Oszczędzaj pieniądze – ten domowy zabieg w salonie nie jest tak straszny, jak się wydaje.

Jedną z rzeczy, którą nie jestem i szczerze mówiąc nigdy nie chcę być, jest majsterkowanie. Jeśli jest coś, co mogę przekazać profesjonaliście, zrobię to w 99% przypadków. Po prostu nie ufam sobie, że zrobię tak dobrą robotę jak oni. Dotyczy to wszystkiego, od pielęgnacji osobistej po projekty domowe. Na przykład, nie kształtuję moich własnych brwi, mimo że prawdopodobnie mogłabym. Walczę również z moim chłopakiem o wynajęcie malarzy do naszego domu, chociaż jestem świadoma, że moglibyśmy zrobić to sami za ułamek ceny.

Więc dlaczego zdecydowałem się zabarwić moje brwi w domu? Cóż, to jest poza mną. Ale kiedy zobaczyłam na Instagramie Melissę Wood-Tepperberg, która sama barwi brwi w swojej wspaniałej łazience w Nowym Jorku, doszłam do wniosku, że i ja mogę sobie z tym poradzić. Sprawiła, że wyglądało to efektownie i łatwo. Ale nie martwcie się. Nie podążyłam tylko za kilkoma krokami, które widziałam na Insta, zanim nałożyłam ciemny barwnik na moje brwi. Najpierw rozmawiałem z artystą brwi Michele Holmes, aby dowiedzieć się o dokładnym procesie do naśladowania, potrzebnych narzędzi, jakiego rodzaju barwnika użyć i więcej.

Wszystko, co należy wiedzieć przed rozpoczęciem

Jakiego rodzaju barwnika użyć

W ostatnich latach, at-home tinting stał się bardziej popularny. Tak więc, istnieje całkiem sporo zestawów tint na rynku. Szybkie wyszukiwanie w Google dla zestawów at-home poleci wszystko, od farby do włosów dla kobiet do farby do brody dla mężczyzn i zestawy specjalnie dla brwi. W szkole średniej, Holmes używał dobrych pudełek z farbą do włosów na jej brwi. Powiedziała: “Oni nadal zrobić sztuczkę,” ale ona również zapewnić kilka rzeczywistych zaleceń produktów do brwi.

Holmes mówi, że niektóre stare ale dobre produkty są Godefroy’s Instant Eyebrow Tint i Ardell’s Brow Tint – oba z nich są niedrogie i czystsze opcje. Każdy z nich ma swoje własne czyste-beauty korzyści. (Ten wachlarz korzyści obejmuje bycie na bazie roślin, wegańskie, cruelty-free, paraben free, i nie zawiera amoniaku lub nadtlenku). Wyższe produkty, które są $ 50+ obejmują Brow Code Brow Tint Kit, 801 Brow Tinting Kit, i Lovate Brow Lift + Tint Kit.

Jeśli chodzi o konsystencję idzie, tints pochodzą w kremach, proszkach i żelach. “First-time brow tinters powinny używać kremowego barwnika i kremowego wywoływacza”, według Holmesa. Konsystencja jest mniej podatna na kapanie i jest bardziej wyrozumiała.

Bezpieczeństwo farbowania brwi

Kiedy zaczęłam przeglądać recenzje produktów, nie minęło wiele czasu, zanim natknęłam się na kilka nieudanych prób domowego barwienia brwi. Mówię tu o poparzeniach chemicznych i reakcjach alergicznych. To oczywiście stało się moim koszmarem. Sprawiło, że zaczęłam się zastanawiać (po raz kolejny) w co się wpakowałam. Ale spokojnie, przedstawiłam swoje obawy Holmesowi: zapytałam, dlaczego tak się dzieje i co zrobić, aby uniknąć komplikacji.

Holmes powiedziała: “Chemiczne ‘oparzenia’ są częściej spowodowane użyciem zbyt mocnego wywoływacza lub nadtlenku, gdzie reakcje skórne są bardziej prawdopodobne jako reakcja alergiczna na składniki koloru lub PPD (Parafenylenodiaminy),” które pomagają tint dłużej. Silne wywoływacze mogą podrażniać skórę, więc używaj tylko wywoływaczy o stężeniu 3% lub niższym. Dodatkowo, uważaj na barwniki, które mają na pudełku etykietę “trucizna”. Niektóre popularne składniki mogą być toksyczne lub szkodliwe w wysokich procentach.

