Celebrity Trainer Shares Secrets To (Actually) Lose Weight in 2023

Od lat zajmuję się coachingiem klientów chcących schudnąć, a od dłuższego czasu piszę o odchudzaniu i oto co wiem, że jest prawdą: porady i mody, które trafiają na pierwsze strony gazet, zazwyczaj nie sprawdzają się w prawdziwym życiu. Utrata wagi często czuje się frustrujące i niemożliwe, a fakt, że odnosimy wagę do wartości siebie sprawia, że jest to emocjonalnie wyczerpujące. Tak jak ty, jestem ponad zamieszaniem wokół utraty wagi i wskazówek, które nigdy nie działają. Więc aby pomóc Ci osiągnąć najzdrowszą wagę raz na zawsze, pytam najlepszych ekspertów o to, co (faktycznie) polecają.

Krótkie preludium: Twoja waga nie mówi nic o Twoim zdrowiu czy wartości. Istnieje wiele sposobów, aby czuć się zdrowo (a nie tylko wyglądać zdrowo) i poprawić swoją miłość do siebie, które nie mają nic wspólnego ze zmianą wyglądu (bo to trochę kontrproduktywne). Jednakże, jeśli utrata wagi jest celem, ponieważ czujesz się poza kontaktem z ciałem, brak energii, lub dlatego, że został zalecony przez lekarza, aby poprawić swoje zdrowie, to jest OK też. Przestańmy oceniać wszystkie kobiety za cele zdrowotne, które mają, a zamiast tego skupmy się na tym, co sprawi, że poczujemy się najlepiej, niezależnie od tego, czy oznacza to przyrost wagi, utratę wagi, czy brak zmiany wagi w ogóle. Jeśli twoje cele na rok 2023 mają związek z wagą, czytaj dalej, aby uzyskać zrównoważone wskazówki dotyczące osiągnięcia celów związanych z utratą wagi od specjalisty od wagi celebrytów.

Miałem szczęście, aby przeprowadzić wywiad z niektórymi z najfajniejszych ekspertów zdrowia na całym świecie, ale będę szczery: Ten jeden miał mnie trochę gwiazda uderzył. Corey Calliet jest osobistym trenerem największych gwiazd Hollywood, był głównym trenerem w E!’s Revenge Body by Khloe Kardashian i jest najbardziej znany z przekształcenia Michaela B. Jordana w trylogii Creed, a także Black Panther (myślę, że mogę mówić za nas wszystkich, kiedy mówię dziękuję, Corey). Oto sześć rzeczy, na które przysięga, aby osiągnąć zdrową wagę:

Corey Calliet

specjalista od transformacji ciała i trener osobisty

Coreys klientela obejmuje takie gwiazdy jak Michael B. Jordan, Queen Latifah, i Kane Brown, a jego doświadczenie zostało przedstawione w dziesiątkach najlepszych mediów. Oprócz imponującej kariery fitness, Corey jest również mówcą motywacyjnym i zwolennikiem walki z otyłością dziecięcą.

1. Dbaj o odżywianie się

Podczas gdy niektórzy eksperci od odchudzania mogą polegać na tym, czego nie jeść (co jest po prostu szkodliwe, BTW!), Corey skupia się na tym , co jeść. Aby zachować prostotę, zalecił oparcie posiłków na prostej formule, aby uzyskać szeroką gamę składników odżywczych w swojej diecie. “Jedz, aby zasilić swój umysł i ciało. Dąż do trzech wysokiej jakości, gęstych odżywczo posiłków dziennie. Pomyśl: kolorowe, zrównoważone i spełniające oczekiwania”, powiedział. “Konstruując swój talerz, pamiętaj o dobrym źródle białka, któremu towarzyszą bogate w energię węglowodany (pełne ziarna, słodki ziemniak itp.), kolorowe warzywa (nie tylko świetne dla bardzo potrzebnych składników odżywczych, ale także dodające jakościową objętość do posiłku) oraz zdrowe źródło tłuszczów (awokado, orzechy, oleje bogate w kwasy omega itp.)”. Corey zalecił również posiadanie pod ręką wysokiej jakości przekąsek, jeśli uderzy głód lub zachcianki. Spróbuj owoców i warzyw, które można łatwo zjeść w podróży, orzechów lub nasion, albo pełnowartościowego batonika białkowego.

2. Nawadniaj się (bardziej niż myślisz)

Wiesz już, żeteraz picie wody jest ważne dla Twojego zdrowia, ale właściwe nawodnienie wpływa na cele wagowe bardziej niż myślisz. “Szacuje się, że większość populacji w Stanach Zjednoczonych jest chronicznie odwodniona” – wyjaśnia Corey. “Ciało często myli głód z potrzebą nawodnienia, więc jeśli masz zaległości w realizacji celu wodnego na dany dzień i złapiesz zachciankę, upewnij się, że wypijesz trochę wody, zanim sięgniesz po jedzenie”. Innymi słowy, odwodnienie może być odpowiedzialne za wiele objawów, ale jednym z nich jest głód lub zachcianki, kiedy organizm w rzeczywistości nie potrzebuje lub nie chce jedzenia. Corey zasugerował również, aby rozpocząć spożywanie wody zaraz po przebudzeniu i stabilnie pić przez cały dzień. Jeśli zwykła woda jest nudna lub chcesz uczynić ją bardziej ekscytującą, spróbuj dodać świeże owoce lub niesłodzone napary zimnej herbaty dla naturalnego smaku.

