretnego, ale nie możesz wydać się szczęśliwy z Facebook Marketplace, nie zapomnij o innych zasobach do zakupu używanych mebli. Nextdoor,

OfferUp, Craigslist, Etsy i eBay to świetne opcje do rozszerzenia swoich poszukiwań. Oprócz tych aplikacji i stron internetowych, sprawdź lokalne zasoby sąsiedztwa, aby uzyskać informacje o wyprzedażach garażowych, wyprzedażach nieruchomości i wyprzedażach bocznych.

Kolejnym niesamowitym zasobem dla mebli vintage jest Instagram. Są ludzie, którzy zrobili karierę, znajdując i odsprzedając najlepsze antyki i zabytkowe znaleziska, a ja odkryłem, że sporo z nich sprzedaje głównie za pośrednictwem Instagrama. Możesz znaleźć wiele z tych sklepów, wyszukując “[twoje miasto] vintage” w pasku wyszukiwania Instagrama.

Zapytaj swoją rodzinę i przyjaciół

Możesz być zszokowany, aby dowiedzieć się o wszystkich meblach i skarbach wystroju domu w piwnicach i garażach swojej rodziny i przyjaciół, zwłaszcza jeśli masz dużo rodziny w starszych pokoleniach. Niektóre z moich ulubionych kawałków pochodzą z domów moich ciotek i wujków, którzy właśnie nie używali ich i byli bardziej niż szczęśliwi, aby przekazać je do swojego następnego domu. Miej ucho na każdego, kto może być w ruchu i oczekuje pozbycia się niektórych rzeczy – wygrana, wygrana dla wszystkich.

Scour swoje lokalne sklepy resale

Chociaż może to wydawać się oczywiste, w dobie wszystkich rzeczy online, warto przypomnieć, aby sprawdzić swoje lokalne sklepy resale. Oczywiście, można uderzyć klasyków, takich jak Goodwill, Salvation Army i Habitat for Humanity ReStore-ale z mojego doświadczenia, jesteś najbardziej prawdopodobne, aby znaleźć największe skarby w mniejszych, lokalnych sklepach. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, możesz również być w stanie znaleźć sklepy z kolekcjami, które pasują do Twojego osobistego stylu wystroju domu. Wiele sklepów resale ma również pewnego rodzaju obecności online, gdzie można sprawdzić, co mają przed głową w!

6 Sztuczek dekoracyjnych dla Twojego pierwszego “dorosłego” mieszkania, które udowadniają, że nie jesteś już na studiach