Eksperci martwią się, że zbyt mało małych dzieci jest w pełni zaszczepionych

W czerwcu 2022 roku Food and Drug Administration zezwoliła na awaryjne stosowanie szczepionek przeciwko koronawirusom u dzieci poniżej piątego roku życia. Należało się spodziewać obaw. W końcu czterech na 10 rodziców z małymi dziećmi powiedziało, że nie zaszczepi swojego dziecka, według lipcowej ankiety Kaiser Family Foundation. Ale lekarze są coraz bardziej zaniepokojeni, ponieważ ostatni raport CDC wykazał, że mniej niż 325 000 amerykańskich dzieci jest w pełni zaszczepionych.

“Stawką jest to, że będziemy ustawiać grupę dzieci na ryzyko poważnych chorób w przyszłości”, Daniel Blatt, pediatryczny lekarz chorób zakaźnych na Uniwersytecie w Louisville i Norton Children’s Hospital, powiedział Axios. “Tak naprawdę nie wiemy, jaki będzie następny wariant. A sposobem na wyprzedzenie tego kolejnego wariantu jest danie dzieciom schematu, jak z nim walczyć i to właśnie robi szczepionka”.

Nawet w miastach i obszarach, które mają silną liczbę szczepień u dorosłych, niewiele dzieci otrzymało swoje zastrzyki. Można to powiedzieć o Dystrykcie Kolumbii, gdzie mniej niż 21 procent dzieci w wieku od sześciu miesięcy do czterech lat otrzymało jeden strzał, a tylko 7,5 procent otrzymało obie dawki, według CDC. A w stanach, gdzie wskaźniki szczepień są już niskie, jak Mississippi, Alabama i Luizjana, mniej niż .02 procent dzieci jest w pełni zaszczepionych.

Eksperci zgadzają się, że może to być w dużej mierze spowodowane brakiem komunikacji na temat szczepionki i erozją zaufania do wytycznych zdrowia publicznego, które zmieniały się w trakcie pandemii.

“Nie wykonaliśmy dobrej pracy wyjaśniając długoterminowe konsekwencje rozwojowe długiego COVID dla młodszych dzieci”, Peter Hotez, lekarz chorób zakaźnych i pediatra w National School of Tropical Medicine w Baylor College of Medicine powiedział The Washington Post. “A przyszłe warianty koronawirusów są bardzo prawdopodobną możliwością”.

Od marca 2020 r. do czerwca 2022 r., 1,9 mln dzieci w wieku od jednego do czterech lat, testowało pozytywnie na COVID i 202 zmarło. Chociaż jest to ułamek liczby w porównaniu do dorosłych, eksperci zgadzają się, że rodzice powinni zachować czujność. Jest to w dużej mierze dlatego, że wirus jest stosunkowo nową chorobą i istnieje ograniczona ilość danych, aby określić, czy dzieci lub niemowlęta będą rozwijać jakiekolwiek długoterminowe problemy z jednego lub wielu infekcji. Long Covid disability change conversation Related story Long COVID Is Going to Change How We Talk About Disability

Lekarze zgadzają się, że najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom jest zaszczepienie się i zwiększenie ogólnej odporności osób w swojej społeczności.

“Robimy wiele rzeczy dla bezpieczeństwa dzieci (…) noszą kaski rowerowe, jedzą pożywne jedzenie, przechodzą regularne badania kontrolne” – powiedział Blatt w rozmowie z Axios. “To są rzeczy, które są częścią rutynowej opieki medycznej, a szczepionki COVID, podobnie jak inne rutynowe szczepienia, są tylko częścią całego obrazu, aby zapewnić bezpieczeństwo dziecka”.

Zanim pójdziesz, sprawdź, jak wygląda cała naturaal środki na kaszel i przeziębienie, które uwielbiamy dla dzieci:

Natural-Products-to-Soothe-Your-Kid’s-Cold-Symptoms-embed