Najlepsze sposoby na maksymalne wykorzystanie małej przestrzeni życiowej, według mieszkańców apartamentów typu studio

Mieszkanie w kawalerce to często konieczność dla osób mieszkających w dużym mieście lub wynajmujących mieszkanie z ograniczonym budżetem. Ale zmieszczenie wszystkich swoich rzeczy na jednej małej przestrzeni nie musi ograniczać Twojego stylu. Jest wiele sposobów na to, aby aranżacja kawalerki wyszła Ci na dobre. Wystarczy tylko trochę intencji i kreatywności! Rozmawialiśmy z doświadczonymi mieszkańcami kawalerek o tym, jak najlepiej wykorzystać nawet najmniejsze mieszkania, a ich wskazówki sprawdzą się w każdej małej przestrzeni. Zacznij od stolików i pojemników do przechowywania pod łóżkiem!

Myśl w “strefach”

Aby zmaksymalizować swoje mieszkanie typu studio w Nowym Jorku, twórca treści Natalie Caez (@natymichele na Instagramie) ustawił różne strefy, aby stworzyć poczucie salonu, miejsca pracy, miejsca do spania i więcej. “To bardzo pomogło w określeniu, jakich mebli potrzebowałam” – powiedziała Caez. “Chciałem również upewnić się, że każdy kawałek służył rzeczywistemu celowi, a nie tylko był dekoracyjny”.

Projektantka wnętrz z NYC, Nicole Arruda, która sama mieszka w studio, powtórzyła znaczenie wyznaczonych stref. “To naprawdę pomoże napędzić układ i zapewnić, że używasz każdego cala swojej małej przestrzeni celowo”, powiedziała. “Patrzenie na swoją przestrzeń w strefach jest łatwiejsze do strawienia i pomaga ci pozostać zorganizowanym!”.

Wybierz umeblowanie, które dostosuje się do twoich potrzeb

Nie jesteś pewien, które rodzaje mebli nadać priorytet? Fotograf i bloger Jackie Clair – który mieszkał w mieszkaniu studyjnym w NYC przez wiele lat, zanim niedawno przeniósł się do jednostki z jedną sypialnią – zasugerował inwestowanie w meble, które mogą przekształcić się w swoje potrzeby. “Przedmioty, które rozszerzają się i kurczą, są funkcjonalne, jak również piękne” – wyjaśniła Clair. “Stoły do gniazdowania, stoły z opuszczanym listkiem i sekretarzyki to kilka klasycznych przykładów. Te przedmioty mogą być rozszerzane, gdy pojawia się taka potrzeba, na przykład podczas wizyt firmowych, a następnie składane do codziennego użytku, gdy chcesz, aby rzeczy wyglądały nieco bardziej opływowo.”

Użyj oświetlenia, aby wyróżnić różne obszary

Projektantka Kate DeWitt, która mieszka w mieszkaniu typu studio w San Francisco, używa dekoracyjnego oświetlenia, aby wyróżnić różne obszary w swojej przestrzeni. “Na przykład mam lampki na stoliku nocnym, kinkiet przy kanapie, małą lampkę na blacie kuchennym i tak dalej” – wyjaśniła. “Odkryłam, że ta technika tworzy iluzję przepływu z pokoju do pokoju bardziej niż poleganie na jednym świetle górnym”. Potraktuj to więc jako pretekst do zaopatrzenia się w urocze lampy!

Wykorzystaj meble do wielu celów

Zamiast próbować wcisnąć garść różnych mebli do małej przestrzeni, zdecyduj się na kawałki, które mogą służyć podwójnemu obowiązkowi, zasugerowała Clair. “Komoda może być stojakiem na telewizor, biurko może również działać jako szafka nocna, kufer do przechowywania lub otomana może służyć jako stolik do kawy, spódnica stolik konsoli może ukryć przechowywanie butów, krzesło do biurka może być używane jako dodatkowe miejsce do siedzenia, gdy przeniesione do przestrzeni życiowej, a wózek barowy może podwoić jako stolik boczny,” powiedziała.

Arruda wykorzystuje tę wskazówkę dotyczącą małych przestrzeni w swoim własnym mieszkaniu. “Użyłem konsoli wejściowej, która podwaja się jako szafka nocna, a ja często używam mojego stołu jadalnego jako dodatkowej powierzchni kuchennej ze względu na moją bardzo ograniczoną powierzchnię blatu”, podzieliła się.

Wykorzystaj przestrzeń pod łóżkiem

Wykorzystaj przestrzeń pod łóżkiem do schowania swetrów, dodatkowych elementów wystroju, pościeli – i tak dalej. “Przechowywanie pod łóżkiem było błogosławieństwem dla fr

ee up przestrzeni szafy”, powiedział Arruda. “Jeśli nie masz łóżka do przechowywania, zawsze możesz kupić wysuwane szuflady i w pełni wykorzystać tę przestrzeń”.

Nie mieszaj zbyt wielu materiałów

Na koniec

, ale nie mniej ważne, bądź celowy w kwestii kolorów i wzorów, które wprowadzasz do swojego mieszkania typu studio. W małej przestrzeni, oszczędny wygląd nigdy nie jest złym pomysłem. “Wizualnie, miej oko na mieszanie zbyt wielu materiałów w mniejszej przestrzeni” – powiedziała Arruda. “To może czasami być nieco chaotyczne dla oka i sprawić, że mieszkanie poczuje się mniejsze. Nie każdy pojedynczy mebel musi mieć silną obecność wizualną”.

6 Investment Pieces That Are Actually Worth Splurging on for Your Home