‘Tis the Season: 35 afirmacji wdzięczności, które pomogą Ci przetrwać święta

Co robisz, gdy jesteś przytłoczony patrząc na swoją wakacyjną listę rzeczy do zrobienia lub konto bankowe po zakupach prezentów? Co zrobić, gdy całkowicie rezygnujesz ze swoich zdrowych nawyków lub zmagasz się ze swoją relacją z jedzeniem, a wszystkie świąteczne posiłki mogą być wyzwalające? Co robisz, jeśli masz trudny czas pozostając obecnym i naprawdę ciesząc się sezonem lub czujesz się smutny, że twoje tradycje nie są takie same jak kiedyś?

To bez wątpienia moja ulubiona pora roku, ale może być też najbardziej emocjonalnie wyczerpująca, stresująca, a nawet smutna (dlatego Kacey Musgraves napisała o tym piosenkę). Potraktuj to jako przypomnienie, aby zaplanować kilka dodatkowych spotkań z terapeutą, ponieważ prawdopodobnie będziesz potrzebować trochę więcej TLC. Ale między sesjami terapeutycznymi lub kiedy jesteś w tej chwili na przyjęciach biurowych, uroczystych wyjściach lub podczas nocy filmowych Hallmark w domu, czytaj dalej, aby uzyskać listę afirmacji, które możesz powtarzać sobie, aby pomóc Ci pozostać obecnym i zamanifestować swój najlepszy sezon kiedykolwiek.

Jeśli obchodzisz Święto Dziękczynienia…

To jest sezon dawania dzięków, mimo wszystko. Jaki lepszy sposób resetować nasz priorytety, sprawdzać w z sobą, i cieszyć się nasz bliskich niż prawdziwie zakorzenienie Thanksgiving w gratitude?Unikać przechodzenia przez ruchy kto będzie przynosić indyka lub jaki dramat rodzinny ma pojawić się i powtarzać jeden z tych afirmacji, aby pozostać obecnym w celu dnia.

1. Jestem wdzięczny za kolejny rok, w którym mogę tworzyć szczęśliwe wspomnienia.
2. Wdzięczność, uznanie i szczera wdzięczność są rdzeniem tego, kim jestem.
3. Zapraszam wdzięczność do mojego serca każdego dnia.
4. Jestem wdzięczny, że jestem tak kochany.
5. Całe moje ciało czuje ciepło z wdzięczności i wdzięczności.

Jeśli zmagasz się ze swoim zdrowiem o tej porze roku…

Wakacje mają być szczęśliwym czasem, ale mogą przynieść wiele stresu, jeśli chodzi o nasze nawyki zdrowotne. Pomiędzy zajętymi harmonogramami, świątecznymi obiadami i dużą ilością eggnogu, możemy łatwo poczuć się zestresowani nie utrzymując regularnych nawyków zdrowotnych, zwłaszcza jeśli walczymy z jedzeniem. Daj swojemu ciału trochę dodatkowej cierpliwości, współczucia i miłości w tym roku z jedną z tych afirmacji.

6. Codziennie znajduję czas dla siebie.
7. Moje ciało otrzymuje pożywienie także z radości i przyjemności.
8. Odpoczynek i czas towarzyski są dla mnie fizycznie dobre.
9. (Wszelkie) jedzenie jest odżywczą przyjemnością, która jest dobra dla mojego ciała.
10. Jestem połączony z moim ciałem i uwielbiam utrzymywać je w zdrowiu.

Jeśli czujesz się wyzwalany przez rodzinę…

Bądźmy szczerzy: nie każde rodzinne spotkanie jest szczęśliwą sceną z filmu świątecznego lub tego, co jest przedstawione w kolędach (w rzeczywistości większość nie jest). Jeśli przebywanie w pobliżu rodziny lub niektórych przyjaciół jest wyzwalające, wiedz, że nie jesteś sam. Pamiętaj, że możesz (i powinieneś) wyznaczyć granice, aby chronić swój spokój, i skupić się na pozostaniu tak uziemionym i świadomym, jak to możliwe.

11. Uwalniam wspomnienia z mojej przeszłości i pozostaję obecny.
12. Jestem godny uzdrowienia.
13. Jestem dumny z osoby, którą jestem i z życia, które mam.
14. Daję sobie pozwolenie na wyznaczanie granic, które przynoszą mi spokój.
15. Nie kontroluję i nie jestem odpowiedzialny za działania innych.

Jeśli czujesz się zestresowany pieniędzmi…

Oczywiście dawanie prezentów, imprezy świąteczne i specjalne wyjścia to jedne z najlepszych części tej pory roku, ale może to spowodować spustoszenie w naszym rachunku bankowym.ts. Jeśli czujesz się zestresowany pieniędzmi, spróbuj tych wskazówek i pamiętaj, że najbardziej specjalne, pamiętne i szczęśliwe części sezonu są całkowicie bezpłatne.

