Podsumowanie lipca – OczamiKobiety.pl

Dzielę się książkami, które przeczytałam w lipcu i polecam dodać je do swojej kolekcji!

Cześć przyjaciele! Szczęśliwego poniedziałku! Jak minął weekend? Mam nadzieję, że udany! My pływaliśmy i zjedliśmy kolację z przyjaciółmi, a także wybraliśmy się do Apple Annie’s po owoce i warzywa. Było SUPER gorąco, ale dostaliśmy mnóstwo niesamowitych produktów, a następnie zjedliśmy meksykańskie jedzenie. Nie mogę uwierzyć, że dzieci zaczynają szkołę w tym tygodniu!

W dzisiejszym poście porozmawiajmy o książkach! W zeszłym miesiącu przeczytałam trzy fantastyczne książki i pomyślałam, że podzielę się z Wami ich zawartością.

Podsumowanie lipca

Oto książki z lipca:

Yours Truly

To było moje wprowadzenie do Abby Jimenez i okazuje się, że ją uwielbiam. Zdecydowanie rozumiem, dlaczego jest tak rozchwytywana! Ta książka miała wszystko, co lubię w letnich lekturach: odrobinę romansu, dowcipne przekomarzanie się i bohaterów, którzy są sympatyczni i nie podejmują okropnych decyzji przez cały czas.

Chcę wyrazić wdzięczność za przemyślane podejście do tematów zdrowia psychicznego, w tym traumy z przeszłości i lęku. Treść została potraktowana z wyczuciem, co naprawdę doceniam. Choć nie była ona przytłaczająco ciężka, należy pamiętać, że może być wyzwalająca dla osób, które miały do czynienia z tymi kwestiami w przeszłości. Osobiście, niektóre fragmenty dotyczące lęku wydawały się niesamowicie wiarygodne, niemal zbyt realne, ponieważ doskonale opisywały emocje, których doświadczałem, gdy lęk był dla mnie poważną walką.

Od Amazon:

Życie dr Briany Ortiz jest poważnie spłaszczone. Jej rozwód jest bliski finalizacji, jej bratu kończy się czas na znalezienie dawcy nerki, a ten awans, którego chce? Och, to prawdopodobnie pójdzie do nowego mężczyzny-lekarza, który już rejestruje osiemdziesiąt siedem na skali “bólu w moim tyłku” Briany. Ale właśnie wtedy, gdy wszystkie systemy są nastawione na nienawiść, dr Jacob Maddox całkowicie odwraca grę… wysyłając Brianie list.

I jest to naprawdę dobry list. Taki, który dowodzi, że Jacob tak naprawdę nie jest szatanem. Co gorsza, może być fantastycznie zabawnym i przewrotnie sympatycznym facetem, który jest okropny przy pierwszym wrażeniu. Bo nagle on i Bri wymieniają się listami, dzielą się obiadami w jej “szafie szlochu” i dyskutują o zaletach dziwacznie małych koni. Ale kiedy Jacob postanawia dać Brianie najlepszy prezent, jaki można sobie wyobrazić – nerkę dla jej brata – zastanawia się, jak może oprzeć się temu cicho seksownemu nowemu lekarzowi … zwłaszcza gdy dzwoni po przysługę, której nie może odmówić.

Dałabym jej 10/10 za letnią lekturę; uwielbiam ją i nie mogę się doczekać, aby zanurzyć się w Part of Your World w tym miesiącu.

One True Loves

Przeczytałam kilka książek Taylor Jenkins Reid i niektóre z nich uwielbiałam(Malibu Rising, The Seven Husbands of Evelyn Hugo), a o innych czułam niedosyt(Daisy Jones and the Six). Ta była dla mnie strzałem w dziesiątkę. Od razu wciągnęła mnie fabuła, byłam bardzo ciekawa, co się wydarzy i uwielbiałam rozwój postaci. Czułam się, jakbym naprawdę *znała* każdego z głównych bohaterów, co sprawiło, że byłam o wiele bardziej zaangażowana w tę historię. Dałbym mu 9/10.

Od Amazon:

Bestsellerowa autorka “Siedmiu mężów Evelyn Hugo” przedstawia zapierającą dech w piersiach historię miłosną o kobiecie niespodziewanie zmuszonej do wyboru między mężem, którego od dawna uważała za zmarłego, a narzeczonym, który od dawna nie żyje. w końcu przywrócił ją do życia.

