Jest czwarty kwartał: Oto jak poradzić sobie z szaleństwem bez utraty rozumu

Wydaje się, że z każdym rokiem Q4 przychodzi coraz szybciej. Nawet jeśli staram się przygotować z wyprzedzeniem i przewidzieć koniec roku, zawsze jestem zaskoczona tym, że mamy już październik.

Jeśli jeszcze nie przygotowałeś się na szalony pęd, jakim jest Q4, nadzieja nie jest stracona. Porozmawiajmy o sposobach na przygotowanie się do zmiażdżenia ostatnich trzech miesięcy roku – od osiągnięcia bieżących celów po planowanie na nadchodzący rok.

Uporządkuj swoje sprawy osobiste

Kiedykolwiek ktoś mówi: “Uporządkuj swoje sprawy”, myślę sobie: “Jakie sprawy? Czy ja powinienem mieć sprawy?”. Musimy wziąć pierwszy miesiąc Q4, aby ułożyć nasze osobiste harmonogramy. Ostatnie trzy miesiące roku są zapchane raportami z końca roku, planowaniem rocznym i każdą pojedynczą imprezą świąteczną lub wydarzeniem, które możesz wymyślić. Więc to jest czas, aby uzyskać prawdziwe o naszych osobistych kalendarzy.

Wiemy, że w listopadzie i grudniu życie nabierze tempa. Więc planujmy z wyprzedzeniem. Zanim zrobisz jakikolwiek harmonogram wydarzeń, pomyśl o tym, czego potrzebujesz jako podstawy w swoim życiu. Tylko dlatego, że święta i Q4 dostać zajęty nie oznacza, że możemy skąpić na samoopieki, że przyniósł nam tak daleko.

Poświęć godzinę, aby zaplanować kilka następnych miesięcy. Upewnij się, że Twoje treningi, nocna rutyna, codzienne spacery, 20 minut czytania – cokolwiek robisz, aby zachować zdrowy rozsądek i ostrość – są zaplanowane. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, nadszedł czas, aby ustalić priorytety. W tym czasie oceń, co działa, a co nie. To, co działało dla ciebie w poprzednim sezonie, może nie działać dla ciebie w tym sezonie. Nie bój się zmian.

Kiedy już to zrobisz, czas przyjrzeć się osobistym wydarzeniom i obowiązkom, które masz w najbliższym czasie. Wpisz do kalendarza wszystko, co wiesz, że się pojawi: coroczną imprezę wakacyjną z dziewczynami, podróż do domu do rodziny lub czas na świąteczne zakupy. Wpisz to wszystko do kalendarza, abyś nie musiała się martwić, że pojawi się znikąd. (Uwierz mi, w ciągu najbliższych kilku miesięcy będzie wystarczająco dużo zaskakujących wydarzeń!)

Źródło: Color Joy Stock

Weź to do biura: Przejrzyj planowanie swojego zespołu

Teraz, gdy zaplanowałeś dla swoich osobistych potrzeb i zobowiązań w tym kwartale, weźmy to do biura. Choć może się wydawać, że jest za wcześnie, aby rozpocząć planowanie wokół wakacji i poza biurem, pozwól mi powiedzieć: To nie jest.

Teraz jest czas, aby spojrzeć na swój kalendarz i dni, które musisz wziąć wolne. Następnie, przejdź do swojego wewnętrznego zespołu lub szefów i przedyskutuj dostępność każdego z nich. Upewnij się, że pokrycie jest w porządku i wszyscy są na tej samej stronie o planowaniu wakacji. (Więc, wiesz, możesz faktycznie cieszyć się pierniczkami i grzanym winem, kiedy je masz)!

Teraz, weźmy to o krok dalej. Kiedy masz już zaplanowane wszystkie swoje wakacje, nadszedł czas, aby zapętlić wszystkie zewnętrzne firmy lub kontakty, z którymi pracujesz. Ostatnią rzeczą, którą chcesz, jest to, aby twój klient potrzebował czegoś od ciebie, gdy większość twojego zespołu jest poza biurem. Nie chcesz, aby klient wysłał Ci e-maila z informacją o czymś, czego potrzebuje, gdy Ty jesteś na nartach na stoku.

Połącz się z kluczowymi osobami, aby przekazać im dni wolne i harmonogramy wakacji firmowych. Następnie, zaplanuj odpowiednio. Tak długo, jak jest to dobrze zaplanowane i przejrzyste, zwykle wszystkie zaangażowane strony zrozumieją.