3. Jedz świadomie

Waga i ogólny stan zdrowia to nie tylko kwestia tego, co jesz, ale także jak. Jeśli jesz wszystkie swoje owoce i warzywa, ale nadal jesz lunch przy biurku lub schodzisz jedzenie w podróży, brakuje ci głównego elementu układanki. “Po pierwsze i najważniejsze, ciesz się jedzeniem swojego jedzenia”, powiedział Corey. “Mindful eating pozwala nam być bardziej w zgodzie z naszym ciałem i wiedzieć, kiedy zjedliśmy to, czego potrzebujemy. Mindless eating dzieje się, gdy jesteśmy rozproszeni, a to może prowadzić do przejadania się.” Kiedy jemy bezmyślnie, nie jesteśmy w stanie faktycznie poczuć, kiedy jesteśmy pełni, co może prowadzić do przejadania się. Ponadto, jeśli nie cieszymy się naprawdę każdym kęsem lub nie jesteśmy świadomi pyszności na naszym talerzu, nie będziemy usatysfakcjonowani, co może prowadzić do kolejnych zachcianek w późniejszym czasie. Nie musisz odmierzać jedzenia ani szukać rozmiarów porcji, aby kontrolować porcje. Zamiast tego, po prostu trzeba jeść bardziej mindfully-twoje ciało powie ci porcję, której potrzebuje.

4. Znajdź ukryte sposoby na poruszanie się

Nie wiem, kto powinien to usłyszeć, ale istnieje wiele sposobów na trening i uzyskanie formy, które nie wymagają dwugodzinnej sesji podnoszenia ciężarów lub intensywnego treningu HIIT. W rzeczywistości Corey jako trener skupia się nie tylko na tym, gdzie zmieścić się w czasie na siłowni lub zajęciach treningowych, ale gdzie poruszać się więcej w całym naszym życiu. Zasugerował, aby parkować dalej od wejścia, chodzić po schodach zamiast po windzie, czy też odbyć następną rozmowę konferencyjną na stojąco lub pieszo, jeśli to możliwe. Ogólnie rzecz biorąc, dodaj do swojego życia więcej ruchu bez ćwiczeń. Spaceruj częściej z psem, stój podczas pracy, spróbuj ogrodnictwa, jeśli masz podwórko, sprzątaj więcej w domu, chodź wszędzie, gdzie tylko możesz, tańcz podczas gotowania lub szykowania się, rozciągaj się podczas oglądania telewizji i wychodź na zewnątrz, aby podjąć rozmowy konferencyjne.

5. Stresuj się mniej

Tak, stres nad przyrostem wagi jest gorszy dla twojego ciała niż rzeczywisty przyrost wagi. Brzmi to jak niesprawiedliwy cykl, że stres o nasze ciała może faktycznie zapobiec nas od utraty wagi, ale jest to również ważne przypomnienie, że sposób, w jaki czujemy się emocjonalnie jest ważniejsze dla naszego zdrowia niż to, co jemy i jak się poruszamy. I nie tylko stres związany z wyglądem, ale przewlekły stres w ogóle – czy to dotyczący pracy, związków, czy tego, co zjeść na obiad – może wpływać na wagę. “Hormony stresu sieją spustoszenie w naszych organizmach, zwłaszcza w funkcjonowaniu układu odpornościowego i metabolicznego” – wyjaśnia Corey. “Zadbaj o swój umysł. Poświęć czas na refleksję i uwolnienie pod koniec każdego dnia, dając sobie czas na relaks (nawet jeśli tylko na kilka minut).”

6. Ustal priorytety dotyczące snu

Złe wieści dla tych z nas, którzy zostają zbyt długo, by oglądać Netflix: Uzyskanie dobrego snu w nocy jest kluczowe dla utrzymania zdrowej wagi. “Nie lekceważ potęgi wysokiej jakości snu”, powiedział Corey. “Znajdź swoją najlepszą rutynę, aby zapewnić dobrą, spójną higienę snu”. Nie otrzymanie siedmiu do dziewięciu godzin wysokiej jakości snu w nocy może sprawić, że będziesz jeść więcej niż to, czego potrzebuje twoje ciało, ponieważ ciało uwalnia hormony głodu, gdy nie dostaje wystarczająco dużo snu. Brak snu może również wpływać na to, jak twoje ciało przechowuje tłuszcz, co może sprawić, że utrzymanie zdrowej wagi będzie trudniejsze. Zmień swoją nocną rutynę, aby pomóc Ci szybciej zasnąć i upewnij się, że zawsze masz co najmniej siedem godzin snu.

10 mitów na temat utraty wagi według zarejestrowanego dietetyka