W wieku dwudziestu lat Emma Blair poślubia swojego ukochanego z liceum, Jessego. Budują dla siebie życie z dala od oczekiwań rodziców i mieszkańców rodzinnego Massachusetts. Razem podróżują po świecie, żyjąc pełnią życia i wykorzystując każdą okazję do przygody.
W ich pierwszą rocznicę ślubu Jesse leci helikopterem nad Pacyfikiem, który zaginął. Tak po prostu Jesse zniknął na zawsze.

Emma rzuca pracę i przeprowadza się do domu, próbując ułożyć sobie życie na nowo. Po latach, teraz już po trzydziestce, Emma spotyka starego przyjaciela, Sama, i ponownie się zakochuje. Kiedy Emma i Sam zaręczają się, Emma czuje się jak druga szansa na szczęście.

Tak jest do czasu odnalezienia Jessego. On żyje i przez te wszystkie lata próbował wrócić do domu. Mając męża i narzeczonego, Emma musi teraz dowiedzieć się, kim jest i czego chce, jednocześnie próbując chronić tych, których kocha.

Kto jest jej jedyną prawdziwą miłością? Co to znaczy kochać prawdziwie?

Emma wie, że musi słuchać swojego serca. Nie jest tylko pewna, co ono mówi.

Autoimmunologiczne rozwiązanie

Odkąd miałem małą niespodziankę w pracy z krwią, zagłębiłem się w autoimmunologię, ucząc się jak najwięcej i znalazłem tę książkę. Jest bardzo dobrze zbadana i pełna pomocnych informacji. Oprócz czytania i słuchania podcastów, wprowadziłam pewne zmiany w diecie i zaczęłam badać się testami funkcjonalnymi – nie mogę się doczekać wyników. Mam nadzieję, że to nic nie da, kiedy jesienią ponownie wykonam test, ale wtedy podzielę się więcej informacjami. Wszystko, co naprawdę mam w tej chwili, to to, że otrzymaliśmy pewne wyniki autoimmunologiczne, które były zaskoczeniem, ale ponieważ nie mam żadnych innych poważnych objawów, czekamy kilka miesięcy i ponawiamy testy.

Wersja książki: przestań jeść oleje zapalne, cukier, gluten i nabiał. Nie jest dla mnie realistyczne, aby zrobić to całkowicie, ale naprawdę skupiam się na pełnowartościowej żywności, minimalizując cukier, zdrowie jelit i pracując nad zarządzaniem stresem. Dałbym mu 8/10.

Od Amazon:

Miliony ludzi cierpią na autoimmunizację, niezależnie od tego, czy o tym wiedzą, czy nie. Autoimmunizacja, będąca główną przyczyną przyrostu masy ciała, problemów z mózgiem i nastrojem oraz zmęczenia, może trwać latami – a nawet dekadami – zanim pojawią się objawy i jasna diagnoza. Dzięki wieloletnim badaniom dr Tom O’Bryan odkrył, że autoimmunizacja jest w rzeczywistości spektrum, a wiele osób doświadczających ogólnego złego samopoczucia już się w nim znajduje. I chociaż choroby autoimmunologiczne, takie jak choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, osteoporoza, cukrzyca i toczeń, stały się trzecią główną przyczyną zgonów po chorobach serca i nowotworach, wiele osób dotkniętych nimi pozostaje w niewiedzy. Dobrą wiadomością jest to, że wiele chorób autoimmunologicznych można odwrócić za pomocą ukierunkowanego protokołu zaprojektowanego w celu uzdrowienia układu autoimmunologicznego, którego 70 procent znajduje się w jelitach.

The Autoimmune Fix obejmuje dwa kompleksowe trzytygodniowe plany: W pierwszych trzech tygodniach będziesz przestrzegać diety inspirowanej paleo, podczas której wyeliminujesz gluten, słodycze i nabiał – trzech głównych winowajców autoimmunizacji. Po wprowadzeniu zmian w diecie, The Autoimmune Fix skupia się na innych przyczynach autoagresji, takich jak genetyka, inne kwestie dietetyczne i mikrobiom.

Powiedzcie mi więc, przyjaciele: co jest najlepsze?jaką książkę przeczytałeś w lipcu? Co czytasz w tym miesiącu?

Warto tutaj wspomnieć, że nadal cieszę się Książką Miesiąca! Ostatnio wybór jest jeszcze lepszy i mam cały stos książek do przeczytania.

Miłego dnia i do zobaczenia wkrótce!
xo

Ania