<h2>Zaplanuj dodatkowy czas na raporty

Podczas gdy sporządzanie nieoczekiwanych raportów wydaje się być nieuniknioną częścią pracy, istnieją rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić koniec roku.

W czwartym kwartale pomyśl o różnych raportach na koniec kwartału i roku, które trzeba będzie przygotować. Zacznij tworzyć szablony i pobierać dane z ostatniego kwartału lub roku. Tak więc, gdy można wprowadzić tegoroczne informacje, jesteś już do przodu gry. Omów z szefem lub klientami, kiedy ich wewnętrzne i zewnętrzne terminy są dla raportów lub prezentacji na koniec roku. Upewnij się, że wiedzą, że jesteś w pobliżu, aby pomóc – i że zawsze docenia się planowanie!

Przewidywanie, czego może potrzebować lub chcieć Twój szef lub klienci, to prosty klucz do sukcesu i sposób na wyróżnienie się w swojej karierze.

Oto kilka prostych pytań, które warto zadać:

  • Jakie raporty będą potrzebne?
  • Jakie są ich wewnętrzne i zewnętrzne terminy?
  • W jakim szablonie powinny być raporty?
  • Jakich zakresów dat szukają?

Teraz, zanim zadasz te pytania, chciałbym rzucić ci wyzwanie, abyś poszedł o krok dalej i miał pomysły na odpowiedzi. Na przykład, zasugerowanie prezentacji w PowerPoint, aby pokazać wzrost rok do roku kont w mediach społecznościowych firmy i poproszenie o wkład jest lepsze niż po prostu zapytanie: “Hej, co chcesz do tego raportu?”.

Źródło: Color Joy Stock

Zaplanuj dodatkowy czas na planowanie (tak, planujemy planowanie)

Oprócz zastanowienia się nad tym, jakie raportowanie jest potrzebne, czas pomyśleć o tym, co trzeba zaplanować na kolejny rok, zwłaszcza na pierwszy kwartał. Co zadziałało w tym roku? Co się nie udało? Jakie cele muszą być spełnione, aby przekroczyć ten rok? Zacznij myśleć o tych pytaniach już teraz i przygotuj plany na nowy rok.

Jeśli nie wiesz, jakie są Twoje cele lub nie masz oczekiwań, aby je wyznaczyć, zapytaj! Będę zszokowany, jeśli twój szef lub klient nie doceni, że pytasz ich o cele organizacji, aby twoja praca mogła odegrać kluczową rolę.

Kiedy już to zrobisz, podziel swoje planowanie na nowy rok na te kluczowe kroki:

  1. Przejrzyj swoje cele i wyniki z tego roku. (Jeśli ich nie masz, przejrzyj, co udało się osiągnąć i co z tego wynikło).
  2. Przeanalizuj, co jest na horyzoncie w przyszłym roku, jeśli chodzi o cele firmy i zmiany w branży. (Co jest trendy? Co robi konkurencja?)
  3. Zacznij planować, jakie cele musisz i chcesz osiągnąć, a także jakie inicjatywy pozwolą Ci to osiągnąć. (W razie potrzeby włącz do rozmowy swojego szefa!).
  4. Podziel to na pierwszy kwartał. Co możesz zrobić w styczniu, lutym i marcu, aby poruszyć igłę i nadać ton reszcie nowego roku?

Wszystkie te plany pomogą Ci utrzymać granice w całym Q4 i cieszyć się, gdy jesteś na to!

Znajdź czas na to, co niespodziewane

Ostatni, ale nie najmniej, można zaplanować i zaplanować i zaplanować, ale takie jest życie-krzywe piłki przyjdzie na swój sposób. Twój szef będzie potrzebował raportu do EOD. Twój klient będzie potrzebował czegoś do piątku. Postaraj się przewidzieć, że sprawy będą się pojawiać. Jeśli możesz, to miej

ja czas przydzielony na to, kiedy oni to zrobią.

Q4 może być stresującym czasem, ponieważ budżety muszą zostać wykorzystane, planowanie musi być na miejscu, a raporty z końca roku muszą być perfekcyjne – nie wspominając o tym, że prawdopodobnie próbujesz kupić wszystkie

idealne prezenty! Skorzystaj z tych narzędzi, aby wyprzedzić grę i sprawić, że następne kilka miesięcy będzie bardziej radosne niż przytłaczające przez uzyskanie kroku do przodu już dziś.

3 zasady, które przysięga ten przedsiębiorca, pomogą ci osiągnąć sukces