Jak naprawić błąd

Zanim zacząłem, musiałem wiedzieć, jak naprawić (prawdopodobnie nieunikniony) błąd ASAP. Ku mojemu przerażeniu, nie zawsze istnieje rozwiązanie “ASAP”. Na przykład: “Jeśli przypadkowo zabarwisz swoje brwi na kolorzbyt ciemne, nie można wiele zrobić w krótkim czasie”, powiedziała Holmes. Jednak, na szczęście, “większość barwników do brwi szybko blaknie”, dodała. Zaleca ona ostrożne wcieranie w brwi czystego płynu do mycia twarzy lub szamponu dwa razy dziennie, aby pomóc w blaknięciu w “prawdziwych sytuacjach awaryjnych związanych z barwnikiem”.

Jeśli przypadkowo zabarwisz swoją skórę w trakcie procesu, nie martw się. W końcu zejdzie pod prysznicem. Michele Holmes zauważyła również, że możesz użyć odrobiny oleju na waciku, aby delikatnie pocierać i usunąć go.

Jak długo utrzymuje się barwa?

Z mojego doświadczenia wynika, że barwienie brwi w salonie trwa 2-3 tygodnie, natomiast w domu średnio do dwóch tygodni. Każdy kolor jest jednak inny, więc sprawdź etykietę producenta, aby wiedzieć, czego się spodziewać.

Wszystko, czego będziesz potrzebować

  • Barwnik do brwi
  • Końcówki Q
  • Bawełniane krążki
  • Wazelina lub krem nawilżający
  • Pędzelek do barwienia (syntetyczne pędzelki do ust lub małe pędzelki do cieni do powiek świetnie się do tego nadają)
  • Szpulka
  • Rękawiczki jednorazowe (jeśli obawiasz się, że zabarwisz swoje dłonie lub paznokcie)

Proces krok po kroku

Krok pierwszy: Oczyść skórę, aby usunąć cały makijaż brwi. Wyszczotkuj brwi do pożądanego kształtu za pomocą szczoteczki spoolie.

Krok drugi: Nałóż olejek do twarzy lub wazelinę wokół brwi, aby stworzyć “barierę”, dzięki której tint do brwi nie będzie się rozprzestrzeniał i plamił skóry poza brwiami.

Krok trzeci: Wymieszaj barwnik zgodnie ze wskazówkami na wybranym przez Ciebie odcieniu. To jest zwykle 50/50 stosunek barwnika do dewelopera.

Września czwarta: Tidy tint wokół brwi z Q-tip pozostawiając ładny kształt, podczas gdy tint procesy (5-10 minut). Aplikacja tint brwi powinny odzwierciedlać jak zrobić normalny makijaż brwi. W razie wątpliwości, przejdź trochę mniejszy na kształt tint. W ten sposób nie zabarwisz przypadkowo skóry poza brwiami.

Krok 5: Usuń za pomocą bawełnianych płatków kosmetycznych.

Jak to się stało

Po udzieleniu mi wszystkich wskazówek przez Michele Holmes, poczułam się o wiele pewniej przystępując do barwienia brwi. Ale nie zrozumcie tego źle – nadal byłam zdenerwowana. Zdecydowałam się na użycie Ardell Brow Tint z kilku powodów. Po pierwsze, podoba mi się, że jest wolny od amoniaku, nadtlenku i ostrych chemikaliów. Dodatkowo, 12 zastosowań dla $ 14.99 jest wielki bang dla twojego buck. I na koniec, to było w magazynie w moim lokalnym Target.

I religijnie przestrzegane kroki i wskazówki zalecane przez Holmes, ale ja również przeczytać wskazówki Ardell pod warunkiem, jak gdyby moje życie zależy od niego. W kilku prostych krokach, miałem mieszaninę gotowy do pracy. Nałożyłam ją na jedną brew na raz, zgodnie z zaleceniami firmy Ardell. Dziesięć minut czułam się jak prawdziwe życie pozostawić produkt na, więc usunęłam tint brwi po około ośmiu minutach. (Obawiałam się, że moje brwi będą zbyt ciemne.) Następnie, wyczyściłam moje brwi z mokrą ściereczką, i tak po prostu, były zabarwione!

Nie powiedziałabym, że wyszły idealnie. Musiałam wyczyścić kilka plam wokół brwi, ale nie było to nic, czego nie dałoby się naprawić odrobiną tarcia. Kolor okazał się taki, jak w salonie, ale myślę, że następnym razem zostawię go na pełne 10 minut. W sumie jestem zadowolona z tego, jak wypadły, a nawet szczęśliwsza, że oszczędziłam sobie wycieczki do salonu. Ponieważ mam jeszcze 11 użyć w moim zestawie Ardell, jestem całkiem pewna, że będę

być w stanie udoskonalić domowy odcień. Jednak tylko czas pokaże, jak długo będę chciała pozostać w mojej erze DIY.

6 porad, które sprawią, że twój manicure będzie trwał dłużej