16. Uszczęśliwianie innych ludzi czyni mnie szczęśliwym.
17. Jestem szczęśliwy z prostotą.
18. Najbardziej pamiętne prezenty, jakie mogę dać, nie kosztują ani grosza.
19. Wydaję i oszczędzam pieniądze w oparciu o to, co przynosi mi radość.
20. Daję sobie pozwolenie na zaakceptowanie i uhonorowanie tego, gdzie jestem teraz w moim stanie finansowym.

Jeśli jesteś wyczerpany z powodu napiętego harmonogramu…

Święta są wyczerpujące. Między partiami biurowymi, planami rodzinnymi i zajętą listą rzeczy do zrobienia, nasze harmonogramy są zapakowane od listopada do stycznia. Zamiast pozwalać, aby ten sezon stał się kolejnym szalonym bałaganem, przemyśl wydarzenia, zadania i ludzi, którzy są rzeczywiście warci twojego czasu, spraw, aby czas był nienegocjowalny, i pozostań obecny, abyś mógł w pełni cieszyć się tym wszystkim.

21. Mój talerz jest pełen rzeczy i ludzi, z którymi mam szczęście.
22. Jestem wdzięczny za obfitość sezonu.
23. Zasługuję na czas “ja”.
24. Mówię “nie”, kiedy mam na myśli “nie” i “tak”, kiedy jakieś wydarzenie lub zadanie przynosi mi radość.
25. Tylko ja mam kontrolę nad swoim życiem.

Jeśli czujesz się samotny o tej porze roku…

Niezależnie od tego, czy spędzasz święta solo (w stylu Kevina McCallistera), czy masz grafik pełen świątecznych imprez, sezon ten może czuć się szczególnie samotny. Święta mogą przypominać, że nie jesteś teraz z pewnymi bliskimi osobami, a pytania wścibskich ciotek o to, kiedy wyjdziesz za mąż/urodzisz dzieci/ustatkujesz się, mogą być męczące (i niegrzeczne!). Przeformułuj swoje myśli i praktykuj współczucie dla siebie, aby zapobiec samotności w tym roku.

26. Jestem cały, taki jaki jestem.
27. Czuję radość z tego, gdzie jestem w swoim życiu.
28. Moje życie jest pełne ludzi, którzy mnie kochają.
29. Jestem połączony z całą miłością na świecie.
30. Potrafię zrobić przestrzeń dla samotności i praktykować bycie życzliwym dla siebie.

Jeśli zawsze zawodzą cię święta…

Czy ktoś jeszcze ma do czynienia z wakacyjnym perfekcjonizmem? Robimy długie listy rzeczy do zrobienia ze wszystkich rzeczy, które chcemy zrobić każdego roku i mamy plany, jak chcemy w pełni wykorzystać sezon, zapominając, że nigdy nie mamy wystarczająco dużo czasu na to wszystko, a czasami wakacje mogą czuć się smutne. Jeśli oczekujesz, że ten sezon będzie “idealny” lub jesteś zawiedziony, jeśli plany nie idą “tak jak powinny”, te afirmacje są dla Ciebie.

31. Kiedy rzeczy nie idą zgodnie z planem, dostosuję swoje oczekiwania.
32. Jestem obecny i w chwili obecnej.
33. Ten sezon będzie wypełniony radością, niezależnie od tego, co zrobię.
34. Moje szczęście jest ważniejsze niż listy rzeczy do zrobienia czy harmonogramy.
35. Jedynym celem tego sezonu jest cieszenie się nim.

Niepokój, toksyczne relacje rodzinne i depresja mogą czuć się odizolowane, ale nie powinieneś czuć się tak, jakbyś przechodził przez to sam. Proszę zwrócić się do swojego lekarza, terapeuty lub innego zaufanego specjalisty po wsparcie.

Krajowy Telefon Zaufania (National Suicide Prevention Lifeline): 1-800-273-TALK (1-800-273-8255)

Telefon kryzysowy (Crisis Textline): tekst CONNECT na numer 741741

Jeśli zmagasz się z zaburzeniami odżywiania lub z nieuporządkowanymi myślami i zachowaniami dotyczącymi jedzenia, poszukaj pomocy. Zadzwoń na infolinię Narodowego Stowarzyszenia Zaburzeń Odżywiania pod numer 1-800-931-2237, aby uzyskać wsparcie, skontaktuj się z wykwalifikowanym lekarzem. profesjonalistę lub, aby uzyskać całodobową linię kryzysową, wyślij SMS-a o treści “NEDA” pod numer 741741.

50 pozytywnych afirmacji do powtarzania sobie